O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

BAJKA O MRAVENEČKU A CIKÁDÁCH PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 24 září 2009
Přejít na obsah
BAJKA O MRAVENEČKU A CIKÁDÁCH
Strana 2

Dostávám do pošty hodně, opravdu hodně všelijakých legrácek. Ta následující je z přihrádky "černý humor".  Nebo bych snad měla napsat smutný humor, abych nebyla podezírána... Autora bohužel neznáme, ale jistě by se nezlobil za zveřejnění této krásné bajky, která mj. na internetu "lítá" minimálně tři - čtyři roky...  PS: Veškerá podobnost textu se skutečností je jen nahodilá.

 

 

 

 

 

 Klasická verze: 

 

     Mravenec pracuje cele dlouhé horké léto; postaví si dum a  vytvoří zásoby na zimu. Cikáda si říká, jak je mravenec hloupý, takové pěkné počasí a  mravenec se jen dře. Směje se, tancuje a užívá si. Pak přijde zima, mravenec se schová do tepla domu a pochutnává si na zásobách,  zatímco cikáda se třese zimou a bez jídla brzy umře.

 

 Současná verze:

 

     Mravenec pracuje celé dlouhé horké léto; postaví si dům a vytvoří zásoby  na zimu. Cikáda si říká, jak je mravenec hloupý, takové pěkné počasí  a mravenec se jen dře. Cikády se smějí, tancují a užívají si.  Pak přijde zima, mravenec se schová do tepla domu a pochutnává si na  zásobách. Cikády, třesoucí se zimou a vyhladovělé, zorganizují  tiskovou konferenci, na které se táží, kde vzal mravenec právo na to být v teple a dobře živený, zatímco jiní, méně šťastní, umírají zimou a hladem. Televize uvede vše v přímém přenosu, ukazuje třesoucí se cikády a záběry mravence, jak si v teple útulného domova vychutnává dobroty všeho druhu. Televizní diváci jsou pobouřeni faktem, že v tak bohaté zemi jsou  někteří ponechání utrpení jako chudinky cikády, když si jiní žijí v přepychu.

 

     Interpelují vládu, aby zvýšila mravenci daně, musí přece odvádět spravedlivý díl. Na základě výzkumu veřejného mínění vyjde zákon o ekonomické spravedlnosti a zároveň antidiskriminační zákon se zpětnou platností. Daně jsou zvýšeny, mravenec dostane pokutu za to, že nezaměstnal cikády a je mu finančním úřadem zabaven dům, protože nemá peníze na zaplacení daní ani pokuty. Mravenec emigruje do Lichtenštejnska.

 

     Televize připraví další reportáž, tentokrát o obtloustlých cikádách, kterým nyní docházejí mravencovy zásoby a to přesto, že jaro je ještě daleko. Bývalý mravencův dům, nyní sociální ubytovna pro cikády, chátrá za nezájmu cikád i vlády. Vládě je vytýkána nedostatečná sociální podpora a je vytvořena speciální komise s náklady deset milionů. 

 

      Mezitím některé cikády zemřou na  předávkování a tisk ještě více podtrhuje nutnost starat se o sociální nerovnost a hlavně o cikády...

 


 

Dolehlo to na vás?

nebuďte smutní a podívejte se na kouzelného Amorka...

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]