O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NA POHLED VŠECHNO V POŘÁDKU... PDF Tisk E-mail
Pondělí, 23 listopad 2009

 Ahoj lidi, potřebovala bych poradit. Víte, chodí za mnou kamarádka. Ona žije s přítelem a on navenek vypadá dobře, chodí do práce, dává jí peníze, má s ní dítě - prostě jak říkám, na první pohled a na veřejnosti - docela spořádaná rodina. Ale doma? Když mu něco řekne, třeba se jí něco nelíbí, tak jí prostě (a klidně před synem) sprostě nadává, někdy ji i nakopne, nebo ji dá takového lepáka, že má modřinu.

 

 

 

     Ale za chvíli se ji omluvi, jenže - vinu na sobě nenechá. Prý, že kdyby mlčela, udělala by líp. Víte, já si myslím, že v té rodině je něco špatně, ale ona s ním v tom vztahu pokračuje. Pochopitelně, že pak ve finále chodí ke mě pro radu a pomoc, jenže já nevím, jak ji mám v takové věci poradit, aby se to jednou všechno neotočilo proti mě...

 

     Je mě velmi lito toho chlapečka, který v tom žije, neboť vím, že když ke mě přijdou, tak vidím, jak se táty bojí, že táta je zlej a hrubej a on se bojí jeho křiku. Je určitě špatné, když v takové rodině vyrůstají děti.

 

     Potřebovala bych od někoho poradit. Vím, že je to pro ni těžké, zvláště když nemá kam od něho jít, ona se bojí, aby to všechno vůbec zvládla.

 

     Diky za radu,

Alice

 

 

 

Komentáře (31)add feed
asi mě zase sežerete : alena puntíkovaná
ale ten člověk je tyran. To, čeho se dopouští se nazývá domácí násilí a podle zákona je trestné. Nicméně tyhle dámy si poradit nedají. Taková bíbí by mu jistě tuto nehodu, chybu či bouračku odpustila - akorát jestli by to stihla dřív než ji zabije.
listopad 23, 2009 11:49
Alice, : saffron
už se tu psalo hodně cenných rad ohledně domácího násilí - zkus si to zadat nahoru do vyhledávače a projít starší články (např. http://www.kudlanka.cz/index.php?searchword=domácí násilí&option=com_search&Itemid= )
To, co Tě osloví můžeš dát kamarádce přečíst nebo ji na Kudlanku nasměruj, protože dokud ona nebude chtít něco změnit, Ty nic nezmůžeš. Třeba by jí pár podobných příběhů nakoplo aspoň k tomu, aby si uvědomila, že to v čem žije rozhodně není ok - problémem týraných žen totiž je, že mají tak vymytý mozek, že věří argumentům agresora - tzn., že si takové zacházení zasloužísmilies/cry.gif ...(...většinou se zmobilizují ne kvůli sobě, ale až je přímo napadáno i dítě - nedochází jim, že pro dítě je strašné i vyrůstat v takové atmosféře. Bývá to jejich častý argument, že to musí vydržet kvůli dítěti - často i jakási "výmluva", protože je pro ně hodně těžké zmobilizovat se k větší akci. Můžeš být kamarádce oporou, dodávat jí sílu a potřebné informace nebo poskytnout bezpečný prostor, kde si v klidu rozmyslí co dál (teda pokud to jde) - ostatní už je na ní.Držím pěsti!
listopad 23, 2009 12:19
hele Aleno : Kamila
ty se furt ptáš, proč se do tebe lidi navážej - a proč se navážíš ty do nich? Odpověz na to, nač se tě lidi ptaj a netahej sem zas jiný věci, fakt už je to nechutný!
listopad 23, 2009 12:28
Alice : NČ
Odpouštět je lidské a šlechetné!
listopad 23, 2009 12:33
Aleno, : bb2
tobě se poslední dobou něco nemilého přihodilo, žejo? Vždyť jsi nemívala tak blbé reakce.
listopad 23, 2009 12:47
Alice, : bb2
moc toho nezmůžeš, pokud kamarádka nebude chtít sama něco měnit a pokud táta nebije i syna. Pokud máš podezření, že táta týrá chlapečka, poraď se FOD, je tu ROSA, DONA atd., už se tu podobné věci několikrát probíraly. Počítej s tím, že jí i jemu dojde odkud vítr fouká a dost pravděpodobně budeš za špatnou ty, dost možná ti on bude vyhrožovat a ona se přidá na jeho stranu, protože je to její živitel, pán a velitel. Podle mne je ona ve fázi, kdy jí stačí se vypovídat, vyplakat na tvém rameni a víc od tebe neočekává. Na nic víc není připravená, a pokud něco navíc podnikneš, bude zle.
Až ve chvíli, kdy za tebou přijde, že chce něco udělat, jen neví jak začít, tak můžeš nastartovat motory:-)
listopad 23, 2009 12:51
Alice, tak jí zkus vzkázat, že : Pavlina
pokud chce mít ze syna podobného kreténa, ať klidně pokračuje v tomhle pěkném soužití. Syn to odkouká, bude mlátit ženu a pokud trefí na nějakou inteligentnější ženu než je tvá kamarádka, tak ta ho udá a půjde bručet. Takže, nejen že bude celý život nešťastná, protože žije s tyranem, ale jako třešničku na dortu bude mít syna v kriminále.........To je můj názor a tím se řídím :-P
listopad 23, 2009 13:03
Puntíkatá, : Vodoměrka
promiň, ale co to zase píšeš za nesmysly? Tobě někdo fest šlape na kuří oka, že jsi nějaká dost protivná... komentář od bb pod jiným článkem jsi totálně přetočila k obrazu svému a ještě to plkáš i sem... ach jo... mě nikdy nevadily debaty o voze pod články o koze, ale teď mám dojem, že by tě sem tam měla Daniela procenzurovat... ach jo... to Alici a její kámošce pomůže, když si počte to, cos napsala... ach jo... jak to bylo s tím lnem?
listopad 23, 2009 13:14
Alice, : Vodoměrka
dokud to nebude chtít změnit tvá kamarádka sama, tak s tím moc nezmůžeš... jen jí můžeš dávat najevo, že chování jeho muže opravdu není normální a že se tomu říká domácí násilí... a je jedno, jestli je fyzické, nebo psychické, obojí je špatně... a že by se měla dát do boje už jen kvůli tomu dítěti... ale dokud se ona sama nerozhodne, že s tím něco udělá, že je to špatné, tak je vše marné... maximálně jí můžeš poradit, kam se obrátit, kam by mohla i se synem jít, jak už tu přede mnou napsali o organizacích, které pomáhají těmto týraným ženám... je to těžká situace, nejtěžší je takový ten pocit bezmoci, když člověk nemůže nic, než přihlížet tomu všemu... ale doufám, že to dobře dopadne a že se kamarádce otevřou oči a nabere tolik sebevědomí a odvahy, aby se tomu postavila... držím palce... a ukaž kamarádce všechny ty články tady na kudlance, ať si to pročte a podívá se, že všechno je řešitelné... půjde to pomalu, ale třeba se zadaří...
listopad 23, 2009 13:19
to je teda "vozdoba vobejváku" a prej- přítel...blééééé : holubinka
takže ,nefňukat, to nic nevyřeší, hlavně chránit syna a i sebe
i když bydlí u něj, v případě napadení má policie právo toho "broučka spořádanýho" na 10 dní vykázat z domu
pokud má kamarádka z rapla opravdu velkej strach, tak existují azylové domy - přesně pro tyhle situace
to, že syna nemlátí, je jenom ZATÍM!!!! Ono na to dojde ....
listopad 23, 2009 13:24
a finančně???? : holubinka
zvládly to jiný, zvládne to taky....když bude beze strachu, s klukem v klidu, půjde to smilies/wink.gif
listopad 23, 2009 13:26
ještě by kamarádce mohlo pomoct "intervenční centrum" : holubinka
čím víc bude poslušná, tím brutálnější bude on smilies/angry.gif smilies/angry.gif a hlavně...pokud půjde do Centra, Ros, azyláče, ať mu to zatím neříká- chlapec by se mohl vodvázat smilies/angry.gif smilies/angry.gif
listopad 23, 2009 13:31
a pak ještě : holubinka
řešení - ne pro slabé povahy, ale tyhle prevíti bejvaj vevnitř docela připos*aný a zamindrákovaný, tak praktikovat " zákon akce a reakce" ...ne sama.....s pomocí
listopad 23, 2009 13:43
holubinko : kolemjdoucí
líbíš se mi čím dál víc smilies/wink.gif Tohle je totiž bohužel jediný skutečně fungující řešení. Protože na tyhle blbečky nic než hrubá síla neplatí. Pokud ovšem má Alice bráchu, šváru, strejdu, kohokoliv kdo má alespoň metr osmdesát. Na účinnou pomoc od úřadů/organizací nevěřím. Vykázat na deset dní - a co těch zbývajících 355?
listopad 23, 2009 14:49
Kolemjdoucí, pravdu díš. : petrpan
On by stačil možná i táta, pokud bude mít razantní jednání. Seřvat ho, vynadat mu, pohrozit. On si troufá, protože ví, že tady může.
Nejspíš to bude sám pořádně zamindrákovanej chlapeček, co si jinde netroufne. Jinde vypadá jako hodný, spořádaný otec od rodiny, však jsi to psala.
listopad 23, 2009 15:34
pertpan : romanB
Stoprocentně - kdyby si moje dcera v tomto duchu postěžovala, s psychologem bych to určitě neřešil.
listopad 23, 2009 15:42
těch 10 dní : holubinka
je na zorganizování trestnýho komanda
listopad 23, 2009 15:43
Tak je toto obecně uznatelný případ, : wendy
kdy je lepší aby dítko nemělo radši žádného tátu než takovéhoto ? A kdy by matka měla otci dítka dát kufry za dveře ? Myslím že hej.
Ovšem nevíme, jak jsou na tom s bydlením. V čí bytě si to takhle žijí.
smilies/wink.gif
listopad 23, 2009 15:54
holubinko, : wendy
ty jsi numero !!!
listopad 23, 2009 16:09
Alice : Milene
Postavit se na vlastní nohy je asi vždycky těžké. Ale dokud se nerozhodne sama, tak se s tím nic dělat nedá. Mělo by jí hlavně vadit, že v takovém vztahu vyrůstá její dítě. Co to je, když se bojí dítě táty? Když táta nadává mámě? Co z něho bude. Bude mít jen pokřivený hodnoty. Tak to zkus ji postrčit, přes malýho. Ale jestli čeká radu jak hulváta změnit, tak to nepomůže.
listopad 23, 2009 16:46
Alena P. : Milene
Ty opravdu semeleš všechno dohromady. BB psala jako základní předpoklad k jakýmukoliv odpouštění dobře fungující vztah. Tohle je snad podle tebe fungující vztah?
listopad 23, 2009 16:50
... : Macesska
Na tomhle je strašný, že si tyrani bezpečně vyberou oběť, co se jen tak nevzepře. A nemůžeš jednat za dospělou svéprávnou osobu, i když si myslíš, že by pak byla šťastnější. Takže asi jen vytrvale ukazovat a přesvědčovat, že je dost dobrá, aby zvládla všechno, co potřebuje. Jenže na to by si potřebovala nejspíš přeprogramovat mozek a to je těžká věc. Nedělá ROSA nebo někdo nějaké terapie?

Jinak, odpustit lze, ale zapomínat se nedoporučuje. Odpustit znamená nevláčet s sebou dál ranec zloby na člověka, který se hnusně chová nejspíš proto, že se někdo hnusně zachoval k němu (nebo je to třeba ubožák bez cítění, no). Ale neznamená to, že se od něj kvůli tomu nechám trápit a že s ním musím žít! Protože pokud zapomenu, že mi ublížil, nejspíš mi ublíží znova.

listopad 23, 2009 19:24
... : mikin
Domaci nasili je trestny cin, at uz se ho dopousti kdokoliv. Kdyby se takovy pripad stal zde v Kanade, doporucil bych Alici at informuje policii.
Byvaly tady doby, kdy na zaklade oznameni zazvonili policajti u dveri, zboulovana a zafacovana manzelka jim rekla, ze spadla ze schodu a pripad byl uzavren. Ted se to musi vysetrovat jako kazdy zlocin - to znamena i bez spoluprace obeti. Napriklad vyslechem sousedu a znamych.......
Docela by me zajimalo, jak je to v Cesku. Je nutne, aby tyrany partner podal oznameni nebo zalobu ?
listopad 23, 2009 21:11
Když stáhneš trestní oznámení : wendy
a budeš tvrdit, žes upadl v koupelně na háček s ručnikem a proto seš zřízenej jako když spadneš pod kombajn, tyranovi se nestane nic. Je to obrana proti tomu, aby nemohl být osočen nevinný spolubydlící, když tě zmlátí někdo jiný ? Nerozumím tomu...
smilies/wink.gif
listopad 24, 2009 07:16
Mikine, u nás je to, bohužel, : Eva
zatím výhradně vázáno na spolupráci oběti, je-li zletilá a zatím právně způsobilá (ač u některých obětí bych z fleku požádala soud o zbavení svéprávnosti, nebo zbavení rodičovských práv, soudím-li podle toho, co si nechají úplně beztrestně líbit a v jakých hrůzách nechávají vyrůstat své děti). Navíc policie nesmí jednat preventivně (kromě toho vykázání na pár dní), může konat až po zcela evidentním průseru. A i téměř dobitá oběť mnohdy nakonec stáhne všechna obvinění, to často těžko rozdýchávají i policisté. Pořád je to systém moc nedokonalý, hýřící všemožnou ochranou pro pachatele. A co se týká ochrany osobnostních práv, hlavně u dětí, napsáno v zákonech to máme už docela slušně, leč praktická realizace je poněkud systémově v plenkách. Závislá na pár desítkách víceméně dobrovolných organizacíc s nadšenci, kteří vedou často boj s větrnými mlýny.
listopad 24, 2009 09:54
policajti jsou hlavně líný cokoli vyšetřovat, : bodka puntík
když se oběť ještě může zvednout z rakve, prohlásí, že upadla ve vaně na mejdle, přičemž její milující druh, který slíbil, že ji bude milovat a chránit, na ni míří pistolí, polcie případ uzavře a ještě pomůže pachateli přibouchnout víko od té rakve. Sepsaný protokol se v tom zmatku jaksi ztratí.Znám případ, kdy milující manžel svou ženu škrtil, přičemž jí se podařilo vyklouznout a utéct. Doběhla v noční košili na policii, přiškrcená, domlácená s modrým krkem a policajti jí řekli, že nemají možnost zasahovat mezi manžele a že si to oni musí vyřešit mezi sebou v rodině a že oni - teda policajti - mohou konat jerdině v tom případě, kdyby ji její muž zabil. A vyhodili ji.Stalo se to před tím, než byl uzákoněn ten úžasnej zákon, kterej je stejně na pytel.Pak mi jedn známej policajt prozradil, že kdyby ji neškrtil, ale třeba podříznul - aby tekla krev, tak by byli museli konat.
listopad 24, 2009 10:15
Alenko, osobně znám pár policajtů, : Eva
kteří rozhodně líní cokoliv vyšetřovat nejsou! Což bude mít ale asi stejně minimální vliv na Tvou hrubou a nepravdivou generalizaci smilies/wink.gif Policajt je ve služebním poměru a jestliže je systém nastaven tak debilně, že lze vyšetřovat a zasáhnout až v případě výhradně až vraždy, nemůže prostě policajt porušovat při výkonu služby zákon, i kdyby byl archanděl Gabriel smilies/wink.gifSamozřejmě, že některým se to hodí a líní jsou, ale to se vyskytuje naprosto u každé profese. Taky nezpochybňuji, že tu operují různé pánské kamaráčofty s policajtama, ale to je problém celé společnosti, jak je nastavená a co vnímá a je ochotna vnímat, jako problém.
listopad 24, 2009 10:32
Já zase znám případ : dexx
a to teda jen od přímého účastníka (sám si v tom nehovím), kdy si manželka udělala pár modřin a vyhrožovala manželovi, že ho udá a bude mít peklo, pokud od ní odejde a bude se s ní bude chtít rozvést (von to už nemoh' doma snášet, víte?). A to byl tehdá chudák v hodně velký bryndě... Už nevím, jak to s ním dopadlo, přestali jsme se vídat, byl vyhozenej z práce...
listopad 24, 2009 11:13
já znám osobně taky pár policajtů : bodka puntík
a to, co jsem slyšela od nich, se prostě publikovat nedá...to byste se fakt pohvězdičkovali. Jak si lze "udělat pár modřin"? Ono je to totiž poznat, když se někde bouchnete o poličku v kuchyni a když vás někdo zmlátí. Doktor nebo policajt by to měli poznat na první pohled.Jinak opět připomínám případ publikovaný nedavno /před několika lety/ v TV, kdy mlácená a na životě ohrožovaná manželkanškolkrát žádala policii o pomoc. Jednou, když byla v takovém stavu, že se skutečně nedala odbýt, šli s ní policajti domů. aby ji přesvědčili, že je hysterka a že jí nic nehrozí - no a její muž jednoho toho policajta zastřelil. A tou paní, kterou měl muž podříznout, aby tu bylo něco k vyšetřování, byla moje kamarádka /dlouholetá/ - jinak policajti tvrdili, že je to jeho slovo proti jejímu slovu a že v tom oni nemají co dělat. Totéž mi tvrdil přivolaný policajt, když jsem chňapla cikána, který se mi při nástupu do tramvaje hrabal v tašce. Von řekl, že se nehrabal, a policajt řekl "hehehe je to vaše slovo, proti jeho slovu, nemůžu nic dělat" a šel domů. Když vás domácí tyran zmlátí, tak to taky nedělá na veřejnosti. Aby to všichni viděli.
listopad 24, 2009 15:05
taky by mě zajímalo, proč toho : bodka puntík
příméhoúčastníka vyhodili z práce. Jestli to nebylo proto, že si pár jeho spolupracovníků naschvál udělalo pár modřin.
listopad 24, 2009 23:48
Evo a dalsi : mikin
diky za odpoved. Tak to je dost pruser - protoze obet nenajde vzdycky odvahu si stezovat nebo dokonce podat zalobu. A nemusi se jednat jen o tyrane zeny, ale o kohokoliv.
listopad 25, 2009 07:49
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]