O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DOPISY - HRNCEEE, KUPTE HRNCEEEEE - II. PDF Tisk E-mail
Středa, 10 červen 2009

Asi si vzpomínáte, jak jsme tu nedlouho tomu diskutovali na téma "nákupních výletů", na které jezdí převážně naši starší spoluobčané. Jsou odvezeni někam, kde je "pod uzavřením" pěkně zmasírují dealeři, velice působivě jim zdůvodní, že všechno to, co jim tam nabízejí, je velice levné a současně nesmírně pro ně potřebné... Ovšem ne každý naletí; jsou i tací, pro které je to příjemně a poměrně úspěšně strávený den...

 

 

 

 

     Opravdu mi nedalo, abych jeden z komentářů, které pod onou diskuzí byly, si neuložila - uznejte - že to stálo za to: :-))) 

 

 

 

 

      Je mi 23 let a přítelovi 30. Děláme nepřetržitě na směny, takže nám občas vychází volno i na všední dny; když pak máme volno a přijde nám do schránky leták na „nákupní" výlet, tak vždy jedeme. Můžu vám říct, že jsou to úžasný zážitky. Předváděčka je vždy v nějaký hospodě, takže na začátek (v 9 hod) dáme panáka, pak jen sedíme, chodíme si ke zdroji pro piva a posloucháme to divadlo. Když si jdeme pro pátý před obědem, tak jsme většinou už vyhozený ze sálu (jako že jsme se tam přijeli jen ožrat a to je ta dnešní mládež!). Ale však taky téměř vždy jsme nejmladší účastníci zájezdu. A jak nám to pěkně říkají: "prej jsme póvl, co vaří v hliníkových hrncích, vysává jednou za měsíc a spí v peřinách od Vietnamců".

 

     Pak ale jdem na oběd, za který se platilo předem (většinou 60 Kč), takže nám ho musí dát. Po obědě následuje slosování, ve kterém vyhrají všichni - včetně nás. Postupně se proto chodí ke stolečkům, kde jsou dealeři se smlouvama - tomu nikdo neunikne. Výhra je většinou 30.000 Kč a nějaký věci. Až u toho stolečku se ovšem dozvíte, že 30.000 Kč je na "reklamní účely" a že si musíte ještě něco dokoupit - většinou za 33.000 Kč (takže jakoby původní cena 63.000 Kč). No, na každýho to zkoušejí jinak, na nás to bylo např. tak, že nám hrozně moc gratulujou a že nám na oslavu zaplatí panáka. OK, berem, proč ne... Pak ale chtějí občanku.

 

 

 

Na to já: "Na co?"

Dealer: "To aby jsme mohli vypsat vaše nacionále na smlouvu."

Já: "Dobře,tak my vám to nadiktujem."

Dealer: "Ne, musíte mi ji dát, musíme si to ověřit, pučte nám ji."

Já: "Ukažte mi tu smlouvu, ano?" - A - ejhle, co to vidí, oko mé: SMLOUVA O PRONÁJMU VĚCI.. Ale pane, my si to nechcem pronajmout!"

Dealer: "Vy snad nechcete být zdravý? Chcete mít rakovinu a vývod bokem? Chcete umřít v 50 letech?"

Já: "Říkal jste, že dostanu 30.000 Kč." 

Dealer: "Člověče, přece vám nebudem dávat 30.000 Kč na to, aby ste je prochlastali!!!"

Já: "A proč ne, vždyť sme to vyhráli a je to tedy naše!"

Dealer: "Typický Češi!! Akorát se svézt za pár korun a  vykašlat se na každýho, kdo to s vámi myslí dobře, jste jako dobytek, tak si klidně chcípněte na rakovinu, sbohem."

                              

 

     No, a pak když jsou hotoví všichni výherci (to je kolem 14.30 hod.), tak se jede na "hlavní program", tedy na nějaký zámek nebo jiný cíl, kde jsme většinou tak sotva 30minut, protože jsou všichni účastníci už tak unavení, že chtějí jet rychle domů.

 

     Příjezd zpátky je kolem 18:00, utracené peníze: 400 Kč za dvě osoby i s obědem a pivem. No uznejte, prostě za málo peněz máme hodně muziky. Na výletech jsme byli už asi 12 krát a jak vzpomínám, největší úlovek měli dealeři na výletě s Pospíšil tour, kde si z 28 lidí něco koupilo 14 lidiček (jo, tam byli chudáci..).

 

 

Pat a Mat

 

 

 

Komentáře (23)add feed
.. : kolemjdoucí
Ano, tohle je vynikající řešení. Nazval bych to: "Jak zabít celý den za pouhé čtyři stovky".
Kromě toho jsem se dozvěděl, že jsem asi taky póvl, neboť nevařím vůbec, vysávám tak jednou za měsíc až dva a odkud jsou peřiny, co v nich spím opravdu netuším....
červen 11, 2009 06:52
To jsou tedy hrnectours, grauluji : wendy
někdy ty dealery až lituju, jak se musí živit, a ten váš z příspěvku ale vůbec nebyl profesionál. Vadí mi, že používají ty svoje metody na seniory, je to na hraně.
Taky jsme byli jednou na takovéto akci, byla v hospůdce před barákem, tak proč ne - nabízeli jen za pouhou účast solární kalkulačku - a to už je let, ani nevím kolik přesně. Chtěli jsme vidět na vlastní oči, jak taková akce vypadá. Jasně že jsme hrnce nekoupili, přišli jsme pro počítačku přece... Někdo koupil, někdo ne, dopíjeli jsme pivko a pan prodejce začal sklízet nádobíčko. Jdu k němu a žádám inzerovanou kalkulačku. Dělal že neslyší. Tak znovu. Kouknul na mě. Nic. Tak potřetí. Otrávěně ji vytáhl z tašky a s despektem položil na stolek. Zdvořile jsme poděkovali, popřáli šťastnou cestu a vypadli.
Přeji vám hezké zážitky z cest.
smilies/wink.gif
červen 11, 2009 07:04
4 stovky : mura1
za celodenni nudu? uf
červen 11, 2009 07:45
jednou: : kkp
se mi vrátila tchýně z takovéhoto výletu na celý den! S podepsanou smlouvou na dvoje nějaké topné tělesa, nebo co? za 40-cet tisíc!!!!!! padali jsme do vývrtky, ale chápali!
Důvěřiví důchodci, svou prostou naivitou a odtržením od reality dnešního pochroumaného světa doplatí na svou poctivou mysl. Bylo mi jí spíš líto! Naštěstí jsme v dolním rožíčku té smlouvy, malými a ještě menšími písmenky našli větičku o možnosti odstoupení od smlouvy, samozdřejmě do 14-ti dnů! Stihli jsme tedy napsat dopis a od smlouvy odstoupit! Jistě se to netýká všech důchodců, ale v některých případech mi to připadá jako hyenismus, páchaný za plného vědomí vzdělaných dealerů této doby!
červen 11, 2009 08:58
to odstoupení od smlouvy, : Petronila
bylo, pokud vím, uzákoněno až později, když vyšlo najevo, jaká je to masírka.

Wendy, jak to popisuje článek, jsou ty jejich metody daleko za hranou (prvoplánová manipulace, vyhrožování chorobami, které jistě u spousty důchodců padne na úrodnou půdu).

Znám pár jinak docela inteligentních lidí, kteří se taky nechali zmasírovat. Jinak představa kverulantů, kteří tam jedou už se záměrem těm neřádům trochu zamíchat karty, je sympatická, ale možná by mi bylo líto ztraceného dne. Ovšem zase by se člověk něco naučil o lidské psychologii.
červen 11, 2009 09:11
No, pokud to občas bere někdo jako zábavu, : Květuše
proč ne?
Když by si sami pořádali nějakej ten vejlet, tak by je to přišlo rozhodně naa víc. Oni si vlastně koupili za ty čtyři stovky "super divadelní představení" ještě s pivem, obědem, panákem a vejletem :-))).
A třeba ještě dostali nějakou tu "pozornost"... smilies/grin.gif
červen 11, 2009 09:14
V tom smyslu jak píšeš to za hranou je Petronilo : wendy
lidsky, ale není to zřejmě nezákonné....
smilies/wink.gif
červen 11, 2009 10:08
Jo Květuško : NČ
Absolvoval jsem nedávno s kámoškou takovej večer. Dostali jsme každej celkem jedlou večeři a dohromady jeden funklnovej a funkční mobyl. Teda, trochu mě naštvali, protože pivo jsme si museli zaplatit a panáci taky nebyli:-( Jinak ale dost dobrý a byla tam docela sranda:-)
červen 11, 2009 10:23
... : bb
Muro, beru to jako fejeton, nevěřím, že někdo kdo píše jako Pat a Mat jel 12x na tohle:-)

Jinak jsem dorazila do kanceláří a kolega mi dal lístek od paní z vchodu vedle našich kanceláří. Za ty roky se od vidění známe, prohodíme pár slov děti, pes atd. Účastnila se několika takových zájezdů a pochvalovala si, že má vždycky dárky na vánoce pro maminku atd. - deštník, popelník...Tak dneska potřebovala 2 tisíce na znovuzapojení elektřiny, co jim včera odpoledne odstřihli. Nemají na čem uvařit čaj pro mimino.
červen 11, 2009 10:27
bb : kkp
tak přispěju dnešním kancelářním zážitkem i já. Paní uklizečka si ke mě přišla dneska půjčit 200,-Kč, že prý si v časopise - paparazzi, našla fotku překrásného mladíka k seznámení, tak mu napsala sms, (byl to takový ten inzerát), posléze zjistila, že jí bylo z kreditu odečteno asi 150,-Kč, no jenže uvedený krasavec jí natolik zaujal, když jí náhle odpověděl,..ve smyslu: kočičko piš dál,...že ona mu chce prostě ještě napsat! .....
jo tak tohle je ze života, óch svatá ty prostato!
červen 11, 2009 10:56
... : bb
:-))) ale ta si za to aspoň užila krásné rozechvění, sousedka si neuvaří ani kafe:-)
červen 11, 2009 10:58
pro kkp : ivanka
jejdanánku, to už tu jednou na kudlance bylo...
Ta paní si pak "užila" ještě před obrazovkou počítače, a stálo to veškerý rodinný peníze, zadlužila se u všech možných "půjčovatelů" a nakonec si koupila na dluh auto a za tou svou "láskou" odjela.. Pamatuju, že to snad bylo k milionu dluhů celkem.
Jo, to už je víc než jen prostata...
Takže - tady máš možnost sledovat to v reálu smilies/cheesy.gif
červen 11, 2009 11:35
akce : Monika
Jednou mi moje babička vyprávěla (jezdí na ty akce, ale nikdy nic nekoupila, spíš to bere jako výlet), že jednou někde byla a měli tam dávat salámy a ona byla strašně naštvaná, že už na ni nezbylo. Jinak nikdo ze známých na tyto akce nejezdí. Já vlastně jednou byla na akci, kde dávají peřiny zdarma a musí si ti výherci pozvat několik dalších lidí na předváděčku. Paní dlouho masírovala, aby si někdo koupil matrace, ale naštěstí nikdo nic nekoupil. Holt jsou na to školení.

No a teď k předchozímu článku. Proč pod ním není místo k napsání komentářů? Milá autorko, proč musíš mít prstýnky zrovna za cca 15 000? My máme snubní prstýnky za 3 000 ze zlata - oba dohromady. Chce to jít do jiného zlatnictví a nekoukat po značkových.
červen 11, 2009 12:41
milá Moniko, : d@niela
chce to asi jen odrolovat níž :-)))
pod každým článkem je místečko...
P.S. Jsi-li to ty "s Jirkou", tak moc zdravím a ozvu se..
červen 11, 2009 12:48
ivanko: : kkp
to se na světě dějou věci, což? no dodávám, že ta uklizečka je vdaná a má dvě zdravé děti!
a manžela! nepředpokládám, že by za ním odjela! Ovšem? kdo ví? smilies/wink.gif
červen 11, 2009 12:51
Dani : Monika
To nejsem já. Chodím tu od včerejška.
červen 11, 2009 13:04
Moniko : Kamila
s prstýnkama - musíš nejdřív otočit stránku a dočíst článek smilies/wink.gif
pak můžeš psát komentáře
vítej na kudle smilies/smiley.gif
červen 11, 2009 13:13
Já jen nakouknu a běžím : wendy
chtěla jsem se rozloučit, Petronila jede někam na chatu tak já taky odjíždím. Týden tu nebudu, tak tu buďte hodní...pa pa
smilies/wink.gif smilies/wink.gif smilies/wink.gif smilies/grin.gif
červen 11, 2009 13:21
Monika - nová kudlanka? : ivanka
taky vítám, akorát jsi přišla do pěknýho boje!!! smilies/grin.gif
červen 11, 2009 14:51
tak to jo, Moniko - taky vítám :-))) : d@niela
a přeju příjemný počtení a "popsaní" :-)))
červen 11, 2009 14:53
Díky : Monika
Děkuji za uvítání. Tak já zkusím nějak otočit stránku, musím se tady trochu zorientovat :-)
červen 11, 2009 15:16
Juj, : Vodoměrka
tak já mám kamarádku - teda naši kuchařinku z tábora, důchodkyni, a ta miluje tyhlety akce... doma má asi dvacet krabic s kávovými hrníčky, deštníky, kapesní svítilny a kdoví co ještě, co se na těch akcích dává za účast, a podle toho, co tam konkrétně dávají, tak jde budď sama, nebo s jedním ochotným sousedem, to když je dárek pro manželský pár lepší než ten dámský... a nejlepší prý byly akce, kde dávali štangli salámu... ale většinou by nic z toho nabízeného nekoupila, na to je děsně spořivá... nebo spíš až lehce skrblá... hahaha... ale neber to, když je to zadarmo... smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
červen 11, 2009 16:38
Vodoměrka : mamča
Moje vzdělaná, leč hubatá kamarádka chodí na tyhle předváděčky se svojí maminkou. Jednou se domáhala dárku "pro manželský pár", že jsou tam dvě, tak proč jí ještě i nějakej manager diskriminuje kvůli tomu, že její manžel zdrhnul od dvou dětí s vychrtlou dvacítkou ? A že kvůli šišce salámu nebude uzavírat registrované partnerství s vlastní matkou... smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
No, nebyl tak úplně kovanej a odolnej proti proříznutý puse, tak aby se jí co nejdřív zbavil, dostaly "holky" každá šišku salámu a šly spokojeně domů.
Stejně by jim ty zbylý salámy sezelenaly. smilies/wink.gif
červen 11, 2009 17:35
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]