O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

POSLUŠNÉ DCERY PDF Tisk E-mail
Středa, 23 květen 2007

 Dnes vám povím o tom, jak se jedna maminka přičinila, aby svým dcerám nalezla vhodné muže. Takové, kteří by je milovali, netýrali, kteří by nepili a nefetovali, nekouřili, nehádali se, vydělávali dost peněz, aby se všichni dobře měli a uživili jejich budoucí děti... Divíte se?  Lze to vůbec? Snad je to zbožné přání většiny maminek, ale život je podstatně barevnější…

    

 

 

 

 

     Málokterá z nás poslechne nějaké ty „rady moudrých“ – to teprve s věkem, až se dívky dostanou samy do věku maminek svých dětí, už dospívajících, pochopí a ocení některé z dávných matčiných rad. Neumím si sama představit, že bych - bez jakýchkoliv řečí -  takhle svou mámu poslouchala. Naopak, mnohokrát jsem vyváděla neskutečné hlouposti – dokonce s vědomím, že ať si říká co chce, udělám všechno, jen ne to, co mi radí ona – jen když bude po mém!  Samozřejmě, že tím pádem jsem mnohokrát naletěla a občas průšvih stíhal průšvih.

       

 

     Moje spolužačka Adyn (Adélka), však takovou mámu měla a protože ji ona i její sestra poslouchaly... ale čtěte: Je to už hodně let. Tehdy ještě jezdily staré tramvaje; některé měly vlečňák, ve kterém byla uprostřed velká otevřená plošina. Tam nastupovali lidé většinou na krátké tratě, a ještě spíš ti, kteří počítali s „předčasným vystoupením či nastoupením za jízdy“ - prostě se hupslo během jízdy tam či ven. Ve špičce tam bylo neskutečně narváno, „viselci“, kteří se drželi i jednou rukou a občas nestáli zrovna na své noze, vytvářeli jakési lidské hrozny. A tam také hodně navazovaly známosti…        

 

     Adynina máma si vymyslela následující bojový plán: sedla si dovnitř, Adyn zůstala stát na plošině. Byla hezky učesaná a oblečená. A takhle spolu jezdily (po skončení pracovní doby) od jedné konečné na druhou. Když se k Adyně přitočil nějaký mladík, podívala se nenápadně na maminku a pokud maminka lehýnce zavrtěla hlavou, zatvářila se i ona odmítavě.      

 

     Ač to snad zní neuvěřitelně,  během týdne si takhle vytypovaly pár mládenců, se kterými pak Adyn chodila na „dotazníkové schůzky“. Při setkání jim kladla předem dohodnuté otázky, a na jejich odpovědi pak doma zkonzultovaly… Mládenec, který se probojoval na první místo, se poté stal „legitimním nápadníkem“. Během roku a půl, kdy s ním chodila, ho nenápadně obě dirigovaly: přihlásil se na večerní školu, přešel na kvalifikovanější zaměstnání, začal se lépe oblékat, dovolená, kterou spolu strávili, byla také předem připravená. Následovala svatba, poté bydleli u jejích rodičů v jednom pokoji a šetřili na nový byt. Po dalších dvou letech se pak stěhovali do svého.       

 

     Nejspíš si říkáte: děs!!!  

    

 

     Ano, ani já (i když se to stalo opravdu už hodně dávno, tedy v době, o které můj syn říká, že tenkrát se Mrtvému moři teprve začalo dělat šoufl“), ani já jsem to tehdy nebyla schopna strávit.  Neskutečné však bylo, že tohle naprogramované manželství nejen vydrželo, ale dokonale fungovalo, a „jestli neumřeli, funguje dodnes“. Když přišla do „vdávacích let“ i její sestra Dulina (Vendula, resp. Václava), maminka celou věc jednoduše zopakovala a neuvěřitelné – dopadlo to stejně. Obě dcery, Adéla i Václava si tak své manžely našly na plošince vlečňáku… 

      

 

     Dodnes nechápu, jak je možné, že jim to tak vyšlo… 

 

d@niela

 

Komentáře (13)add feed
už jsem to někde četla, : Inka
jakobych to znala, no ony se ty poslušné dcery už asi nerodí. V tom bude zakopaný pes. Jinak z pohledu moderní ženy je to manipulace jak vyšitá. Nicméně je prima, že jim to tak vyšlo, to bohužel asi každý říci nemůžeme.
květen 23, 2007 13:53
nojo, své věrné neobelstím... :-))) : d@niela
bylo to už v pravěku na původní kudlance :-) smilies/kiss.gif
květen 23, 2007 14:03
kdyz se toto deje : JASMINA
s moudrou matkou,ktera kouka na vsechny stranky,tj. i na to zda se ten muz holce i libi a pritahuje,pak to je vec dobra.Mozne je taky to,ze kdyz i dnes se takova matka vyskytne,ze deti na jeji rady take daji.
Ze se ale posledni tri generace deti bouri proti radam rodicu,za to mohou uz davni blbi rodice,co svyma radama a rozkazema detem zivot zkazili.
Dani,ja jsem taky verna ale...to vis,ten nemec,co mi krade v kuchyni veci.....
květen 23, 2007 22:46
Je to proti memu romantickemu zalozeni, : Alena P-H
ale neco logickeho na tom pribehu bude.
Manzel dlouho pracoval pro indickou spolecnost a tak se stalo, ze mame kupu indickych pratel. A sokujici je, ze temer vsichni z nich uzavreli manzelstvi pres rodice a zname. A jsou to vsechno fungujici manzelstvi, kde je dokonce i laska! Jeden jediny z nich se ozenil, protoze se zamiloval do spoluzacky - a hadejte jak to pokracovalo? Rozvedli se po 2 letech manzelstvi.
Ja to dost dobre nechapu, dost se to prici memu nazoru o slobodnem vyberu a potrebe zamilovanosti pro manzelstvi. Ale nasi znami mozna preskocili zamilovanost a dostali se do urovne lasky... Jak mi bylo vysvetleno, rodice ale nehledi jenom na materialni zabezpeceni, ale taky na puvod rodiny, zvyky atd.
Zajimavy jev, i kdyz pro mne by neco podobneho nefungovalo. Ale taky jsem uz vdana napodruhe, takze zjevne jsem vlastni prvni slobodny vyber poradne proflakla.

květen 24, 2007 00:11
Proti romantickému založení to jistě je : wendy
ale taky to je i funkční. No nic nefunguje stoprocentně, takže ani toto ne. Dřív se taky problémy tolik neventilovaly tak se mohlo zdát, že jich bylo méně. Ale ještě je dost zemí, kde fungují domluvené sňatky.
květen 24, 2007 06:38
no : AlenaT
zní to děsně, ale něco na tom bude. Totiž, jestliže děvčata se svou matkou vycházely výtečně a (taky se to stává) a ta matka postupovala citlivě a takticky, tak jim mohla vybrat dobře. Vybírala, zdá se , ne toho - který by se líbil jí samotné - ale právě dcerám. Zřejmě byla dobrý psycholog. Někteří lidé - zejména ženy, mají totiž vynikající odhad na lidi a mají v tomto smyslu báječně pracující intuici. Jerstliže děvčata odpozorovala, že maminčina intuice je spolehlivá - no a jako její dcery také něco takového podědily - pak nevidím problém a mohlo to vyjít. Zřejmě již manželství jejich maminky bylo bezchybné.
květen 24, 2007 08:09
presne Aleno : Jasmina
kdyz je v tom nesobeckost,vubec kdyz je clovek nesobecky a nezakomplexovan,tak se mu ta intuice behem zivota dobre vyvine.

květen 24, 2007 08:59
Škoda, že už tramvaje : Ariana
nemají ty plošiny pro eventuální "skokany" :-) V případě mé dcery by to asi stejně nebylo nic platné, protože máme diametrálně odlišný vkus na chlapy, já jsem na hodné "medvídky", a ona na nevyzpytatelné "šelmy". Tak jí nezbyde, než aby si vybrala po svém.
květen 24, 2007 10:01
Ariano, : Míša šíša
bacha-bacha. Medvídek je také šelma smilies/wink.gif
květen 24, 2007 10:32
Milá Danielo : AlenaT
nejlépe se seznámíš v dopravním prostředku. Na mého již zesnulého muže - kterégho jsem pak nesmírně milovala - jsem spadla v busu jezdícího na trase Olšany, zahradní Město.
květen 24, 2007 10:40
zvlastni : Jasmina
jeste jsem nepoznala osobne vdovu,(nebo si uz nevzpominam)ktera by i ve vsi slusnosti si oddechla,ze ma od muze konecne klid.Skoro pokazde odchazi tragicky ti milovani muzove....
květen 24, 2007 11:03
Míšo šíšo, : Ariana
já vím, ale léty z toho šelmovství dost poztrácí, protože medvěd je v zásadě milovník domácí pohody a dobrého jídla smilies/wink.gif K nějakému vzrůšu mu úplně stačí sledovat hokej nebo fotbal v TV smilies/smiley.gif
květen 24, 2007 11:55
medvídek koala : AlenaT
je ale býložravec... smilies/cheesy.gif
květen 24, 2007 12:48
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]