O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JAK ELIMINOVAT TATÍNKY PDF Tisk E-mail
Pátek, 17 duben 2009

 Ahoj Kudlanko... chtěla bych se zeptat, jak mám postupovat, pokud se chci zbavit otce v rodném listě mého malého? Neplatí alimenty, nevídá ho a to nejdůležitější - není jeho biologickým otcem. Souhlasil s tím, že bude v rodném listě jen proto, že je jiné národnosti a chtěl zůstat v ČR. Bohužel, dohoda, kterou jsme mezi sebou měli, je z jeho strany neplněná.  

 

 

 

 

    Biologický otec malého viděl v pěti letech poprvé, tedy před rokem. Je to tak, že jsem utekla od něj, když jsem byla v 6. měsíci těhotenství, protože mě bil. Ještě než ho viděl ,vyhrožoval že si zažádá o dna, protože jsem v té době neměla nikoho uvedeného v rodném listě.Tak jsem souhlasila s fiktivním. Sice mi biologický dal pokoj, ale s fiktivním se nemůžu nijak kontaktovat.

 

     Biologický ho chce jen vídat, ale nechce být už v rodném listě, aby nemusel platit alimenty.... peníze má, ale já od něj neviděla ještě ani korunu. Je mi ale trapný, podávat na něj trestní oznámení za neplacení alimentů, které ani nebyly soudem stanoveny.

 

      Nevím co s tím a proto se obracím o radu na Tebe.  Děkuji.

Petra

 

 

Komentáře (79)add feed
Svatá... NČ! : Vodoměrka
Co poradit?
S tím, jak vymazat otce z rodného listu nevím, jen bych reagovala k tomu níže napsanému... podávat trestní oznámení na biologického otce, když není uveden v rodném listu, by asi bylo zbytečné, nejdřív bys musela prokázat otcovství a jít na DNA testy a na základě toho by se asi biologický otec nechal zapsat do rodného listu a teprve poté by šlo vymáhat nějaké dlužné výživné, tuším že maximálně za tři roky zpětně... a jeho požadavek vídat dítě, ale nebýt v rodném listě, aby nemusel platit, to je snad pokus o vtip...

No, tak tady se vymstilo to, že dítě není obchod a s otcovstvím se nevyplatí obchodovat za příslib nevyhoštění ze země nebo získání občanství... jen doufám, že ti aspoň předem za to zaplatil tolik, že jsi dítko měla z čeho živit ty první měsíce nebo roky...

No a jestli chceš tedy něčeho dosáhnout v otázce práv a povinností a tudíž i financí k dítěti, tak nezbude než nechat uznat otce soudní cestou a potom si podat žalobu o výživné... a až tohle vyřešíš, tak si najít hodného a zodpovědného partnera, se kterým vytvoříte tvému dítěti funkční rodinu... a tyhle dva povedené "rádoby" tatínky poslat k šípku... smilies/wink.gif
duben 17, 2009 08:27
... : katka*
no, moc se v tom nevyznám. Otec v rodném listu není a být nechce - aby nemusel platit. Vídat dítě chce - proč? A ten fiktivní? proč ho tam teda uvedla? neplatí, nevídá... nechápu celou situaci. A chudák dítě, až pobere rozum a zeptá se.

duben 17, 2009 08:29
... : Sandra
A co tedy vlastně chceš? Myslím, že je to tak, že stát vždycky jedná v zájmu dítěte a to v tomto případě znamená mít v rodném listu napsaného alespoň nějakého otce, takže pokud už tam jednou někdo napsaný je, nevymažou ti to tak, aby tam bylo- otec neznámý. Můžeš ale zažádat u zkoušku DNA a nechat do rodného listu zapsat biologického otce, s tím on nemůže nesouhlasit, pokud se potvrdí, že je skutečně otcem. Je ovšem otázka, jestli je výhrou, aby člověk, co bije těhotnou ženu byl zapsán v rodném listě jakéhokoliv dítěte... a jestli si finančně polepšíš (protože to je zřejmě důvod, proč tohle všechno děláš.)
duben 17, 2009 08:51
docela chápu : kolemjdoucí
když se tady snaží kudlanky radit někomu, kdo se dostal do problémů které si sám nezavinil. Ale proč by se proboha měl někdo namáhat a radit tobě? Říká ti vůbec něco slovo podvod?
duben 17, 2009 09:19
Kristova noho, Petro! : Sinix
Kolik ti je let? Protože mně to přijde, že ses narodila včera!! Co si myslíš, že je rodný list??? Nějaký seznam, co chceš nakoupit? A když si rozmyslíš, že nechceš rohlíky, ale housky, tak to prostě škrtneš a přepíšeš???

Rodný list je úřední doklad a ty jsi povinna uvádět pouze pravdivé údaje, jinak tě čeká postih - přinejmenším pokuta.

Co se týče změny otce v rodném listě: Jinak než soudně to nepůjde a buď připravená na to, že tě to bude něco stát (i peníze). A vzhledem k tomu, že jsi navíc pomohla cizinci, aby neoprávněně získal povolení k pobytu, popř. české státní občanství, tím, že jsi úmyslně uvedla lživé skutečnosti, může být proti tobě zahájeno i trestní řízení. (Samozřejmě proti tomu cizinci také.) Ono se po těhle případech docela tvrdě jde.


duben 17, 2009 09:19
... : Sandra
No, to by jí nejdřív někdo musel dokázat, že uvedla ÚMYSLNĚ nepravdivé údaje, tj. že s tím mužem neměla styk v době kdy otěhotněla a on tím pádem být otcem určitě nemohl...což nevím jak chtějí dokazovat, pokud oba ti, co se jich to týká, budou tvrdit, že spolu styk měli.
duben 17, 2009 09:26
... : Los evropský
Zkusím něco dohledat... V každém případě to vidím jasně (selským rozumem z hlediska dohod obou zúčastněných) v době, kdy máme zkoušky DNA, se musí biol.otec rozhodnout: buď ho bude vídat a platit alimenty, pokud zkouška DNA potvrdí, že otcem je, nebo alimenty platit nemusí, v rodném listě samozřejmě nebude, ale nemůže chtít, aby slečna Petra mu dítě půjčovala. Nemá na to, jak se říká "gebíry". V případě, že by nebyla proti tomu, aby se biol.otec s dítětem vídal, a bylo jeho otcovství prokázáno zkouškou DNA, pak by byla hloupá, kdyby alimenty nepožadovala. To by ovšem musela udělat soudní cestou, a to jí je, jak je nám známo, "trapný". Tak nevím.

A já zkusím dohledat, jak se to dělá teď, když lze nezvratně otcovství prokázat. Dřív totiž by se to dělalo tak, že by ten biol. otec musel to vlastní dítě osvojit, pokud už by mělo v rodném listě napsaného někoho jiného.
duben 17, 2009 09:40
Ke všemu, mám dojem, je to dokazování otcovství : Eva
nějak významně časově omezeno, nevím přesně, ale asi do půl roku od narození dítěte, jinak, bohužel, nic.
A s tím trestním stíháním má Sinix úplnou pravdu.
Nic jiného k tomuhle se mi psát nějak nechce.
duben 17, 2009 10:48
Myslím si, že je to nezvratitelné - : saffron
možná by to šlo nějakou žalobou ze strany některého z otců (i když mám pocit, že na vyvrácení otcovství je nějaká krátká doba po zápisu do matriky), ale pak by jistě následovalo i nějaké obvinění Tebe a fikťouše z úmyslného podvedení úřadů /nejsem právník - to se jen domnívám/. Jinak k tomu fakt nemám co dodat...už bylo vše napsano přede mnou.
duben 17, 2009 11:28
:-))) : NČ
tady je v poslední době víc než veselo:-) Ať žije jaro!!!
duben 17, 2009 11:51
... : bb
Rozumím tomu správně - bio otec tě bil, tys utekla, 4 roky jsi byla matkou dítěte s "otcem neznámým". Pak jsi potkala někoho, kdo byl ochoten koupit si pobyt v ČR tak, že se nechal zapsat do rodného listu tvého dítěte jako otec. Neplatí nebo nezaplatil co měl, tak chceš obchod zrušit.
No, jsi obchodnice, asi jako prostitutka, akorát že neobchoduješ s vlastním tělem, ale s vlastním dítětem. Za nepmodařené obchody si ručíme sami. Že se ta transakce nevydařila a proděláváš, je tvůj problém. Protože neznám tvůj životní příběh celý, tak víc psát nebudu. Ale nevím co by tvoje jednání mohlo tak vysvětlit, ospravedlnit, abych tě nepovažovala za couru.
duben 17, 2009 12:49
zbavit otce? : kordulinka
jak se zbavit otce? neotce? bože tohle to jsou opravdu věci, světe div se! Zřejmě se přikláním k názoru bb, ...moc smutný příběh! a rada? snad to je na právníka, ale stejně je to celý nějaký divný! Nechápu proč nepodat žalobu, když tě těhotnou bil? trapný? jak trapný?
co je trapný? Pokud je to biologický otec, tak podej žalobu a na trapnosti se vykašli, když jemu nebylo trapný tě bít v těhotenství! no přeji hodně zdaru!
duben 17, 2009 14:01
... : Los evropský
Podle toho, co se mi podařilo vyhledat, je to zhruba tak, jak říká saffron, s tím, že případy, kdy bylo po x letech vyvráceno otcovství se staly, ale vždy to bylo na podnět některého z otců a nikdy to nebyl standardní případ. Že by hrozilo trestní stíhání za to, že si slečna Petra nechala napsat cizince jako otce do rodného listu dítěte si nemyslim, pokud on prohlásil, že otcem je, tak je cokoliv dalšího nedokazatelné, i kdyby se kdykoliv později zjistilo, že doopravdy otcem není. To, po čem se jde, jsou účelové sňatky (fingovaná manželství) a tam se zjišťuje, jestli spolu žijí, na základě svědeckých výpovědí domovnice a sousedů, výslechů účastníků atp.
Résumé: styk biologického otce s dítětem není vymahatelný, alimenty od něj pravděpodobně také ne, a když, tak dlouhou a nejistou soudní cestou. Takže se dohodněte, příp. poperte, jen mezi sebou, bez asistence úřadů. Svůj názor na celý problém si nechám od cesty.
duben 17, 2009 14:01
Lepe bych to nenapsala, : Bara
jsem stejneho mineni jako bb.
duben 17, 2009 14:42
četla jsem už ráno a nechtěla se k tomu raději vyjadřovat, : Inka
ale zřejmě to potřebuješ slyšet, naprosto se ztotožňuji s názorem BB, kupčení s vlastním dítětem, když se prachy nesypou z jednoho, tak se posypou z jiného a oni se jako na potvoru nesypou ani z toho druhého, tak co zase testnout toho prvního, vždyť je nakonec otcem že jo? Fuj až je mi z toho hnusně, no jsem zvědavá co Ti na to jednou řekne Tvé dítě až mu tohle budeš vysvětlovat. Jedno vím jistě, být to já, tak si své matky přestanu vážit.
duben 17, 2009 17:58
Nevím, nevím, : Los evropský
jestli je to tím krásným počasím tam venku smilies/smiley.gif,že mám dnes tak smířlivou náladu, ale, Petra žádala o radu, jak v daném případě postupovat, a to si vykládám tak, že vím-li něco, poradím, nevím-li nic, napíši, je mi líto nevím, ev. nenapíši nic. Až Daniela vyhlásí diskusi na téma "Myslíte si, že je mé jednání nemorální a že jsem coura" tak napíši, co si myslím.Ale když někde žádám o radu, tak potřebuji radu, a né ujištění, že jsem coura...Což je teda můj osobní názor a všem, co z mého názoru šli do vejvrtky dobrovolně přispěju na opravu poničeného stropu nad počítačem....
duben 17, 2009 18:18
... : mia
Naprostý souhlas s losem.Pokud si někdo píše o radu tak chce radu ne moralizování.
duben 17, 2009 19:02
pridavam sa : Sipik
baby asi dnes nemali dobry den, lebo sa vyjadrili skaredo smilies/sad.gif
Ono, zienky, mozno je to tak ako pisete a mozno bola v takom srabe, ze ju to napadlo ako jedine mozne riesenie. Nevieme pozadie, tak neodsudzujme. Iba ze by to bolo dalsie alias Helgy smilies/wink.gif
duben 17, 2009 19:57
mia : bb
pokud umíš poradit Ivaně, jak vymazat z rodného listu svého dítěte cizince, kterého tam nechala vepsat jako otce jen proto, že jí slíbil zaplatit, tak jí poraď. Já na tuhle administrativní a právní záležitost radu nemám, tak jsem 1) vyjádřila svůj pocit z mamči obchodnice, 2) zadoufala, že když to napíšu dost natvrdo, tak jí třeba dojde, co vlastně dělá a jestli se za to nebude jednou stydět před sebou a před svým dítětem, až se zeptá.
To není šlápnutí vedle - z blbosti, z lásky, z naivity apod., co dělá, to je normální byznys. Je jich takových spousta a mě z toho už přepadá skepse.


duben 18, 2009 00:16
Sipik : bb
v jakém srabu bys musela být, abys do rodného listu Niny zapsala jakéhosi cizince jako jejího otce jen proto, že ti slíbil zaplatit, protože za to získá trvalý pobyt v ČR?


duben 18, 2009 00:25
... : bb
kromě toho, zcela na okraj, nevím, jak by měl samotný fakt otcovství zajistit trvalý pobyt cizinci. Dělá se to v zájmu sloučení rodiny, na to je zákon, ale to jde o rodinu, předkládá se oddací list. Ivana s tím cizincem ale oddána není, nebo ano?
duben 18, 2009 00:29
oprava : bb
Petra, ne Ivana
duben 18, 2009 00:30
Další pecka! : Krakonoš
Tohle vyprodukovala Alena, nebo Helga? Začínám mít v těch zdejších literátkách nějakej bordel! smilies/grin.gif smilies/grin.gif
duben 18, 2009 01:17
Jo,kudlanky dnes nemaji dobrou naladu, : Layla1
mam take takovy pocit. Nechci se zastavat Petry,ale nevim,co ji vedlo k tomu,aby zapsala cizince jako otce sveho ditete,nepsis asi nedostatek financi???A k tomu ji hned soudit jako couru?
BB ostatni,co sdilete jeji nazor,vy jste nebyly v 6.mesici tehotenstvi a chlap vas nebil,tak si odpustte nejake podobne soudy > O courach mohla BB mluvit v pripade Adelky,ktera si nebyla jista,jestli je otcem jejiho ditete manzel nebo jeho bratr. Ale to ani nahodou,pry,at se tesi na miminko... smilies/tongue.gif Petra vi,kdo je otcem ditete.
Taky doufam,ze se nedotazuje Helga/Alenaduben 18, 2009 04:09
to BB : Sipik
Ja by som to neurobila, ale nejde tu o mna. Mam susedku, dlhe roky sa snazili o babo a ked konecne otehotnela, tak ju manzel opustil. Teraz ma noveho priatela, ten sa ku jej malemu sprava ako k vlastnemu dietatu a ona seriozne uvazovala o tom, ze ho da zapisat do rodneho listu ako otca, aj ked nim nie je. A okrem jej ex by na nu nik nepovedal ze sa sprava ako coura smilies/wink.gif Mozno si Petra myslela, ze aj ona nasla pre dieta lepsieho otca.
duben 18, 2009 07:54
... : mia
Poradit neumím,na internetu jsou i jiné poradny než Kudlanka,Petra když si dá trošku námahy tak si je najde.Mohu jen zopakovat,co jsem napsala-chtěla radu a názor co si o ní myslí někdo pro ni naprosto neznámý asi slyšet nechtěla.Akceptuji,že mezi námi jsou i lidé,kteří se chovají i takto,je to jejich privátní věc,oni si ponesou následky svého chování.Tot můj názor.Ostaně už se to tu párkrát stalo-místo rady osobní dojmy.
duben 18, 2009 08:02
Třeba to bylo celé ještě jinak.... : Los evropský
všimněte si: "Ještě než ho viděl ,vyhrožoval že si zažádá o dna, protože jsem v té době neměla nikoho uvedeného v rodném listě.Tak jsem souhlasila s fiktivním. Sice mi biologický dal pokoj, ale s fiktivním se nemůžu nijak kontaktovat." Řešíte peníze, ty tam nejspíš byly taky, ale myslíte, že je málo takových otců, kteří si dítěte v životě nevšimli a když je mu 3, 4, 5...let začnou dělat vlny, že je to JEJICH dítě a žádají o svěření do své péče (viz má peníze...).Mohla mít taky jenom obavy, aby náhodou soud nerozhodl v jeho prospěch, když je na tom po materiální stránce líp.

duben 18, 2009 09:16
Nejdřív jsem vůbec nechtěla reagovat, připadalo mi to jako škoda slov. : Myška
Ale přece jen něco připíšu - plně souhlasím s názorem bb.
A mio - pokud by mě partner uhodil, tak bych mu to zřejmě vrátila, a v druhé řadě bych s ním skončila. A rozhodně bych chlapa, schopného uhodit těhotnou, po x letech nechtěla zapsat do rodného listu našeho dítěte, když jsem tak neučinila při narození. To, co udělala Petra s tím cizincem je čistě obchod. Obchod s tím nejcenějším, co má.
duben 18, 2009 09:24
Myško : mia
Ahoj,dobré ráno.Chtěla jsem poukázat na to,že tady chtěl někdo konkrétní právnickou radu a ne názor co si o situaci která z nás myslí.Copak když někdo napíše do právní poradny kterékoliv rubriky tak mu poradí s tím,že si o něm myslí to a to...Prostě víc věcných informací a když poradit neumím,tak odpovím,že nevím,odkáži třeba na jinou poradnu,kde by mohla dostat fundovanější odpověd,ale komentáře k jejím morálním kvalitám-není to kontraproduktivní? smilies/smiley.gif
duben 18, 2009 09:33
Mio, tady není právnická ani jiná poradna. Tady je parta lidí, kteří rádi poradí, : Myška
ale kteří taky napíší svůj názor. To je snad zřejmé z celé Kudlanky.
A ty problémy, co si nadrobila Petra, jí v podstatě přeji. Když nepřemýšlí hlavou... Nepřeji to ale tomu dítěti, které za nic nemůže. Ani za násilnického otce, ani za matku, která je schopna s ním kupčit.
duben 18, 2009 09:38
Jediné řešení je : alena puntíkovaná
aby ten cizinec sám požádal o zrušení otcovství a o zkoušku DNA. Jinak žaluj cizince o neplacení výživného, žalovat ovšem musí on, protože kdybysw ty tvrdila, že to jeho není, dopustila ses vědomě podvodu, což by se timohlo nevyplatit. Tak jedině snažit se sedřít z cizince kůži, aby chtěl otcovství zrušit on sám
duben 18, 2009 09:54
Myško : mia
Myško já vím,že tu není právnická poradna.Ale tohle zrovna mi spíš jako právnická otázka přijde.Vím,že Ty jsi jedna z těch,které se opravdu snaží přijít na kloub i věcem,které jsi nepoznala na vlastní kůži.Dobře si pamatuji,jak tu byl příběh z Ostravy od Eny a Ty ses opravdu snažila porozumět,vedlas diskuze s Evou.Hodně jsi mě tím zaujala.A i když jsem pod přezvdívkou ar psala já o domácím násilí,tak ses taky zajímala.Takže jsem si o Tobě udělala názor,že opravdu se snažíš trpělivě vysvětlovat,být nezaujatá.Bohužel se domnívám,že mezi námi žije mnoho takových,kteří žijí tak,jak žijí,jiní nebudou.Nebudou slyšet rady,varování.Mezi ně se domnívám patří i tahle mladá maminka,na nějaké názory asi nejspíš vycení "trhněte si nohou".Třeba taky ne,těžko říct.Ale kdyby o rady stála,nejspíš by napsala "poradte mi jak se mám zachovat".ale ona už v tom,jak se má zachovat má jasno-chce udělat konkrétní věc.Ono pomáhat se dá někomu,kdo o pomoc stojí a rozčilovat se nad někým,komu je to buřt?A třeba zas ublížit slovem někomu,o němž nic nevím by mi taky nepřišlo dobrý.A že máme odlišný názory není nikdy na škodu,už jsem to tu psala.všichni nemůžou být hubený nebo tlustý,mít černý vlasy,stejný názory,..pa
duben 18, 2009 10:10
Řešení Aleny Puntík je fajn. : Myška
Je to na dlouhé lokte, a kdoví, jak se cizinec zachová. Nevíme o něm nic.
To nemění nic na tom, že jestli se to povede, bude to pro Petru z bláta do louže - teď je cizinec v rodném listě a výživné neplatí, potom bude v rodném listě biologický otec a taky nechce platit. Ano, biologický otec nechce být uveden v rodném listě, ale nevím, jestli to jde, tedy jestli stát, potažmo soud, bude akceptovat, že by místo aspoň nějakého otce, byť nebiologického, nebylo uvedeno nic. Něco mi říká, že to nebude jednoduché.
duben 18, 2009 10:58
... : mikin
"Bozi mlyny melou pomalu, ale po certech dobre"
Limonadovy Joe
duben 18, 2009 11:41
Tak si myslím, že jste trochu ujely... : dagmara
vidím to asi následovně:
Petra přišla do jiného stavu s mužem, který se k ní "nechoval dobře", dokonce ji těhotnou bil. Asi to muselo být hodně zlé, když v 6. měsíci od něj utekla. Vzhledem k tomu, že chtěl i test DNA, tak je jasné, co to bylo zač. A neříkejte, že vy všechny jste si vybraly báječného chlapa - to by tu nebylo tolik článků, co píšou nejrůznější nešťastnice.

Musela na tom být nejspíš hodně zle, že přijala nabídku toho druhého, který jí nejspíš nasliboval hory doly, tak ji hned neoznačujte jako couru - maminku s dítětem, o které se nikdo asi nestaral. Bylo to pro ni asi jediné východisko z nouze. Ty, které měly pohodu a klid, pak lehce odsuzují, i když vůbec nevědí, o co mohlo jít. Nenazvala bych to kupčením, ale asi pro ni v tu dobu jedinou možností, jak sebe a dítě uživit.

Teď je na tom podle všeho taky špatně, jinak by sem nepsala. A rozhodně nepsala proto, aby se snad pochlubila! Neplatí ani jeden a dítě jíst a oblékat potřebuje! Ale vy si hrajete na vysokou morálku a hned po ní plivete!

Jsou ženy, které živí děti prostitucí, to ona neudělala. Jiné kradou, a ani nevím, co ještě napsat. Ona jen chtěla radu a svěřila se, doufala, že tady, kde je tolik dalších nešťastných, najde nějakou pomoc, poradu.
Ale dostala jen pár slovních kopanců. Doufám, že se všechny cítíte hodně morálně na výši, jak jste jí to daly pěkně sežrat...
Je mi z vás až špatně.

duben 18, 2009 12:08
souhlas Dagmaro : Taťána
a plně souhlasím, i na základě vlastní zkušenosti. Otec mého dítěte mně zbil v 5. měsíci a psychicky mně týral např. vyžadováním testu DNA. Byla jsem na tom hodně zle. V takové situaci člověk mnohdy udělá rozhodnutí či přijme řešení, které se posléze neosvědčí, ba co víc, dopadne to spíš "z bláta do louže". Kdyby se mi tehdy nabídl někdo sympatický, důvěryhodný, nasliboval, asi bych taky do toho šla, jen abych se zbavila tyrana.
Rozhodně bys, Petro, neměla myslet jen na alimenty, ale i do budoucna pro dítě, koho to vlastně a proč bude mít uvedeného v rodném listě. Možná mu to bude jednou jedno, ale třeba ho to bude zajímat... Jinak ohledně popření otcovství existuje skutečně lhůta 6 měsíců, a za hlavní je považován zájem dítka, tož v Tvém případě nevím, který tatík by byl lepší než žádný smilies/undecided.gif....
duben 18, 2009 13:30
Myslela jsem to tak, : alena puntíkovaná
že by ta matka mohla vysoudit od cizince alespoň výživné na dítě. Dítě za své uznal, v rodném listě je, tak chlapec víceméně nemá jinou šanci než platit. Tak zní zákon. Matka si sice nijak zvlášť nepomůže , ale apoň bude mít nějakou korunu navíc a bude moci miminu víc dopřát. Bůhví, proč on tenkrát to otcovství potřeboval? Třeba kvůli získání občanství???
duben 18, 2009 13:36
obávám se : Taťána
že cizinec, pokud nechce platit, tak nebude a nikdo ho k tomu nedonutí, ani soud, není snad spousta i vlastních "tatínků", kteří neplatí a nejdou sedět? Tohle vidím jako cestu problematickou, která by mohla přinést spíš negativa než pozitiva ve formě výživného.
duben 18, 2009 13:43
Tak ještě jednou. : Myška
Agresivní chlap (biologický otec dítěte) v těhotenství, Petřin útěk ze vztahu. Cca 4 roky s dítětem sama, v rodném listě nezapsán žádný otec. Pak se objeví, po cca 4 letech biologický otec, chce testy DNA. Petra se lekne, nechá zapsat (asi nezištně!) jakéhosi cizince do rodného listu. Uzavře s ním obchod - já tobě umožním pobyt v ČR, ty mi pomůžeš s otcovstvím, a zřejmě i finančně. Jenže cizinec neplní podmínky smlouvy, nesypou se z něj peníze, tak pryč s ním z rodného listu. Ale zádrhel - biologický otec, agresor z doby těhotenství, nechce být zapsán v rodném listě, aby se na něj nevztahovala povinnost platit výživné, ale chce se stýkat s dítětem. Dítěti je minimálně 5 let, matka zřejmě pracuje a živí sebe i dítě, nebo aspoň může pracovat živit sebe i dítě.
A Petra žádá o radu, jak vymazat cizince z rodného listu dítěte, když neplní předmět smlouvy.
duben 18, 2009 15:10
Díky, Taťáno, : dagmara
ale tohle opravdu nepochopí ten, kdo to nezažije, buď na vlastní kůži, nebo v příbuzenstvu. Moje sestra měla přítele, který do doby, než přišla do jiného stavu, byl docela fajn. Ale to, co pak dělal, to bylo strašné. Nikdy bych neřekla, jaký hulvát se z něj vyklube.
A jestli Petra pak naletěla i v druhém případě, je mi jí líto. Ale rozhodně si nezaslouží tak ošklivé zostouzení.
duben 18, 2009 17:27
re Dagmara : marci
Souhlasím tebou Dagmar, nezažila jsem tuto situaci ,proto nemůžu a ani nechci hodnotit.
Petro chceš radu. Tedy, pokud tě biologický otec dítěte bil, PRYČ OD NĚJ. Kde máš jistotu,že nebude být i dítě? Proč teprve teď si najednou vzpomněl a chce jej vídat?
Můžeš vymáhat alimenty po cizinci. Právně na to máš nárok, pokud je vedený jako otec, ale nejdřív by ho policie musela najít a žalobu mu doručit. Jak už tu bylo napsáno, bude to na dlouhé lokte.
chápu,že potřebuješ peníze, tak to vyřeš jinak. Jdi si požádat o příspěvky na sociálku. Pokud ti ,,otec - cizinec,,nedává peníze,můžeš dostat příspevky - na bydlení, soc. příspěvek a jednorázové např. na školné- školku, na oblečení atd.
Výmaz z rodného listu je velice těžký, pro soud je dobrý jakýkoliv otec, hlavně,že je. Pokud tedy biologický tam nebude chtít být zapsán, nemusí ti to vůbec povolit.
A ani bych to nedělala. Najdi si raději nějakého normálního partnera,který to pochopí a budfe mu jedno, co je nebo není v rodném listu.
Hodně štěstí
duben 18, 2009 23:09
... : Inka
Nejsme ani právníci ani psychologové, alespoň valná vetšina z nás, jsme normální lidé se svými životními prožitky a pocity a lidé co sem píší o radu (o radu normálních lidí) tak musí počítat s tím, že reakce můžou být různé. smilies/wink.gif smilies/wink.gif smilies/wink.gif smilies/wink.gif


duben 19, 2009 07:25
Inko, přesně tak, : d@niela
smilies/grin.gif
duben 19, 2009 09:04
...... : Sipicek 1
Priklanam sa k Dagmare a Tatane, je to presne tak ako pisu, tazko posudzovat niekoho konanie, ked nie ste v jeho kozi. Psychickym tyranim pocas tehotenstva som si presla aj ja a veru to s hlavou narobi divy, nikomu by som nezelala zazit ten smutok co preziva tehulka, ked sa jej partner postavi k spolocnemu babatku negativne. Pre mna boli najstrasnejsie chvile v poradni, ked som tam sedela sama, opustena a ostatne tehulky obskakovali buduci oteckovia a viazali im snurky na topankach. Par krat som myslela, ze pridam v aute plyn a napalim to do najblizsieho muru, tak neodsudzujte Petru, muselo jej byt priserne.
Ono sa to fakt lahko posudzuje z nadhladu.
duben 19, 2009 10:41
Ale z úvodního textu vyplývá, že v rodném listě nebyl jako otec cca 4 roky zapsán nikdo. : Myška
Potom tam Petra nechala zapsat cizince (nevím, jak moc to byl náročný proces), a za nějakou dobu, protože cizinec neplní to, co si spolu dohodli, a tak se Petra rozhodla, že nechá cizince z rodného listu svého dítěte vymazat zase na bílé místo (což možná nepůjde).
Takže ji k ničemu nedohnalo žádné zoufalství v těhotenství, ale kalkul.
Sipik - představ si, že když jsem chodila do těhotenské poradny já, taky jsem tam chodila sama. Dřív to nebylo zvykem, aby se otec zúčastňoval. A přežili jsme smilies/wink.gif.
duben 19, 2009 10:52
Reakce můžou a budou různé, ale : Eva
je mi divné, že některým není, na rozdíl od jiných diskusí, trapně, když Petře úplně nadbytečně, povýšeně a bez znalosti podrobností situace "vynadáme do cour"?
K Petře: žádný soud Ti výmaz nepovolí, protože dítě má základní právo na OBA rodiče, tudíž je v jeho zájmu mít kolonku jakýmkoliv otcem vyplněnou. Jiná situace by byla, kdyby si Tvé dítě někdo chtěl osvojit, ale i tam jsou různé možnosti typu osvojení. Ten cizinec, kterého jsi uvedla, tam zůstane natrvalo, maximálně dojde k přeškrtnutí ( při adopci), nikoliv k výmazu.
Třeba neplní nic z toho důvodu, že ani jemu nestačilo k povolení dlouhodobého pobytu žádný záznam v rodném listě... plodit/ neplodit může, jak vzteklej hromady dětí, ale ani taková hromada dětí není žádným důvodem k povolení pobytu v ČR.Do budoucna bude určitě výhodnější, když se postaráš o dítě sama, jako dosud, než věnovat energii spekulacím o úplně nesprávných "obchodech" smilies/wink.gif Navíc, naše investice do dětí, a to nemyslím zdaleka jen finanční, je jedna z mála, která má skutečně smysl.
duben 19, 2009 12:02
Ano Mysko,chodila jsi do poradny sama, : Layla
ale vedela jsi,ze mas doma chlapa,ktery te podporuje a tesi se na miminko. Takze se te nebude dotykat to,kdyz v poradne uvidis tatinka,ktery pomaha sve tehotne zene. A pokud tam bude sedet Sipik,to si pis,ze ji to bude lito,ze je na mimco sama,jeste kdyz ma za sebou zkusenost s nejakym arogantnim hnupem.
duben 19, 2009 13:48
Baby, : rybka
pustili ste sa do nej ako osy.
Ja to vidim tak, ze dievca sa snazilo udrzat nad vodou umerne svojim schopnostiam, zrejme nedostala nijaku podporu ani od svojej rodiny a podrazil ju aj biologicky otec dietata. Mozno nemala ani na rohlik a tak suhlasila s tym, ze za nejake prachy zapise do RL dcerky nejakeho cudzinca, ktoremu islo o pobyt (myslim, ze v Rakusku to tak funguje, ze povolenie k pobytu dostava cudzinec aj na zaklade otcovstva).
Zjavne nedomyslela dosledky, ake to moze mat pre jej dceru neskor.
Zjavne nedomyslela vela veci.
Keby bola Einstein alebo Hillary Clintonova, taketo problemy by nemala.
Ma ich, lebo vyrastla tam, kde vyrastla, vychovali ju tak, ako ju vychovali a tak sa snazi sposobom, aky je jej vlastny. Nikoho nezabila, nikoho neokradla...dieta neopustila...tak ju nechajte zit.
duben 19, 2009 14:41
Inko a ostatní kočky:) : Los evropský
já sice chápu, že jsme lidi různí, ale copak je to nějaké umění někoho sprdnout? Ne, podle mě je umění, když za námi příjde člověk, který se do své svízelné situace dostal vlastní vinou, takového člověka bez emocí vyslechnout, neboť nám věnoval svoji důvěru a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí poradit. Odsoudit a poslat do háje umí úplně každej. Pomáhat skutečně trpícím, kteří trpí bez vlastního zavinění, to taky umí skoro každej. Ale pomáhat, byť radou a lidským přístupem někomu, kdo si za své problémy může sám, to neumí skoro nikdo...OK, tady nejsou a neradí profesionálové, jejichž profesionalita by spočívala právě v tom, nedat najevo nic z toho, co si myslím, i když si to třeba myslím silným hlasem. V srpnu se vracím zas do práce. Tam už pracuju pár let, mimo jiné na přepážce, kam za mnou chodí cizinci i čeští občané s různými listinami, které chtějí používat v zahraničí. Ta operace je složitá a jednodušším lidem je to zkrátka třeba vysvětlit víckrát, po telefonu, osobně, pořád dokola a chodí tam i paní, co si přinesou tři rozvodové rozsudky a teď chtějí ověřit potvrzení, že se vdávají do Egypta, vůbec to nechápou, co po nich chci, vysvětluju, píšu, přinesou to stejně špatně, zase vysvětluju, nebo Ukrajinci, neumí pořádně česky, takže se nám to, aby si všechno přines správně podaří třeba na třetí pokus a už se mi párkrát stalo, že ode mne odcházel se slzami v očích - ne proto, že jsem ho efekntě s řevem setřela, ale proto, že se k němu po všech těch pracovnících na cizinecké policii, úřadech a stavbách, kde pracoval, choval POPRVÉ JAKO K ČLOVĚKU...
duben 19, 2009 14:52
No já tedy směrem k Petře postrádám empatii. : Myška
Říkejte si co chcete, já v jejích činech vidím kalkul.
A co poradit? Vždyť to tu už bylo napsáno - stát nebude souhlasit s tím, aby v rodném listu nebyl zapsán nikdo, takže buď cizinec, nebo agresor, tedy z bláta do louže. Opravdu to chce radu právníka, tak ať se na něj Petra obrátí.

duben 19, 2009 15:11
Los, : rybka
my budeme asi profesne kolegyne...podobna pracovna napln, podobne skusenosti s klientami.
Asi preto aj podobny postoj k problemu Petry. Zdravim ta!
duben 19, 2009 15:14
Myska, : rybka
ved ona urcite kalkulovala.
Ale uprimne - kto dnes nekalkuluje? Uz si niekedy bola v situacii, ked si nemala co do ust...napriklad dva dni..alebo aj tri?
Patra mohla ist na zarobit ulicu, mohla dat malu do decaku, mohla okradnut babicku v susedstve.
Urobila co urobila, v jej ponati sveta to nebolo nic hrozne. V jej svete sa zije tvrdo. V jej svete chlapi biju tehotne partnerky.
Verim tomu, ze ona ten business s rodnym listom nevidela absolutne ako vysoko nemoralny cin. Videla ho ako sancu prezit o nejaky ten tyzden naviac.

duben 19, 2009 15:22
... : Los evropský
Rybko, napis mi na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
duben 19, 2009 15:27
Riesenie problemu Petry: : rybka
vymahat alimenty od cudzinca, s ktorym business s RL uzavrela. Alebo sa na to vykaslat a skusit uzivit synceka aj seba vlastnymi silami. Zvladlo to uz vela zien, aj ona to zvladne.
A od chlapa, co ju bil ako tehotnu nic nechciet a nic mu nedat. Ani synceka na pieskovisko.
duben 19, 2009 15:28
Rybko, to, co jsi napsala, je ale čistý dohad. Nic z toho nevíme. : Myška
Možná se mýlím, ale RODNÝ LIST je úřední listina, a zapsaná by tam měla být PRAVDA. A nemělo by se s ním kupčit. I kdyby byla Petra v já nevím jakém srabu.
duben 19, 2009 15:34
Myska, : rybka
samozrejme mas pravdu.
Ty by si to nikdy neurobila, ja tiez nie.
A to, co som napisala, su len dohady, presne tak.
Ale vychadzam z mojich skusenosti, ked som podobne problemy pomahala riesit. Tie pribehy boli casto tak krute, ze som dakovala Bohu, ze som na opacnej strane. Ze ja len pomaham riesit, ze som si to nemusela zazit na vlastnej kozi.
Mysko, ludia, ku ktorym je osud kruty nechodia na internet, neprispievaju na diskusne fora. Bojuju o prezitie. Kazdy ako vie.

duben 19, 2009 15:54
Rybka i Losinka mají pravdu... : d@niela
ne každý příběh dávám na Kudlanku. Mnohdy je to takové, že se vyloženě bojím, jak byste nějakou tu "skuhralku" opravdu sežraly smilies/grin.gif zaživa. Přesně jak píše rybka: není vždy všechno košer, nejsou všichni svatí, ale právě ti jsou na tom většinou nejhůř. A moralizováním bych jim nepomohla.
Tak se snažím občas poradit jak můžu a vyřídíme to e-mailem nebo telefonem...
Proto také dávám do svých e-mailů i veškeré možné kontakty na sebe. Nojo, jenže občas si říkám, že bych potřebovala naklonovat, aby se to dalo zvládnout. smilies/cheesy.gif
duben 19, 2009 16:03
no víte, : alena puntíkovaná
byla to mladá holka, nezkušená a pitomá, čekala dítě s gaunerem, který by ji nejspíš umlátil- nevěděla kudy kam a pak přišel krásný cizinec s úžasným návrhem....pro ni to byla cesta ven z té pasti. ale jak už jsem tu mnohokrát řekla, chlapi dost kecaj a nemá se jim moc věřit - a když věřit, tak před tím desetkrát prověřit. Na to děvče přijde, až když se spálí víckrát. Pravému otci bych vysvětlila, že chce-li být mocí mermo v rodném listě, tak bude muset na dítě platit...přičemž do dnešního dne mi dluží tolik a tolik a až mi to zaplatí budeme se bavit dál. Ne-li, pak je pro něj můj syn cizí dítě a jestli se ho jen prstem dotkne, volám policajty. Jo, a bude-li chtít nějakou zkoušku DNA - tak tu musím povolit já tralalalala. A když si to nějak vynutí a ukáže se, že je otec - pak mi dluží tolik a tolik a když mi to nedá, hrozí mu kriminál tralalalala tak ať si to rozmyslí a pokud možno neotravuje. A podat žalobu pro neplacení výživného na krásného cizince - neb tento zatím oficiálně otcem je.
duben 19, 2009 16:16
Tak ještě jinak, : Eva
biologický otec (agresor), nebo kdokoliv další, třeba teď úplně cizí chlap, může být zapsán do rodného listu POUZE při nezrušitelné adopci dítěte Petry. Žádný jiný způsob neexistuje. Neexistuje požadavek na výmaz, změnu lze provést jen z důvodu nezrušitelná adopce dítěte. Původního cizince vyškrtne, ale v evidenci stejně zůstane zapsán, jako původní otec, úplně doživotně, to vymazat nejde, neb se to nedělá. Takže prakticky by dítě mělo třeba v občance (po nezrušitelném osvojení) zapsáno jméno adoptivního otce, ale cizinec by v matričních údajích stejně zůstal. Prostě je rodný list nejoficiálnější úřední doklad o osobě a nelze v tom dělat holubník.
Protože je z dotazu patrno, že biologický otec o žádné nezrušitelné osvojení, byť sebevíce biologického dítěte, nestojí, tak to nemá moc cenu dále řešit. Pro úřady bude otcem stále ten cizinec, kterého Petra uvedla. Úřad jaksi nemá proč, ani jak zkoumat, zda je, nebo není, uveden v rodném listě otec biologický.
duben 19, 2009 16:45
Dokonce ani zkouška a výsledek DNA, : Eva
sama o sobě žádné právo na opravu záznamu v rodném listu, nezavdává. Bude tam cizinec, pokud někdo neprojeví u soudu zájem dítě nezrušitelně osvojit.
duben 19, 2009 16:49
Ze mně to leze:)) : Eva
biologický otec nemá v současnosti vůbec žádný právní vztah k dítěti, tzn, že třeba já jsem v úplně stejném právním vztahu k Petřině dítěti, jako jeho biologický otec, momentálně. Takže o nějakém výživném, ale na druhé straně i styku, nemůže být, podle práva, ani řeči. Všechno, z obou stran, výhradně na základě dobrovolnosti.
duben 19, 2009 16:54
Losíku tak úplně s Tebou nesouhlasím, : Inka
možná, že kdyby jí tohle někdo řekl před tím než to udělala, tak se vyvarovala nynějších problémů. Nemyslím si, že jen mlčet je korektní, nenapsala jsem nic jiného než že to co udělala je prostě nemorální ať už je to z jakýchkoliv důvodů, zrovna tak jako někomu rozbíjet vědomě manželství, kde jsou děti, jsou věci které se prostě nedělají. Ať už jakoukoliv takovouhle věc uděláš čistě z kalkulativních důvodů a já v tom dopise jiné tedy nevyčetla, tak se to dříve nebo později obrátí proti Tobě. Takže si myslím, že je potřeba slyšet i to, že takhle tedy ne, ať už si s tím holčina naloží jak to cítí.
duben 19, 2009 17:53
no jo, Inko, kdyby... : Los evropský
...já Ti přece rozumím, jak to myslíš. A NETVRDÍM, ŽE NEMÁŠ PRAVDU - Ale teď si představ, že by jí tohle někdo řekl předtím, a přesto by to udělala. A pak žádala pomoc.I to se stává - a zlomila bys nad ní hůl??Dám Ti ještě jiný příklad.Ne o morálce. Představ si, že bys v těhotenství přibrala 30 kilo. Ne vlivem hormonů, ale prostě by Ti jen moc chutnalo. 20 kilo by ti zůstalo, cítila by ses hrozně a šla bys poprosit o radu lékaře/kamarádku/sousedku/maminku ...prostě na někoho by ses obrátila a on by ti místo pomoci řekl: jó pani, to jste si měla rozmyslet dřív, neměla jste tak žrát, to, jak vypadáte je vaše vina, dolů to půjde těžko, holt choďte na dálkový pochody, nebo nevim...- jak by Ti asi bylo? Měl by samozřejmě pravdu, ale co Ty? Utekla bys se slzami v očích a připadala se ještě víc hloupá, zbytečná, ošklivá, nešťastná... To samé rodiče, kterým se nelíbí nastávájící manžel dcery (jako asi všem rodičům skoro každý) a když pak přijde dcera poprosit o pomoc, zcela alibisticky ji odpálkujou slovy - my jsme ti to říkali, teď k nám brečet nechoď... Mají pravdu, ale jak je jí, na tom jim nezáleží. A mohla bych pokračovat. Nic není černobílé, nikdo není úplně vinen, jako nikdo není úplně nevinen, a podle mě fór je v tom tu "pravdu", kterou samozřejmě mám, někdy prostě polknout a snažit se nějak pochopit...pomoct...
duben 19, 2009 19:42
Lose evropský, myslím, že případ Petry je přece jen něco jiného, než uvedené příklady. : Myška
Ty pochopíš, že se Petra chová k rodnému listu svého dítěte jak k cáru bezcenného papíru? Nevyhovuje tento vybraný otec, neva, vybereme jiného? Co si o tom asi to dítě pomyslí, až bude mít tolik rozumu, aby se o to začalo zajímat?
Neměla by si Petra především ujasnit, co vlastně chce?
Ale stejně, jak píše Eva, nejspíš jí to nebude nic platné.
duben 19, 2009 19:54
no já jsem asi svéráz, : Inka
ale neumím se tvářit, že je vše o.k. když není a všechno odkývat. Jo i má dcera měla expřítele, s kterým jsme si těžce nesedli a také jsem jí to řekla, mrzelo jí to, ale náš vztah to nenarušilo, no za rok a půl se ukázalo, že mám pravdu. Dnes má jiného je to fakt prima kluk a jsou spolu šťastní.
No a co s Petrou? Hůl bych nad ní nezlomila, ale stejně mi připadá dobré jí říct nahlas co se mi nelíbí. To je jen na ní jak to pořeší a jak se tady ukázalo z fundovaných rad, tak výmaz zřejmě nepůjde, bylo by pro ní nejlepší najít si úplně někoho jiného třetího, ale měl by to být vztah o lásce a ne o kalkulaci, to má pak jiné grády. Myslím, že v jejím případě teď už není důležité kdo je otcem v rodném listě, ale kdo bude dobrým vychovatelem jejího dítěte do budoucna. Pokud teď zvolí dobře, bude šťastná a i její dítě to jednou uvidí pozitivně.

duben 19, 2009 20:01
... : Los evropský
Už jsem to psala výše, ale zopakuji: - je tam napsáno:

- Ještě než ho viděl ,vyhrožoval že si zažádá o dna, protože jsem v té době neměla nikoho uvedeného v rodném listě.Tak jsem souhlasila s fiktivním. Sice mi biologický dal pokoj, ale s fiktivním se nemůžu nijak kontaktovat.----

To se dá přece pochopit různě. I tak, že se jenom bála, aby si na něj bio tatínek nezačal dělat nároky, nechtěl ho do své péče, i když se o něj předtím nestaral!?! Vás ty manipulace s rodným listem, jak pozoruju, zřejmě do krve uráží, ale já si nemůžu pomoct, ze všech věcí, které si lidé dělají, mi tahle zase nepřijde tak hrozná. I kdyby to udělala jen pro peníze, které neměla (nebo málo) na uživení sebe a dítěte, nebo jako pojistku proti tomu, aby ji bio otec nevydíral, udělala to patrně pro dítě, kterého se nechce vzdát - a přece ho mohla odložit, nebo začít krást nebo co já vím. A jak to dítěti vysvětlí? Tak, že všechno, co udělala, udělala z lásky. Já být tím dítětem, tak to pochopím.
duben 19, 2009 20:11
Evo, Laylo, Dagmaro, Taťáno : bb
máma, která obchoduje s otcovstvím vlastního dítěte, coura je, víc než prostitutka, která prodává jen sebe. Jak by mu to v 15 vysvětlila, až si půjde pro občanku - hele, prachy se mi hodily, Vasil potřeboval občanství, tak holt je tvým tátou, no bože, se nepotenti...?
Ona rozhodovala za to dítě, za účelem zisku.
To je můj názor, nebo náš názor, nehledejte za tím nic dalšího, a už vůbec ne povýšenost. Abych to vysvětlila jasněji - spíš bych pochopila, kdyby z hladu, z hladu! kradla, než když dítěti za prachy napíše do rodného listu cizince. Krádež jídla v supermarketu je jen ostuda, ale za prachy vnutit do dokumentů dítěti cizince?

Zopakuju fakta - když to udělala, tak uběhly 4 roky od útěku od prvního otce, toho co ji bil, a dítěti bylo 5 let a ona už tedy nebyla bezprizorní maminkou malého dítěte, ani bitou ženou, vzhledem k tomu, že i já si našla v 90.letech práci se 2 malinkými dětmi, v době, kdy zaměstnat matku bylo nemoderní a personální politika neexistovala, resp. odvíjela se od 10%-ní nezaměstnanosti, internet nebyl a mobil mělo pár podnikatelů, tak předpokládám, že loni najít práci s jedním 5 letým dítětem nebylo tak nemožné, aby se kvůli tomu musel do rodného listu zapisovat Vasil nebo Bogdan.
duben 19, 2009 20:30
Kdyby Petra trochu přemýšlela, tak jí dojde, že biologický otec, : Myška
který se nestaral 4 roky, a věděl, že je Petra těhotná, nemá šanci na získání dítěte. To on ji jen oblboval snahou získat dítě do své péče, a Petra se nechala a panikařila.

duben 19, 2009 20:32
Sipik, ale ta tvoje sousedka, : bb
to je přece něco úplně jiného?
Kdyby Petra původního bilogického otce, který ji bil a který o dítě neměl zájem, který byl zjevně omylem z lásky, vyměnila za partnera, z lásky, který stojí o ni a dítě, a proto by ho zapsala do RL jako otce, tak není co řešit, jen jí poblahopřát a přát ať to štěstí vydrží.
duben 19, 2009 20:33
Losi, : bb
ty manipulace s RL beru jako manipulaci s dítětem, a to mi vadí. Navíc manipulaci jen za účelem zisku. Bez ohledu na to, co to s dítětem udělá v budoucnu. A co z toho ještě může někdy vyplynout za problémy. A protože to není první případ, se kterým se setkávám, tak to jen přililo olej do ohýnku.
duben 19, 2009 20:39
... : bb
a protože teda nemám nějak radu, jak eliminovat tatínky, a dál bych jen vysvětlovala svoje dojmy a názory, tak už to asi nechám být smilies/smiley.gif
duben 19, 2009 20:49
Ne, maximálně lze objektivně připustit, že je Petra : Eva
zřejmě sociálně a vzdělanostně znevýhodněná, pročež si vůbec neuvědomila právní důsledky svého kroku. Navíc je možné, že nekupčila, ale hledala ochranu a jednala pod agresivním tlakem biologického otce, pokud píše pravdu. Což jí, z hlediska práva sice vůbec neomlouvá a nepomůže, ale na druhé straně je na tom velmi podobně značná část populace. Že by samé coury?
duben 19, 2009 21:49
opravdu? : bb
že je Petra zřejmě sociálně a vzdělanostně znevýhodněná, pročež si vůbec neuvědomila právní důsledky svého kroku...na druhé straně je na tom velmi podobně značná část populace. Že by samé coury?

Tak pokud za sociální znevýhodnění bereme matku samoživitelku - pak by to mohla řešit jako jiné samoživitelky, co si vzpomínám, tak třeba Inka měla i 3 práce, aby děti uživila, já si s manželem taky předávala 15měsíční holčičku na chodníku mezi jeho a mojí prací, abychom přežili, atd. Většina samoživitelek, které znám, to řeší takhle. Menšina prostitucí, ještě méně prodejem otcovství dítěte cizinci. Ty poslední patří ke spodině, což mne, připouštím, ovlivňuje. Ale skutečně neznám normální ženu-mámu, která by takhle řešila svoji složitou situaci.
A vzdělanostně znevýhodněná znamená v tomto případě co? Že i když je počítačově gramotná a umít používat internet, tak neví, že obchodovat s otcovstvím dítěte, navíc s cizincem, není dobré?
Nevím o tom, že by "značná část populace" jednala takto podobně. To není o tom, že zoufalé ženy dělají zoufalé činy. Ona není zoufalá. Ona chce zrušit nevýhodný obchod, protože druhá strana (ten cizinec) neplní podmínky obchodní smlouvy - neplatí. Na to se přece Petra ptala, ne? Pořád ji i tak považuješ za oběť? Podle mne není obětí ničeho, jen své touhy po lehčím vyřešení finančních problémů. O právních důsledcích nepíšu, neposuzuju to jako právník (kterým nejsem), odsuzuju - ano, odsuzuju - tohle jednání jako jednoznačně špatné. Na což se mne samozřejmě nikdo neptal, ale ta diskuze se k tomu rozvinula i beze mne.
duben 19, 2009 22:34
Nepsala jsem ani jedno písmeno, které by nasvědčovalo tomu, : Eva
že ji považuji za oběť. Sociálním znevýhodněním nemyslím jen obecně situaci samoživitelky, ale zásadně širší fakt, jaké kvality výchovy, podpory a hodnot se značné části populace v rodinách dostává.
Právní důsledky svého jednání, si, díky složitosti našeho právního systému, neuvědomuje velká část populace.
Tím, že jí odsoudíme, ji akorát vmanipulujeme to pocitu provinění, který se, jako reálné řešení jakýchkoliv problémů, naprosto neosvědčil, jako účinný. Provinění se stává důvodem i omluvou, proč nic konkrétního v současnosti nedělat. Navíc existuje mýtus, na kterém je vlastně založeno i celé vězeňství, že když se člověk dostatečně dlouho cítí provinile, že se jeho chyby z minulosti nějak samy vymažou a člověk se změní. Tak to spíš pravidelně fakt neplatí. Takže, když je naše manipulace k pocitům provinilosti důkladná, dosáhneme akorát toho, že člověka zablokujeme v pasivitě, doslova ho ukotvíme v minulosti, kdy pro samou minulost nemá čas a energii na přítomnost. V konečném důsledku dooost medvědí služba smilies/wink.gif
duben 20, 2009 00:09
:-) tak nejdřív trochu víc na to co píšeš, a pak úplně na konec krátce jednu poznámku : bb
dobře, jenže - jednak laik takto uvažovat nemusí, takže si dovolím laický přístup, zkratku i subjektivní náhled a v takových případech, jako je Petra, mi to nevadí. Jsou prostě lidi, jednání, věci, co mi vadí a nemám snahu jako v jiných případech aktivně hledat vysvětlení, omluvu. Nebylo mým úmyslem vmanipulovat Petru do pocitu provinilosti, to bych se myslím projevovala jinak, to co jsem jí napsala bylo dílem slovní ulevení si, dílem slovní nakopnutí. Mně někdo říct, že když to a to udělám, nebo jsem udělala a budu tím stylem pokračovat, jsem coura, i kdyby to byl úplně cizí člověk, pro mě by to byl rozhodně minimálně podnět k důkladnému zamyšlení. Snažím se rozpoznat, proč mi někdo něco říká a co mi tím chce sdělit, pokud to udělá Petra, tak nemůže dojít k závěru, že jsem jí tím chtěla ublížit, protože je to pro mě cizí člověk a může mi být v podstatě jedno, jak to s ní dopadne. Čili by pro mě mělo být jednodušší nekomentovat to a neriskovat pobouřené reakce útlocitnějších čtenářek, nebo kdybych si chtěla jen ulevit, tak napsat svatá prostato apod. a bylo by.
No a pak je tu ještě jedna věc, kterou si tady na Kudlance taky můžu dovolit - vůbec si nejsem jistá, jestli je dobré najít vždycky pro všechno vysvětlení až omluvu v minulosti, v původu, v rodině, ve výchově. Jestliže vmanipulování do pocitu provinění může člověka ukotvit v minulosti, jak říkáš, pak tohle může vést k tomu, že dotyčný na to bude spoléhat, vymlouvat se, zdůvodňovat tím všechny své nezdary a chyby. S tím jsem se už taky setkala, a u 50letého člověka je to doooost blbý, protože komplikuje život nejen sobě, to už je každému z jeho okolí po těch desetiletích jedno, ale i druhým.


duben 20, 2009 00:42
a teď ta poznámka pro Laylu, Dagmaru a ostatní, které se tak rozčilily : : bb
Protože neznám tvůj životní příběh celý, tak víc psát nebudu. Ale nevím co by tvoje jednání mohlo tak vysvětlit, ospravedlnit, abych tě nepovažovala za couru.


Napsala jsem hned na začátku, že může existovat něco, co to její jednání nějak vysvětlí, akorát že nevím, co by to mohlo být.
duben 20, 2009 00:45
Jo, jo, bb, to chápu, že po nakopnutí předpokládáš, : Eva
že člověk začne myslet, ale ani to u značné části nefunguje, jsou zpravidla líní i jen myslet smilies/wink.gif Nebo používají takové myšlenkové "modely", že se s tím ničeho moc dosáhnout ani nedá. Snad dlouhodobě, ale na to není čas.....
A k poslednímu odstavci: ano, to přesně často dělají, melou dokola o své pohnuté minulosti, aby nemuseli v přítomnosti nic dělat, nijak se změnit, protože jim to, podle nich, do smrti poskytuje alibi a soucit druhých. Takže je dobré vždycky najít vysvětlení, ale není to žádná omluva! smilies/wink.gif A hned potom toho člověka "donutit" smilies/wink.gifpracovat s přítomností, s konkrétním řešením současných věcí...ale jen málokdo to chce změnit, protože to znamená práci na sobě, je vlastně s podivem, kolik lidí v naší kultuře nežije de fakto v přítomnosti! Buďto jsou plní provinilostí, tudíž uvíznutí v minulosti, nebo jsou plní starostí a úzkostí z budoucnosti, že taky nemají čas na žití v přítomnosti, a nejčastěji obojí dohromady. A je docela těžké jim vysvětlit, že jediný čas, který máme jistě, je přítomnost, a pro přítomnost je úplně jedno, jestli mám 1 nebo tisíc "hříchů" v minulosti, nebo si imrvére dělám starosti o budoucnost. Přítomnost to vůbec nezmění. Vždyť to znáš: jsou lidi, kteří tvrdí, že mají tolik starostí, že ani nemůžou vůbec nic dělat! smilies/wink.gif Všechno jsou to úniky před přítomností, před tím, abych nemusel myslet, nic dělat, nijak se měnit smilies/wink.gif
duben 20, 2009 07:45
carpe diem : kordulinka
takže než abych tedy psala a pročítala, jdu žít přítomností, neboť souhlasím plně s Evou, moc krásně to napsala, nenapsala bych to líp! ovšem dokázat to, to není jen tak! jak lehce se to všechno napíše a pak jde člověk žít a ono je to všechno tak nějak jinak, že?
duben 20, 2009 09:24
... : Hamilton
Petro, vy jste prostitutka a podvodice v jedne osobe. Navic, pouzivate nevine dite jako zbran ve vyjednavani. Neslychane...
Kdybych byl soudcem, tak bych vas zavrel do kriminalu a dite vam odebral. Vas pripad je dalsi duvod, proc by DNA testovani melo byt povinne.

květen 05, 2009 12:00
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]