O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NEZDÁRNÝ SYN A EXEKUTOR PDF Tisk E-mail
Pondělí, 08 únor 2010

 Potřebovali bychom radu: náš syn (20.4. 2010 mu bude 21 let) bydlí od 1.9. 2009 u bývalého manžela; část věcí má ještě u mně. V poslední době mně ale nečekaně navštěvuje -téměř ob týden - s tím, že neustále po mně vyžaduje peníze. Zajistila jsem mu zaměstnání, ale na druhý den mi na můj telefonický dotaz v té firmě odpověděli, že se tam syn vůbec nedostavil...

 

 

 

 

 

     Nyní ani nevím, kde se pohybuje. Komunikujeme pouze přes mobilní telefon. U svého otce už také není. A včera mi bývalý manžel oznámil, že už ho tam sháněli exekutoři. Skutečně mám oprávněné obavy ze zabavení majetku, který mu nepatří.

 

Prosím o radu

a  předem mockrát děkuji,

 

Zdeňka

 

 

ODPOVĚĎ:

 

     Váš majetek je nedotknutelný. Exekutor však může předpokládat, že se dlužník zdržuje v místě svého trvalého pobytu, a má proto (může mít) na takovém místě uloženy své věci. Věci dlužníka exekutor může postihnout exekucí, která se nazývá „prodej movitých věcí povinného“.

 

Při své návštěvě exekutor může:

  • prohlédnout byt, k němuž povinnému svědčí právo užívání, jakož i jiné prostory, kde má (může mít) povinný umístěny své věci,
  • provést osobní prohlídku povinného, tj. vašeho syna, ale ne vás,
  • provést soupis věcí, které chce zabavit, a ty případně odvézt.

Exekutor nesmí sepsat věci, u kterých je na místě nepochybně prokázáno, že nepatří povinnému.

     Pokud se snad setkáte s výzvou exekutora (jeho vykonavatele), abyste dluh za syna zaplatili, jinak zabaví vaše věci a vy se budete muset bránit (návrhem na vyškrtnutí věcí ze soupisu, vylučovací žalobou - atd.), podejte okamžitě stížnost k orgánům dohledu. Dluh samozřejmě můžete za syna uhradit, pokud tak chcete učinit ze své vůle. V takovém případě můžete následně na synovi žádat náhradu z důvodu takzvaného bezdůvodného obohacení.

     Ohledně případného odhlášení vašeho syna z vaší adresy se obraťte na obecní úřad, nejčastěji odbor správních činností. Podejte žádost na zrušení údaje o místu trvalého pobytu. V zásadě je třeba splnit dvě podmínky. Doložit, že syn už u vás nebydlí (mj. syn vyplňoval v onom zaměstnání nějaké údaje? Víte, jaké tam napsal místo svého bydliště?), a dále, že mu zaniklo užívací právo k bytu.

 

d@niela

 

 

Komentáře (3)add feed
Nezdárný syn, nebo nezdární rodiče? : Milan
Rodiče se rozvedli a tím připravili syna o řádnou výchovu a šťastné dětství. Není divu, že má teď v dospělosti problémy. A když na ty problémy doplatí jeho rodiče... je to tak moc nespravedlivé?
únor 09, 2010 08:10
Milane : Lotka
když nemůžeš pomoct, tak aspoň neškoď. Drž se prosím této základní slušnosti, když ji tak vyžaduješ u ostatních. Díky.
únor 09, 2010 12:45
re: Nezdárný syn, nebo nezdární rodiče? : andreas
no nezdarny syn. Nasi se rozvedli uz davno, v 18ti jsem se od nich odtrhnul. nikdy by mne nenapadlo rodice poskodit. dluhy taky mam ale velice dobre si je resim.
květen 22, 2010 15:17
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]