O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

EXEKUCE - KDO JE V OHROŽENÍ? PDF Tisk E-mail
Středa, 24 červen 2009

 Dobrý den, potřebovala bych poradit: jsem vdaná právě 14 dní. Manžel i já - každý máme své trvalé bydliště někde jinde. Já s dcerou mám jedno a on je zase hlášen se svým tátou. Jeho pošta ani nic jiného na mou adresu nikdy nechodila a nechodí. Ale - dnes mi sem přišla exekuce!,že on v roce 2002 něco někde nezaplatila tím pádem je na něj asi nějaké trestné stíhání..

 

 

 

 

 

 

      Ovšem na mě ne, já mám všechno v pořádku! A tak bych potřebovala vědět, co já s tím, když jsem vždy bydlela jinde než on.. Mohl by mi exekutor něco vzít? Naštěstí mám ke všemu účty - ale to víte, bojím se...

 

     Děkuji za radu,

Jana

 

 

ODPOVĚĎ:

 

Milá Jano,

 

     exekutor by na tvůj majetek mohl mít "natažené prsty", kdyby tvůj novopečený manžel prokazatelně bydlel delší dobu u tebe... Prokazatelně, to je třebas i jen svědecky, i když bude hlášen na druhém konci republiky, ale exekutor zjistí, že třebas tři roky už bydlíte spolu na tvé adrese... tak to bys pak musela asi opravdu shánět doklady... V každém případě ti vřele doporučuju, abys na adresu, ze které je exekuce poslána, okamžitě a doporučeně napsala. Jinak - hlavní je,zda exekučně vymáhaný závazek vznikl za trvání manželství. Ve vašem případně NE!!!

 

     Každopádně je vhodnější si to všechno předem vyjednat, vyřídit, že "to je moje" - "to je jeho", než dojde k nějakým těm zásahům a ty bys pak musela podávat vylučovací žalobu.


jinak znovu pro informaci: 

 

    Nebezpečné na tom je, že se o nařízení exekuce zpočátku vůbec nedozvíte, protože soud, exekutor ani věřitel vás o tom hned informovat nebudou. Usnesení o nařízení exekuce vám bude doručeno jako poslednímu účastníku řízení až společně s exekučními příkazy, postihujícími váš majetek nebo mzdu.

 

     Každý exekutor začne tím, že si zjistí, kde bydlíte (třeba i podle odběrného místa elektřiny a plynu nebo pojistky), zda nevlastníte nemovitý majetek, zda vy nebo váš manžel či manželka nevlastníte automobil, kde máte vedený bankovní účet, zda nemáte stavební spoření, penzijní připojištění nebo pojistku, zda nemáte cenné papíry nebo podíl v obchodní společnosti, a také vašeho zaměstnavatele. Často vyšle někoho i na místní šetření, aby zjistil další podrobnosti přímo v místě vašeho bydliště nebo podnikání. Pokud exekutor nějaký váš majetek najde, postihne jej exekučními příkazy.

 

     Peníze z účtu hned zinkasuje, u nemovitosti vyznačí záznam do katastru nemovitostí, auto vyhledá a nechá odtáhnout a případně hned obestaví i vaši mzdu. Nenajde-li žádný majetek, zpravidla se vydá do vašeho bytu se zámečníkem - pro případ, že by nikdo nebyl doma - a většinou i s policií - pro případ, že by někdo kladl odpor. Zásada "můj dům – můj hrad" vám nebude nic platná. Stává se, že své umění musí zámečník uplatnit přesto, že je pán domu v bytě přítomen. Průběh exekuce to jen zdrží a prodraží. Nezapomínejte, že veškeré náklady půjdou na váš účet!


 

 

 

o  ...    V zásadě platí, že exekutor, kterého soud pověřil provedením exekuce, a jím pověření zaměstnanci mají právo vstoupit do bytu, provozovny nebo prostor, o nichž se mohou důvodně domnívat, že v nich má povinný svůj majetek. Nemusí se tedy jednat jen o byt povinného! Na základě exekučního příkazu vydaného exekutorem pak mohou být zabaveny téměř jakékoliv věci, o nichž se lze domnívat, že patří povinnému.

 

 

o  ...    Zabránit tomu nemůžete, i když budou zabavovány věci, které mu nepatří. Máte-li o tom důkazy (listiny, svědectví třetích osob), předložte je na místě exekutorovi. Pokud to nebude stačit, trvejte na sepsání protokolu. Pokud by to bylo odmítnuto, požádejte o sepsání protokolu polici a popište průběh celé události. Možná kvůli tomu budete muset na policejní služebnu, ale to nevadí. Pokud by přítomní policisté vaši žádost odmítli, poznamenejte si jejich služební čísla a oznamte jim, že si na jejich postup budete stěžovat. Podotýkám, že dusno má smysl začít dělat skutečně až ve chvíli, kdy k tomu je objektivní důvod, jinak si spíše uškodíte!

 

      Další postup by měl spočívat v tom, že osoby, jejichž majetek byl neprávem zabaven, by měly neprodleně kontaktovat exekutora - buď osobně, nebo lépe písemně - a získat tak důkaz o tom, že ho upozornily na skutečnost, že byl neoprávněně zabaven jejich majetek. Zároveň by měly prostřednictvím svého právního zástupce sepsat a podat tzv. vylučovací (excidační) žalobu k soudu, který rozhodl o nařízení exekuce. Svá tvrzení však budou muset dokázat (nejlépe písemnými důkazy, popř. svědecky). Nebudou-li k dispozici přesvědčivé důkazy, soud žalobu zamítne a exekuce se opět jenom zdrží a prodraží.

 

     Já vím, je to horror, proto doporučuju, zahájit okamžitě a bez sebemenšího čekání akce - zavolat tam, objednat se k jednání, dojít tam... Prostě snaž se jakkoliv z podobné nepříjemnosti vyvázat a svému drahému manželovi doporučit, aby stejně tak okamžitě se snažil se svým věřitelem dohodnout...

 

 

d@niela

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (2)add feed
:-) : opas
Její drahý manžel ve smyslu her expensive husband? smilies/grin.gif
červen 24, 2009 23:45
Kyvadlo holt překmitlo. : Václav Semerád
Spousta dlužníků se léta letoucí věřitelům jen smála. Dnes je tomu naopak. Problém je, že dnes exekutoři porušují i listinu základních práv a svobod a všechno jim projde. Je to zkrátka opačný extrém a extrémy, jak známo, nebývají spravedlivé. Mám jisté zkušenosti s StB, ale ta si tolik nedovolovala (i když její chování také nebylo podle Gutha-Jarkovského). Tohle je, jak se zdá, horší. Holt - přežili jsme StB, přežijeme i exekutory, jen doufejme, že brzy přeteče míra... Dokud exekutoři nevtrhnou na naše poslance, nic se nezmění... smilies/cry.gif
srpen 10, 2009 13:15
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]