O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ŽIVOT S OPILCEM PDF Tisk E-mail
Neděle, 17 květen 2009

 Vždy si myslím, že jsem na tom sama. Manžel když se napije zažívám doma slovní psychický teror. Někdy si myslím,že se to nedá vydržet. Jindy je pozorný i v domácnosti a kolem domu něco udělá. Ale když ho to chytne,t ak je to neúnosné.nadává, vyčítá, zesměšňuje. Vše na mne mu vadí. Klade otázky ,které nemají žádnou úroveň. Mám již svá léta, je mě 55let a budoucnosti s ním se dost bojím.

 

 

 


     Neodešla jsem od něho když jsem byla mladší, kvůli dětem.Teď jsme společně za ty léta manželství již nabudovali nějaký majetek a nyní by to šlo těžko dělit. Já jsem postižená s klouby a jsem na invalidním důchodu, tak z toho bych mu asi těžko vyplatila určitou část. A on mě nutí do takové práce venkovní, kterou bych teď, když jsem po operaci kloubu, asi těžko zvládla. Když tu práci dělat nejdu, tak mě nadává. V domácnosti si podle okolnosti práci zastanu tak průměrně podle momentální indispozice, ale vždy má navařeno, vypráno. V této věci újmu si myslím netrpí.

 

     Již jsem přemýšlela ,že navštívím psycholožku, ale on by mě tam stejně nešel. Snažím se vše řešit v klidu, ale někdy co je moc to je moc. Poslouchat ty jeho narážky je neůnosné. Vždy si ale říkám, že ještě na mne ruku nevztáhl, to bych již nevydržela. Píšu zde na této stránce, tak trochu abych si ulevila od napětí a podělila se s ostatními o mou bolest v duši.Jestli mě někdo odepíšete, budu ráda. Alespoň budu vědět, že nejsem v tom sama. Děkuji všem za pochopení.

 


Marta

Komentáře (25)add feed
... : Mirijam
Marta
Vždy si myslím,že jsem na tom sama.Manžel když se napije zažívám doma slovní psychický teror.Někdy si myslím,že se to nedá vydržet.Jindy je pozorný i v domácnosti a kolem domu něco udělá.Ale když ho to chytne,tak je to neůnosné.nadává vyčítá,zesměšňuje.Vše na mne mu vadí.Klade otázky ,které nemají žádnou úroveň.Mám již svá léta,je mě 55let a budoucnosti s ním se dost bojím.Neodešla jsem od něho když jsem byla mladší kvůli dětem.Teď jsme společně za ty léta manželství již nabudovali nějaký majetek a nyní by to šlo těžko dělit.Já jsem postižená s klouby a jsem na invalidním důchodu,tak z toho bych mu asi těžko vyplatila určitou část.A on mě nutí do takové práce venkovní,kterou bych teď,když jsem po operaci kloubu,asi těžko zvládla.Když tu práci dělat nejdu,tak mě nadává.V domácnosti si podle okolnosti práci zastanu tak průměrně podle momentální indispozice,ale vždy má navařeno,vypráno.V této věci újmu si myslím netrpí.Již jsem přemýšlela ,že navštívím psycholožku,ale on by mě tam stejně nešel.Snažím se vše řešit v klidu,ale někdy co je moc to je moc.Poslouchat ty jeho narážky je neůnosné.Vždy si ale říkám,že ještě na mne ruku nevztáhl,to bych již nevydržela.píšu zde na této stránce,tak trochu abych si ulevila od napětí a podělila se s ostatními o mou bolest v duši.Jestli mě někdo odepíšete,budu ráda.Alespoň budu vědět,že nejsem v tom sama.Děkuji všem za pochopení.
Marta
květen 17, 2009 17:44
Marto, : Ivča
i když je ti líto toho,co jste spolu za ta léta nahospodařili a vybudovali(to materiální),zůstávat spolu jen kvůli tomu je nesmysl.Člověk stejně nakonec zjistí,že má jen pár věcí,kterých by se nerad vzdával a které by si rád odnesl do nového života...
Alkoholik se nezmění.Vím to,protože pil můj otec i můj bývalý manžel...a když to beru dnes zpětně,lituji jen toho,že jsem se nerozvedla dřív,měla bych já i děti o pár let dřív klid...Nejsi ještě tak stará,abys nemohla začít znovu.Chlap tě nemusí mlátit,aby ti ubližoval,o tom je tu toho napsáno spoustu a spoustu...
květen 17, 2009 18:13
... : Mirijam
Děkuji ti Ivčo za komentář k mému psaní zde.Mě,ale není líto,že bych měla opustit co jsme spolu nabudovali.Nelpím na tom.Ale při vyrovnání v případném rozvodu bych musela vyplatit manželovi polovičku,jelikož je dům který jsme spolu postavili psaný na mně.Začali jsme stavit na pozemku,která jsem dostala od svých rodičů a kolaudace a vše co k tomu souvisí je na mne,jsem tedy majitelka,ale při rozvodu jelikož platíme společně půjčku,bych musela vše dělit.Což jak jsem prve zde napsala bych za nynější mé situace nezvládla ani na splátky.Dům by musel do prodeje,ale je tu ještě půjčka a bydlíme zde společně s rodinami mých dětí.Je to vše složité až moc.Vše nejde jen tak.Kdybych to předala manželovi a sama odešla,velice by bylo pravděpodobné,že dům by již nebyl čím je a dětem to ještě nelze předat,platí se půjčka.Svěřila jsem se tady,ale stéjně s tým nejde nic dělat,leda bych se obrátila na právníky a to je hodně drahé.Opravdu je to zamotané.
Marta
květen 17, 2009 18:28
Marto : Ivča
ve větších městech bývají i poradny pro lidi,co se dostanou do různých problémů,například při sociálce,tam ti poradí i zdarma,právníci i psychologové...Určitě by to ško vyřešit i přes tu půjčku...
květen 17, 2009 18:34
... : Mikin
On je alkoholismus velice casto provazeny zmenami chovani diky depresim. Nekdy jsou ty deprese vyvolane alkoholem, jindy si naopak dusevne nemocny v zoufalstvi ten alkohol sam "ordinuje". V kazdem pripade je to situace, ktera se bez leceni bude jen zhorsovat.
Jedine reseni je takovy vztah ukoncit. Za kazdou cenu. Pokud se ten nemocny clovek nechce lecit, tak za par let bude vsechno jeste horsi........
květen 17, 2009 21:20
drobnost : romanB
doufám, že nebudu napadenej za podobný přístup jako tvůj manžel - ale proč předujímáš, že by k té psycholožce nešel? není to náhodou tak, že celý život předujímáš spoustu věcí a výsledek je potom ten, co máš? smilies/smiley.gif
květen 17, 2009 21:54
utekaj :-/ : Sipik
Majetok nie je to najdolezitejsie. Moj otec je tiez alkoholit, takze viem o com pisem. Ono je to u nas dost rozsirena uchylka a keby bolo na mne, najradsej by som alkohol uplne zakazala, pretoze znicil viac zivotov ako vsetky autonehody.
Nenamyslaj si, ani trosku, ze to bude lepsie. Pri alkoholizme to tak nebyva. Musel by sa stat zazrak, asi by musel byt na tom velmi zle a dostat sa do nemocnice, take pripady poznam, ale ani vtedy by mozno pit neprestal. Bude pit stale viac, bude agresivnejsi a bude mu zalezat len na chlaste. Viem ze je to tazke, ale ja by som ten vztah ukoncila.
Predsa ked s Vami ziju rodiny deti, mozu Ti pri vyplacani pomoct aj oni, bolo by to charakterne. Vobec nepises, co na to deti. Im snad tiez vadi spravanie otca, nie?

květen 17, 2009 22:37
... : NČ
Kdo opravdu chce, hledá cestu JAK.
Kdo ve skutečnosti nechce, hledá důvody PROČ ne.
květen 18, 2009 06:19
Ještě mě napadlo : NČ
Co třeba houbová polívka nebo smaženice?
květen 18, 2009 06:20
..: : kordulinka
k té psycholožce můžeš Marti jít i sama, On ti tam jít nemusí, možná by Ti to pomohlo otevřít oči. Ono to totiž funguje tak, že změň sebe a změní se i Tvé okolí, nikdy to není naopak! Myslím, že by jsi opravdu potřebovala odbornou pomoc, aby jsi pochopila, že ani pro Tebe život neskončí v 55 letech, máš ještě hodně let před sebou a škoda je jich promrhat s opilcem! Když jsi sem napsala, tak máš jistě i sílu zajít si sama k odborníkovi a hledat v sobě sílu na změnu. Majetek je jistě pro Tebe složité rozdělovat, ale rozhodující je první krok, tak ho udělej! přeji Ti hodně síly a rozvahy a hlavně se nebát!
květen 18, 2009 10:47
NČ : Nedávno nám povídala jedna studentka : mamča
Justiční akademie, že když se budeme chtít zbavit manžela (tchýně, šéfa...), tak ihned po tom, kdy ho usmrtíme, tak zkontrolovat, jestli je opravdu, ale opravdu mrtvej, a hned potom spustit nářek, volat záchranku, policii, hned se přiznat a svého činu upřímně litovat.
Pak to není kvalifikováno jako vražda, ale JEN jako zabití, za což je výrazně nižší sazba.
květen 18, 2009 12:42
..: : kordulinka
skvělý nápad, díky za radu, někdy mám pocit, že kudlanka má opravdu skvělej život, když toho svýho potom hned sežere, moooc si ušetří trápení!
květen 18, 2009 13:44
Marto : Milene
ty jsi si asi jen chtěla postěžovat a ne s tím nic dělat. Ale uvědom si, že takhle budeš žít pořád a to není asi moc pěkná představa. Co děti, jak ty se na vaše manželství dívají. Jsou dospělé a bydlí s vámi v jednom domě, tak asi mají přehled o stavu věcí. A mohli by ti pomoc se splátkami půjčky a vyrovnáním. Přeci žijí ve vašem domě. Ale hlavně by jsi se musela rozhodnout něco změnit. Přece nikdo by neměl být soustavně ponižovaný. Za tou psycholožkou jdi, není podmínka, že by jste tam museli jít oba. A v 55 ti letech jde klidně začít znova a sama. Nejsem o moc mladší než ty. Teď si život řídím sama, tak jak já chci a potřebuju. smilies/wink.gif smilies/wink.gif
květen 18, 2009 15:28
... : Macesska
Marto,

jsem tu nová a oproti ostatním žádná ostřílená matadorka (podle toho, co čtu v diskusích u jiných článků smilies/smiley.gif, ale pokud půjčkou myslíš hypotéku (za kterou ručíte domem), tak se s bankou dá většinou dohodnout, pokud by se objevil kupec nebo někdo jiný (třeba děti), ochotný hypotéku převzít, pokud vypadá aspoň trochu schopný ji splácet.

Ptám se s Milene: Co na to děti? Nemůžou pomoct?

Za právníkem zkus zajít - můžeš se předem zeptat, kolik chce za konzultaci. Nebývá to výrazně vyšší hodinová sazba, než chce třeba opravář pračky nebo ledničky, kupodivu. Určitě to není zadarmo, ale můžeš si tím ušetřit řadu problémů. I kdybys ho nevyplatila a on se neodstěhoval, rozvodem bys dosáhla aspoň zrušení společného vlastnictví manželů, majetek by se rozdělil. Takhle může manžel třeba nadělat dluhy, zmizet a platit bys je musela Ty smilies/sad.gif To bych u alkoholika neriskovala. Radím bič a pryč!
květen 18, 2009 17:30
Marto, : Ivča
moje máma celý život nadává,co má s otcem za život.Za roky společného života nebyli skoro na žádné dovolené,pořád chybějí peníze,v jednom kuse se hádají,když tam přijedu,pořád si stěžuje na jeho pití..nikdy nenašla odvahu začít znova líp...život jim proklouzl mezi prsty a ani jeden z nich neví jak...je mi jich líto,ale nepomůžu jim,protože jsou tak zajetí ve svých stereotypech,že s tím ani nechtějí nic dělat...
květen 18, 2009 19:35
bojíš se holka právem : alena puntíkovaná
lepší to nebude...pusť ho jak horkej brambor, dokud máte ještqě nějaký majetek. Až budete díky chlastu tonout v dluzích, bude celkem pozdě.
květen 18, 2009 20:30
Na kolik zhruba vyjde advokát : Macesska
květen 18, 2009 21:56
Marto... : Ahabibi
...já začala znovu v 60ti, sice ne kvůli alkoholu, ale problém jako problém !
Moc mi pomohla s majetkovým vyrovnáním i rozvodem dobrá advokátka.
Dnes jsem spokojená. Nikdy není pozdě začít lépe žít svůj život.
květen 18, 2009 22:31
Ivčo: : kordulinka
jako by jsi psala o mých rodičích, úplně a naprosto stejný! máma jen na otce nadává, jen zaleze za dveře, ale oddaně a vytrvale mu dělá pečovatelku, dokud pil, tak to bylo horší, teď onemocněl a tak nepije, ale o to je příšernější ve svém vztahu k ní. Lidi já byla svědkem příšerností, jednou jsem zas je navštívila, otec si schovává svoje dobrůtky jen pro sebe, takže si vyndal (jen pro sebe) oplatky z kredence, když je rozbalil, tak papír odhodil na zem!!!! moje máme se okamžitě sehla k zemi a papír okamžitě uklidila.
Až tak hluboko může člověk spadnout! no a žijou spolu dál a i dožijou, kdo odpoví proč? proč ze sebe člověk dobrovolně udělá "onuci"? Ani nevíte, jak se ve mě v tom okamžiku všechno bouří! A bezmocnost je příšerná! On si s ní dělá hadr, říká jí hnusnosti nepopsatelné a ona jde a uvaří mu kafíčko! Ani nemůžu psát dál, jak mě to rozčílilo!!!
květen 19, 2009 08:15
Kordulinko : Ivča
naši se jen vidí a štěkají po sobě,od příštího roku bude i máti v důchodu,myslím,že až budou spolu celý dny doma,tak se asi navzájem umordujou.Vůbec segře nezávidím,že má u našich jedno patro v baráku,mně stačí,když tam přijdu jednou za týden nebo za dva...Jsem ráda,že jsem se včas rozvedla a můžu trávit život v klidu a ne se do smrti užírat soužitím s někým,kdo ubírá sílu a energii...
květen 19, 2009 15:50
Marto, : Míša2
musím říct, že když čtu, jak se někdo s opilcem nemohl rozvést dřív kvůli dětem, docela dost mě to rozčílí. Přesně touhle větou argumentovala moje tchýně, vůbec jí nedošlo, že soužití s opilcem bylo peklo nejen pro ni, ale i pro ty děti. Všichni tři se snažili co nejdřív vypadnou z domu, kluci na internát, švagrová si rychle našla přítele a nastěhovala se k němu. Na všech třech se to, myslím, nějakým způsobem podepsalo. Rozvedla se v pětapadesáti a musím říct, že pro ni už to bylo pozdě. Od rozvodu je to devět let a pořád s tím není srovnaná.
květen 19, 2009 16:21
Míšo : Ivča
jako dítě jsem si přála,aby se naši rozvedli a doma byl klid....máti tím vyhrožovala pořád,ale odvahu nikdy nenašla...myslím,že hlavně kvůli společně postavenému baráku...
květen 19, 2009 16:27
Myslím, : Míša2
že jsou za tím různé důvody, strach zůstat sama, majetek, tchýně třeba pořád nesmyslně doufala, že se tchán změní. Dokonce ještě po narození prvního vnoučete si myslela, že tchán jako děda půjde do sebe a přestane pít. Bylo by to směšné, kdyby to nebylo smutné. Nevím, jestli si aspoň sama před sebou dokázala přiznat ten pravý důvod, je fakt, že to, že se vlastně obětuje kvůli dětem zní asi líp.
květen 19, 2009 16:37
Míšo : Ivča
naštěstí už si dnešní ženský víc věří,nebojí se odejít od chlapa a začít lepší život...přišly už na to,že jsou schopné se o sebe a děti postarat samy...
květen 19, 2009 16:47
Já to fakt vidim tak, : NČ
že nikdo nemusí(!!!) bejt s tim, s kym nechce! Proto taky se mi příčej takový tydle dotazy - co mám chudinka dělat?
Je to uplně prostý: Nebejt s tim a tam, kde je mi ouvej.
Pokud jsem ale přesvědčenej, že bez něj a jinde mi bude ještě víc ouvej, tak přeci *urva nebrečim, protože mám to, co jsem si sám zvolil jako nejlepší variantu. Zvážil jsem, že barák se zahradou je mi bližší než klid a svoboda, tak voco ještě kur*a de?
květen 20, 2009 06:40
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]