O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ARCHIV - O PSECH TAKOVÝCH A MAKOVÝCH PDF Tisk E-mail
Neděle, 10 květen 2009
Přejít na obsah
ARCHIV - O PSECH TAKOVÝCH A MAKOVÝCH
Strana 2

Je po dlouhém víkendu, je krásně a doufám, že bylo krásně všude, kde jste se nalézali. Že jste si prodloužené volno prožili spokojeně a všechny vaše představy byly splněny. Pro pohlazení na duši před nastávajícím pracovním zápolením vám nabízím půvabnou "psí studii" od bezva kamarádky z příjemně teplých krajů Západního pobřeží Spokojených států amerických. 

 

 

 

 

 

 

Za těch skoro 30 let,

co žiju se psy a ostatními zvířaty,

jsem dospěla k závěru,

že psi se dělí na několik skupin:

 

 

  • Jsou psi oddaní, kteří se snaží ze všech sil plnit cokoli mi na očích vidí - a pak jejich pravý opak, ti, co každý den zkouší mou trpělivost s vědomím, že jednou se i ten nejzatvrzelejší a nejtupější člověk dá vychovat, v lepším případě i vycvičit.

 

    

 

 

     K těm prvním patřila po krásných 11 let malá čubinka Ťapinka, notná míchanice rodem nejblíž k jezevčíkům. Sice jí trvalo asi rok, než konečně opustila svou oblíbenou předložku před koupelnou a začla čůrat už opravdu jenom venku, ale jinak to byla neuvěřitelná mamina, která se kromě svých štěňat starala o nás o všechny.

 

     Synkovi neustálým olizováním úspěšně hojila všechny jeho odřeniny (a že jich pořád měl!), nalezené kotě odkojila, malé káče, které nějak skončilo v našem bytě na Žižkově a které se odmítlo nechat kojit, aspoň hlídala a učila ho všechno nutné pro život. Vždycky měla trpělivost, když se jí někdo z nás chtěl vybrečet do kožichu, zkrátka byla dobrý duch naší rodiny.

 

    K těm druhým patří asi roční jezevčík, který se stal ozdobou našeho domu letos na jaře. Ačkoliv se svýma krátkýma nohama by teoreticky neměl být schopen nějakých akrobatických kousků, jakmile jde o proces mojí výchovy, dokáže skoro cokoli.

 

     Kromě granulí trvale rozházených po celém domě (potřebuju procvičit svoje úklidové schopnosti), přes každodenní boj o moje křeslo (ženská nemá co mít svoje křeslo, to je chlapská záležitost) až po neustálé průniky do kočičího žrádla (on je tady pán, ne já nebo moje kočky). Tenhle náš souboj zatím dosáhl vrcholu jeho přítomností na kuchyňském stole! Jak se tam dostal se svými 20 cm výšky? Asi ho tam vynesla jeho zlomyslnost, jinak si to neumím představit. Jinak kromě mojí osoby se ke všem ostatním chová drze, ale s láskou. Zřejmě se rozhodl, že jsem jediná, která mu za tolik výchovného úsilí stojí.

 

 

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]