O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JAKO ALKOHOLICI JSME SVĚTOVÍ! PDF Tisk E-mail
Středa, 20 květen 2009

Nejen že jsme údajně  (podle jednoho starého rčení), všichni muzikanti, navíc jsme i nesmírně zdatní coby konzumenti alkoholu. Ano, přímo světoví. Letos jsme se vyšplhali na stříbrnou pozici, hymnu tudíž neuslyšíme, ale pyšní pijani určitě slzu zamáčknou. Tak jsme, letos, Lojzo zase přispěli svým vypitým sudem do světové statistiky.

(Lucembursko, Česko a Irsko zaujímají totiž 2., 3. a 4. místo, pokud jde o spotřebu alkoholu na hlavu u lidí nad 15 let (na 1. místě je Uganda).

 

 

 

 

 

     Pivo, víno, rum, vodka, whisky, zelená, fernet, borová, myslivec, koňak  -  to vše nám ze Slezko-Moravsko-Českých končin prostě a jednoduše chutná. Náš domácí kolorit tak nějak přímo nabádá se v pátek otřepat od pracovních povinností a jít si pořádně zkalit, spařit, zbořit či rozstřelit. Svůj ke svému. Lojza dá nejspíš přednost typické hospůdce v okolí jeho bydliště. Sem se moc cizáků nedostane. Vesměs se všichni docela dobře znají, štamgasti dostanou i na sekeru. Probere se cokoliv od šarky na trnkách, až po zdechlou sousedovu sviňu. Mezi tím se popíjí, povětšinou pivo a aby to nebylo příliš fádní, prokládá se třeba zelenou.

 

 

     Ti mladší mají také své vyhlášené podniky. Dá se jít na disko, haus, hip hop, může se v nich hrát kulečník, šipky, sledovat na plátně fotbal nebo hokej,  zapáleně fandit a diskutovat . A mezi  tím vším se popíjí, opět pivo, dámy možná dají přednost vínku nebo nějakému sladkému likérku a mezi to se zase vkládá vodka, whisky popř. nějaký jemný koňáček. A co takhle maminky na mateřské. Sejdou se, povykládají s, vymění si  informace, poměří  děti, proberou důležité drby a mezi tím vším se popíjí...

 

 

 

 

      Nedávno jsem se svým obchodním partnerem z Ruska obědvala v příjemné a kvalitní restauraci. Jedlo se dobré české jídlo, pilo dobré české pivo a vedly se nejrůznější řeči ; a tu někoho napadlo připít si vodkou. Ale  můj ruský obchodní partner namítl, že „vodka přeci patří k jinému jídlu. Naše jídlo je těžké, často moučné a po něm  potřebujeme spíš digestiv. Vaše je jiné a pivo je k němu to nejlepší. Proč bych u vás v Čechách pil vodku? Když jedu do Francie, piju dobré víno, nebo koňak, když do Japonska, určitě ochutnám jejích saké". 

 

 

     Mnohým Čechům bohužel chybí podobný pohled - na problém zvaný alkohol. Proč k němu nemít dobrý vztah, třeba jako k jídlu? Dát si ho v malém množství, vybrat si to kvalitní a nekárovat se do bezvědomí. Francouzi popíjejí své vínko ke každému jídlu už od malička, ale na druhou pozici v konzumaci  chlastu zdaleka nedosahují. Na druhou stranu, on někdo holt musí být druhý.  Mj. uvědomíme-li si, že na každého Čecha připadá 16,21 litru čistého alkoholu ročně), tak kam se na nás hrabou pověstní Dánové, se svou průměrnou spotřebou chabých 12 litrů...

 

 

Paula 

 

 

 

 

Komentáře (18)add feed
... : NČ
Whisky, gin, slivovice bílá,
alkohol, to je moje milá.
Kdybych tu měl alkohol,
vožral bych se až na moll, ou jé,
vožralej bych byl na moll.

květen 21, 2009 06:30
..: : kordulinka
shlédla jsem to video a pecním se tady jak blbec, tedy takto bych nikdy dopadnout nechtěla, ale nikdy neříkej nikdy, jak známo!
květen 21, 2009 07:54
... : ivanka
když si tak říkám, že někdo vlastně chlastá i za mně... vau, to je děsný...
květen 21, 2009 10:42
. : Míša šíša
Krabýýčku cýýgáret
a do kafe rum - rum - rum.
Dvě vóódky a férnet
a teď doktore čum - čum - čum.

Jo-jo, autor písně už má taky svůj rybník vypitej.
květen 21, 2009 11:21
No vidiš Ivanko, to mě vůbec nenapadlo : NČ
Teda fakt je hrozná představa, že někdo chlastá muj chlast! Až jsem se z toho celej zapařil!
květen 21, 2009 12:42
neboj, třeba se na tebe skládaj tvý dva vňoučkové :-))) : d@niela
smilies/grin.gif
květen 21, 2009 14:10
Hm, už mě taky napadli... : NČ
.
květen 21, 2009 14:13
ja myslim : kytka
...ze uz brzy bude svetove prvenstvi nase...kdyz vidim mladochy u nas v praci,je jim kolem dvaceti a z prace jdou vzdy pres putyku,achjo a holky pijou stejne.Kdyz pak reknu,ze mi staci dvakrat dve deci cerveneho,tak me maji za dinosaura a to jsem o 10-12 starsi.
květen 21, 2009 17:32
No není divu, : Káča
dneska jsem v zahradní osvěžovně potkala "maminku", která svého ani ne dvouletého chlapečka napájela pivem. A nešlo o žádné cucnutí, regulérně mu dala třikrát napít, ještě se bavila tím, jak mu chutná, a ukazovala to spolusedícím okolo. Fakt ohromná prča.
květen 21, 2009 18:38
jo : Polarka
za mne nekdo chlasta primo prvni ligusmilies/sad.gif
V podstate mam stesti v tom, ze mi alkohol nechutna, takze nepit je upllne prirozene.
Ovsem pro lidi to prirozene neni....pamatuju se ze v dobach kdy jsem jeste chodila s manzelem do hospody (socialni kontakty) a pila caj nebo colu se mne spousta lidi ptala jestli jsem vylecenej alkoholiksmilies/smiley.gif
květen 21, 2009 18:43
Kaco a tom je ta hruza : Polarka
ja verim, ze piti je prakticky acquared taste, nebo-li ziskana chut.Zvlast pivo je pro normalni dite hnusne. Takze jde jenom o zvyk. Ted se ji to zda milounke a legracni, ale pak se bude desne divit az ji jednou synek v opilem stavu da pres hubu.
květen 22, 2009 02:26
to by mě zajímalo, : alena puntíkovaná
kdo chlastá za mě.
květen 22, 2009 04:20
No někdo určitě... : wendy
Spousta lidí se chce odreagovat, zapomenout, spousta lidí se chová pomalu jako bezdomovci s krabicí vína nebo flaškou piva - aspoň na chvíli si neuvědomovat realitu, prostě utéct tomu všemu. A lahví alkoholu je v regálech vždycky dost. Dostupný artikl, víceméně tolerovaná droga...
smilies/wink.gif
květen 22, 2009 08:26
... : mia
Pohled na opilce asi není příjemný,ale je věc každého dospělého svéprávného člověka za co svoje peníze utratí.Co se mi ale těžce nelíbí,že se nalejvá alkohol dětem,zisk je prostě priorita.A pak se mi nelíbí,že alkoholici nejsou penalizovaní ve zdravotní péči.Jsou třeba na dialýze ,pijou vesele dál ,sankce žádná.Je to nespravedlivé vůči jiným skupinám nemocných.
květen 22, 2009 10:02
Tak tak, i to se tu už probíralo : wendy
já bych taky narkomanům a notorikům neposkytovala zdarma léčení, stejně je to většinou na prdlačku. Zcela vědomě a soustavně si poškozujkí zdraví. A když se klade důraz na prevenci a na to, že i léčení je forma zboží, za něž se musí platit, tak buďme důslední. Ale zase je tu ta přísaha, že...
Dávat alkohol dětem je svinstvo. Jak se může někdo vesele bavit tím, když děcko třeba dopíjí flašky od piva ? Dětský organismus má malou míru tolerance a vůbec - to se prostě nedělá.
smilies/wink.gif
květen 22, 2009 12:01
statistika je přesný součet : alena puntíkovaná
nepřesných údajů...fakt je také, že mnohé národy jezdí chlastat sem, neb tady je tom pořád levnější než u nich. Taky si zde nakupují zásoby "na potom" - což jistě údaje ovlivňuje - čímž rozhodně nechci tvrdit, že jsme národ abstinentů, ale nemyslím si, že se tu chlastá víc, než kdykoli předtím.
květen 22, 2009 16:29
puntíkovaná, dobrý... : tataja

květen 24, 2009 14:12
V rámci své diplomky : Ivča
jsem dělala na českých a moravských školách výzkum,kde jsem se mimo jiné věnovala vztahu dětí v 5. třídách k alkoholu.Všechny děti,které se zúčastnily,uváděly,že už v životě alkohol pily,většinou opakovaně,nejčastěji na rodinných oslavách,kde jim alkohol nabídli rodiče či jiní dospělí příbuzní.Nejvíce toho vypily děti z vesnic na jižní Moravě...jooo,vinohradýýýý,vinohradýýýý... smilies/undecided.gif


květen 24, 2009 17:34
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]