O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ŠPATNÝ VÝBĚR PARTNERŮ? PDF Tisk E-mail
Pátek, 10 duben 2009

 Zdravím Danielo, protože už nevím kudy kam, rozhodla jsem se, že Vás požádám o radu, třeba mi poradíte, jak vyřešit moji poměrně nedobrou situaci. Jak to vlastně začalo? Byla jsem 10 let rozvedená a měla na krku tři krásný malý dětičky, které jejich biologický otec kvůli jedné o 24 let mladší krásce opustil, protože to byla "přesně ta pravá, kterou hledal celý život".

 

 

 

 

     Na děti jsem zůstala úplně sama, dětem bylo v té době 10 let, 8 let a 1 rok.  Nebylo to vůbec jednoduché najednou vychovávat děti úplně sama bez partnera ale prostě život šel dál. Je pravdou, že jsem dost na muže zanevřela a také nebyl čas si někoho hledat, děti mne zaměstnávaly až až....

 

      Jak jsem již výše zmínila, po deseti létech od rozvodu se mi přihodilo,že jsem se setkala s mužem, kterému jsem se líbila a on mě, prostě zcela neočekávaně přeskočila jiskra. Začli jsme se stýkat a bylo to moc hezké, hlavně si jej oblíbily děti a on zase je. Měli jsme se všichni moc rádi a jak mě, tak i dětem připadal život s příchodem mého přítele do naší rodiny jako v pohádce. Trvalo to téměř  3 roky,  co jsme si tak pěkně společně žili. Pak mi jednou můj přítel a má velká láska řekl, že by chtěl, abychom se vzali a byli rodina jak má být.  Asi půl roku jsem odolávala, ale pak jsem si řekla, že nic už neriskuji, plně jsme mu všichni důvěřovali a nakonec jsem tedy řekla své ANO.

 

      Již dávno vím, že jsem to neměla dělat. Na mého úžasného měl oddací list magickou moc. Bohužel v tom špatném slova smyslu. Jak mávnutím kouzelného proutku se změnil k nepoznání. Svatbu jsme měli v 11 dopoledne a v 15 hodin už nás všechny vyhazoval z bytu. Na všechny  křičel jak šílený, zbavený smyslu.  Vůbec jsem nechápala, co se stalo. Pak mě uzemnil, když mi vpálil, že mé  tři parchanty odveze k mému bývalému muži, ať se o ty spratky stará. Dodnes nevím, co bylo příčinou jeho náhlé proměny, ale náš život se proměnil v naprosté peklo.

 

      Ještě ke všemu jsem přišla o zaměstnání a to byl vrchol. Jednou jedinkrát jsem si dovolila mu říci o peníze pro rodinu a na domácnost a dostala jsem takovou pěstí, že jsem myslela, že mi mozek vypadne z hlavy. Řval na mně, že jsem děvka, co děvkaří s penězma a že od něho žádný peníze neuvidím, na to ať zapomenu. Nechal mne s dětma zcela bez prostředků, křičel na mne, že jsem povinna mu akorát tak uvařit, poklidit byt, vyprat mu a toť vše. Nemusím zmiňovat, že od naší svatby jsem neznala jak  milování, jeho objetí, i jeho něžnosti.

 

      Vzhledem, že  jsem svůj byt ještě před svatbou prodala a větší část peněz dala k dispozici tehdy ještě příteli, později manželovi do jeho podnikání, zůstali jsme bydlet v jeho bytě a já se nyní nemám kam odstěhovat. Trvá to již 9 let a situace je neřešitelná .Žiji s mužem, pro kterého jsem pouze služka, pradlena, kuchařka a občas špalek, do kterýho čas od času bouchne, když ho někdo naštve. Ještě zmíním, že můj manžel je schopný a uznávaný podnikatel, má v našem městě vážnost a já musela jít žebrat o sociální dávky pro sebe a děti na úřad, když jsme museli z něčeho žít a já nemohla najít žádné zaměstnání. Připadala jsem si tehdy jako naprostá nula, nikomu bych nepřála to strašné ponížení od úřednic, které mého muže velmi dobře znaly a podivovaly se nad tím, že já, žena úspěšného podnikatele, musím žádat o sociální dávky.

 

     Dodnes neslyším nic jiného - jen peníze, peníze jsou jen mé a ty koukej makat, ať mám vařeno a vyžehleno. Kde je ten něžný a laskavý hodný přítel, za kterého se tři roky vydával? Někde jsem slyšela, že člověk se umí přetvařovat pouze půl roku, déle nikoliv, jak je možné, že byl tak dlouho zcela jiným člověkem, nežli ve skutečnosti je? Jak je možné, že se takto dlouho přetvařoval?

 

      Ale co mám teď dělat, jsem v pasti ze které není uniku. Že by to bylo za těch 650 tisíc, které jsem mu naivně dala do podnikání? Asi se mu to zdálo nejspíš málo, tak asi proto mi ničí život. Bohužel to vše, co jsem tu napsala není jen hloupým žertem, ale krutou realitou  jedné velmi důvěřivé a naivní ženské, která po 10 ti letech zase  uvěřila mužskýmu.

       

Všem předem děkuji za jakýkoliv nápad ,či radu, co dál dělat.

 

Alena

 

 

Komentáře (211)add feed
Co nejdříve co nejdál od něho pryč. : mimi
Jinak tě utýrá a bude ještě po tobě brát důchod.Nájdi si podnájem.To co napodnikal ve vašém manželství, tak půlka je tvoje.Při majetkovém vypořádaní taky vzpomen vklad který jsi mu dala.Je to úchyl,který tě psychicky ničí a ty to tomu despotovi dovoluješ.
duben 10, 2009 08:47
Alenko, : Vodoměrka
jak píše mimi... rychle pryč, dokud ještě jsi schopna rozumně uvažovat, dokud tě nedostane tak hluboko na dno, že už nebudeš moct ani napsat, jak je ti mizerně... tohle nemá dobré řešení, bude to jen a jen horší... jen nechápu tak jak ty, jak se dovedl ty tři roky přetvařovat a být jiný...
Já bych si tentokrát už nic takového nenechala líbit... jste manželé, takže právníka a žádost o rozvod... i kdyby sis na to měla půjčit, tak to za to stojí, bez právníka by tě taky mohl roznést na kopytech. Naštěstí s ním nemusíš řešit svěření dětí do péče, jinak by tě tím mohl vydírat, takhle vlastně nemáš co ztratit, a bez něj ti samotné i s dětmi bude jen líp...
Nepíšeš o rodičích, nemohla bys jít na nějakou dobu k nim, než se vše vyřeší a než si najdeš nové bydlení? Zůstávat s ním v jednom bytě mi přijde jako masochismus, navíc tě to bude ubíjet a odrazovat od nějakého dalšího řešení, tak musíš udělat všechno pro to, aby ses vymanila z jeho vlivu a jeho týrání...
duben 10, 2009 08:58
Jen mě napadá ještě jedno, : Vodoměrka
hlavně si nedávej za vinu třeba to, že jsi mu dala málo. Slušné chování ve vztahu se přece penězi nekupuje, neměl by právo se k tobě tak odporně chovat, i kdybys mu nedala nic, ani korunu... normální chlap by se takhle nikdy nezachoval, to teda ne...
duben 10, 2009 09:01
Alenko, neničí Tě proto, že bys mu poskytla málo peněz do podnikání!!! : Eva
Ostatně si uvědoim, žes neměla pražádnou takovouto povinnost a "normální" chlap by nechtěl od matky 3 dětí příspěvek na podnikání! Ničí a zničí Tě spolehlivě proto, že to měl od začátku v plánu! Je to stoprocentně úchyl, sňatkový podvodník, despota, atd,. atd. Není to nikterak vzácný typ. Chová se hrubě proto, že to je jeho přirozenost a hlavně proto, aby Tě setrvale držel ve strachu a pokoře, protože, Alenko, Ty ho vlastně celé ty roky vydržuješ! Okamžitě bych zašla za právníkem, protože ty peníze za Tvůj byt jsou legálně dobytné, rozvod, pokud chceš přežít, je úplně nezbytný. A pomohl by psyholog, aby ses postavila na nohy. a prosím Tě, neváhej, jde Ti, dříve, či později, doslova o život! Je to kretén a zavděčit se nemůžeš, i kdyby ses přetrhla. Tak teď se akorát přetrhni kvůli tomu, aby ses ho zbavila a měla prachy na své úplně samostatné bydlení! Držím Ti moc palce!
duben 10, 2009 09:01
Nechápu, Aleno, : Sinix
1) jak jsi tohle mohla snášet 9 let
2) že jsi tohle nutila snášet své děti
3) co chceš radit

Jestli nejsi masochistka, které se to ve skutečnosti vlastně líbí - že máš doma samce, co tě umí (i fyzicky) uzemnit, tak jediné řešení je rozvod.

Jinak na těch 650 000 Kč, které jsi zjevně získala prodejem svého bytu a vložila je do podnikání svého manžela, máš právní nárok v rámci vypořádání SJM. Vysuď je na něm a najdi si práci. 650 tisíc je do začátku dost peněz a buď požádej o hypotéku a kup si byt (na garsonku bys dosáhnout mohla), nebo jdi do podnájmu.

Pokud ti bude dělat peklo, udej ho pro domácí násilí - vykážou ho z bytu (můžou i opakovaně; bude slavný - ve městě ho budou znát jako podnikatele vykázaného z bytu pro domácí násilí) a ty budeš mít klid na vyřízení rozvodových záležitostí.
duben 10, 2009 09:21
A než někoho napadne vynadat Alence do "svatých prostat" : Eva
tak je třeba říci, že to poznat nemohla. Psychologické strategie sňatkových podvodníků nemají chybu! A poznat se dají výhradně až v destruktivní fázi! Já bych jejich fota zveřejňovala na úředních deskách, v denním tisku atd.smilies/wink.gif

Alenko, představ si třeba, zda by nějaká banka poskytla Tvému manželovi naprosto bezúročnou půjčku 650 tisíc??? A ještě by ze samé vděčnosti, že mu mohla půjčit, ho 9 let živila, prala, uklízela, tedy zcela zadarmo vytvářela dokonalé zázemí??? A ještě by si nechala líbit ponižování, občas proplesknutí???
duben 10, 2009 09:24
Znovu : vlk
se ukazuje, že: "Manželství nemá žádnou budoucnost. Láska má budoucnost." [Osho] Mladí to dnes už chápou naprosto přirozeně. Proto se taky neženou do ženění. Proto taky říkají přítel, přítelkyně nebo partner, partnerka. Nezlobte se na ně za to. Tady je jasně vidět, kam to občas vede, i když tohle je zvláštní případ úchyla v rouše beránčím.
duben 10, 2009 09:25
Vlku, : Vodoměrka
tohle přece s manželstvím nemá naprosto nic společného... chceš snad říct, že každý ženatý muž je tím prstýnkem na ruce donucen dělat se ženy služku a sem tam ji proplesknout, že on za to vlastně nemůže, ale že to s ním udělá až sňatek? Prosila bych nedávat takové magory, sňatkové podvodníky a tyrany do jednoho pytle s ostatními ženatými, případně budoucími ženatými muži... teď spíš hledáme cestičku pro Alenu, jak z toho ven, způsob, jak jí pomoct se postavit na vlastní nohy, jak jí ukázat, že není povinná tohle snášet, a ne ji uzemnit myšlenkou, že jsou všichni stejní a že je to její chyba, protože se vdala a dobře jí tak...
duben 10, 2009 09:33
Vodoměrko : vlk
Chtěl jsem jen připomenout, že ten papír nic neznamená a pokud ho někdo nepovažuje v partnerském vztahu za důležitý, tak to není nic špatného.
Speciálně v tomhle případě by mne zajímalo, jak svou žádost o vstup do manželského svazku dotyčný zdůvodnil nebo zda mu jen stačilo pokleknout a požádat o ruku abyla ruka v rukávě.
Teď jak pomoci. Pokud je manžel podnikatel a mají nějaký majetek v SJM, tak jednoznačně žádost o rozvod a dělení majetku. Buď se dohodnou nebo bude soud. Co jiného chcete radit. Problém je v tom, že už v tom Alena žije dlouho a nemá odvahu a sílu to řešit. Měla mu svatební kytici omlátit o hlavu v 15:00:01 a druhý den podat žádost o rozvod. Dovolila mu to jednou a stalo se z toho pravidlo.
duben 10, 2009 09:45
Vlku, nemá cenu tu zase opakovat všechna pro a proti manželství. : Myška
A nemá ani cenu bycha honit.

Víc poradit, než už tu padlo - odstěhovat se a podat návrh na rozvod snad ani nejde.
duben 10, 2009 09:50
No, jo, vlku, zvenku je každý hned generál:))) : Eva
ale v 15:00:01 byla Alenka v takovém šoku, že žádné akce schopna nebyla. A řešíme to právě proto, že se snažíme jí podpořit, aby tu sílu, sakra, našla! smilies/wink.gif
duben 10, 2009 09:50
Ale jestli to chceš rozebrat, Vlku, : Vodoměrka
napiš samostatný článek na kudlanku... jak říká Eva, Alenka teď potřebuje najít sílu, aby mu tu kytici o hlavu omlátila... třeba ji má někde schovanou usušenou... smilies/wink.gif
duben 10, 2009 09:56
Jo, my se jí snažíme jen, ve vší úctě, naznačit, : Eva
že se stala, díky neuvěřitelně vymakané a podlé manipulaci, tou nejvýhodnější bankou na světě, kam se hrabe Švýcarsko a Kajmanské ostrovy smilies/wink.gif Ale aby zdrahla, protože je to vývoj výhradně zničující pro ni!
A také, aby se vykašlala na nějaké své viny, k čemu a na co, žádná jí z toho nevyhrabe. Síla nepadá z nebe (tedy vlastně ve skutečnosti padá smilies/wink.gif) , ale ne sama o sobě, až když pro to člověk něco sám udělá. První krok byl, že to sem napsala, k dalším jí radíme a záleží jen na ní, co provede dále, ale podpořit jí máme v úmyslu, aspoň někteří určitě ano! smilies/wink.gif
duben 10, 2009 10:09
Je mi vždycky z tohoto druhu dopisů hrozně smutno. : mamča
Moc ráda bych pomohla, ale vím, že si Alena musí pomoci především sama. Přestat se cítit jako hadr na podlahu, nadechnout se, napřímit, a říct si : "Já jsem já! A nikdo si ze mě nebude dělat rohožku."
Jestli máš Aleno nějaké příbuzné, (rodiče, sourozence) prostě někoho, na koho se můžeš spolehnout, svěř se mu se svým trápením a požádej o případnou pomoc. Podpořit (alespoň psychicky) by Tě mohly i Tvé starší děti. Obrať se na Bílý kruh bezpečí, ev. podobnou organizaci, a požádej o pomoc tam. Nasměrují Tě na rozvodového právníka, a pomohou s těžkými začátky při shánění bydlení.
Moc Ti držím palce a přeju štěstí.
duben 10, 2009 10:19
Tady nejde o hledání řešení - : saffron
tahle situace má jediný řešení a to je ukončit toto nemocný soužití. Alena to ví, spíš mám pocit, že potřebuje posbírat k takovému kroku sílu. Původně jsem nechtěla reagovat, protože jsou tady povolanější, které mohou předat své obdobné životní zkušenosti, ale přeci jen něco napíšu. Ali, neznáme Tvoji situaci detailně. Teď nemyslím, kvůli rozhodování,zda od něj odejít či ne - tam je to jasný (jak píšou v příspěvcích předem mnou) - pryč, pryč, pryč. Kvůli sobě i dětem pryč. Teď jde o to jaké zdroje pomoci a posily můžeš reálně využít. Rodina, přátelé, odborníci - to je dobrá trojka. Neohlížej se na konvence a svoje předsudky a zapoj je do toho!! Zkontaktuj právníka (klidně si nech někoho doporučit, jsou různá občanská sdružení, která v takovýchto situacích pomáhají i v právní oblasti a dají Ti užitečné tipy - prolez net). Podle jejich instrukcí si shromáždi všechno potřebné, zdokladuj co nejvíc pro rovodové řízení. Pak by ses teprve měla někam (i s dětmi) dočasně "uklidit" - do nějakého bezpečného prostoru, třeba k rodičům. A začni úředním stylem jednat se svým mužem o rozvodu a dělení majetku - klidně v doprovodu někoho dalšího, třeba z rodiny a nebo právníka, ale rozhodně ne sama - to bych doporučovala, jako ochranu před jeho případnými psychickými i fyzickými útoky. Důležité je, abys s ním po takových jednáních nezůstávala v jednom prostoru, proto to dočasné odstěhování třeba k rodičům - jinak Tě zničí. Tenhle kruh musíš přetnout a uvidíš, že když využiješ pomoci druhých a budeš jednat z bezpečného zázemí a s nějakou ochranou, půjde to snadněji. Důležitá informace na závěr - na tuto situaci NEMUSÍŠ být sama - nechtěj to po sobě. Hodně štěstí!
duben 10, 2009 10:36
Nevěřím, : Krakonoš
že se z anděla stal ďábel jenom vydáním oddacího listu, takovýhle hovado muselo bejt hovadem dycky a tys byla slepá jak patróna. Každopádně potý, co ti dal ránu pěstí, měl dostat von krumpáčem mezi voči - už bys byla z kriminálu dávno venku, pokud bys rovnou nedostala milost. Za každou cenu vod něj, rodina, kamarádi, maringotka. Já furt nechápu, jak některý ty vztahy a rodiny fungujou - kdybys byla moje ségra nebo kámoška a chlap ti dal pěstí, skončil by ve špitále, dobytek. Fuj to sem se zase před vobědem nas*al.
duben 10, 2009 12:27
... : Los evropský
Peníze, darované z prodeje bytu na podnikání jsou dobytné v případě, že se to paní Aleně podaří PROKÁZAT. Tzn. pokud nesepsali darovací smlouvu, nebo na to nejsou svědci, tak to soud prostě uznat nemusí. Hodně záleží i na tom, jestli peníze dostal před nebo po uzavření manželství. Jestli má Alena rodiče, nebo rodiče ochotné pomoci nevíme, ale přijde mi spíš, že ne, protože to by jinak ta situace netrvala celých 9 let, ale nevím. Všichni radíte právníka, ale jestli nemá k dispozici buď žádné, nebo skoro žádné peníze, tak to s tím taky moc nevypadá, takže za svou osobu doporučuji řešit to přes Bílý kruh bezpečí. V každém případě to je něco naprosto neskutečného, protože jestli to je sňatkový podvodník, tak je tak rafinovaný, až je to neuvěřitelné. Většinou sňatkoví podvodníci přece prchají ještě před svatbou?? Jestli je opravdu agresor, pak je divné, že to dokázal tajit 3 roky, v tomhle má paní Alena pravdu. Nebo agresor původně nebyl, ale stal se jím? Proč to tedy propuklo po té svatbě?? Divné, divné...
duben 10, 2009 12:50
Ježišmarjá, copak může být sňatkový podvodník kretén před svadbou??? : Eva
smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif Vždyť by si ho nikdo nevzalsmilies/wink.gif Peníze paní darovala před svatbou, to jasně píše, může prokázat, že je měla na účtu a průměrný právník, i ten v sociálních organizacích, to dokáže. To není 5 tisíc, které se můžou někam rozkutálet. A co se týká podpory rodin v Česku takto postiženým ženám: do toho se nokdo moc nehrne a chlapi, Krakonoši, velice vzácně. Jediným jejich ůvzácně užitečným" příspěvkem pravidelně bývá: To je ale slepá kr...a!smilies/wink.gif Není! Na takovou rafinovanost těhle týpků nejsme nikdy dost připraveni!Vždy musí mít před námi náskok, pokud nejsme ve vztazích úplně paranoidní.
duben 10, 2009 13:08
... : Los evropský
Jo pardon, je to tam napsáno, že to bylo před svatbou. Já tady do toho ještě něco dělám, tak špatně čtu a prd si pamatuju. Ale to, že je měla na účtu, ještě nic nedokazuje, záleží na tom, jak a kam mu je převedla, jestli vůbec. Jako kretén se před svatbou nechová žádný podvodník smilies/wink.gif ale většina se jich snaží svatbě vyhnout, né? A tvářit se jako milující tři roky, to je prostě podle mě docela dlouho, no...
duben 10, 2009 13:20
Losi, paní prodala byt, : Eva
žádný jiný nekoupila, tudíž se peníze nemohly, když do ničeho neinvestovala, nemohly vypařit. Složité to bude, nicméně ne nedobytné.
Výdrž měl, 3 roky je nadstandardní doba smilies/wink.gif, ale si Alenku dobře odhadl, z dlouhodobého hlediska se mu ty 3 roky tisíckrát vrátily. A takhle to párkrát za život obmění, ty ženy, a mají ráj na zemi smilies/wink.gif Měl by mít v živnostňáku svojí skutečnou podnikatelskou činnost: sňatkový podvodník smilies/wink.gif
duben 10, 2009 13:56
Nekdo tu radil : Giussi
nechat vykazat z bytu pro domaci nasili. Ja si teda nedovedu predstavit, co by takovy magor udelal, az by se pak smel vratit. To prece neni reseni. Vzdyt ji za to zmlati do ctverecku. Ona se musi uchylit do azyloveho domu, nebo pokud muze, tak k pribuznym. Nebo se mylim? Myslite si, ze jedno vykazani z domu magora zmeni a uz ji pri navratu nezbije?
duben 10, 2009 15:43
Giussi, : Vodoměrka
já si myslím, že ho spíš rozpálí do běla... a pak jí dá náležitě sežrat, co si to ona, ženská co má být u sporáku a mlčet, dovolila k němu, panu podnikateli, co ho celé okolí dobře zná... popravdě, nechci to ani domýšlet...
duben 10, 2009 16:24
Aleno : Milene
a co děti? Nějak se nemůžu dopočítat, kolik jim je. Už jsou dospělí? A pokud pořád nemáš práci, tak já bych si teda hledala nějakou, jakoukoliv práci. Aby jsi byla schopná se o sebe postarat. O tom, že se máš rozvést není pochyby. smilies/wink.gif smilies/wink.gif
duben 10, 2009 16:25
Já jen napsal, že se mi to zdá divný, : Krakonoš
- fakt bych rád jednou za život potkal herce, co dokáže hrát roli 3 roky bez sebemenšího výpadku. Hrát tři roky lásku k dětem (který uměj lízt pěkně na nervy i vlastní a i člověk dovopravdy milující se vobčas nevovládne smilies/wink.gif ) a pak najednou během hodiny votočit vo 180 stupňů? Prostě se mi to zdá neuvěřitelný jak z tržiště senzací ve starým Mladým světě. Můžu za to? Nemůžu. Každopádně rada je jasná a zní tu vodshora dolů - pryč, pryč, pryč. Tady nejde vo nějaký majetky, tady de vo život, boha!
duben 10, 2009 17:33
abyste nemysleli : Iris
že k tomuto tématu jsem necitelná - všechno tu čtu a je to pro mně tak šokující téma, že fakt nevím, co s tím.Kam až může jít lidská špatnost a vykutálenost. Pro mně je tohle nepobratelné - když si představím sebe, že v mé situaci bych ráda časem potkala nového partnera, trápením citově obnažená a ne úplně soudná a na pozoru - a takhle šíleně pak dopadla!! A já bych nalítla jako Alena, vždyť ona hledala 10 let svoje nové štěstí a houby mohla rozpoznat, jestli je to takový hajzl. Protože i jestli měl občas okamžíčky, jak myslí Krakonoš, že nebyl v ideálním světle, ona to nerozpoznala, podle mého prostě už není mladá holka, která si myslí, že existují ideální princové na bílém koni, už ví, že může být ráda za fajn chlapa, který notabene se chová hezky k jejím dětem - to je pak teprve slepá!! Našla si partnera, který se JÍ JEVIL tak, jak se jí jevil, třeba občas i lehce vypěnil, to je snad normální a není to stoprocentně varovný příznak, že jde o podvodníka a hajzla takového kalibru!!
Ježíši mně je z toho špatně, tohle je hrůza, z toho jde strach...
A poradit nebo vyjádřit se k tomu neumím, to je myslím skoro pro odbornou porotu. Ahoj
duben 10, 2009 18:48
nejak si nedovedu predsavit : Polarka
v tom zit tolik let. A hlavne s detima! Jaky obraz manzelstvi jim to dava do budoucna, kdyz tohle vsechno vidi? utyranou nestastnou mamu, necitelneho partnera....budou schopni milovat, nebo se dokonce kdy ozenit ci provdat? Jenom Alenin message.....do svatby bylo vsechno uzasny.....
Jo a ty zensky na socialce, i kdyz manzela znaji tak jim je jasne co je zac......
duben 10, 2009 19:13
Pripomina mi to knizku : Polarka

"A muz ti vladnout bude" Napsala Milena Tomesova. Gabriela - krásná, chytrá mladá žena, která měla celý život před sebou. A stačila jedna drobná "chyba", jedno mylné rozhodnutí: provdat se za člověka, který jí sliboval modré z nebe. Lístky do divadla, květiny, pozornosti, vášnivé vyznání lásky. Proč až příliš často právě tak začíná vztah, který vede do záhuby? Jak je možné odlišit pravou lásku od té zničující? Anebo se člověk může tolik změnit? Gabriela se propadá stále hlouběji - hněvivé výbuchy, zastrašování, urážky, nadávky a nakonec kopance a bití. Manžel se doma potácí opilý, ohrožuje ji i děti. Ale komu uvěří okolí spíš? Jí, ženě v domácnosti se třemi dětmi, o níž manžel mezi známými i sousedy roztrušuje nenápadné poznámky, že jeho žena má psychické problémy a tajně pije, nebo váženému soudci, jemuž jdou na ruku na úřadech i na policii?
A tak se Gabrielin život mění v peklo. Není kam utéct....
Bohuzel Ali, mohla bys napsat skoro stejnou knizku. Moc by mne zajimalo jak to nakonec dopadlo pro Gabrielu. Jeste vim, ze podala zadost o rozvod. Proboha...udelej to taky a hodne rychle! A nedej se oskubat, ten tvuj "uzasny" se bude o to velice snazit. Hodne stesti!
duben 10, 2009 19:44
a mně : Iris
by zajímalo, jak to dopadne pro Alenu, Alen ozvi se ještě.
duben 10, 2009 19:59
Špatný výběr partnerů : Helga
Jsem dlouholetá kamarádka Aleny,která sem na Kudlanku, napsala pár vět o svém pohnutém životě s "manželem" na kterého čekala 10 let!Děkuji Vám všem co chápete jak těžký život vede Alena vedle svého "manžela" a za Vaši podporu,rady i názory. Jakmile to jen trochu půjde sama se Vám ozve.Jen bych ráda uvedla to, co Alena nenapsala a to,že chtěla před dvěma roky podat žádost o rozvod a když ten její manžel-gauner zjistil,že Alena má napsaný návrh na rozvod,že už takhle dál žít nemůže,to bylo dílo,chudák Alena!!! Nikdy jsem nic takového ve svém životě nezažila.To byla smršť!!! Od Aleny vím,že na ní řval,že jestli se bude někdo rozvádět tak On s NÍ,a né ONA s ním!!! Co následovalo po tomto jeho slovním útoku raději nebudu příliš rozepisovat,jen na okraj,Alena skončila v nemocnici a bylo nahlášeno,že je po autonehodě,gaunerovi kamarádi od policie, mu to zařídili,aby neměl náhodou malér!! Smutná je ta skutečnost,že Alena může sem psát jen když není její muž doma!!!Kdyby zjistil,že si dopisuje s partou lidí, tady na Kudlance asi by jí zabil.
duben 10, 2009 22:05
jestli uz to nekdo napsal tak sorry ze se opakuju : Amalka
Alenko, jestli opravdu nemas kam jit, rodice nebo sourozenci, a neni zadnej socialni ustav kde by Te s detmi ubytovali aspon na dobu nez se rozvedes a vymlatis z neho pulku majetku...muzes jit nekam na vesnici za starostou a vysvetlit mu situaci, myslim ze by se urco nasel aspon jeden ktery by Te nechal bydlet v nejakym opustenym dome zadarmo. Na deninach je totiz mooooc baraku, ve kterych bydleli starenky a starecci co sou uz davno mrtvi a barak chatra...
duben 10, 2009 22:09
Helga : Sipik
Ale mne to tak vychadza, ze dve deti uz su dost velke na to, aby mohli svedcit na sude. A to Alena skutocne nema nikoho, ku komu by mohla pred magorom ujst? Co tak obratit sa na nejaku organizaciu ktora by jej pomohla, tak ako radi mamca?
Ja osobne by som sa vykaslala aj na peniaze, len nech mam z krku taketo hovado
duben 10, 2009 22:17
... : Sandra.
No, jestli to správně chápu, tak dětem bylo v době rozvodu 10, 8 a 1, pak jsi nikoho 10 let neměla, pak 3 roky šťastná s přítelem a teď už s ním 9 let žiješ v manželství...takže jestli správně počítám, dětem je něco jako 32, 30 a 24. Živit je tím pádem nemusíš, takže se musíš jen postarat sama o sebe. Tvoje děti určitě nějak někde bydlí- nemohla bys nějaký čas u někoho z nich zůstat, než si najdeš práci, nebo vysoudíš zpátky svoje peníze?
(Navíc jestli s tím týpkem pár let žili, tak asi viděly jak se k tobě chová...a docela mě zaráží, že tě v tom takhle nechaly plácat.)
duben 10, 2009 22:18
Neverim! : moirami
Nezlobte se na me, ale tohle je snad hloupy vtip! Nemuzu uverit tomu, ze zena totalne vystresovana neschopna si nejak sama pomoci, si najde na internetu Kudlanku!!!, a pise o pomoc na Kudlanku!!!, misto, aby vyuzila cas a psala o pomoc na prislusne urady nebo nevladni organize primo urcene k pomoci takto postizenym! Ja to nechapu, ze je jednodussi si najit Kudlanku nez skutecne fundovanou pomoc. Ta dotycna asi ve skutecnosti pomoc nehleda. Jen se chce nechat politovat. Prece proboha nezijeme ve stredoveku nebo v islamskem state, aby nebylo mozno tuhle situaci legalne resit. Co se porad ohani detma? Jestli dobre pocitam, tak minimalne dve deti jsou dospele a mohly by samy matce poradit a s jednim odrostlym ditetem snad muze odcestovat minimalne do nejblizsiho nebo radeji vzdalenejsiho azylaku. To je tak nesvepravna, ze kdyz ji “manzel” zmlati, potvrdi beze slova odporu verzi o autonehode? Nepokusi se vubec o nic? A cas, kdy to hovado neni doma, vyuzije psanim na Kudlanku? Ne, tak tomu neverim!!!
duben 10, 2009 22:34
Alenko, : Alena P. Hagen
z vlastni zkusenosti vim, ze nekdy si sami svazujeme ruce a nevime jak resit situaci, ktera je pro druhe jasna. Ale kdyz uz jsi se dostala k napsani tohoto - pak uz urcite vis, ze jedine reseni je rychle se ho zbavit. Co bylo bylo, obdobi strachu je za tebou a ted uz jenom posledni krok - zda se tezky, ale kdyz se rozhodnes uvidis, ze to bude nahle osvobozeni. Udelas to jak sama uznas za lepsi - ale ja bych si vzala dobreho pravnika. Jestli jsi z maleho mesta tak treba ne mistniho, ale nekde odvedle a dohodla se s nim na dobre odmene, plus treba nejake percenta z vysouzene castky - a to kdyz je tvuj "manzel" uspesny podnikatel by melo byt dobrym hnacim motorem. A nedej si ublizovat, dupni si vevnitr a pust se do toho. Uvidis, jak se ti ulevi. Zivot se ma zit v kazdem veku.
duben 10, 2009 22:50
Moirami : Vodoměrka
Samozřejmě, že pro tebe je třeba nepochopitelné, že hledá pomoc na kudlance a ne jinde... je hodně těžké se vcítit do její situace, pochopitelně je mnohem snažší ji odsoudit a vynadat jí... spousta žen píše sem na kudlanku a neobrací se na úřady, mnohé taky i proto, že neví, kdo by jim pomohl, kde a jak... a dozví se to tady... poslední, co jim pomůže, je komentář podobný tomu tvému, ze kterého si odnesou akorát zjištění, že je to zbytečné, že jim stejně nikdo neuvěří a budou se tiše trápit dál... dokud nebude pozdě na vše...
duben 10, 2009 22:50
vzkaz pro moirami : OLINA
SNADNÉ JE ALENU ODSOUDIT,ALE TEN NESMYSL CO SE NAPSAL,ŽE SE OHÁNÍ POŘÁD DĚTMA, TAK TOMU FAKT NEROZUMÍM!!! ASI SI TO NĚKDO VELMI ŠPATNĚ PŘEČET A JEŠTĚ HŮŘ TO VŠE CO ALENA PSALA POCHOPIL! NENÍ SNADNÉ ČELIT NÁSILÍ NĚJAKÝ ZRÚDĚ V LIDSKÝ PODOBĚ A TO MUŽ ALENY JE BEZ PŘEHÁNĚNÍ !
duben 10, 2009 23:03
Helgo, prosím Tě, vezmi Alenku : Eva
a aspoň zavolejte, nebo dojděte do Bílého kruhu bezpečí (třeba si tu nejbližší poradnu a tel. číslo vygůgluj) Dostane tam bezplatně právní i psychologickou pomoc, nikdo tam nebude vykřikovat, že je slepá, blbka nebo, že tomu, co vypráví, prostě nevěří a poradí jí úplně konkrétní strategii, jak se z toho dostat. Dokonce poskytují i doprovod k soudním jednáním atd. A holky, neváhejte dlouho, prosím. Průvodním jevem domácího násilí je vždy, že se stupňuje!
duben 10, 2009 23:11
Proc? : MOIRAmi
http://www.persefona.cz/odkazy.php

Alena by si mela predevsim prostudovat vyse uvedeny odkaz, kdyz uz ma doma takovou zrudu a ne tlachat na Kudlance.
duben 10, 2009 23:12
Moirami : Vodoměrka
pro začátek je tlachání tady na kudlance mnohým více přínosné než odkaz na nějaké stránky, a nevím, kolik takto postižených žen najde samotných odvahu jít někam pro pomoc... tipovala bych, že většinou jim tu pomocnou ruku podá někdo konkrétní a ten je nasměruje osobně, ale z toho bahna se nejdřív musí dostat aspoň sama u sebe v hlavě... a k tomu je právě to tlachání dobré, aspoň si uvědomí, že v tom třeba není sama, že se to může stát i jiným a ona proto není tak špatná, jak si myslí, že chce udělat jedinou možnou a dobrou věc a teprve potom začne hledat pomoc u organizací, které s tím mají zkušenosti... nechápu, proč jsou tvé komentáře tak povýšené a odsuzující, chtělo by to špetku empatie...
duben 10, 2009 23:24
No. Moiromi, tos jí to teda nandala : Eva
úplně neoprávněně a nadřazeně! A co myslíš, že jí to pomůže??? Právě kvůli takovým reakcím, jako jsi předvedla ty, to většinou trvá tak dlouho, než jsou schopné to řešit. Dooost humus.
duben 10, 2009 23:28
no, vidíš, Pavlí, pak, že není telepatie : Eva
smilies/wink.gif
duben 10, 2009 23:29
Proc? : MOIRAmi
Co ja nechapu, je fakt, ze zeny, ktere NUTNE potrebuji ODBORNOU pomoc, si sednou k pocitaci a pisou na Kudlanku. Jak vlastne Kudlanku najdou, vzdyt to neni zadny verejny portal, to da docela praci, kdyz nekdo o Kudlance nevi, ji vubec na netu objevit. Proc tedy nekdo v situaci jako je Alena, ztraci cas vypisovanim pribehu na Kudlu a nevyuzije svych obcansky prav a neobrati se na skutecnou pomoc??? Muze mi nekdo vysvetli, co ziska tim, ze si sem pise?? Chce vubec neco resit? Nebo se jen vypsat a neresit nic? Vzdycky nejaka vymluva – nemam penize, nemam praci, mam deti, ta zruda ma vsude znamy….. A zkusila vubec neco za tech 9 let?
duben 10, 2009 23:32
Je, Evi, a funguje dokonale... : Vodoměrka
a taky mě ty dva komentáře tak nadzvedly, že jsem musela reagovat, i když jsem dnes už chtěla jít spát o něco dřív a nechat to až na ráno smilies/wink.gif
duben 10, 2009 23:33
Moirami : Vodoměrka
hele a co tím získáváš ty? Zvedá ti to sebevědomí, když můžeš někoho tak zprudit? Připadáš mi jako Einstein, kdyby před ním stál pětiletý chlapec a on ho odkazoval na teorii relativity a divil se, že když si ji najde někde na netu napsanou, tak proč jí sakra nerozumí a co celých těch pět let dělal, když to nezná a nechápe...
Můžeš mi vysvětlit, co ti tak vadí, když sem někdo napíše a chce poradit, tak proč to odsuzuješ? Nebo ti rada kudlanek nepřipadá dost dobrá a poradna tady na kudle je dle tvého mínění zbytečná? Nejsi ty náhodou chlap? Nebo nějaká zapšklá, která se neodvážila napsat ani na kudlanku, ani zajít do odborné poradny a jen si tu něco dokazuješ? To už tu dlouho nebylo, takové nehezké komentáře...
duben 10, 2009 23:39
To bude mít nějaké úplně běžné vysvětlení, : Eva
třeba tu je nějaká její kamarádka, která jí o Kudlance řekla, aby zkusila napsat. Že to Moiro nechápeš je zjevné a pro Alenu naprosto, ale zcela nepodstatné a zbytečně ubližující. Po 9 letech domácího násilí nejsi a nemůžeš býtv plně při smyslech, to je nesmírná psychická zátěž, tudíž nereaguješ nejen racionálně, ale většinou vůbec nereaguješ, a doufáš, že přežiješ.
duben 10, 2009 23:39
Moirami, dnes už asi poslední komentář, : Vodoměrka
ty jsi vlastně už tak založená, ty jsi vlastně pochybovala už o tom bíle kvetoucím devětsilu, že je jen růžový a přitom jsi tam poslala odkaz na stránku, kde (stačilo zajet až dolů) byly přímo i dvě fotografie dvou bíle kvetoucích devětsilů... ty prostě musíš nesouhlasit a odporovat už od přírody... to mnohé vysvětluje smilies/wink.gif smilies/wink.gif smilies/wink.gif smilies/wink.gif
duben 10, 2009 23:50
moirami : Helga1
Asi si neumíte vůbec představit o co tu vlastně jde.Alena chodí k psycholožce a ta jí pomáhá jen jak to jde,chtěla jsem nabídnout Aleně a její dceři,která dostudovává bydlení u nás doma,máme velký nevyužitý dům,ale velkou překážkou je můj muž,který zná velmi dobře Alenina muže a absolutně s tím nechce mít nic společnýho,nechápu kde se bere v chlapech ta zbabělost, můj muž to rasantně odmít! smilies/cry.gif
duben 10, 2009 23:52
Ahoj Helgo 1 : Iris
co ten Alenin muž tam u vás proboha hraje za veřejně prospěšnou roli, že jsou z něho všichni tak připo...ý?
Je skutečně třeba se ho bát? Je to nějaký mafián nebo naopak "dobrodinec", fakt si s ním nikdo nemůže zadat? Jakoby všichni dělali, že jsou slepí.smilies/undecided.gif
Mám dojem, že někde nahoře o tom byla zmínka, ale nemůžu to znovu najít? Třeba to nemůžeš napsat, tak to nepiš. Ale takhle zdálky to vypadá skoro nepochopitelně, já nevím.. smilies/undecided.gif
duben 11, 2009 00:05
Ahoj Iris : Helga1
Je to tak,že se,tu toho hajzla všichni bojej,včetně mého muže.Byla u nich několikrát policie když jí zmlátil,ale podle nich to byla vždy jen malá manželská hádka a tu si musí manželé vyřešit sami,bez policie,le vždy se to povedlo zamést pod koberec,Jak to dělá nevím,ale je hodně fikanej!!!Stanovuj se různý zákony a je to v praxi úplně k ničemu,prostě to nefunguje a,že se ho Alena bojí? Vůbec se jí nedivím,sama jsem byla několkrát přítomna když řádil jak pominutej a málem jsem to schytala i já! Je zahnaná jak liška do nory ze který není fakt uniku!

duben 11, 2009 00:17
Iris : Polarka
me pochopitelne taky ale snad by to pro Alenu mohla byt nejaka predloha co delat?????
duben 11, 2009 00:20
Helgo 1 : Iris
no to je jak z filmu, člověk na to kouká nebo to čte a nevěří tomu, že v reálu to tak u někoho je, zvláště když se o tom pořád "otevřeně" mluví, je na to spousta odborníků a pak nakonec zvítězí arogance a strach z agresora. Je to teda děsný příběh, mám husí kůži.
Jak tu byl odkaz na nějaké ty odborné organizace i s těmi krizovými čísly, to nepomohlo? Nebo to Alenka zatím nezkusila? Ona se určitě bojí i sednout k telefonu nebo PC, to je mi jasné.Nedá se jeho chování nějak zdokumentovat - natočit, nahrát nebo tak? Já vím, má strach, já to chápu. Tohle je tedy situace - no fakt, jako z thrilleru.Já se toho chlapa bojím i na dálku, vysílá zlo až sem, skutečně mi dělá husinu, brr..
duben 11, 2009 00:27
Iris Polarka : Helga1
To je na jedné straně pravda,ale když má v hlavě zakodovanou tu myšlenku,že jí vlastně díky manž.vysokým známostem a vlivům není pomoci,tak se vůbec divím,kde sebrala tu odvahu a napsala to sem vše po pravdě,musela mít hodně silné hnutí mysli!Vidí,že policie je na jeho straně má tam všude kámoše a co se týče těch ostatních to není o nic lepší! Plánovaly jsme spolu ledacos,ale vždycky to krachlo na nějaké blbosti,poslední krach byl když mi můj muž sdělil,že jsme spolu s Alenou nějak často a jestli nejsme takhle náhodou lesbičky? NECHÁPU MYŠLENÍ MÉHO MUŽE,VÍ JAK NA TOM ALENA JE!
duben 11, 2009 00:32
Ahoj Polárko : Iris
přesně to jsem myslela - jestli na těch stránkách není konkrétní rada, jak to dotáhnout do konce, nečetla jsem to, jen jsem přelítla očima, jsou tam nějaká kontaktní čísla. Ale jistě i rady. A určitě i ta Alenina psycholožka musí nejak radit - nebo se ho také bojí? To musí být teda lumen, ten chlap!! Skoro se mi chce zamknout se ještě na závoru, tak mi ten člověk připadá mocný..
duben 11, 2009 00:34
Helgo : Iris
není ten Alenin manžel nějaký šaman nebo podobný manipulátor duší - že i rozumný chlap pod jeho vlivem řekne takovou kravinu? Musíte s Alenou vymyslet nějaký další plán tak, aby neměl na čem krachnout, takový plán, který bude jištěný právě nějakou tou odbornou pomocí odjinud - ne z vašeho okolí ovlivněného tím člověkem na všech postech, včetně policie a příslušných institucí. Ta Alenina psycholožka přeci už jako profík měla něco nahlásit - nebo se to tak nedělá? Možná musí udržet "zpovědní" tajemství, spíše je ale také ovlivněná strachen z toho satanáše,nevím..Je mi nesmírně těžko z toho všeho. Ty jsi Helgo fajn, že se staráš a nedáš se, ještě chvíli vydrž - to se mi to mluví, když jsem z dosahu toho strašného chlapa -tedy snad jsem z dosahu, normálně je mi z něj blbě!!)
duben 11, 2009 00:48
Iris: Helga : Helga1
Alenin muž je na tom psychicky tak dobře,že jednou když jsme byli společně na výletě,už je to delší dobu a já tenkrát ještě vůbec nic nevěděla,protože Alena ta duše trpělivá,to v sobě nosila několk let aniž bych já vůbec něco tušila,jsem jí nic netušíc nabídla,že pojedu dřív domu a jestli tak že jí vezmu sebou autem domů.No,to jsem ovšem neměla,to jsem si dovolila příliš!Řekl mi ať se zdejchnu jinak,že mi prostřílí pneumatiky u auta a ať tam Alenu nechám a nevšímám si toho do čeho mi nic není.Aleně jsem nabídla,že jí svezu znovu a ON vytáhl pistoli a ty pneumatiky mi fakticky prostřelil!Je to jak z filmu ,ale svatá pravda,udělej si názor co je její manžel zač!Já to do tý doby než se mi tohle s ním stalo taky nevěděla!
duben 11, 2009 00:59
proboha Helgo : Iris
tohle je síla...no jako v těch filmech, které ovšem skončí a já jdu klidně spát, aniž by mě znepokojily. Tohle mi ale snad dnes ani nedovolí usnout. Na tohohle chlapa svými silami nestačíte, to chce víc..jenom nevím, co. Teď už tu v diskusi nikdo další není, je pozdě, věřím tomu, že zítra se ozve někdo třeba z chlapů a poradí? Helgo hodně síly pro vás obě holky, ahoj i.
duben 11, 2009 01:06
Iris : Helga1
Dobrou a díky za Alču,je na tom hodně špatně,je v podrůčí mafiana a cvoka,který má moc dobré a vlivné známosti!
duben 11, 2009 01:12
Helgo,sleduji celou debatu a : Layla1
vubec nemuzu uverit!! Obratte se prosim na Bily Kruh,at se do teto situace zapoji odbornici!!Tohle neni mozne. Zajimalo by me,jste nejspis na mensim meste,kde kazdy zna kazdeho...co ta psycholozka radi Alene??Ze se toho zmetka vsichni boji?? Zkorumpovana policie!!Alena nema rodice??Co jeji dospele deti? Ty se nezastanou mamy? Ja proste neverim,ze neni vychodisko.....
duben 11, 2009 03:51
nevím, ale určitě by se ve spojení : Inka
s bílým kruhem bezpečí mohla najít řeba ubytovna, nebo podnájem, také nějakou práci, aby na to sama všechno stačila finančně a odejít od něj. Co hledá za práci??? Jsme tu všichni z různých koutů Čech, tak snad bychom jí mohli nějak pomoci. Ale musí to všechno někde nahlásit. I Ty jí Helgo sama můžeš pomoci svým svědectvým co samam víš, i o té "autonehodě" - fzickém napadení existují záznamy, tak to jen uvést na pravou míru. Musí začít dělat něco co nedříve. Měla to s ním už ukončit dávno, hned ze začátku!
duben 11, 2009 07:02
Jen doplnění - pořád mi tady schází, že by se ta situace skutečně řešila s odborníky, kteří tento typ agresorů znají a : saffron
vědí, jak ochránit jejich oběti - to je v této situaci NUTNÉ (nic proti psychologům, ale mám s nimi své zkušenosti, že často neví, jak tyhle situace komplexně řešit - na to jsou lepší sociální pracovníci, kteří mají přehled o různých typech služeb). Dělala jsem s jinou docela nebezpečnou klientelou a tak znám jak nedostatečná je síť takových skužeb a že není možné chtít všechno zajistit v rámci jednoho okresu. Vím, že třeba charita má pod sebou různé azylové domy pro matky s dětmi, právě v takové situaci...a jsou i jiné organizace, třeba Dona centrum aj. Orga přímo zaměřené na domácí násilí ukrývají ženy BEZ UDÁNÍ JEJICH MÍSTA POBYTU, protože vědí, že jsou často ohroženy na životě (těžko radit konkrétněji, když nevím, odkud jste). Zkuste vedlejší okres nebo i jinde v ČR, kde bude mimo dosah dlouhých prstů svého muže. Věřím tomu, že takového mafiána se hodně lidí bojí,ale to je lokální strach - dokonce i u policie dělá pár jedinců, které tyhle praktiky štvou - třeba stojí za zkoušku se poptat mezi známými, jestli někdo nemá tip na spolehlivého policistu/ku a od nich zjišťujte, jak postupovat a na koho se obrátit. Důležité je jednat a přitom neohrozit Alenu, ale ta situace není neřešitelná. Pro některé sýčky, kteří tady Alenu odsuzovali, je toto dokreslením, jak velký je vliv šikovných manipulátorů na lidi, kteří s nimi dojdou do přímého kontaktu (strach je prostě sviňa věc:-)). Tolik lidí je do toho problému zataženo - nejsou obětmi domácího násilí, a přitom se všichni díky zastarašování přizpůsobili podmínkám, které diktuje ten gauner. Už nevnímají, že je možná vlivný, ale rozhodně není všemocný a na každou svini..... Nemůžete s ním "bojovat" zatím otevřeně, ale tajně kontaktujte odborníky a jednejte.
duben 11, 2009 09:28
Saffron, přesně tak, jak píšeš, : Eva
tahle situace vyžaduje spolupráci sociálního pracovníka, právníka a psychologa a to lze, nejenom ve finanční nouzi, pořídit spolehlivě právě v tom Bílém kruhu. Klidně zavolejte na centrálu, oni si to už podle bydliště, když jim ho sdělíte, přeberou. A to utajení pobytu bude naprosto nezbytné.
Saffron, máš pravdu i v tom, že komplexní řešení zná, nebo hledá, málo psychologů a navíc mezi psychology, bohužel, jsou také pěkná paka, o tom žádná. Některým bych nedoporučila se svěřit do "péče" ani za zlatý prase smilies/grin.gif Služebně potkávám i lidi, kteří psychologii studují, jsou občas zoufale povrchní a natolik nezralé osobnosti, že bych jim styk s lidmi vůbec zakázala. Ti by byli schopní dát Aleně vysoce fundovanou radu úplně na prdlačku: měla to s ním skončit už dávno, na začátku smilies/wink.gif A dělali by učebnicovou analýzu její osobnosti smilies/cheesy.gif
duben 11, 2009 09:49
Aleno skonči to s ním : Helga*
Chápu, že tu všichni jednoznačte jste pro to , aby to Alča s manželem skončila,já jí to radila také kdysi,ale dnes když znám pozadí celého případu a jsem zasvěcená tak vím,že je to velké sousto se jej zbavit tak aby nepřišla Alča k fyzické úhoně,lépe řečeno o svůj život!Tenkrát když jí strašně zmlátil kvůli tomu,že podala ten návrh na rozvod a vrátila se pak z nemocnice,jí řekl,že jí nechá zavřít do blázince,že pro něho není problém jí nechat prohlásit za nesvéprávnou!Co se týká její práce tak pracovala jako oční optik,ale onemocněla nemocí kloubů a ruce jí přestaly poslouchat,zdravotní problémy jí zabránily ve výkonu povolání,které měla moc ráda.Neutěšeným způsobem života se postupně přidávaly ostatní onemocnění,Asthma,žaludeční vředy atd......V současné době je na pracovní neschopn.a když jsme uvažovaly o eventuelním přestěhování někam na ubytovnu tak dnes i ta blbá ubytovna stojí téměř 7 tisíc měsíčně a to by nestačilo na pokrytí životních nákladů,z její malé nemocenské,nehledě na to,že Alena je typ člověka,která by si i kdyby neměla co jíst nepůjde půjčit peníze.Sama jsem jí ixkrát nabízela peníze když jsem viděla jak je na tom finančně špatně,mimochodem její muž jí nedává od svatby ani korunu.....šmejd jeden smilies/angry.gif smilies/shocked.gif.Je to přesně ten typ chlapa,kterýmu dělá moc dobře když je jeho žena závislá úplně ve všem na něm a nemůže se hnout z místa,vždyť si pamatuji jaký bylo čoro moro když nastoupila do té první práce!I když jsem nikdy moc nepochopila jak ON to s ní myslí,protože když o práci přišla kdysi tak dělal obrovský rozšambó,že jí živit nebude!Jedno vím jistě, nemá to v hlavě v pořádku,měl by jít do blázince ON a ne ,že se snažil zavřít do blázince Alenu! Obdivuji jí ,že se z toho všeho nezbláznila,nedovedu si představit,že bych v její kůži byla JÁ!!
duben 11, 2009 10:09
Ahoj Helgo : Iris
o něco výše jsi psala, že Alena chodí k psycholožce a ta jí pomáhá, jak to jde. Takže i já už mám tady po několika příspěvcích, zejméne od Evy, pocit, že jí to profesně moc nejde, té psycholožce. A mám na ní vztek - na tu psycholožku. Je pitomá? Jako profesionálka by možná už zasloužila i trest, jak se může její klientka takhle dlouho plácat v takových sra...ch, to je do nebe volající..smilies/undecided.gif
Promiň můj vztek, v noci jsem byla vyděšená, teď to vidím takhle.

Jo a to co píšeš o poměrech v místě vašeho bydliště - nejsou oni tam tak trochu nesvéprávní blázni všichni? Doktoři v nemocnici, policajti, vaše "psycholožka", sociální pracovnice? Copak proboha může jedna týraná ženská být až takovou obětí nejen agresivního kreténa, ale také absolutní zbabělosti a lhostejnosti lidí, kteří by za tohle měli být zodpovědní?
To se ale netýká tebe, Helgo, protože ty jsi naopak statečná. Ale nestačíte na to jen vy dvě. Drž se a poslechni rady od některých chytrých a zkušených kudlanek...Ahoj
duben 11, 2009 10:52
Helgo, děvče, blázince jsou plné OBĚTÍ!!! : Eva
Nikoliv pachatelů. Jsou tam sice taky, ale až, když tekla krev, rozumíš??? K psychologům chodí téměř výhradně zase jen oběti! Alenky astma, žaludeční vředy atd,. to je "jen" somatický projev toho týrání, to jí tělo jasně dává najevo, že se dusí! Tohle je vážně situace brzy o život!!! Zavojej, prosím Tě, na ten Bílý kruh, můžeš úplně anonymně, to budou bez problémů respektovat, zeptej se, jak má kámoška postupovat. Oni jsou na takové krizáky zvyklí, děje se to docela často a znají a umějí vytvořit podmínky, aby byla v bezpečí.
duben 11, 2009 10:59
A navíc a hlavně, Helgo, těm bude nějaký podnikatelský mafiánek nanejvýše okresního kalibru : Eva
se všema slavnejma kámošema úplně u zadnice! smilies/wink.gif Jednak je to jev pro ně známý a strachem netrpí, to by to nemohli dělat!
duben 11, 2009 11:05
Ahoj Iris : Helga*
Bohužel to co píšeš je pravda,takhle to vypadá když má magor peníze a lidi se nechaj uplatit a člověk nečlověk.Můj muž mi stále připomíná,že by se vůbec nedivil kdyby se mi něco stalo,že Aleninýmu mužovi ležím v žalůdku,prý by se nedivil kdyby mě našli s prostřelenou hlavou,vím,že magor a cvok je, ale vždycky jsem byla zastáncem toho,že člověk i když musí riskovat se musí násilí bránit,jen když poslouchám to tlachání mého muže,že si hraju na hrdinku,tak nemůžu pochopit,že tý Alče taky nechce pomoct!Štve mě laxní přístup policie....
hlavně,že mají na autech "pomáhat a chránit",v ústavě je zakotveno,že policie je tu pro ochranu Nás občanů a pro ochranu našeho majetku,sama jsem taky jednou narazila,když jsem se stala obětí podvodníka,věc odložili i když mně i spoustu dalších lidí dost okradl,zůstal bez potrestání! Tohle je skutečný právní stav v naší "demokratické a svobodné zemi" !!!Myslím,si,že i ta psycholožka se jejího muže bojí,není o tom pochyb!
duben 11, 2009 11:09
Hego, úplně chápu, že jsi v těžké situaci a ohrožení i Ty, postupuj opatrně : Eva
a zkus si pročíst třeba toto: http://www.bkb.cz/redaction.php?action=showRedaction&id_categoryNode=256
Kdyby policie, psychologové, lékaři, myslím všichni fungovali, jak mají, tak by takovéto organizace nemusely existovat, neb by neměly co na práci. Což tak mnohdy není, proto tento záchranný kruh. Lidi tam dělají úplně dobrovolně, tudíž je to musí zajímat, musí být osobně statečný, navíc to dělají úplně zadarmo sami i pro klienty. Kdyby ses na to necítila, tak tam můžeme zavolat my, třeba klidně já, to není problém, jen by to bylo snazší a účinnější, aby mluvili s někým blíže zasvěceným.
duben 11, 2009 11:25
Jinak Evo, Helgo : Iris
myslela jsem, že v tom překrásném svátečním dopoledni tu budu sama, ne že by to bylo hezké téma, ale jsem ráda, že tu jste, nepřipadám si tak sama.

Helgo, jak píše Eva, ten strach ochromuje jen lidi v okolí toho blba, těm profesionálům v Bílém kruhu bude fakt asi ukradený, tomu také věřím. Zavolejte tam. Pa
duben 11, 2009 11:27
Zkusím je kontaktovat : Helga*
Ale faktem je ,že Alena už je přesvědčená,že její muž je asi nadčlověk,a že na něj nikdo nemůže a že je zcela pánem situace!Zavolám jim hned v pondělí a vysvětlím jim celou tu hrůzu!Té Aleně se nedivím,že už nevěří,že jí může někdo pomoct ,stopro jí její hnusnej odpornej muž vtloukl do hlavy,že tak jh to prostě musí zůstat! ON mi připadá jako novodobý otrokář! Nepřipadá Vám to děvčata taky tak?
duben 11, 2009 11:38
Milá Helgo, takto přemýšlí úplně všechny oběti domácího násilí, : Eva
to je jeho úplně nejtypičtější průvodní jev. A neznamená to vůbec, že by Alča byla nějak inteligenčně zaostalá, ale výhradně to, že takto dlouhodobé týrání člověka dobije. To byl, od počátku, na to bych dala ruku do ohně, kreténovo cíl! To víš, že bude kopat, jak zběsilý, bude zase muset hledat novou oběť, když už si Alču takhle pěkně vychoval a my bychom mu ji chtěli odebrat smilies/wink.gif
Já porád přemýšlím, jak to udělat, abys v tom nemusela být až tak zainteresovaná Ty, protože budeš moc na ráně a od svého okolí, jak píšeš, se žádné podpory také nedočkáš. Sakra! smilies/wink.gif
Holky, já peču velikonoční nádivku, odbíhám k PC a jestli já jí připálím, tak budeme hlady smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
Iris, pojeď se mnou odpoledne na Lipno???? Je tam úžasně!!! Dáme si na terase kafčo, prohlídneme si jarní veverky, já tam odzimuju a ještě se spolu zasmějeme, jak to vedem, ten život smilies/wink.gif
duben 11, 2009 11:54
jasně : Iris
je zmanipulovaná, úplně bez vlastní vůle a naděje, to se tak myslím popisuje, není první, u které to přesně takhle je. Má v hlavě úplně špatný program, podle kterého jede a nemůže už jinak, vůbec si nezaslouží posměch nebo kázání. Ona není sama sebou - ale základní sílu postavit se mu s tvojí pomocí a s pomocí skutečných odborníků v sobě bude muset najít. Myslím, že ta pomoc zvenčí je pro ni teď důležitější skoro víc, než její vlastní vůle - protože ta je ochromená strachem a zkresleným vnímáním skutečnosti, přičemž ani ta skutečnost tedy není růžová. Ale má východisko, což ona vůbec nebere. Já holka nejsem odborník, to spíše asi Eva, zkušenosti mám asi také jen z těch hnusných filmů. Ale ty jsi kamarádka na svém místě - a také hodně statečná, řekla bych. Nech poradit i samam sobě, co máš dělat ty, jako nejdůležitější osoba a svědek tak, aby neublížil ani tobě, zlato.Hnusák jeden.
duben 11, 2009 11:55
Helgo : Iris
teď jsem si všimla příspěvku Evy v 11:25 - tak to přesně poslechni a dávej pozor i na sebe. Ahoj holka hodná. smilies/smiley.gif
duben 11, 2009 11:58
Milá, milá Evo : Iris
už se oblékám,stačí domácí kaťata a tričko s krátkým rukávem? Odpolední kafíčko s s tebou je balzám pro moji unavenou duši, moc ráda, připrav některý z Tvých krásných hrníčků smilies/smiley.gif smilies/smiley.gif
A kostel ve 20:00 ještě stihnu. smilies/wink.gif

Ale vážně, proč jen jsi tak daleko !
duben 11, 2009 12:06
Bych Tě, milá Irisko, brala všemi deseti:))) : Eva
doma mám "zbytky" lidí, kteří nejsou v práci, a ti se tváří, jak kdybych je chtěla zmermomocnit (mám tu i "nevěstu" smilies/wink.gif), tak odvezu oběd, nákup a mazance tchýni a pojedu sama, protože na ty jejich důležitý a kyselý ksichty zvědavá nejsem smilies/wink.gifNevím, kde k nim přišli???smilies/wink.gif
Tvoje domácí kaťata jsou super, hrníčků mám hafo a do kostela ve 20:00 půjdeme spolu, se na ty Tvoje varhany se taaak těším, že mám blahem husí kůži, jak pralinky, už teď smilies/cheesy.gif
Jo, vlastně dneska varhany nebudou, viď? To je jedno, tak v neděli smilies/wink.gif
duben 11, 2009 12:31
A otázku, proč jen si tak daleko zase Ty, : Eva
jsem si kladla již několikrát, vážně smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
duben 11, 2009 12:40
Dnes Evi : Iris
ty zvony kolem deváté večer přiletí zpět a varhany se kolem deváté rozezní na Tutti, takže klidně poslouchej, možná uslyšíš až na Lipně.
Napřed ale v tichosti doneseme do tmavého kostela ty odpálené svíčky - snad mi tenhle akt naděje a přinášení světla do temnot přinese také více světýlka do srdce.A nejen mně.
A v neděli samozřejmě to spustím - i se zbytky souboru.No možná to bude katastrofa, necvičili jsme. Ale ty klenby to tam vždycky nějak uchopí a správně rozprostřou.
Kolik těch kyselých obličejů kolem sebe máš? Buď za ně ráda smilies/wink.gif smilies/wink.gif
A mazance neumím - musím jít do sebe. Vžycky je pekla tchýně - byly oooobrovské, předimenzované, těžké, ale jako droga, nedalo se přestat ulamovat a ulamovat...

Evi hezké dny, ahoj
duben 11, 2009 13:01
musela jsem uvařit oběd,tak jsem odběhla,ale už jsem zase tady! : Helga*
Jsem si neuvědomila,že v pondělí jsou velikonoce,takže volat budu až v úterý,jste moc hodný,že jste se tomuhle tématu tak věnovaly.Jsem z toho, co je vůbec možný mezi rodinnými příslušníky za hrůzný vztahy moc smutná,život je tak strašně krátký a lidi jsou na sebe jako rasové!
duben 11, 2009 13:13
Milá Helgo : Iris
pochopila jsem, že myslíš v pravní pracovní den, hlavně do úterý neztrať elán. A jak říká Eva, pozor dej i na sebe, nezapomeň.A poraď se s ní, když si nebudeš vědět rady, nabídla ti to.
Tady na Kudlance jsou popsány různé osudy, takhle jsme se sem možná všichni dostali. Ale Alenin příběh je opravdu strašidelný, jak jsem psala. Mám hrůzu z toho, že bych mohla také někomu takovému naletět, když ten můj mě nechal rozbolavělou. To pak ženská asi není úplně ve střehu. A Alča měla k tomu ještě tři malé děti a tak byla pro toho podvodníka snadnou obětí.
Jo, musíme se mít na pozoru, lidé jsou k sobě opravdu hnusní.
Ale tady ne, sem můžeš na pokec mezi hodný lidi.
Tak se nedej a určitě se zase ozvi - a hlavně dej v týdnu vědět, jak to proběhlo, Helgo ahoj smilies/smiley.gif
duben 11, 2009 13:31
děkuju za podporu a v týdnu dám vědět : Helga/
jak to dopadlo a co mi poradili,jsem zvědavá jestli vůbec budou schopní potom až jim vylíčím utrpení Alenina života mi adekvátně poradit,to že Alena se nebrání má svoje opodstatnění,je to ohromný strach z vlastního muže!Proboha to je neskutečný jak vůbec můžou bejt lidi na lidi tak strašlivě krutý a bezohlední!Tak děvčata zatím se mějte fajň a prožijte pěkné velikonoce ,Helga.
duben 11, 2009 13:43
Helgo : Iris
zatím pa smilies/smiley.gif
duben 11, 2009 13:48
já vím co bych udělala já : alena puntíkovaná
mn ě by totiž právě pouštěli z kriminálu pro dobré chování, poté, co jsem si polovinu trestu dseděla.....pokud by ovšem seděla za vraždu...tedy v nejhorším případě. Za nutnou obranu se nezavírá....
duben 11, 2009 13:53
fakt se nedivím,když se některá týraná žena rozhodne vzít spravedlnost do svých rukou! : Helga-
Myslím si,že já bych asi tolik trpělivosti co má Alena s tím hajzlem neměla, asi bych ho něčím vzala po hlavě a měla bych klid!
duben 11, 2009 14:05
no holky : Iris
už jsem sem nechtěla, ale tohle mě napadlo taky. Alena by nebyla první která by chlapa za tohle zamordovala a my, a s námi spousta dalších, bychom ji za to neodsoudily. Ale kvůli tomu blbovi by fakt musela do kriminálu - a na to teď už je fakt pozdě.Kriminál a blázinec s ním měla dlouhou dobu, teď si zaslouží volnost a trochu klidu. Čau
duben 11, 2009 14:27
duchovní příčiny nemocí hovoří za vše: : Inka
Nemocí kloubů: Klouby ymbolizují pokrok, tzn. při potížích je bráněno pokroku, dalším krokům vpřed. Klouby nesou zodpovědnost, hybnost, pokoru, dobré klouby = pevnost, plnění normy. Vnitřní stabilita i duchovní pohyblivost (nezatuhlost), je symbolem vztahu k Bohu. Problémy vznikají potlačovanou agresí, útěkem a snahou vyhnout se něčemu.
Ruce jí přestaly poslouchat: Dávat málo, nechtít nebo nemoci něco přijmout, nechopení se šance, neschopnost činu.
Astma: potlačené dominantní, požadavky, potlačená agrese, neklidná potřeba svobody.
Žaludeční vředy: Potlačená, nežitá agrese obrácená proti nám samotným, výzva statečně uvést nahromaděné agrese do pořádku, vypustit ji. Exploze nahromaděných konfliktů, výzva vědomě využívat agrese, statečně zvládnout konflikt pomocí překročení vlastních hranic.

Alenka musí chtít především sama toto vše změnit a pak to už půjde samo. Vše bylo už řečeno kam se obrátit, držím moc palce a dej všechnu odvahu dohromady a udělej to co nejdříve, nečekej už na nic. Držím moc a moc palečkyAlenkce i Tobě Helgo.
smilies/smiley.gif smilies/smiley.gif smilies/smiley.gif
duben 11, 2009 15:47
Holky, asi budu jak kolovrátek, ale : saffron
(teď je to k Helze) mysli na to, že zastrašuje - polovinu věcí, kterýma hrozí není tak lehký v praxi skutečně udělat, ale je to hodně lehký, když mu to všichni věří a upletou si ty smyčky na sebe sami.Typické pro takto zašmodrchané situace je, že se musí od někud začít odmotávat - tzn., že nelze dopředu promyslet všechny eventruality (peníze, ubytování, práci, rozvod etc..)- to by se nikdy neudělalo nic. Lze to řešit jen POSTUPNÝMI kroky.Díky tomu, že se uvolní jeden kamínek,sesype se pak celý tenhle balvan. Proto pořád opakuji - poraďte se s odborníky- nezaujatými, klidně přes net, nebo dál od místa bydliště. Alena ať si dělá finanční zásobu-pokud se dostane aspoň k nějakým penězům, ať je dává třeba k Tobě, nebo ať se spojí se svojí rodinou a požádá je, ať jsou připraveni ji jistit. Připravit si doklady, nutné věci- pomalu a nenápadně se chystat. A až potom postupovat podle odborníků a uklidit se na dohodnuté místo. A pak řešit rozvod - nemůže ji nechat bez peněz. Bude to hodně těžký, ale tohle neřešení je stejně pomalu zabíjí.Je dobré mít svoji záchranou síť (třeba kontakty v mobilu) a pokud bude vyhrožovat, hned volat na dohodnuté kontakty - polici, právník, rodina- kdokoliv. Tyhle mafiáni nejsou zvyklí, že se před ně někdo postaví s promyšlenou strategií...umí jen zastaršovat, ale ve skutečnosti to jsou zbabělí sráči, kteří si troufají, jen na slabší a jen s krytými zády.
duben 11, 2009 16:32
Ještě příklad ze života - sice je odlišný, ale pro dokreslení toho o čem píšu snad bude stačit. : saffron
Přišla za mnou před léty drobná ztrhaná paní s tím, že má drogově závislého syna, se kterým bydlí sama v bytě. Syn ji pod vlivem agresivně napadá, ví to celý dům. Volaná policie prý nic nezmůže - má tam trvalé bydliště a zavřou ho jen na chvíli, protože ona přece nebude udávat vlastní dítě. Když jej nepustí dovnitř, rozmlátí ji dveře. Zamyká se před ním v pokoji - rozmlátí dveře a vytáhne ji ven, krade jí věci, vyhrožuje jí, že si na ní počká až půjde do práce etc....v tomhle žila už nějakou dobu a přišla s tím, že je to vlastně naprosto neřešitelné- odjet nemůže, chodí tu do práce, kterou si chce udržet. Ptala jsem se jí, kde má zbytek rodiny - měla ještě dospělé děti - žijí jinde, sousedy do toho nechce zatahovat - stydí se, přestože to už dávno celý barák ví. Vymyslely jsme strategii, které se zpočátku bránila a považovala ji za nezrealizovatelnou - popíšu ji zjednodušeně: svolat rodinu, domluvit si služby, kdy se u ní budou po nějakou dobu střídavě bydlet jednotliví členové (muži), aby tam nebyla sama, otevřeně poprosit sousedy- jakmile uslyší křik a rozbíjení věcí, ať volají policii, nijak syna nekrýt. Do práce i s práce chodit s kolegyněmi, které ji doprovodí až domů. Hodně bojovala s vlastním studem, ale po dalším útoku se rozhodla a skuečně šla do toho. Zažili velmi dramatický čas, kdy to syn zkoušel ze všech stran, ale pokaždé narazil. Jistě to pro ni nebylo lehké, ale najednou viděla ten rozdíl, jak změní své chování, když proti němu někdo vyběhne a dokáže se mu postavit- hlavě v tom nebyla sama, uklidnilo jí to a dokázala být taky razantnější a jít si za svým. Tento příběh má dokonce i happyend....sice se to táhlo dlouhou dobu, ale skončilo to synovým léčením. Když jsem paní za nějakou dobu potkala ve městě, vypadala o dvacet let mladší než tehdy, když zhroucená brečela přede mnou, že se bojí o svůj život. To je o tom, co pořád píšu - v takovýchto případech se musí vystavět a využít systém opor, ta žena v tom nesmí zůstat sama a musí se postupovat promyšleně, důrazně a nekompromisně. Omlouvám se za dlouhé příspěvky, ale snad to aspoň nějak pomůže.
duben 11, 2009 16:54
milá Inko : Helga.
Díky za podporu i Tvůj názor,Alence to vyřídím,myslím,že večer možná příjde a ozve se tu sama!

duben 11, 2009 16:59
Dobrý večer : wendy
tak doufám, že si Alenka vybere kam by se měla co nejdříve obrátit o pomoc a nebude už váhat. Nebo nás může informovat její kamarádka.
A zase se tu vyskytuje dost závařná věc - kámoši od policie zařídili jakože autonehodu, jo ? No ale co - pomáhali a chránili - sice hajzla, ale pomáhali....
smilies/wink.gif
duben 11, 2009 19:25
zatím : kolemjdoucí
jediný rozumný návod napsala saffron. Ještě je potřeba při tvorbě strategie odporu vzít do úvahy, jestli má Pan Podnikatel koupený jenom místní poldy, nebo celý okres nebo jestli jede na krajský úrovni. Ale vzhledem k tomu, že jak jsem vyrozuměl, nepohrdnul ani směšnou částkou kolem půl mega, soudím na mafiánka spíše místního formátu.
duben 12, 2009 08:53
Nepřipadá Vám to divné??? : Klaudie
Přečetla jsem si příběh Aleny a pak všechny Vaše komentáře...no možná ne všechny důkladně. A celé mi to připadá divné....Vám ne???? Helga tady vypisuje za svou kamarádku Alenku a pokud jsem to nepřehlédla....neodpoví na to, co jste se už někdo ptal:" Co na to její děti??? ". Kde jsou? Ví o tom? Proč nepomohou vlastní matce? Co její rodiče a příbuzní???

Nechci tady prudit, ale celé mi to připadá přitažené za vlasy. Helga jenom lamentuje, jak je Alenka chudák...ale nenapíše nic moc konkrétního! A na linku bezpečí nebo Bílý kruh se dá určitě zavolat i o víkendu nebo o Velikonocích. Je to snad pro lidi v tísni...a ti snad nemusí čekat na pracovní den a úřední hodiny...ne?
Komentáře Helgy mi přijdou divné...viz. právní stát, demokracie a svoboda, oslovování děvčata, novodobý otrokář....apod.
Jakoby to psal spíš chlap...
duben 12, 2009 14:59
Me by to zajimalo, : Layla
proc deti nepomuzou mame,kde jsou,jestli vi o tom,co se u ni doma deje. A s tim volanim po velikonocich,napadlo me to same,co Klaudii,ale nechtela jsem stourat...
duben 12, 2009 15:12
máš právo na barevný život : A.
Je mi už trošku víc let, jsem vdaná podruhé, ale jsem sama. 8 let jsem zvažovala situaci zda ano či ne. Začalo to drobnostma..exekuce, své vlastní věci si zamykal kladkou, jeho vlastní dcera jako by nebyla, ale všichni viděli vtipného, pracovitého, naprosto skvělého muže. Dnes vím, že byla chyba tak dlouho čekat. I ty máš jen jeden život, máš děti, máš pro co žít a i neřešitelné situace najednou jdou vyřešit, pokud něco uděláš, pomocnou ruku Ti nabídnou třeba Ti od kterých to ani nečekáš. Držím palce na cestě za novým životem! Spěchej nebo Ti život proteče mezi prsty. Nejsi jediná a nejsi sama. Máš děti a právě kvůli nim MAKEJ PRYČ OD NĚHO!
duben 12, 2009 15:30
vzkaz pro Klaudii : Helga/
Podívateli se na stránky Bílého kruhu bezpečí na Praze 5,u Trojice 2,které je nejblíže bydlišti Aleny,tak hodiny pro úřadování mají pouze ÚT-ST-ČT a to od 17- do 20 hod.a v PÁ.-9-13 PRO OBJEDNANÉ!PO-SO-NE NEÚŘADUJÍ!!Podívejte se na net,nic si nevymýšlím,nemám to zapotřebí! Ve Vašem případě je nutno zkonstatovat,že spíš nežli o pomoc,nebo názorový přínos pro Alenu, Vám tady na Kudlance jde o kritiku a pošpiňování nevinné ženské,která mimo jiné podle toho co jsem se dnes od ní po mobilu dozvěděla, linku pro domácí násilí již několikr.kontaktovala,ale řešení,které jí nabídli v jejím případě vykázání manžela na 10 dní nebude pro Alenu přínosem, ale její fyzické likvidace!Doporučuji si příběh Aleny přečíst celý i přidané diskuze!Co se týče jejich rodičů nežijí, a obě dospělé děti Aleny jsou pracovně mimo republiku na delší dobu a co se týče nejmladší dcery, Aleny,ta je studující a zatím bydlí s matkou,to že Alena nehodlá dceru vystavovat nebezpečným útokům jejího manžela tak to zcela chápu, také bych měla o dceru strach,když vím co je její muž za cvoka a násilníka.A už vůbec nechápu Vaše podezírání,že názory,které jsem zde uvedla by mohl z úst vypusti jen muž! Nehodlám nikoho urážet,ale máte asi jednodušší myšlení,takovéto názory má mnoho žen,které se zajímají o dění ve státě!!!
duben 12, 2009 16:07
Milá Helgo :) : Klaudie
Absolutně nemám zájem nikoho na netu urážet (narozdíl od Vás)...pouze jsem vyslovila svůj názor. Nepochybovala jsem o jednoduchém myšlení nikoho (narozdíl od Vás)...a nejde mi o kritiku a pošpiňování nevinné ženské - pokud jste tohle z mého příspěvku pochopila...pak pardon smilies/smiley.gif, ale to snad nemyslíte vážně? smilies/smiley.gif

Článek a diskusi jsem si přečetla tak dostatečně, abych se k němu mohla vyjádřit.

Z Vaší reakce si odnáším jediné: plácat nesmysly po netu(přecházím na Vaši úroveň, abyste mě lépe pochopila)v podobě výroků, které jste dosud uvedla...to Vám jde!
Ale konečně něco udělat (a odnést si některou z rad naprosté většiny tady) k tomu se nemáte a vymlouváte se na úřední hodiny???
Stránky Bílé linky jsem si samozřejmě otevřela a první,co člověka praští do očí je :

NONSTOP linka Bílého kruhu bezpečí
TEL. 257 317 110 NONSTOP
a
DONA linka
pomoc obětem domácího násilí
2 51 51 13 13

Pak se ptám:"Na co čekáte do úterý?", "Proč potřebujete poradnu v místě bydliště, když tam budete pouze volat????" Nad tím mi zůstává rozum stát...

Na rodinu a děti se Vás už ptalo plno přispěvovatelů, ale dosud jste neodpověděla. Až teď.

Takže milá Helgo, plácat po netu umí každý, stejně tak i urážet a napadat virtuální osoby.
Nehodlám číst Vaše urážky, takže si je odpusťte. A o mém IQ opravdu nepochybujte.

Totiž: já kdybych měla takovou kamarádku, tak bych na netu možná hledala pomoc....ale rozhodně bych pro ni něco udělala! Zkuste nad tím přemýšlet.
I když se Vám to nezdá, je můj "názorový přínos".
-Klaudie-


duben 12, 2009 16:50
hele, myslím, že nemá smysl se tu navzájem nějak urážet - : Jaanaa
každý má jiné vyjadřovací schopnosti, ale pokud to myslíte dobře s Alenou, tak stačí, když se budete věnovat jejímu problému.
Opravdu nemá smysl si tu navzájem prát špinavé prádlo.

duben 12, 2009 17:42
Klaudie nabídněte konkrétní adekvátní pomoc v tomto složitém případu, s povděkem jí příjmu já i Alena : Helgaa
Stránka na kruhu bezpečí se mi otevřela na kontaktu a tam nonstop volání uvedené nebylo,tudíž se omlouvám!Nabídněte prosím způsob, jak Aleně pomoci, tak aby byl účinný proti agresivnímu manželovi Aleně!Vaše IQ je jen Vaší záležitostí, a v tomto směru jsem nic takového nezmínila,jste zbytečně vztahovačná,ale teď bych ráda slyšela Váš konkrétní návrh na to, jak by jste Vy pomohla a vyřešila situaci Aleny, aniž by jste přitom neohrozila svojí vlastní rodinu,jedná se totiž o velmi agresivního,násilného člověka, vlivných kontaktů i policie.Budu ráda za Váš názor či radu jak to celé vyřešit,již jsem se zmínila o tom,že linka domácího násilí nabídla vykázání manžela,ale skutečně se Aleně nedivím když je přesvědčená ,že po návratu manžela domů by to nemusela přežít,největším problémém je podceňování celé záležitosti.Vím,že existuje mnoho případů domácího násilí,kdy násilník pouze vyhrožuje a své výhrůžky neuskuteční,ale bohužel znám také opačné příběhy,kdy řada institucí byly lhostejní k obavám a strachu oběti z násilníka a ty to skutečně potom nepřežily a již bylo pozdě na nápravu.Helga
duben 12, 2009 17:44
řešení? : Klaudie
Nemůžu Vám poradit, protože logicky neznám všechno, co člověk k nějaké reakci potřebuje vědět.
Např. Co je to za tak strašně vlivného člověka, ten její manžel? Už se tady o něm psalo, ale na to jste nezareagovala. Z malého města taky nejste...když Bílou linku hledáte nejblíž jejího bydliště v Praze. To jsou všichni zkorumpovaní??? Psycholožka, všichni??? To snad ne. A copak Vy nemáte nějaké známé? V příbuzenstvu, mezi kamarády, co znají někoho, kdo Vám poradí? Každý má přece nějaké známé (doktory, právníky), kterým může věřit. Trochu mi to připadá, že jste jako z jiného světa. A to nijak nezlehčuju situaci Aleny a problém domácího násilí.
Další na co jste vůbec nezareagovala, je to, že se Vás tady lidi ptali, že se tak obratem změnil po svatbě...to je přece přitažené za vlasy. Takže chybí další indície. Ty víte jenom Vy.
Děti. Pokud žijí mimo ČR, tak se osamostatnily, nějak se tam dostaly, když se o ně tento trýznitel nestaral...jak asi? Pokud tam studují, tak je někdo musel podporovat. Pokud tam pracují, popř. založily rodiny....tak to není důvod, aby se o svoji mámu nepostaraly...opět plno nejasností...A není jim málo, takže snad za posledních 9 let věděly, nebo aspoň tušily, co se děje jejich matce. Když už nic, musely pocítit nedostatek financí. Mluvím o nich jako o dětech, ale jsou to dospělí lidé!
Chápete, že k tomu, abych Vám poradila, není dostatek podkladů?
Z Vašeho posledního příspěvku cítím: "je chytrá jak rádio, tak ať poradí, co dělat...".
Takže rada stejná jako všech tady: zavolat odborníkům, už jste to udělala????
Neztrácejte čas s odepisováním a pokud něco chcete udělat, tak volejte.

duben 12, 2009 18:10
děti jsou pracující... : Klaudie
... tak to jsem přehlédla. Co se s nimi spojit? Snad se minulosti účastnily, tak vědí...
Nebo všichni jsou zastrašeni z úžasného podnikatele? prostě nevěřím...
duben 12, 2009 18:23
Korupce,ale hlavně strach z násilníka a následků : Hel
Někteří jsou zkorumpovaní ale řekla bych,že především se jejího manžela bojí lidé, z důvodu jeho násilného jednání,ale z důvodu jeho vlivných vysokých kontaktů!Přestože jsem zmínila Prahu tak žijeme kousek od Prahy na malém městě,již jsem také psala,že několikrát Fyzické napadení Aleny vyšetřovala policie,ale ta to vždy odložila,vysvětlila to jako manželskou neshodu,kterou si manželé musí vyřešit sami!!!!!Nechápu jak je možné,že jsou zde stanoveny zákony,které by měly chránit oběti domácího násilí,ale přitom když se policie dostaví na místo činu tak nekoná a věc odloží,to mi není skutečně jasné!Ptala jste se na podporu Aleniných dětí,co vím také je podporovala nejen Alča ale i její bývalý manžel-otec dětí,ale myslím si,podle toho jak Alču znám tak ty starší děti vědí,jen o nějakých neshodách v jejím manželství a jsem přesvědčená,že Alena je sama proti sobě když se snaží před dětmi působit,že je vše v normálu.Také si myslím,že by je měla zainteresovat do pomoci,ale tohle je její věc. Máme bohužel rozdílný názor také si myslím,že by to měly vědět a udělat patřičné kroky.Pokud vím,tak Alena krom dětí a mě nikoho nemá,je dost uzavřená a v podstatě se sourozenci se nestýká,proč? Nevím!Nechce o tom mluvit.Jak jí ale pomoct nevím,strašně až chorobně se ho bojí i když občas se snaží mne přesvědčit,že to tak není.Není to jednoduché jí pomoci,nejhorší je i to,že její muž jí hlídá na každém kroku,je to až nevídané,že v dnešní době je vůbec možné takhle žít!
duben 12, 2009 18:39
Svatba a přitažené za vlasy!!! : He
Ještě jsem zapomněla jak jste psala,že se Vám to nezdá,že hned po svatbě se takhle proměnil,že se Vám to zdá přitažené za vlasy,bohužel je to pravda!! Byla jsem Aleně za svědka a do dne svatby si jej nemohla vynachválit,a moc hezky si téměř 3 roky žili. A já se stala svědkem i toho vyhazování z bytu, pár hodin po svatbě! Také jsme to s mým manželem absolutně nechápali,ale nic si nevymýšlí,ani Alena a ani já!Jak se mohl tak dlouho přetvařovat je pro mne jednou velkou záhadou! smilies/shocked.gif smilies/shocked.gif
duben 12, 2009 18:51
Ahoj Helgo : Iris
Nepomůže to ano Aleně, ani v diskusi, jen pro zajímavost - teď jsem mluvila se svou sestrou v cizině a ona se divila, proč Alena do 24 hodin nezrušila sňatek. To se dá???
No jestli se to dá, tak ten chlap moc velký profík není, protože mohl vydržet z bezpečnostních důvodů hrát divadlo alespoň po tu dobu.
Ale vážně - myslím, že Alena bohužel hned ani později zcela správně nepochopila situaci, byla v šoku.
To jen tak pro zajímavost. Ahoj
duben 12, 2009 19:25
sňatek do 24 hodin se zrušit dá, : Inka
ale fakt je, že pokud s někým žiješ v pohodě 3 roky a pro svatbu se už jednou rozhodneš, tak to asi kvůli jednomu indcidentu neuděláš. Ale nemá smysl Kladuie tady Helgu napadat, i ona se snaží a život každého je jen jeho věc, Helga dělá i věci navíc a to by vůbec nemusela.
duben 12, 2009 20:07
Hel : mia
Nejde odstěhovat dceru k otci?Jinak příspěvek je plný nejasností a určitých protichůdností např.děti už po svatbě zjistily jaký otčím je vervus myslí si,že je soužití spořádané,dále třeba bojí se reakce ze strany manžela na odchod vervus ubytovna je pro ni finančně neúnosná,dále nepracovala protože si to manžel nepřál a nedával jí peníze přesto podporovala své děti a z něčeho žít musela.Vaše kamarádka uzavírá své problémy zjevně do sebe,leccčím nechce zatěžovat ani Vás tady se bez intervence institucí zřejmě dál nepoposune.Jednat a nečekat.Znám i konkrétní podobné případy chce to velký kus odvahy!!!
duben 12, 2009 20:27
Hel : mia
Nejde odstěhovat dceru k otci?Jinak příspěvek je plný nejasností a určitých protichůdností např.děti už po svatbě zjistily jaký otčím je vervus myslí si,že je soužití spořádané,dále třeba bojí se reakce ze strany manžela na odchod vervus ubytovna je pro ni finančně neúnosná,dále nepracovala protože si to manžel nepřál a nedával jí peníze přesto podporovala své děti a z něčeho žít musela.Vaše kamarádka uzavírá své problémy zjevně do sebe,leccčím nechce zatěžovat ani Vás tady se bez intervence institucí zřejmě dál nepoposune.Jednat a nečekat.Znám i konkrétní podobné případy chce to velký kus odvahy!!!
duben 12, 2009 20:27
manžel Aleny je v podstatě značný primitiv,když si myslí,že odd.list s Alenou mu zajistí na věky služku a box pytel pro jeho rány ! : HeLgA
Milá Iris, máš pravdu s tím zrušením sňatku do 24 hod. Tenkrát když se odehrál ten neuvěřitelný výstup Alenina manžela pár hod.po sňatku,jen vím,že Alena nemohla uvěřit tomu co od svého manžela onehdy slyšela a byla ze začátku přesvědčená,že jde o žert nikoliv o realitu!!! Také jsme si s manželem mysleli,že jde o velmi špatný kanadský žertík,ale vše bylo jinak!Tehdy jsem ještě ani nevěděla,že mu dala Alena do podnikání Ty peníze z toho prodaného bytu.Jak tady někdo v diskuzi psal,že správnej chlap by si do podnikání od ženský co má tři děti, nevzal od ní žádné peníze,tak to už samo o sobě svědčilo,že je to lump!To, co se postupně začlo v manželství Aleny dít,Nás dvě postupně sblížovalo víc a víc.Jak jsem již vysvětlovala v diskuzi, Alena je tvor,který nechce aby někdo měl kvůli ní nějaké problémy s jejím mužem a fakt bude raději nadále snášet Ty jeho agresivní výpady!Dneska když jsme si volaly, jsem jí řekla,že zavolám na to centrum dom.násilí,řekla mi,že to nemá cenu,že zas budou navrhovat kontaktovat nejdříve policii...,to už má Alena za sebou..... Ta ji mimochodem vůbec nepomohla a nepomůže,jak už jsem několikrát zmínila a vykázání manžela z jejich společného bytu nepřichází v úvahu,je stopro přesvědčená,že by útok násilného manžela tentokrát už nepřežila! Fakt tedy opravdu nevím,někde jí schovat, aby o ní nevěděl...??? Nemá moc fin.prostředků, přičemž peníze,které jsem jí nabídla,odmítá !!! Moc,moc bych jí přála,aby se vymanila z téhle hrůzy,a na sklonku života žila v klidu a v pohodě,je to moc hodný člověk,kdo jiný by si to zasloužil když né ONNA,duše trpělivá! HELGA.
duben 12, 2009 20:59
Zdravím : Mio : helga
Když pracovala bylo to špatně,podle názoru jejího muže a když o práci přišla,bylo zase vše špatně.Chápu,že je zde plno rozporů, ale není v mé moci to tu popisovat vše do detilů!Jde především o to,jak Alenu přesvědčit a dostat z vlivu a z blízkosti nebezpečného manžela! smilies/cry.gif smilies/cry.gif
duben 12, 2009 21:11
Hel : mia
Ted tedy nechápu o čem byste chtěla kamarádku přesvědčovat?Přece ona ví,že chce odejít.Pořád netuším,jak by jí mohl manžel zabránit v tom,aby odešla.Přece čistě teoreticky,když odejde jemu vše zůstane a to si snad přál,tak jaký by měl důvod jí bránit.Já vím jsou zde nemalé peníze,které mu půjčila ale to bych momentálně nechala na později až bude mít více síly a jistoty.Nějak mi to pořád přijde zašmodrchané.
duben 12, 2009 21:27
Můj nápad : Ahabibi
vám třeba příjde nesprávný, ale co kdyby si dala inzerát, že pomůže za bydlení pečovat o starého osamělého člověka, či manželský pár. A to někde úplně jinde než žije. Manžel by nemusel nic vědět, tiše by zmizela a pak by řešila krok za krokem další. Pomohla by sobě i někomu potřebnému.
Měla by od něho vypadnout, aby mohla lépe dýchat a řešit své záležitosti.
Uvědomuju si, že moje starosti vedle Aleniných nejsou starosti.

Stejný problém řešila má kolegyně, vyřešila. Loni, 30 let po rozvodu, její exmanžel zemřel.
Řekla mi, že teprve teď žije svobodně a přestala se ho bát. Zůstala sama, poznamenalo ji to na celý život !
duben 12, 2009 21:48
Co když Alenu přesvědčím o tom,že se musí manželovi postavit,tj.že jej nechá vykázat z bytu a Jí se něco stane, až ON se vrátí!? : H e l g a
Co když jejímu manželovi rupne v hlavě a skutečně Alenu připraví o život? Mám zbytek svého života žít s vědomím,že jsem zavinila její smrt,tím,že jsem se snažila jí přesvědčit,že násilímu se musíme vzepřít?! Není to opravdu jednoduché!Jemu nejde jen o to,že by mu po Aleně něco zůstalo,jemu dělá strašně dobře,že má doma služku,kterou může kdykoliv si zamane ponižovat a bližovat jí! Pomyšlení,že by o svou zábavu přišel mu způsobuje rudé vidění! ON prostě svojí ženu chce vlastnit se vším všudy i s její duší,a jakmile cítí sebemenší náznak odporu z její strany proti sobě,tak je zle! Je pravdou,že je to velmi smutný a zašmodrchaný a strašně problematický případ,Helga smilies/angry.gif smilies/angry.gif
duben 12, 2009 21:55
Helgo, mi to přijde úplně přehledné, : Eva
tihle úchyláci prostě nenechají svědky svého zhůvěřilého jednání nikdy na pokoji a často to končí velmi špatně. Obávám se, že Alenka, v tomto stavu, dobrovolně nikam nepůjde, už úplně rezignovala, neb setrvalý strach a následná opakovaná bezmoc úplně k nevíře udělá z člověka naprosto apatickou bytost. Jakoby překročí i základní pud sebezáchovy. Navíc si myslím, že odmítá pomoc třeba z Vaší strany, protože naprosto nechce nikoho do toho zatahovat a komplikovat mu život. Ona Vás a své děti chrání a spotřebovává na to úplné zbytky svých sil. Sama o svou budoucnost, obávám se, nestojí, jen to chce "doklepat", aby nikomu v okolí neublížila. A podle toho, co píšete, odhaduji velmi realisticky, že další odchod, pokud by se předčasně odhalil, opravdu nemusí přežít. Průšvih je, že ten úchyl má opakovanou zkušenost, že mu to prochází naprosto beztrestně a to je velmi nebezpečná situace. Já tam zkusím zítra zavolat a dám vědět.
duben 12, 2009 22:09
Dost dobrý nápad , myslím !!! AHABIBI : H ****
To by mohlo být dost dobrým řešením,aby zmizela a ON nezjistil,kde žije! Často,když přemýšlím o smutném a tragickém životě Aleny, připadá mi to vše jak v hodně zlém snu!!Helga
duben 12, 2009 22:11
Hel : mia
Tady přece nejde o to ho vykázat z jeho bytu,ale sama odejít pryč do bezpečí.Pokud ji vyhazoval už při svatbě proč by jí najednou bránil?to nedává logiku.Asi pro svou kamarádku se snažíte udělat maximum,ale jsou věci,které jsou jen na ní.Dobrou noc
duben 12, 2009 22:14
Hm, Helgo, se obávám, že ty přípravy na odchod : Eva
Alenka nedokáže, ve svém stavu, utajit, navíc, úchyláci mají na to "nos", jak je něco malinko jinak, obzvláště, když jí hlídá na každém kroku, jak někde píšete.
Mio, logiku to nedává normálním lidem, ale to stoprocentně není tento případ. Tady naopak logiku vrchovatě dává, že jí odejít nenechá.
duben 12, 2009 22:19
EVO,děkuji : H ...
Už mi z těch starostí a strachu o Alču začíná hrabat,odhalila jsi tu Alču přesně!
Moc děkujiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiii! Helga
duben 12, 2009 22:22
no, když já nechci být zase rýpavá...ale : Klaudie
Když je Helga taková kamarádka, která chce jenom "pro Alenu něco udělat"...tak pak nechápu, proč už tam dávno nezavolala sama??? To mi teda není jasné. Jestli stačí, aby A. řekla, že to nemá cenu tam volat..protože H. stejně řeknou to a to.... Tak to pak je pro mne jakási známka toho...že H. nechce nic moc řešit. Chce si tady o tom možná povídat.smilies/sad.gif
Chápete, co nechápu??? smilies/smiley.gif
Proč bude volat Eva...? Když stejně tak to může udělat Helga. Telefonát je anonymní...a myslím, že pokud se jim vylíčí situace... prostě to nechápu. Je to jenom to málo, co šlo udělat. Vzít to místo Aleny do vlastních rukou. ANONYMNĚ.
Navrhovala jsem to odpoledne. Za chvíli bude půlnoc a nic. Ale že si tady o tom hezky povídáme.. (jo,to je ironie smilies/sad.gif )
Mně to tak vychází, že možná než cokoli jiného...je potřeba dát dohromady Alenu. Může utíkat kam chce a můžete tady vymýšlet fantasmagorie...ale pokud se trochu nesebere, jsou to diskuse o ničem.
Potřebuje psychologa, který ji dá dohromady. Pokud je Praha blízko, tak pak nechápu, proč už H. nehledá nějaký dobrý kontakt. (když její stávající psycholožka nestojí za nic). Nebo další řešení je...nechat se hospitalizovat...pokud má zdravotní problémy...
Prostě obrátit se na dobrýho doktora. V této chvíli na jakéhokoli.
Začíná mi to už ale opravdu připadat jako divná diskuse "o ničem". smilies/sad.gif
duben 12, 2009 22:24
Evo : Iris
zavolej, víš přesně, o co jde...díky
duben 12, 2009 22:26
Helgo, neděkuj, dneska už půjdeme spát, : Eva
protože Alenka je dnes v noci relativně v bezpečí a zkusíme to zítra, nejpozději v úterý, když je zítra ten svátek. Ještě se mi rýsuje jeden plán, ale si to musím detailně promyslet a poradit se s kolegou. Helgo, dobrou noc smilies/wink.gif
duben 12, 2009 22:27
Evo : mia
Tím,že by ho vykázala z bytu by si podle mě podřezala pod sebou větev,takovej magor by se rozčílil do nepříčetnosti,cože si to vůbec dovolila a nepochybuju,že by to po návratu domů pro tu Alenu nedopadlo nejlíp.Takže nechápu proč ji Helga chtěla k tomu povzbuzovat jak psala v 21.55.Jinak Ty asi chápeš tohle z titulu své profese lépe,protože my s dcerou jsme nad tím kroutily hlavou a mně osobně to přijde nelogické už od samého začátku.Proč si Alenu tolik toužil vzít,když peníze už z ní vydyndal předem a nelogické je i to proč by se tak horlivě hnal do snatku s 3 velkými dětmi,kde lze čekat jistě víc problémů a finanční náročnosti celé rodiny než třeba u nesezdaných partnerů.Asi tomuhle obyčejný člověk těžko porozumí.
duben 12, 2009 22:35
Klaudie, : Vodoměrka
víš, on je to už začarovaný kruh.. Alenka sama neodejde, dokud se nesebere a na druhou stranu se nesebere, dokud neodejde... asi to fakt nechápeš, a nedivím se, protože tohle je pro lidi, co s tím nemají co do činění a nikdy nic podobného nepoznali ani zevnitř, ani zvenčí z té strany pomáhajících, tak je to víc než nepochopitelné...
Helga je v tom už docela zatažená, proto je pro ni také těžké zavolat, nechce zklamat Alenu, která si to nepřeje, chce jí pomoci a zároveň se bojí, aby se Alence kvůli její intervenci nestalo to nejhorší... navíc se ho může taky trochu bát, takoví magoři jako je Alenin muž, jsou schopni všeho... a v okamžiku, kdy ti manžel hrozí tím, že tě nechá zavřít do blázince a už z něj nevylezeš, je dobrovolná hospitalizace jako vlastnoručně navléknutá oprátka, ne pomoc... Alenka by získala jen dojem, že si to opravdu zaslouží, utvrdilo by ji to, že je blázen a to je to poslední, co rozhodně potřebuje...
Nedivím se, že má zároveň strach i o dceru a dokud nebude samostatná a dostudovaná, že raději bude snášet všechno to zlé, co ji potká... a teprve potom možná začne jednat... bohužel někdy to končí sebevraždou, někdy to může skončit útokem na trýznitele... myslím, že kdybych byla já na jejím místě, už bych ho dávno za to vše zabila... smilies/wink.gif
A proč by si Helga o tom nemohla tady povídat? Je to Alenina dobrá a asi jediná kamarádka, je toho plná, hlavně té bezmoci a strachu... tak si myslím, že i ona má nárok se z toho všeho vypovídat, ulevit si a načerpat trochu energie, nových zkušeností a jen obyčejné úlevy... když ji nepodrží ani její muž, tak je normální, že se ten osudový a závažný krok bojí udělat jako první... a Alenka je v situaci, kdy již rezignovala a jen přežívá... až se dostane mimo vliv svého muže, teprve potom se začne zlepšovat... ale strach jí v podvědomí zůstane ještě hodně dlouho... takže jakýkoliv povzbudivý komentář jí může pomoct, ale když tu bude číst samé nechápající a odsuzující slova, tak ji to šoupne ještě o kus níž... a to určitě nechceme, že?
duben 12, 2009 22:37
Klaudie, nechej toho, : Eva
Helga je, takhle na dálku, docela vzácný typ člověka, rozhodně v tom, že není lhostejná! A tohle je velmi nebezpečná situace a opravdu nevím, kolik lidí v běžném, civilním životě, takovéhle situace rutinně řeší??? Navíc patří do okruhu rodinných přátel, kretén ji už dávno podezírá, tudíž výsledek akce může být primárně ohrožen, je na případu citově angažovaná, a to nebývá příliš ku prospěchu věci, pokud se jedná o nějakou chladnou strategii, která je pro řešení Alenina případu nutná, protože jinak to nanejvýše pravděpodobně skončí masakrem. A kromě toho, nebudu tam osobně volat poprvé, kvůli cizím lidem, psychologii oběti mám celkem v hlavě pohromadě, to mi věř, takže nevím, skutečně, proč Helgu stále zpochybňuješ. To je vážně na palici smilies/angry.gif Jsem tu celý den nebyla, a když jsem četla některé příspěvky, tak musím říci, že Helgu obdivuji, že vůbec odpovídá.
duben 12, 2009 22:40
Mio,mo : Vodoměrka
možná proto, že viděl, že bude snadné ji dostat do té závislostní situace, že se s ní bude dát manipulovat a momentálně neměl jinou vhodnou oběť v dosahu... navíc dvě děti už byly skoro dospělé, takže ho čekalo jen jedno poslední dítko a to pro něj nebylo tak odrazující... a kdyby ji neměl jistou sňatkem, tak by mu mohla utéct, mohl třeba doufat, že jeho podnikání nebude tak výnosné a pak by polovina dluhů padla na jeho ženu a on by se zdejchnul a hledal další vhodnou obět... těžko říct, co se mu honilo hlavou, ale určitě to nebylo nic z toho, jak přemýšlí normální člověk...
duben 12, 2009 22:42
Vodoměrko : mia
Tím spíš mě štve,že se na tý ženě děje bezpráví a nemůže se dovolat ochrany.Asi je to varování pro jiné nenchat to dojít tak daleko,kdy už ten trýznitel vysaje z člověka sílu jít si za spravedlností.Snad Eva pomůže
duben 12, 2009 22:53
Jo Mio, : Vodoměrka
jako varování by to bylo fajn, jenže většinou každá z takto postižených dopředu ani ve snu netuší, do čeho se dostane a až jí to dojde, tak už bývá pozdě... některá se poučí a v příštím vztahu si najde pravý opak takového člověka, no a některá ne a jde s louže pod okap... ale tohle by se mělo na střední vyučovat povinně pro všechny dívky a uvádět odstrašující případy, kam až to může dojít a pořádně proškolit... i když někdy ani to nepomůže... a říkám, nejhorší je ta bezmoc...
duben 12, 2009 23:00
Evo : Klaudie
nepotřebuji, abyste mě(familiérní tykání fakt nechápu ani na veřejném webu)tady srovnávala do latě! smilies/sad.gif.
Příběh Aleny mě pobouřil stejně jako ostatní, proto čtu dále i diskusi.
A neskutečně mně vadí, že v tomhle jí nijak nemůžu pomoct...!!! Opravdu mě nic už tak dlouho nezvedlo ze židle.
Za pomoc nepovažuji tlachání na webu.(samozřejmě počáteční fáze je nutná, proto sem lidi píší). Pokud si dobře čtete dnešní příspěvky, byla jsem to já, kdo dal H. jasné otázky, na které téměř odpověděla... A protože v tom celém byly některé odporující si věci... prostě stále pochybuju.
Jsem typ člověka "pro kterého není nic problém"..... já už bych prostě dávno jednala být A. moje kamarádka.
Do teď mi není jasné tak úžasné postavení manžela...tím bych totiž já začala a zjistila, kdo "na něho může!".Protože vždycky někdo takový existuje...a to může vědět nebo vydedukovat jenom H. (to jsou ty indicie, které jsem chtěla vědět)...
Každopádně si vyprošuju právo na názor.

A až se přihlásí Alena, budu první kdo jí napíše, že jí hrozně fandím, aby se z toho jednou pro vždy dostala.

A Vaše napomínání je mi opravdu fuk.
duben 12, 2009 23:01
V tomto ohledu jsem, Pavlí, docela skeptická, : Eva
protože si představ, že bys uvedla takovýhle nějaký příklad, jako žije Alenka. To by ti nikdo na stzřední neuvěřil. Prostě lidská zkušenost je jen velmi omezeně přenosná. Mně na tom všem přijde nejhorší vždycky jiná věc: že to mají lidi obecně, i ti kompetentní, snahu neřešit, zlehčovat, bagatelizovat, dávat jednoznačně za vinu "oběti".... To je opravdová bída!
Kromě toho, na střet s takovýmto úchylem tě nic nepřipraví a dopředu to odhadnout přesně vůbec nejde, to je vidět AŽ s odstupem nějakého času....
duben 12, 2009 23:07
Jasně, Klaudie, : Vodoměrka
pro tebe je jasné co a jak dělat a na koho se obrátit (na kudlance se vždy tykalo a tak to beru jako takové opravdu milé a familierní a budu to dělat dál), ale to jen prpto, že v celé té věci nejsi osobně zainteresovaná... zvenčí se vždycky radí racionálně a jasně, to je přece známá věc a nikdo tu netvrdí pravý opak...
duben 12, 2009 23:09
No asi máš pravdu, Evi, : Vodoměrka
na střední by ti každá s ohrnutým pyskem vmetla do obličeje, že JÍ se to opravdu stát nemůže... a většina z nich by nejspíš měla pravdu... a nejspíš by fakt řekly, že když je blbá, tak dobře jí tak... a o podobných magorech taky trochu vím, moje moc dobrá kamarádka si narazila nějaký podobný typ, naštěstí to byl v porovnání s tímhle jen slabý odvar a nakonec je rozdělilo jen to, že ho zavřeli a ona začala konečně svobodně dýchat a zase se z ní stává ta zlatá holčina, co byla předtím... jen jí zůstal asi dvou a půl milionový dluh, co bude splácet po 12 tisícovkách měsíčně až do 63 let... taky docela draze zaplacená zkušenost...
duben 12, 2009 23:13
Helga je nešťastná, cítí se bezmocná, : Eva
navíc je ohrožená, svým způsobem už jen tím, že je kamarádkou Aleny, už někde v hloubi duše ví, že jí jistým způsobem zklamal svou reakcí i její muž a bude mu to těžko zapomínat...takže jsem si dovolila jen to, že jsem se slušně ohradila proti některých snaze, aby snášela další, další a další důkazy k tomu, že si celou situaci nevymyslela.
A ta situace je velký problém! A neznalým jednáním můžeme, v dobré víře, minimálně citelně uškodit.
duben 12, 2009 23:31
Evo : Iris
někdo mi tu jednou napsal, že co tady na kudlance trvá hodiny a dny, by se třeba při rozhovoru vysvětlilo v příští minutě. To psaní je sice fajn, ale je to i nemotorné a zdlouhavé, v těch krátkých vstupech se někdy situace jeví zkresleně, špatně se skládají fakta a pocity.Zvláště, když jde o takhle vážné téma.
Myslím Evo, že rozumís situaci velmi dobře a už podruhé tě prosím, zavolej tam, jak jsi sama navrhla. Ty holky už neví, co a jak...A je zřejmé, že jsou nepochopený a ohrožený - obě !!!!
Ahoj
duben 12, 2009 23:56
určitě řešit se to musí, : Inka
ono všechno začíná nejdříve myšlenkou a třeba i tím tlacháním na Kudlance. Ono to Kladuie nadzvedlo víc lidí a každý se snaží dle svého. Tady si opavdu všichi tykáme, jsme přátelé a pomáháme si svými myšlenkovými pochody, volíme slova a snažíme se nenapadat se vzájemně. Vše se dá říci opravdu různými způsoby. Helgu naprosto chápu, myslím že nemá strach o sebe, ale o to aby se kamarádce něco nestalo. Znám povahu takových agresívních a nenormálních lidí osobně, vycítí podvědomě kdo se jim podřídí a toho tůrujou, chtějí ho vlastnit a manipulovat s ním, kontrolují ho, jeho mobil, kde byl a kam jde s kým a o čem se mluvilo .... tím že mu ubližují mu berou a vysávají energii, pasou se nad tou jejich bezmocí a slzách, neschopností vrátit údery .... Dokáží se úžasně přetvařovat před okolím, působí jako úžasní společenští a milí lidé, takže oběti málokdo uvěří co se děje. A oběť by si za žádnou cenu nenechali nikdy vzít, hrají s ní a jejich choré cítění a konání jí potřebuje ke svým zrůdným nápadům a náladám. Jemu ani nic nemůžeš udělat dobře, pokud si potřebuje vybít vztek, je šumák jak to uděláš, hlavně, že jsi po ruce na vybití agrese. Do toho se ani vcítit nemůžeš, protože to je strašně ujeté. A Helga má strach, aby svou záchranou víc neublížila než pomohla, kamarádku moc ráda. Nevidím v tom nejasnosti.
duben 13, 2009 07:55
Ahoj Inko : Iris
přesně, je to ujeté....Proto to někteří, kteří jdou na to logikou a zdravým rozumem nemůžou pochopit. Ale ono to tak je, je to ujeté a rozumnému člověku málo srozumitelné. Je to ujeté a nebezpečné až o život.
duben 13, 2009 08:46
Inka : Ahabibi
to správně vnímá. Ten, kdo se s takovým chováním nesetkal, těžko pochopí. A hrůzné je, že se to děje především za zavřenými dveřmi a navenek je vše OK. Jakoby agresoři měli šestý smysl pro výběr partnera, který se neumí bránit a vzepřít.
Moc bych Alence přála, aby našla pomoc, zvedla se z toho "marasu" a dokázala svůj život změnit k lepšímu. Pozdravuju ji i Helgu.
duben 13, 2009 09:06
... : mia
Přece musí existovat síla,která takovýhlemu psychopatovi ukáže,že musí přestat!!Přece nelze ustupovat bezpráví.Ty ženy už samy na to sílu nemají,je nutná pomoc ostatních.A není hanba se někam obrátit.Určitě bych nepřispívala do diskuse,kdyby mi nezáleželo na tom,aby se Alena dočkala klidu a spravedlnosti.Dost mi rozhořčilo,že se takové věci dějí a je tak složité /a pro mě i trochu nepochopitelné/ vyřešit takovýto jednoznačný případ /když se ocitla se zraněním v nemocnici,tak už přece měl ten dotyčný dávno dostat trest./
duben 13, 2009 09:22
jenže v nemocnici : Inka
bylo řečeno, že je po autonehodě, doloženo protokolem od policie, tak co by tam zkoumali. To by už tam Alena musela říci jak to je opravdu. Síla určitě exustuje, ale nejprve musí být z jeho dosahu Alena a to je jen na ní, pokud nebude chtít odejít, tak se to jen bude prodlužovat a přituhovat, protože tyhle lidi neznají hranice....
duben 13, 2009 09:53
Inko, jenže oni ti : Iris
doktoři, kdyby byli co k čemu, poznají rozpor mezi uváděnou popsanou příčinou úrazu a mechanikou úrazu s klinickým obrazem. Jenže v praxi jsou buď líní to zkoumat, to však není tak časté, většinou i když se jim to nezdá, pacient sám prostě paličatě trvá na tom, jak se mu to stalo, a to je důležité. Někdy to bije až do očí, jak se to neshoduje, ale co naděláš?
Často se přizve policie - a ta tam také byla. No a jak to dopadlo,víte sami. Už jsem psala, že tam v té jejich vsi nebo co to je, stojí všichni profesionálové za bačkoru. Když tohle nefunguje jako správné soukolí, nýbrž má každý strach a nechuť pouštět se do problému, pak se těžko týraná vystrašená ženská domůže pomoci. smilies/undecided.gif

Ahoj
duben 13, 2009 11:22
Všechny chcete pomoci - aspoň slovem, když to nejde činy - : saffron
ale už proto bych Klaudii tak rychle nekamenovala - pojmenovává některé důležité věci (a nesouhlasím s tím, že to dělá proto, že bych chtěla Helze nebo Aleně ublížit - jen se ptá, aby pochopila). Stavíme tu konstrukce jen na dohadech, protože máme pár informací typu jedna paní povídala. Rozumím tomu, proč do toho Eva vstupuje - je odborník a cítí, že Helga taky nemá sílu řešení téhle situaci koordinovat, protože je pod vlivem prožitého a má pochopitelný strach. Jenomže všchny tyhle vzdálený pomoci zůstanou jen na okraji - Eva tam zavolá, oni se jí budou doptávat na detaily (bez toho se nedá promyslet smysluplná pomoc) a když zjistí, že je nezná, řeknou jí takovéto obecné blabla, jak postupovat. To řekne Eva Helze a ta jí namítne, že to stejně nejde, protože má mafián vše pod palcem..a jsme tam kde jsem byli. Tohle jsou moje zkušenosti s pomocí na dálku. Mě v těch písemných výpovědích taky spousta věcí cinká v uchu, protože to jsou domněnky - třeba to poslední, že policie řekne, že si to manželé musí vyřešit sami. Vypadá to jako jejich liknavost a podplacenost, ale může to být jinak - policie musí postupovat podle zákona - tzn., že v případě takovýchto sporů (byť nám to připadá jako jasné porušení pravidel) musí něco dohledat, nebo musí jedna strana tu druhou žalovat etc.....vždyť ti policajti kolikrát angažovaně takhle někam vstoupí jen kvůli svému pocitu, že pomůžou a dostanou přes prsty ...manželka to z různých důvodů odvolá, nikdo si na nic nestěžuje, všechno to pak vypadá jako jejich výmysl, do toho přidejte, že manžel je "vážený" podnikatel....moc dobře to z praxe znají, jak se to obrátí proti nim. Tímto nechci zlehčovat info od Helgy, jen poukazuji na to, že předáváné informace mohou být zavádějící - a zdroje se nemůžeme doptat. Proto ani odbodníci nemůžou moc udělat bez toho, že se v té situaci dobře zorientují - tzn., že musí mluvit s někým zasvěceným, kdo jim všechno popíše a vysvětlí- jinak bude jejich "pomoc" čistě v teoretické rovině.
duben 13, 2009 12:18
Mio - není složité pomoci, ale co je moc těžké - : saffron
Alenka musí opravdu chtít situaci změnit. To je to těžké, protože má velký strach, nevěří, že se něco změnit může, připadá jí, že její muž je vládcem světa, proti kterému nezmůže nikdo nic. Její okolí jí v tom utvrzuje, protože se ho taky bojí....a jsme v kruhu. Veškeré nabídky pomoci bude kvůli tomuto strachu odmítat - teda veškeré ne...touží po změně, ale aby se sama stala, aby někdo mávl kouzelným proutkem..... tak by to určitě chtěla, ale pokud jí bude někdo říkat..jen Ty můžeš spustit změnu, nebude na to teď slyšet. Proto je jediným možným začátkem dostat ji pryč z jeho vlivu, pomoci jí nabrat sílu a až kývne, pustit se do řešení. Pokud se budou volit jiné cesty, bude to jako začínat od prostředku a vždycky to selže na tomto jediném. Jsem tu jak kolovrátek, ale věřte mi, znám to moc dobře. Kdysi dávno jsem tu vyvěšovala "psychologické pozadí" domácího násilí - je tam všechno co tady přetřásáme, ten mechanismus je vždycky stejný, byť se různí životní reálie. Zlaté pravidlo o tom, že pomoc je jen natažená ruka, keré když se nikdo nechytne, tak nic neuděláš, platí i v tomto případě. A právě to pomyslné chycení se je v praxi hodně obtížným krokem.
duben 13, 2009 12:33
Saffron, hrozně bychom Tvé zkušenosti potřebovaly, : Eva
to jsem si včera přesně říkala smilies/wink.gifAle nemám v úmyslu jen někam volat, už jsem zkontaktovala pár lidí a sama jsem jí ochotná poskytnout utajený pobyt, samozřejmě zdarma, teď jen musím sehnat ty další potřebné pomoci k Alenině dispozici (právníka už máme) Vidím problémy 2: jak dostat Alenu sem a jak zabezpečit její dceru, která žije s ní v domácnosti, zda by se jí neujal chvíli otec atd. chápu, že nebude moci vůbec volat ani ze svého mobilu, nevím, kam sahají manželovy konexe na policii, aby ji nevyhledali, hlavně to musí být v úplně neznámém prostředí. Uvažuji o tom velmi střízlivě, až moc. A jsem si vědomá, že to bude chvíli trvat, než se jisté zázemí připraví (v rámci dnů) a po pravdě nemám ani v úmyslu podrobnosti další tady veřejně sdělovat smilies/wink.gif
duben 13, 2009 12:35
ZPRÁVA OD ALENKY: : d@niela
Jestli to vyjde, tak v úterý se dostane k počítači :-) - tak vydržte...
duben 13, 2009 12:36
To je obtížně zatraceně, a po svých zkušenostech, : Eva
nehodlám si hrát na žádného spasitele, pokud řekne Alenka, že ne, tak sice ne v klidu, ale půjdu si dále po svém. Nelze člověka zachránit PROTI jeho vůli.
duben 13, 2009 12:39
byla jsem překvapená, : Inka
tuhle jsem se v práci dost bouchla do spánku a bolelo mě to celý týden, zastavila jsem se na chirurgii na rentgenu a doktor na to koukal, že je to pohmožděnina a najednou mi povídá, neublížil Vám někdo? Nahlašte to okamžitě na policii! Řekla jsem mu, že opravdu ne, že to úraz z práce, jen jsem chtěla vědět, že to není nic vážného. Ale potěšilo mě to, asi kdyby mi někdo něco dělal řekla bych mu to, cítila jsem z něj takovou důvěru, že by mi pomohl. A potěšilo mě, že to řekl a že tyhle věci vnímá. No já jsem sice křehounká, ale na mě někdo sáhnout, tak mu jí vrátím než se nadechne, občas člověk potřebuje vytyčit své hranice.

No někteří agresoři jsou duševně nemocní, vůbec si nepřipouští, že dělají nenormální věci, ale hlavně jim to dělá dobře. Koukni na tu kauzu sester Meurerových, také asi neměli pocit, že těm dětem dělali něco nenormálního. Až ted to jistě ví, po té vší publicitě a odsouzení lidí. Ale kdo z Vás by tímhle způsobem trestal děti??? Vždyť to bylo strašný, chápu že jsou děti občas vzpurné, ale vše má své hranice, takhle prostě NE!
No a s Alenkou je to stejné, ona se jen musí rozhodnout a sebrat veškerou sílu a rozhodnout se že už to dál nechce a nebude snášet. Život je krásnej a je jen na nás jaký si ho uděláme, ona to má moc těžké, ale bude jí lépe až bude za tím, pro to ale musí sama udělat první krok a nevratné rozhodnutí. Sama uvnitř sebe si musí říct STOP, že už toto snášet nechce a nebude.
duben 13, 2009 12:47
Evičko Ty jsi ale zlatíčko : Inka
smilies/wink.gif smilies/wink.gif smilies/wink.gif
duben 13, 2009 12:50
Taky příklad, jak to může dopadnout : Henriette
duben 13, 2009 16:49
to Inka : Sipik
To si mi pripomenula moju kamaratku, ktora sa tiez vedela branit. Aj kamaratov. Raz boli v akejsi krcme a nejaky vyryvac napadol jej kamarata. Ona sa kamosa hned zastala a ovalila toho magora flasou, skoncilo to bitkou v ktorej ona zmlatila troch chlapov a jej vybili zub a zlomili ruku. Na chirurgickej pohotovosti tvrdila, ze spadla zo schodov, co jej velmi neverili a ked povedala sestricke, ze kabelku s dokladmi jej strazi kamarat pred dverami, tak si to sestricka vysvetlila tak, ze ju asi zbil on a skoro mu este nalozila.
duben 13, 2009 19:33
No, četla jsem to jen zběžně, : Lotka
ale já bych to na Aleniným místě vyřešila jednoduše. Manžela bych odpráskla. Mám čekat, až mě zabije on? To si radši odsedím pár let v base. Po tomhle životě to bude jako dovolená v pěti* hotelu. A to myslím úplně, úplně vážně.
duben 13, 2009 22:11
Pěkný večer všem : Klaudie
Po přečtení všech dnešních příspěvků musím napsat, že jsem spokojena, že se "něco děje".

Jestli Eva má možnosti a plány, tak klobouk dolů. Jenom aby Alena souhlasila.
Je to opravdu tak hrozný, že mi to nedalo, abych sem hned po příjezdu domů nenakoukla.
duben 13, 2009 22:21
KONEČNĚ JSEM SE SEM DOSTALA! : a l e n a-
MOC VÁS TADY VŠECHNY POZDRAVUJU.CÍTÍM SE KONEČNĚ JAKO NORMÁLNÍ ČLOVĚK!HELGA MI VYPRÁVĚLA PO TELEFONU TEN OBROVSKÝ ZÁJEM TADY NA NETU, PŘEČETLA JSEM SI VAŠE RADY,ÚPŘÍMNĚ ŘEČENO PLAKALA JSEM ŠTĚSTÍM Z TOHO, ŽE ZCELA NEZNÁMÍ LIDÉ SE MI SNAŽÍ POMOCT A ZÁLEŽÍ JIM NA MĚ! TO JSEM OPRAVDU NETUŠILA,KDYŽ JSEM SEM PSALA,KOLIK CITU,A POCHOPENÍ VŮČI ZCELA NEZNÁMÉ ŽENĚ TU NAJDU! PÍŠI OD HELGY A VŠEM MUSÍM TADY NA KUDLANCE ROZKŘIČET,ŽE DNESKA U NÁS DOMA ON OPĚT ŘÁDIL,NAŠTVALO HO ŽE ZA MNOU PŘIŠLA NA KRÁTKOU CHVILKU HELGA. S MUŽEM SE POPRALA V OKAMŽIKU,KDYŽ JÍ OD NÁS CHTĚL VYHODIT,NECHTĚLA MĚ TU SNÍM NECHAT SAMOTNOU, JE MOC HODNÁ KDEKTERÝ CHLAP BY NEMĚL ODVAHU SE MANŽELOVI VZEPŘÍT.MUŽ NA NÍ VZAL SEKERU A NAMÍŘIL JÍ NA NÍ ŽE BUD VYPADNE A NEBO ŽE JI ZABIJE!VŠE SE ODEHRÁLO STRAŠNĚ RYCHLE ŽE SEM ANI NEVĚDĚLA CO SE TO VLASTNĚ DĚJE! STRAŠNĚ JSEM SE BÁLA,ŽE JÍ NĚCO UDĚLÁ,JENŽE HELGA NA NĚHO ZAŘVALA,TY BUDEŠ HROZIT ŽENSKEJM SEKEROU TY SRÁČIMTY BUDEŠ VYHROŽOVAT A VRHLA SE NA NĚHO A SEKERU KTEROU DRŽEL MU VYRVALA Z RUKY(JAK TO UDĚLALA NEVÍM) A NAMÍŘILA JÍ NA NĚHO,BYLO TO ŠÍLENÝ TO CO UDĚLALA!KDE SE V DROBNÉ HELZE VZALO TOLIK SÍLY A ODHODLÁNÍ SE MU BRÁNIT A I MU HROZIT JSEM OPRAVDU JEŠTĚ DO TEĎ NEPOCHOPILA!ON HELZE CHUDINCE ZLOMIL OŠKLIVĚ RUKU,NAŠTĚSTÍ MANŽEL HELGY VĚDĚL ŽE HELGA JDE KE MNĚ A NEDALO MU TO PROTOŽE MĚL O NI STRACH,PŘIŠEL JEŠTĚ SE SOUSEDEM V OKAMŽIKU KDYŽ HELZE ZLOMIL TU RUKU A DAL JÍ DO OBLIČEJE VELKOU RÁNU,OBA SE NA NĚHO VRHLI A TEN DRUHÝ SOUSED MU JÍ TAKOVOU DAL,ŽE MUŽ OMDLEL.MUŽŠTÍ HO NALOŽILI DO AUTA I NÁS JELI JSME NE, NA POLICII K NÁM, ALE ÚPLNĚ MIMO NÁŠ OBVOD,TAM BY NÁM NIKDO NEPOMOH,MUŽ TAM MÁ SVÉ ZNÁME,KTEŘÍ BY TO ZASE ODLOŽILI JAKO UŽ TO UDĚLALI NĚKOLIKRÁT.HELGA NA NĚHO PODALA SPOLU SE MNOU TRESTNÍ OZNÁMENÍ A PŘEDSTAVTE SI ŽE SI HO TAM ROVNOU NECHALI PRO DŮVODNÉ PODEZŘENÍ Z POKUSU O VRAŽDU HELGY.HELGA SE ZACHOVALA NAPROSTO NEUVĚŘITELNĚ A MOC JÍ DĚKUJI ÚPLNĚ ZA VŠE,STEJNĚ SI MYSLÍM,ŽE HO SNAD VYPROKOVALA SCHVÁLNĚ ABY UŽ SE TO SKONČILO,BYLA Z TOHO VŠEHO JAK MĚ MLÁTIL A TRÁPIL HODNĚ ŠPATNÁ A KOLKRÍT MI ŘIKALA ŽE KDYŽ MU DO TOHO KAFE NEDÁM JED JÁ, TAK ŽE TO UDĚLÁ SAMA.VÍM,ŽE JE UŽ MOC HODIN,ALE MUSELA JSEM VÁM TO JEŠTĚ DNESKA NAPSAT ABYJSTE TO VĚDĚLI VŠICHNI TADY!HELGA MĚ PROBOHA ZACHRÁNILA,DO SMRTI JÍ TO NEBUDU MOCT SPLATIT TUHLE OBĚT KTEROU PRO MĚ PODSTOPILA MOJE STATEČNÁ ,A SKROMNÁ HELGA.ZÍTRA NAPÍŠU VÍC,HELGA MÁ RUKU V SÁDŘE,PSÁT NEMŮŽE A JÁ SE O NÍ BUDU STARAT,MOC JÍ DLUŽÍM!DOBROU NOC A JEŠTĚ JEDNOU VÁM VŠEM DĚKUJI ZA TO,ŽE JSTE NEBYLI LHOSTEJNÍ A SNAŽILI SE MI POMOCT! ALENA
duben 13, 2009 23:35
:-)) : bb
:-))))

Intuice mě nějak od začátku držela stranou tohoto článku. Nechtělo se mi nic k tomu psát, ani nevím proč, přišlo mi to divný. Asi jako Klaudii.
Tak jsem se po vrátila z velikonoc, jdu na net, na Kudlanku a zrychleně pročítám tohle téma a desítky komentářů. Sleduju jak to graduje i to, jak se Klaudie ve vší slušnosti snaží získat odpovědi na některé nabízející se otázky, marně.
Dojdu do poslední čtvrtiny, kde už se to hemží ne pouze názory, ale přímo akčními plány a říkám si - kdepak, tohle Alena alias Helga nevydrží do úterka, tohle musí zarazit dřív, ještě dnes v noci se tu objeví vysoce aktuální zpráva jedné či druhé o zvratu, kterým se vše vyřešilo, tyran v base a není třeba zásahu.
Dočtu, aktualizuju stránku a bum, Aleny zpráva.
Je hezké, že tyranovo žena má po všem tom mumraji čas zajít za Helgou, kterou propustili z nemocnice ještě dnes večer a hlavně je pěkné, že Alena honem ještě zatepla sedne k počítači a myslí na jediné - napsat na internetový diskuzní server.
Druhé zmrtvýchvstání, nebo apríl? Tak či onak, nebude to první ani poslední virtuální story tohoto druhu.
duben 13, 2009 23:50
:-) : Klaudie
bb děkuji moc!!! Taky jsem to teď dočetla...a zůstala s pusou otevřenou... Evidentně máme stejné myšlenkové pochody smilies/smiley.gif)). Pokud to celé bude opravdu pravda (což nevím, jak lze dokázat)...veřejně se aktérkám omluvím!
duben 13, 2009 23:56
... : bb
I já, ale myslím, že to nehrozí. Pochopitelně, zítra se tu strhne taková smršť, že si od nás pes kůrku nevezme :-) Naštěstí beru tyhle věci s humorem, takže mne ani Helgy (či zástupu jiných jejích alias) virtuální levý hák neodradí od pomoci - skutečným lidem.
duben 14, 2009 00:01
PArdon,ale po precteni Aleny prispevku, : Layla1
zvyraznene velkym pismem,jsem se musela fakt usmat. Tohle je dobry for!!A to jsem necetla pod Alenou Klaudii a BB...9 let se nic nedeje a pak nastoupi Helga, necha si zlomit ruku od tyrana a najednou jsou vsichni chytri a jede se na policii mimo okres....

Jasne,nekdo si pekne vystrelil,coz se obcas stane.
Ale stejne klobouk dolu,jak jste se nektere angazovaly a chtely pomoci. To myslim vazne!!!
duben 14, 2009 02:50
Tohle je nejlepsi perla.... : Layla1
JENŽE HELGA NA NĚHO ZAŘVALA,TY BUDEŠ HROZIT ŽENSKEJM SEKEROU TY SRÁČIMTY BUDEŠ VYHROŽOVAT A VRHLA SE NA NĚHO A SEKERU KTEROU DRŽEL MU VYRVALA Z RUKY(JAK TO UDĚLALA NEVÍM) A NAMÍŘILA JÍ NA NĚHO
Ja sem musela jeste jednou prijit.....
duben 14, 2009 03:19
To je zase pěkná velikonočně aprílová boudička : NČ
jestli už tohohle někdo napsal přede mnou, tak se omlouvám ale všechno přečíst nelze.
Takže, kdyby to bylo jak je psáno, tak dětem je dneska teda 32,30,23 let. A to jako vona chce tvrdit, že nemá jinou možnost než s tim debilem zvostat? Už uplně pomíjim, že jestli aspoň jedno z těch dětí je kluk, tak proč mu ještě nerozmlátil dršku? Denně!
Jo, někdo shora hned napsal, že se zase nějakej dement vytasí s prostatou. No, dement nebyl přes svátky u pc, tak proto nebyla prostata. Protože - co jinýho než prostata todle je???
duben 14, 2009 06:30
Alenko, neztrácej čas : Inka
a zavolej kam Ti holky poradily, využij toho, že je zavřenej a jednej, ať se co nejrychleji sama osvobodíš. Zkontaktuj se přes Danielu s Evou, holky Ti poradí co a jak, jak máš postupovat, ať nic nepodceníš. Držím palce.
duben 14, 2009 06:58
Ježkovy : alena puntíkovaná
voči!!!! smilies/shocked.gif smilies/shocked.gif smilies/shocked.gif smilies/shocked.gif
duben 14, 2009 07:01
Taky mě to po ránu pobavilo - : saffron
vypadá to jak kana´dák, ale co - aspoň jsme potrénovali smilies/grin.gif. Zvlášť jsem pyšná na to, že jsem v této akční situaci citovaná, protože sráče jsem použila ve sých příspěvcích a když jsem to pak četla od Aleny, tak jsem se nemohla nesmát. Ať už je to sranda nebo ne- udržujeme se v kondici smilies/grin.gif smilies/grin.gif
duben 14, 2009 07:41
ach-muj-boze : mura1
smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
duben 14, 2009 08:14
No, : Vodoměrka
tak jsme si aspoň ukázali, jak jsme tu ochotné pomáhat... škoda jen, že to občas vyzní do prázdna a potom se nedostane na ty, kteří tu pomoc skutečně potřebují... protože těm pak nikdo nebude věřit...
duben 14, 2009 08:53
Ještě bych dodala, : Vodoměrka
že podle stylu psaní je ten poslední komentář velkými písmeny stejný jako ty předtím od Helgy, takže bych řekla, že je tu fakt človíček, který potřebuje pomoct, možná se za svou situaci stydí a tak potřebuje psát jako někdo jiný, a tím posledním výkřikem byla spíš představa, jak by ta situace měla dopadnout a jak by to bylo nejlepší, kdyby se stalo... nikoho bych neodsuzovala, protože vím, jak je strašně těžké žádat o pomoc´v takové situaci...
duben 14, 2009 09:06
Ale teda Vodomilko : NČ
Kdybych to na malou chvíli chtěl brát vážně.
I nejmladší dítě má už 5 let dospělý. Už teda celejch 5 let neexistuje absolutně NIC, co by ji mělo u něj držet. Co dělá, to dělá zcela a naprosto dobrovolně!
Jediný, co potřebuje, to je právník krz ty prachy. Na to Kudla stejně, při vší úctě, je jí naprt!
A jináč? To je jako když někdo ve vodě řve pomóc a na dosah ruky má schůdky. To je přeci k srandě.
duben 14, 2009 09:22
NýČe, : Vodoměrka
děti bych teď neřešila, jestli vůbec jsou, nejsou, jak jsou staré atd... jen jednu věc, že ta dotyčná osobě prostě potřebuje pomoct, ať už se plácá v čem se plácá... nikdo neví, co většinou ženy drží ve vztahu, kde jsou psychicky nebo i fyzicky týrány, ať mají děti nebo ne, ale prostě to tak je a nejspíš to i dál bude... a když ji drží strach, tak je to sakra dobrý lepidlo... to tě jen tak nepustí... i když se to strašně těžko chápe všem těm, co jsou prostě od přírody jiné povahy, jiného založení... a spousta lidí bude řvát ve vodě o pomoc i vedle schůdků, protože se bude bát je použít nebo budou mít pocit, že tam pro ně nejsou a že oni se jich chytit nesmí, protože si to nezaslouží... a o tom, jestli jim říct dobře ti tak, utop se a nebo hodit záchranný kruh, se můžeme dohadovat ještě ve stovkách diskuzí...
No a jinak, kolik máš vajec? Kolikpak vajíček sis vykoledoval? smilies/wink.gif
duben 14, 2009 09:37
Co dodat...? : Los evropský
Efekní závěr celé akce. Ještě by mě zajímal názor Daniely? Ta má víc informací, než my všichni, ne??
duben 14, 2009 09:46
Mlčení Daniely mi připadá v celé akci také trochu zvláštní, : Eva
nicméně je mi celkem osobně jedno, zda je to nakonec fór, nebo realita, nějaké své teorie o tom, co se mohlo stát mám, dále to neřeším, promluvila jsem si s pár primovýma lidma a konečně se, díky tomu, rozhoupala k tomu, co jsem chtěla již dávno, participovat aktivně na práci pro Bílý kruh bezpečí, protože v našem regionu je, široko daleko, absolutní 0!
duben 14, 2009 09:57
Vodomilko, děti bys neřešila, já je taky neřešim! : NČ
Ale když už právě tady neni potřeba řešit děti, tak už vlastně není vůbec CO řešit!
To jsem chtěl podotknout k tý její dobrovolnosti v setrvávání. Když vona v podstatě nechce z těch srač*k vylézt ven po širokejch schodech, tak jako myslíš, že použije tvuj záchrannej kruh? Proč by to dělala?
A vůbec. Stejně to je jen jako :-)
duben 14, 2009 10:01
alena : kolemjdoucí
by si měla především vyměnit klávesnici. Asi má zaseknutý CapsLock. A to se nedá číst.
duben 14, 2009 10:01
Evo : bb
řekla bych, že Daniely čistá duše se z toho ještě nevzpamatovala, navíc coby noční sůva není touhle dobou ještě plně akceschopná, a až to po druhém třetím kafáči vstřebá, tak se tomu doufám zasměje. Normální lidi internetu znalé tohle přece nemůže rozhodit ani odradit od pomoci potřebným skutečným lidem.


duben 14, 2009 10:16
Vodoměrko : bb
škoda jen, že to občas vyzní do prázdna a potom se nedostane na ty, kteří tu pomoc skutečně potřebují... protože těm pak nikdo nebude věřit...

Bude :-) stačí dát na vlastní radary a nepřeceňovat věrohodnost virtuálních příběhů.
duben 14, 2009 10:17
škoda jen, že tu některé strávily velikonoce, jak vidím, : bb
a to byla vzhledem k počasí i příběhu škoda, jinak bych z toho nedělala drama, Helgo na zdraví :-)
duben 14, 2009 10:22
Daniela : Vodoměrka
je někde ve Praze, jak mi ráno psala na skype, takže se jistě ozve později... to jen na ty vaše dotazy...

bb, to ano, na vlastní radary, jenže tohle bylo dost podobné tomu, co jsem zažila tak nějak z druhé ruky - stalo se to kamarádce švagrové od mé dobré kamarádky, bylo to podobné, takže to pro mě věrohodné bylo dost... no snad až na ten poslední výkřik... i když i ten by klidně mohl být věrohodný, takové případy, kdy se týraná osoba vzepře a nakonec obrátí proti svému trýzniteli, jsou... smilies/smiley.gif
duben 14, 2009 10:23
kolemjdoucí, zcela mimo téma, : bb
někde jinde ses mne ptal na blbečky, nepamatuji si pod kterým článkem, tak zneužívám tento - to není speciální krabice pro chaotiky a sklerotiky :-) to jsou obyč plastové úložné boxy z běžné nabídky Ikea, Baumax apod. Vyber si dle svých potřeb, vkusu a prostorových možností. Mně vyhovují stohovatelné s postranním výklpným víkem, myslím, že se používají i pro tříděný odpad, nebo na drobné součástky do dílen apod. - můžeš do nich vhazovat věci aniž bys rozebral celý štos. A když to celé umístíš na podvozek s kolečky, třeba vyřazený pc podstavec, tak s tím můžeš šíbrovat po bytě z rohu ke stolu, při luxování apod.

duben 14, 2009 10:25
evo, klidek : mura1
a ze ta klaudie mela nos, co? od zacatku to bylo dost ujety, mafian pulrepublikoveho formatu z prahy 5
duben 14, 2009 10:36
bb : kolemjdoucí
díky, pokusím se překonat svůj odpor k tomuto svatostánku a navštívit Ikeu....
duben 14, 2009 10:42
Můro, fakt je mi záhadou, proč mne nabádáš ke klidu : Eva
??? Já v klidu, hlubokém úředním, jsemsmilies/wink.gif Takovéhle případy v reálu prostě existují a ostatní jsem už dnes napsala výše.
duben 14, 2009 10:52
Nerad se vám zase vyměšuju : NČ
Ano, docela určitě takovýhle případy v reálu prostě existujou. Jenže nikdy nepotřebujou pomoc!
Potřebujou se jen vykecat. Kdyby se svou situací opravdu chtěly něco udělat, udělaj to bez vykecávání!
duben 14, 2009 11:08
S tím s Tebou, NiČí, úplně, : Eva
zcela vyjímečně, nesouhlasím smilies/smiley.gif smilies/smiley.gif smilies/smiley.gif
duben 14, 2009 11:12
Mě to škoda nepřijde, : saffron
může z toho vzejít něco dobrého - třeba si to přečtě někdo, komu se ty info budou hodit, Eva mě moc potěšila - to je dobrá zpráva, že budete spolupracovat. Už to tady párkrát bylo, prostě se vždycky najde nějaký "šprýmař", který si dokazuje inteligenci tím, že zneužívá dobroty druhých a myslí si jaký je king, ale ono se říká něco o mlýnech a je to pravda pravdoucí - tak jí/mu popřejme štěstí.
duben 14, 2009 11:13
... : mia
Byla jsem taky jeden z pochybovačů,ne proto,že bych nevěřila,ale proto,že si myslím,že člověk než začne druhého obvinovat /partnera/ měl by začít s kritikou nejdřív sám u sebe.Po tom,co Helga nereagovala na některé mé otázky s tím,že není v jejích silách se o všem rozepisovat,navzdory tomu však sáhodlouze emotivně vylévala city a litování na stranu Aleny mě nahlodaly pochybnosti zda Alena nezůstává s partnerem jen kvůli darovaným penězům.Protože aby ženská přes padesát let nedokázala sbalit tašku a odjet je nesmysl!!A proč když jsou s Helgou tak mooc dobré kamarádky jí zatajuje pravdu o tom,proč se nestýká se svými sourozenci je mi taky záhadou.Tady někdo lže...A Alena namísto toho,aby měla zkaženou náladu,že ohrozila život své kamarádky,tak vítězoslavně jásá na plné pecky.Ono dát někomu 650 tis.,někomu koho znám pouhé tři roky,je taky čin hodný s prominutím blbce.Alena je podle mě nevyzrálá ženská,která čeká,že za ní její problémy vyřeší jiní.Ale tomu násilí věřím,víme i z televize viz.případ,kdy čechorakušan zabil v Litvínovicích u Budějovic rodinu zato ,že poskytovala azyl jeho manželce.Určitě si na to vzpomenete.A znám i konkrétní ženu,kterou manžel ohrožoval pistolí.Takové případy jsou a je třeba,aby se těm ženám dostalo pomoci.
duben 14, 2009 11:14
BB - vlastní radary, jsou při virtuální komunikaci k ničemu - ty blikají skoro pořád;D : saffron
Když si vzpomenu na všechny ty svaté prostaty, které byly silně k neuvěření, ale bohužel byly asi skutečné - to bychom nemohli reagovat skoro na nic. Je to rozhodnutí každého, jestli se bude angažovat i s tím rizikem, že je to špatný vtip - vždyť se nám nic nestalo, neubylo nás - nebo jo?
duben 14, 2009 11:17
Saffron : NČ
Chápu pocity ženskejch, který s v těchhle situacích ocitnou s nedospělejma dětma. A fakt je mi jich líto, i když přitom vždycky budu přesvědčenej, že se do toho dostaly vlastní zásluhou i blbostí. Přesto je mi jich, a zejména dětí, opravdu líto.
Jenže stará bába s vodrostlejma 30ti letejma dětma... to je fakt uplně jiný kafe. A hodně hodně prostatický!
duben 14, 2009 11:27
co ja nechapem... : Sipik
...je ako moze byt niekto za tazkeho mafioza z ktoreho sa vsetci poseru a pritom byt schopny namotavat zenu tri roky, aby sa dostal k jej 3/4 melonu. Sa mi to vidi privelka namaha za malo penazi. A este k tomu tri deti! ja mam len jedno dieta, ale byt k tomu a nejako sa o mna zenbychtivci netrhaju. No ale ani ja o nich, tak je to asi OK.
Boze, ved sme v EU a slobodni, ked chcem, zbalim kufre a vypadnem na druhy koniec Europy. Mam to odskusane, ide to v pohode. Treba len pas a odhodlanie smilies/wink.gif
duben 14, 2009 11:31
Saffron, díky moc, jsem to jen díky tomu : Eva
sfoukla jedním telefonátem, ke kterému jsem se v běhu života nějak záhadně dříve nedostala smilies/wink.gif Tak ještě pár jejich povinných kurzů, což jsem celoživotně zvyklá a těším se a bude smilies/wink.gif
duben 14, 2009 11:39
... : mia
Jediné co mě napadlo jako vysvětlení pro celou situaci, je,že Alena nevědomky možná figuruje v nějakých manželových podnikatelských aktivitách.
duben 14, 2009 11:53
mia : Sipik
No vsak ano, BSM je BSM... mozno sa chlapcovi darilo a peniazky namnozil, teraz by o ne nerad prisiel.
duben 14, 2009 12:12
Eva : Milene
To je bezva. Předpoklady k tomu určitě máš. Není tady palec nahoru. smilies/smiley.gif smilies/smiley.gif smilies/smiley.gif
duben 14, 2009 12:13
Saffron, právě, myslím, že když radary fungují správně, tak nad virtuálním dramatem ani nezapnou... : bb
stačí dát na vlastní radary a nepřeceňovat věrohodnost virtuálních příběhů.
.
Dokud je ten druhý pro mne pouze virtuální osobou, neznámou mně nebo někomu mně osobně známému, tak jsem v klidu. Pokud na mne virtuální příběh působí věrohodně, tak se angažuju adekvátně místu, tj. internetovému diskuznímu fóru - komentářem, radou, názorem. To vůbec nesouvisí s obsahem příběhu, protože život přivodí věci neuvěřitelné, ta věrohodnost spočívá v něčem jiném a to neumím specifikovat, na to jsem dneska ještě moc zlenivělá :-) A tato story pro mne od začátku byla z těch co mne nezajímají. Proto mi přijde "škoda" krásného dlouhého víkendu pro ty, které se tu tím zabývaly. Jinak samozřejmě jak píšeš, v podstatě se nic nestalo. A ještě jinak, k tomu nadhledu jsem si taky došla sama a nějak..Teď si troufám říct, že už odpad třídím a biomasu poznám :-)
duben 14, 2009 13:32
A kdo tu, bb, ke své vlastní škodě, strávil : Eva
krásný dlouhý víkend? smilies/wink.gif
duben 14, 2009 13:47
... : bb
vy
duben 14, 2009 13:50
no slusne nas to zamestnalo vsechny :) : Klaudie
Už tady někdo napsal, že je divné, že se k tomu nevyjádřila Daniela.....přesně toto mě totiž napadlo taky!!! Resp. myslela jsem na to, že jí napíšu mail, jestli neví něco víc.
Že mi to přišlo divné, na tom mi nepřijde nic divné smilies/smiley.gif
Přečetla jsem tady už spousty příběhů...a ikdyž si psané slovo člověk může vyložit různě...tenhle příběh mi prostě přišel divně umělý. A reakce Helgy, tak jak mia píše, které nespočívaly v konkrétních datech, ale jenom v lamentování a citovém vylévání...to bylo do očí bijící.
Nevím, v této chvíli jsem fakt zvědavá, co se z toho nakonec vyklube.
Ale že jsem to málem "schytala" smilies/smiley.gif
duben 14, 2009 13:51
No, "my", tak nanejvýše chvíli dopoledne a v noci, : Eva
takže jsme si celkem krásného víkendu užili, nemusíš mít dojemnou péči smilies/wink.gif
duben 14, 2009 13:58
... : bb
ale no tak, dojemnou péči nemám, respektive vůbec žádnou péči nemám, mně je jedno kolik kdo probendí na netu, jen jsem dělala to co vy předchozí 4 dny - vyjádřila jsem svůj názor. Že píšu že jste tu strávily víkend není nic ve zlém, taky jsem občas utratila čas u netu nesmyslně. Nehledej v tom, co píše bb, Klaudie, Můra a spol. něco nepěkného namířeného proti tobě. Proti tobě když už někdo, tak mířila Alena alias Helga, a ty tě nechávají v klidu, to bude profi deformace :-))
duben 14, 2009 14:04
... : mia
Nechci nikomu ublížit,ale přečtěte si z 5.4. ve 23.16 hod Adélu,pak tady Olinu a Alenu.stejný styl psaní pravopisných chyb,srdceryvná slova,....
duben 14, 2009 14:14
nojo, : bb
blíží se svátek sv. Jiří, vylézají hadi a štíři :-)
však je to jedno. Kdyby kudlanky nic horšího než tohle nepotkalo, to by byla krása, ne? :-)
duben 14, 2009 14:34
... : karl
přečetla jsem tohle všechno jedním dechem, to je snad z nějakýho časopisu né?? asi se tady někdo chce présentovat coby spisovatel, dovedete si představit tohle ve VKVéčkách smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
šmarjápano
duben 14, 2009 15:22
Teda koukám, : Krakonoš
že někdy je lepší jet na vodu a na internet se vykvajznout. Tohle je tak pitomý, že by podle toho mohla Česká televize natočit nějaký dráma. Zkrocení zlýho blba se sekyrou.
duben 14, 2009 15:30
do toho jak to opravdu je nikdo z nás nevidí : Inka
a že to vypadá neuvěřitelně, tím spíš to může být i pravdivé, upřímně asi nejsem člověk naladěný na takvýto typ legrace, takže spíš předpokládám, že je to pravdivé. Ne každý žije jako vy nebo já a každý z nás se může dostat do velmi různých situací. Spíš mě tu udivilo a zarazilo pár příspěvků .... No ale každý sám za sebe. Ani já to necítím jako ztracený čas, nikdy nelituji toho co dělám, udělala jsem to dobrovolně. Všechno má svůj význam a vždy nás to někam posune. Někdo možná cítí, že je leší tyto problémy nevidět, nakonec se nikoho z Vás přece osobně nedotýkají, tak proč to nezironizovat, neodsoudit a nevyautovat jako nesmysl. No nic nového i Ti policisté se vlastně zachovali naprosto stejně. Přeji všem jen to nejlepší a pokud byste někdy opravdu nutně potřebovali pomoc, tak ať narazíte jen na samé empatické, naslouchací lidi, co jsou Vám ochtni pomoci i z těch nejkurióznějších situací.
duben 14, 2009 16:40
ale predsa : Sipik
Daniela tu ani nie tak davno prehlasila, ze aasi z nas srandy robit nebude, ze to raz urobila, ale uz to neplanuje a ja jej verim. Ono taky pako vie cloveka udupat dost hlboko a potom je dost problem realne uvazovat smilies/sad.gif
duben 14, 2009 16:46
oprava : Sipik
nejako mi tam skocili tie aa ... ze si z nas...
duben 14, 2009 16:47
Krakonoši a ostatní, právě že o těch Velikonocích : Iris
bylo u mně doma smutno k uzoufání a na Kudlance jenom tahle jediná diskuse, nikde nikdo nebyl, přátelé. A zkoušela jsem i jiná témata - všude mrtvo.
Všichni na vodě, kolech nebo na zahradě.smilies/wink.gif
A tak jsem s povděkem přijala i tohle povídání.Setkali jsme se tam kromě oné Helgy i my ostatní spolu, no tak co, k žádné újmě nedošlo a já byla za tu společnost vděčná. Zase nemůžu věřit..o tom, jak se dá snadno nalítnout tady byla nedávno přece dlouhá diskuse, že? smilies/undecided.gif
duben 14, 2009 16:48
Ze stylu těch příspěvků (Aleny and / or Helgy), nikoliv bizarního obsahu : erika
jsem získala nakonec dojem, že je to smyšlený příběh. Dějí se často věci takové, že by žádnému scénaristovi neprošly, to je fakt, ale tady nehrají spíš drobnůstky kolem, než případ samotný. Ovšem taky mi to docvaklo až po "dramatickém rozuzlení" smilies/undecided.gif
No nic, kdyby to pomohlo vzniku další "provozovny" na pomoc týraným ženám (Eva), tak to mělo svůj smysl.
duben 14, 2009 17:04
Pochybovala jsem hned od zacatku, : MOIRAmi
ale ted je jasny, ze si nekdo hraje na cervenou knihovnu. Myslim, ze s trochou snahy by tento pribeh vydal na slusny paperback. Upravila bych tu pasaz, kdy manzel uspesny podnikatel zijici jiste v dome s ustrednim topenim, ma IHNED po ruce sekeru, aby s ni vyprovazel hosty. Nikam pro ni nemusi /do sklepa, na zahradu/ on ma proste jen tak na stole pripravenou sekeru. Tuto pasaz by chtelo trochu predelat.Dale bych upravila deti. Dospele deti, pokud nejsou uplne retardovane, by museli davno pochopit, jak to s matkou vypada a davno by ji pomohly. Takze deti MUSI byt psychicky zaostale, aby to bylo vic dojemne. Jinak jako prvotina, Aleno-Helgo, docela dobry, jen tak dal......


duben 14, 2009 17:07
A co na to DANIELA???? : MOIRAmi
Opravdu VELICE postradam komentar Daniely!
duben 14, 2009 17:09
To byl ale nářez! : KITI
Přímo velikonoční a marně hledám odpovídajícím způsobem vykuleného smajlíka (oči na stopkách), ale dočetla jsem story až sem, zatím.
Na Kudlanku si chodím počíst, občas něco písnu, ale nyní si připadám jak nemoudrá horákyně (má oblíbená pohádková emancipovaná postava), nevěřím a přesto přiznávám věrohodné prvky. Nedělá si tu někdo diplomku? Papír a internet snese mnoho a život je také někdy pěkná svině, ale já tu vidím možná málo zmíněné či zcela opomenuté (a prosím za omluvu, jsou-li mé pocity liché) riziko zneužití snahy pomoci. Někdy mám pocit, že tu všichni žijeme v jakési prapodivné vituální realitě a že si na nás v modelových situacích za různě stupňovaných podmínek kdosi cosi testuje. Jestli si s námi hraje Bůh, mimozemšťané, naše vláda a nebo jen ta spousta různých okolních manipulátorů na různých úrovních, je celkem fuk. Podstatné je jedno:hodní lidé uvěří a snaží se pomoci. Jednou, 2x atd. a jednoho krásného dne zjistí, že mrhají svým vlastním plnohodnotným a nevratným časem života, který mohli trávit lépe, než sledováním a prožíváním umělého světa. A tak se takový hodný človíček možná naštve, možná obrní a nebo jen přestane mít zájem mrhat tou nejcennější komoditou. A jednoho dne už nepomůže skutečně potřebnému, bude jako ti druzí. Bude takový pěkně standardizovaný robot fungující v souladu s okolním světem, s anténkou pěkně schovanou kdesi v útrobách, která se vysune jen tehdy, když to pro něho bude výhodné. Nevím, zda se mi daří se přesně vyjádřit, slova se mi sypou strašně rychle do klávesnice a prsty nestíhají, už aby fungovala telepatie, vše by bylo mnohem snazší. Zkusím to ještě jinak: ať již to byl test, koleda a nebo krutá realita, berte to v klidu a zůstaňte takoví, jací jste. Mě by totiž docela naštvalo, kdybych se citově angažovala, snažila se pomoci a někdo se jen bavil. Spasit někoho proti jeho vůli stejně nelze, také mám za sebou své malé prohry. Snažím se roky naučit klidu východních kultur, nevybočovat příliš do či do -, prostě jen tak být (a že mi to nejde), život dle mého mínění plyne jako řeka, plavat se v něm dá, ale dá se i utopit, důležité je šetřit energii, mějte se tu všichni pěkně a přiznávám, jsem také "zvědavá", co na to Daniela.
duben 14, 2009 18:36
... : Sandra.
myslím, že Daniela to stále ještě zpracovává:-)
duben 14, 2009 18:38
Ta sekera po ruce, : Ivule
to mě napadlo taky...a ještě na začátku taky to,jak je možné,že sociálka Aleně poskytla sociální dávky,když má manžela tak úspěšného podnikatele...a z čeho vlastně ta domácnost funguje,z čeho vaří,za co pere,za co drží dceru na studiích,když za celé roky nedostala od manžela ani korunu???Jsem samoživitelka a hooodně pocítím,jestli má bývalý momentálně "špatné" období a opozdí se s alimenty,pracuji a i když ne za minimální plat,sakra mi to v rodinném rozpočtu chybí...
duben 14, 2009 18:49
Ivule, Kiti : MOIRAmi
mluvite mi z duse. Nekdo nas pekne testuje!!!!
duben 14, 2009 19:23
Kiti, : Ivule
naštěstí spousta z těch,co se tu snaží pomáhat,je schopna velkého nadhledu a kvůli několika vtipálkům nepřestanou natahovat pomocnou ruku..už jsem to tu psala víckrát:díkybohu za Kudlanku a za všechny úžasné lidi,co sem chodí..a ať je záměr Aleny/Helgy jakýkoliv,myslím,že Kudlanky opět lidsky obstály...
duben 14, 2009 20:28
Ježkovy oči, ach můj bože, to je ale nářez (nevím, zda tu zazněla i svatá prostata), to jsou jen některé reakce. :-))) : strejda
Alena, Adéla, Olina, Helga - být Colombem, jako že nejsem, zaměřil bych se na IP adresy příspěvků. Možná, že bych zjistil, že příspěvky s vyjmenovanými nicky jsou psány z jednoho PC. Kdo ví?
Nemyslím si, že by to zde bylo jen plané plácání a ztráta drahocenného času, jak tu psala KITI. A také si nemyslím, že kdyby to byl jen pouhý test schopností a umění zadarmo poradit - toho zdejšího, širokého a velectěného osazenstva kudlí populace, které má praxi spíše v jakési smutné realitě, než v úsměvné virtualitě, které se umí vžít do té nespravedlnosti a padoušství toho druhého pohlaví a právě proto chce pomoci, že se na to příště raz dva tři.
To si nemyslím. I já věřím Daniele, že si to nevymyslela. A desátý duben, to už nebývá Apríla, že? smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
duben 14, 2009 20:52
proc by si to daniela mela vymyslet? : mura1
internet je plnej lidi, co maji dlouhou chvili, tak se timhle zpusobem bavej. tak holt nekdo z obcasnych ctenaru kudlanky se rozhodl se "pobavit". stacilo napsat daniele mail, ze?

jinak daniela si jiste zkontroluje IPky a bude mit jasno smilies/smiley.gif
duben 14, 2009 21:15
Kiti - : saffron
neboj,takových už tu bylo a Kudlanka funguje dál smilies/wink.gif
duben 15, 2009 07:57
Alena = Helga : ivula
Celé jsem to přelouskala a co mi vychází je v nadpisu. Přikláním s k tomu, že Alena a Helga jedna a táž osoba jsou. (jestli vůbec jsou). Je dost možné, že taková osoba existujei s podobným osudem (mohl být kvůli anonymitě pozměněný - proto se do toho postupně trošku zamotávala), pravděpodobně se jmenuje jinak a myslím, že ta konkrétní pomoc, která byla nabídnuta, možná už přesáhla to, co ona doopravdy chtěla. Nicméně si myslím, že se tu plno lidí dozvědělo plno užitečných informací viz Bílý kruh apod. zbytečné to určitě nebylo. Snad to pomůže té oné Aleně nebo někomu úplně jinému. A o tom to je!!! Ahoj všichni!!smilies/smiley.gif
duben 15, 2009 17:06
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]