O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

"ZAPOMĚTLIVÝ TATÍNEK" - VÝŽIVNÉ PDF Tisk E-mail
Středa, 08 červenec 2009
Přejít na obsah
"ZAPOMĚTLIVÝ TATÍNEK" - VÝŽIVNÉ
Strana 2

 

 

 

 

 

Okresní soud

v .........

 

 

 

Matka :      Jméno, příjmení, narozená dne ..........., trvalé bydliště : přesná adresa

Otec :        Jméno, příjmení, narozený dne ...........,  trvalé bydliště : přesná adresa

Nezletilý:  Jméno, příjmení, narozený dne ...........,  trvalé bydliště : přesná adresa

 

 

Návrh na zahájení řízení

o zvýšení výživného nezletilého dítěte

 

(dle §85 zákona o rodině)

 

Trojmo

 

 

I.

 

Dne ........... nabylo právní moci rozhodnutí Okresního soudu v .........., č.j. .................., kterým bylo naše manželství rozvedeno. Nezletilé dítě (jméno, nar.) ..........., které se z manželství narodilo, bylo pro dobu po rozvodu svěřeno do mé výchovy. Žalovanému byla uložena povinnost přispívat na výživu nezletilého částkou ve výši 1 000,- Kč měsíčně.

 

Důkaz : výslech účastníků
spis Okresního soudu v ............... č.j. .................
rodný list nezletilého

 

 

II.

 

Výživné, které bylo žalovanému stanoveno v době rozvodu činí 1 000,- Kč měsíčně. Bylo stanoveno v době, otec tvrdil, že nemá peníze, že prý jeho zaměstnavatel momentálně snad neprosperuje a ani nemá pro něj práci. Přesto i toto výživné posílá velmi nepravidelně a často nepošle nic.

 

(Nyní prosím vypiš situaci v současné době - především popiš všechno, co pro syna potřebuješ, jeho zdravotní nároky atd.)

 

Žiji s nezletilým sama, převážnou většinou sama hradím veškeré náklady. Vzhledem k tomu, že jsem momentálně přišla o práci, jsem na tom finančně velmi špatně. Současná situace na trhu práce je nyní bohužel neradostná a i když se snažím novou práci najít - tak se mi nedaří především i vzhledem k tomu,že péče o těžce postiženého syna mi nedovoluje vzít např. práci ve vícesměnném provozu atp.

 

 Přesná výše příjmu otce nezletilého mi není známa, ovšem je nepochybně vyšší než byla v době, kdy bylo výživné určeno. Soudím tak z toho, že podniká, má dost velkou hypotéku na byt (aby tuto hypotéku získal, musel předložit podstatně jiné příjmy než před rokem a půl u soudu, kde mu vyměřili 1000,-Kč - bohužel i dík mé naivitě),dále vím o dvou autech a taky to, že má pozemek s chatkou za Prahou. Stále někam jezdí - na vodu, na lyže - často i do zahraničí. Když jsem ho požádala, aby občas vzal syna s sebou někam na výlet, nebo aby mu přispěl na nějakou rekreaci, tak to striktně odmítl. Jinou vyživovací povinnost než k nezletilému nemá.

 

Důkaz : výslech účastníků
potvrzení o příjmech účastníků
daňová přiznání otce

 

 

III.

 

Vzhledem k tomu, že otec odmítá přispívat na výživu nezletilého vyšší částkou, navrhuji, aby soud vynesl tento

 

 

rozsudek

 

 

Rozsudek Okresního soudu v ..... č.j. ............ ze dne ................, kterým byla otci stanovena vyživovací povinnost k nezletilému (jméno a příjmení)..........., nar. ....... ve výši ........... Kč měsíčně se mění tak, že toto výživné se zvyšuje na částku ....... Kč měsíčně splatnou vždy do 15. dne v měsíci předem k rukám matky, a to s účinností od .........

 

Nedoplatek na výživném musí otec uhradit k rukám matky do dvou měsíců od právní moci tohoto rozsudku.

 

 

 

V .......... dne ..........

 

(Jméno a příjmení žalobce a podpis)

 

 

 

 

 

Komentáře (27)add feed
... : mia
Je mi nepochopitelná sobeckost některých otců, když na vlastní dítě posílají nízké výživné a sami sebe neošidí. U dítěte s handicapem je to obzvlášť zarážející. Vždyť matka svoji vyživovací povinnost plní osobní péčí, tak nechápu ty "tatínky". Dcera teď čeká malý a nestačím koukat, jak ceny vyběhly od dob, kdy byly naše děti malé. Co dneska koupí máma za tisícikorunu?? Jedny boty a pár svačin...
červenec 09, 2009 08:30
až mě mrazí : eva2
Nedávno se u nás v domě rozvedli mladí manželé se dvěma malými dětmi. Pán mi jednou vítězoslavně hlásil, že už je volný (rozvedený - může si užívat se novou láskou, která měla zrovna narozeniny) a jak s tou svou starou zatočil, že jí bude platit jen 2500 Kč na měsíc. No, byl překvapený, že jsem mu negratulovala a že jsem se ho zeptala jestli si myslí, že ty peníze budou jeho dětem skutečně stačit. Od té doby jsem ho nepotkala.

červenec 09, 2009 10:26
evi : mia
tak to je u mě normální buran, když tohle dokáže říct.
červenec 09, 2009 10:30
.. : kolemjdoucí
ale vždyť ten buran udělal jenom to, co tady každou chvíli radí puntíkovaná. Oškubat opouštěného partnera co nejvíc to jde...........
červenec 09, 2009 10:54
kolemjdoucí : mia
Alča to možná radí, ale já toho zastáncem nejsem a navíc tady oškubal své děti a to je u mě primitiv, když se s tím ještě holedbá.
červenec 09, 2009 11:12
A co takhle svěřit dítě do péče jemu? : Milan
Ať se otec stará.
Matka konečně bude mít volné ruce k tomu, aby mohla nastoupit na vícesměnný provoz, a jistě bude ráda alimenty ve stejné výši na syna v péči otce posílat. A protože není zapomětlivá, bude tak činit pravidelně a dokonce si bude pravidelně brát syna na výlety.
Takže syn na tom velice vydělá: bude žít s rodičem, který má vyšší životní úroveň, a ten druhý rodič na něj přitom nebude zapomínat a bude se mu také v pravidelné periodě věnovat.
Tedy nejlepší řešení! Stačí napsat soudu návrh na změnu ...

červenec 09, 2009 11:25
... : bb2
otázkou je, zda by tatínek o syna v trvalé péči stál, když nestojí o to vzít ho ani na výlet a nezabývá se tím, zda má kluk dost prostředků na život.
červenec 09, 2009 11:38
Ali: : Ivča
moje čerstvá zkušenost:
Pokud ti otec dluží třeba jen 100 Kč na výživném,obrať se na exekuční oddělení na soudu,kde s tebou okamžitě sepíší papír na jehož základě se otci tvého dítěte v nejbližším možném termínu začnou alimenty,i ty dlužné, srážet z platu nebo z podpory.Nemusíš nikterak dokládat,že ti peníze dluží,on by musel doložit,že nedluží.
Udělala jsem to minulý měsíc,u nás na soudu byli všichni velmi ochotní,s ničím nebyl sebemenší problém.Tohle je rychlovka,zvýšení výživného trvá o něco déle.
červenec 09, 2009 11:43
kolemjdoucí : Kamila
je mi jasný, že tvůj komentář je jako obvykle nadsázka, ale na obranu Aleny (ne že toho měla zapotřebí smilies/grin.gif ) chci napsat: oškubat radí chlapa, který si našel jinou, a proto opouští rodinu. Plus oškubat též v zájmu dětí... takže tady to trochu koliduje - ten buran evidentně rodinu opustil a ty prachy nepřeje ani dětem, fuj...
červenec 09, 2009 12:06
.. : kolemjdoucí
je mi jasný, že tvůj komentář je jako obvykle nadsázka

ach jo, už mě máte přečtenýho, asi si budu muset vymyslet jinej nick....
červenec 09, 2009 12:12
kolemjdoucí : Kamila
neboj, furt je tu dost lidí, který dokážeš zdvihnout ze židlí smilies/grin.gif
červenec 09, 2009 12:17
Puntíkatá radí : alena puntíkovaná
ne oškubat opuštěnou manželku - ale oškubat záletného manžela - což je rozdíl. Proč má ona opkrádat sebe a své dítě. V první řadě se má pán postarat o svou rodinu a pak o milenku. Nehledě k tomu, že prachy na milenku nepotřebuje - je zamilován a stačí mu měsíční svit, vůně růží a ranní rosa. Dítě ale potřebuje několikrá denně jíst, být pořádně oblečeno, mít hračky, školní pomůcky a podobně - tyhle věci milenec ani milenky nepotřebují...stačí jim láskyplné polibky a vynikající sex. Peníze pak může odcházející manžel odvzdat své bývalé, aby tato zajistila dítě - o které on již ztratil zájem.
červenec 09, 2009 22:52
alena puntíkovaná : mamča
Jasně, zamilovaní se živí plody lásky, takže něco tak nízkého jako chleba s bůčkem by jim ani na mysl nepřišlo. smilies/cheesy.gif
Peníze, které nepotřebují, by měl odcházející partner posílat především svému dítěti, zvlášť, když je zdravotně postižené.
Možná by měla i jeho bývalá manželka žádat o nějakou částku na sebe, jako vyrovnání mzdy, protože se nemůže naplno věnovat své profesi, z důvodu zvýšené péče o nemocné dítě.
červenec 10, 2009 09:42
no přesně o tom mluvím : alena bodka
a soudy by tohle měly vzít v potaz smilies/grin.gif
červenec 10, 2009 09:51
ne všechny děti se rodí až po svatbě : Alena Nováková
Bohužel dnes se jaksi sňatky už tolik neuzavírají a to je kolikrát posléze možná i chyba.Neprovdaná matka totiž nemůže - jak jsem informována žádat krom výživného pro dítě i "nějakou částku pro sebe". smilies/sad.gif
Poznala jsem řadu maminek od postižených dětí a musím konstatovat,že ony v drtivé většině (narozdíl od otců) chápou nutnost věnovat postiženému děcku zvýšenou péči i lásku a čas,stejně tak často i nemalé finance vynaložit na různé pomůcky,speciální hračky,specialisty-lékaře i pedagogy,....a to často na úkor sebe samé.
Tohle otec dítěte často nechce akceptovat,nejenže on sám nepomůže,nechce slevit z vlastního pohodlí a zájmů ale ještě vytýká partnerce,že je často vyčerpaná a nevěnuje se jemu samotnému tak jako dříve smilies/sad.gif.
Dnešní mladí muži již nevyrůstají často v úplných rodinách a nemají morální zábrany vykašlat se na vlastního postiženého potomka.Zvláště muži,kteří dnes již netráví tolik času s partnerkou a nevytvořili si citovou vazbu k dítěti,mají za to,že postižené dítě patří do ústavu kde je mu asi nejlépe a všechno je zdarma smilies/angry.gif smilies/angry.gif .
Pane bože proč je tolik dnešních chlapů nevyzrálých ? jakoby snad vyrůstali někde ve skleníku a když přijde nějaký problém musí to za ně řešit jejich vlastní maminky.Smutné je,že takový "chlap-duší spíše hravé dítě",často mající spoustu zájmů,koníčků a kamarádů přitahuje stále nové a nové partnerky,které by ho chtěly opečovávat smilies/cry.gif
červenec 10, 2009 13:25
re Ivča : Alena Nováková
To s tím exekučním oddělení u soudu jsem nevěděla.U nás jsem ale nic takového nenašla - alespoň tedy na jejich netu nic takového nemají-tak asi se tam budu muset vypravit osobně a pozeptat se. smilies/wink.gif
červenec 10, 2009 13:32
Ali, : Ivča
mně to poradili na sociálce.Na soudu jsem se poptala v podatelně,jak to je...a paní už mě ochotně nasměrovala za konktétní úřednicí...
červenec 10, 2009 13:46
dík za informace : Alena Nováková
Ale trochu se bojím,že ten exekutor by si mohl naúčtovat třeba i několikanásobek toho co by nakonec dostalo moje dítě.Můžeš mi to polopatě vylíčit jak to proběhlo a kolik si naúčtoval exekutor?
červenec 10, 2009 14:44
Ali : Ivča
tam vůbec s exekutorem nemluvíš.U nás tam seděla úřednice,já jí řekla,že mi manžel dluží na děti a protože má statisícové dluhy,že se bojím,že i dluh na výživném bude narůstat,i proto,že je momentálně v evidenci pracáku..Musela jsem sebou mít poslední výměr výživného od soudu,myslím,že snad chtěla i rozvodový rozsudek(to už ani nevím,prostě vem raděj všechny papíry).Všechno si zkontrolovala a sepsala papír kterým se pracáku(nebo zaměstnavateli) nařizuje soudně exekuční strhávání té a té částky na ten a ten účet...Vypsala kolik dluží i kolik platí normálně a řekla mi,že já už si musím hlídat a nejlíp i zapisovat,co mi přijde,abych věděla,kdy bude dluh splacen.A po zaplacení dluhu už pak chodí exekučně samotné alimenty...A to bylo všechno. Neplatila jsem ani korunu.
červenec 10, 2009 17:07
... : Alena Nováková
Tak to je dobré.Já si představovala skutečného exekutora.U nás možná bude problém,že otec dítěte má oficiální plat celkem nízký.Vím ale,že má příjmy bokem jinak by si nemohl dovolit určité věci.
Je mi to všechno docela proti srsti ale co jiného mi zbývá že ? Nejlepší by bylo kdyby to už došlo i jemu samému - že všechno to co dělám směřuje k zabezpečení dítěte.Nechávají mne už v klidu všechny ty jeho kamarádky (mimochodem s tou poslední bych se i kupodivu domluvila-ona totiž by klidně mého syna brala sebou na výlety a starala by se o něj).Problémem je on a jeho tvdohlavost.
červenec 10, 2009 20:31
Alenko, : Vodoměrka
exekuce dlužného výživného je osvobozena od poplatků a vyřizuje se přednostně, takže je to opravdu rychlé... Pokud má bývalý manžel oficiální příjem nízký, můžeš žádat o exekuci majetku nebo peněz z účtu, pokud víš číslo jeho účtu - a to se dá zjistit, když ti posílá peníze z účtu na účet... čím víc údajů znáš a uvedeš, tím to bude rychlejší... hlavně si sepiš, kolik ti dluží, a zároveň požaduj, aby ti další běžné výživné také sráželi z jeho mzdy, abys nebyla zase odkázaná na jeho chuť či nechuť zaplatit a nebo aby ti platil třeba pozdě...
červenec 10, 2009 20:45
Jo a nečekej, : Vodoměrka
že mu to dojde, že ty se staráš o dítě a myslíš jen na jeho blaho... pokud mu to nedošlo doteď a o svého syna se nestará, tak mu to nejspíš nedojde nikdy... a proti srsti ti to nesmí být, jednáš přece v zájmu vašeho dítěte... a to je každá koruna dobrá... sama víš přece nejlíp, kolik tě tvůj syn měsíčně stojí a co všechno bys klidně mohla mít navíc, takže odhoď zábrany stranou a jdi do boje... děláš to přece pro své dítě...
červenec 10, 2009 20:56
exekuce dlužného výživného je osvobozena od poplatků ? : Alena Nováková
To slyším poprvé,vážně jsem to nevěděla.Poměrně nedávno jsem se dívala na pořad Míši Jílkové o exekutorech a z toho jsem vůbec neměla dobrý pocit-totiž došli tam k závěru,že exekutor si kolikrát dovolí věci,které by neměl a naúčtuje si i mnohem větší částky než sám vymůže.
S tou exekucí na plat bych chápala,že prakticky to může být velmi jednoduché,znamenalo by to donést jakýsi papír od soudu do mzdovky.Zažádat o exekuci majetku - to už ale asi bude složitější - to zřejmě skutečně musí udělat exekutor (jak je to často vidět i v televizi) v doprovodu policie a zámečníka(a to už asi opravdu něco stojí nebo ne ?)
Každopádně mooooc děkuji za ty informace.Zkusím ještě chvilku vyjednávat (jeho nová přítelkyně je celkem rozumná ženská smilies/wink.gif) a když to nepůjde tak už budu vědět co dělat dál smilies/wink.gif
červenec 10, 2009 21:50
Aleno, : Vodoměrka
prostě zajdeš na soud na exekuční oddělení, týká se to jen exekucí dlužného výživného, s těmi "soukromými" exekutory to nemá nic společného, je jedno, jestli žádáš exekuci ze mzdy nebo z majetku, papírování je stejné, jen v té žádosti uvedeš, o jakou exekuci žádáš, exekuci samotnou může provádět jak soud, tak soukromý exekutor (jak je to u něj s poplatky, to nevím)... nevím, odkud jsi, ale u nás na soudu je na exekučním taková docela milá a příjemná paní, a když něco nevíš nebo si nejsi jistá, tak poradí a přímo to s tebou sepíše...

červenec 11, 2009 00:43
Ali, : Ivča
ten exekuční příkaz ty na jeho mzdovku nemusíš nosit,oni mu to tam pošlou od soudu sami.Jen nahlásíš,kde pracuje.Nechají mu nějaké minimum a vše přes klidně může dostávat tvůj syn...a pokud má opravdu tak malý plat,že není schopen splácet co má,načítá se to,není to promlčeno,až bude mít větší příjem,bude splácet dluh po větších částkách...
červenec 12, 2009 15:13
Díky holky : Alena Nováková
hrozně moc děkuji - tyhle rady opravdu mají pro mne cenu zlata smilies/wink.gif
červenec 12, 2009 21:57
co když nevím, kde pracuje? : ivuše
Zdravím všechny, mám obdobný problémek. Bohužel bývalý pracuje stále někde jinde a já nikdy nevím kde. Už jsem podala oznámení minulý rok, jeho matka to za něj uhradila, ale on se opět nějak nerohoupal nám dál platit. Čili nyní je z důvodu neplacení výživného v podmínce a mě by zajímalo, jestli, když se obátím na zmíněné exekuční oddělení, ho rovnou zavřou anebo i v tomto případě je ještě možnost exekuce na plat.?? jelikož mě by samozřejmě pomohlo, kdyby zavřený nebyl (ikdyž by to asi potřeboval jako sůl).
Sand to tu někdo bude vědět...... díky předem. Ivuše
srpen 27, 2009 09:37
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]