O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

POŠLAPANÁ A ZKLAMANÁ PDF Tisk E-mail
Úterý, 31 březen 2009

 Ahojky všem, tak právě prožívám něco podobného jako Eliška v tomto článku. Ale jsem vdaná, kvůli manželovi jsem se i s dětma z prvního manželství odstěhovala z velkého města na dědinu. Prodala jsem být v Brně a přestěhovali jsme se němu, děcka jsem tam přihlásila do školy. Než jsme se vzali, to byly samé večeře, kvítka, výlety a já nevím co ještě - a po svatbě jako když utne.

 

 

 

 

 

     A pak to začalo, vyčítání, manipulování ... jak jsem hrozná, vyvolávání mojim rodičům, pak mi začal říkat, že jsem pro něj koule na noze a že jen sedím doma. Skončilo to tak,  že jsem skončila já na psychiatrii a léčím se od té doby na deprese. Můj muž místo, aby mě podržel, tak mě ještě víc srážel - že jsem nemocná, nesvéprávná, že  nevím co mluvím... Tak jsem se jeden den sebrala a utekla i s dětma k rodičům, nedalo se to vydržet - už ani minutu. To byly jen neustále monology z jeho strany.. Nebo večer, když už jsem spala, otevřel dveře, rozsvítil a mlel a mlel, pak zhasl, zavřel a tak se to opakovalo třeba 6 krát za noc. Moje jediná obrana byla, že jsem zavřela oči a nemluvila.

 

     Ted jsem na lécích, ale ten první krok už jsem udělala - opustila jsem ho, děcka přehlásila během týdne do jiné školy a teď se mačkáme u rodičů v dvoupokojovém bytě. Bohužel, nemám ani peníze - protože peníze z našeho účtu mi nedá, a kartu k němu nemám. Když jsem ji chtěla, tak na mě vyjel, že je můj muž a cože mu nevěřím? nebo co? A já, hlupaňa, mu věřila.

 

     Ted se chová s ledovým klidem. arogantně a povýšeně, že na byt se nedostanu, protože on mě nevyhodil a že se tedy mám kam vrátit. Když jsem mu říkala, aby mi poslal nějaké peníze, tak jen arogantně odpověděl: "Prosím?? Ty jsi odešla ,tak se ty starej."  A teď mi nechce dát ani ň. Pracovala jsem u něj v kavárně, načerno a za výplatu jsem nakupovala jídlo.

 

Chci si dokázat, že nejsem tak strašná, jak pořád o mně vykládal a že se postarám.

Sebevědomí mám ale na nule.

 

 

Lucie

 

 

 

 

Komentáře (12)add feed
no potes : Amalka
Tohle v bledemodrym jsem slysela od kamosky, tu zase dohnala na psychiatrii tchyne! Na Silvestra zbalila dvouletyho smudlu a pesky se v zime v noci vydala domu k mamince do dediny vzdalene tak 5 km....
Jedina rada kterou mam je ze kdyz komukoli nekdo nadava, zhazuje ho/ji, ponizuje a ztrapnuje tak ten dotycny ma big problem! Ne ta obet debila, bohuzel Lucinka a ostatni to nevidi a mysli si ze je to jejich chyba....
Hodne stesti, pevny nervy, a hlavne se nevracej!!!
duben 01, 2009 01:48
jo tak tohle mam taky v pameti : Polarka
a nejhorsi je ze tomu clovek casem zacne verit. Tim padem se dostava do podruci partnera, osobou bez vlastni vule a sebevedomi. Trva to hodne dlouho nez se pak z toho dostane.
Lucko idelala jsi prvni velkej krok...nedelej kroky zpatky! Drzim palce!

duben 01, 2009 05:48
bude to chvíli trvat : Eny Eny
ale nejhorší máš za sebou, dokážeš to. Máš střechu nad hlavou pro sebe a pro děti. Jsi hodně silná když jsi dokázala odejít, honem si najít práci a jsi za vodou. neboj, právnička a správně naladěná ti pomůže. Nikdy se nesmíš vrátit. Takový tvor potřebuje někoho deptat. Utekla jsi z toho pekla. Zůstaň kde jsi a uvidíš jak bude dobře. Vydrž.
duben 01, 2009 06:40
Mi to připadá jako Apríl! : NČ
Jenže to bylo vložený už včera, tak asi teda to apríl nejni.
Co říct? Děcka nejsou jeho, ty taky nejsi jeho. Dohodněte se na prachách za byt, cos prodala. když to nepůjde podobrym, tak ihned písemně doporučeně nejraději s právníkem nebo aspoň po právní poradě.
Pokud jsem to správně přečet, tak kromě asi těch prachů za byt, on k tobě žádný další povinnosti nemá, tak si je nevynucuj! Ty k němu taky povinnosti nemáš. Poděkuj Pánubohu, že s nim nemáš děti a ani jinej větší majetek, stáhni ho vo dlužný prachy a postav se zpět na vlastní nohy!!!
duben 01, 2009 06:55
Lucie - předpokládám, že máš doklad o prodeji bytu, tedy o částce, kterou jsi za něj dostala. : Myška
A že je kupní smlouva na byt psaná na tvé jméno jako prodávající. Podej k soudu žádost o zúžení společného jmění manželů a na základě tohoto dokladu si nárokuj peníze stržené za byt. Máš v ruce výpis ze společného účtu? Předpokládám, že máte společný účet, nebo je to jen jeho účet? Každopádně se poraď s právníkem, my laici zde na Kudle ti nejsme schopni fundovaně poradit. Já ti držím palce, abys z toho vyšla s co nejmenší ztrátou finanační i psychickou, i když šrámy na duši se budou hojit dlouho.
duben 01, 2009 08:12
Lucie : Wendy Dvořanda
moc ti držím palce, abys to vydržela. Jsi moc statečná, že jsi odešla. Taky bych to řešila s právníkem. Jako sama ženská s nim nic nesvedeš. Rozvod a vyrovnání manželů, kde předložíš, že peníze za byt jsou jen tvoje. Sebevědomí nemůžeš mít na nule, jenom odejít chtělo velkou sílu.
duben 01, 2009 08:49
... : Aténa
Já měla podobného manžela, jen s tím rozdílem, že jsem si s ním pořídila dítě. Po 8 letech jsem utekla, protože začal terorizovat podobnýma řečma i dceru. Utekla jsem doslova s holým zadkem, navíc, mladší dítě mám s tím manipulátorem na střídavou péči, protože jsem v záchvatu vděčnosti, že si mě vzal i s dítěm, o něm před dětma mluvila jsem v dobrém, jaký je tatínek úžasný a skvělý. Přišla jsem o všechny společné přátele, moje nejlepší kamarádka ihned zaujala mé místo. (ani netuší, jak jsem jí dnes vděčná) :-P Zachránilo mě to, že jsem měla dobrou práci. Trvalo dost dlouho, než jsem se z toho úplně vzpamatovala a v podstatě bojuju dodnes, protože střídavá péče vyžaduje hodně sil, ale já vím že to nevzdám, spíš ex je vlažnější a vlažnější. Hodně mi pomohla moje rodina, mamka mi pořád připomínala, že čas pracuje pro mě a ne proti mě a měla pravdu :-P. Vydrž a věř tomu, že to že jsi dokázala utéct už něco znamená, každý kdo měl něco podobného psychopata doma to chápe :-), protože takový člověk ti vnutí myšlenku, že za vše si můžes sama a kdybys nebyla tak blbá, tlustá, nervózní bylo by to jiné. Doslova ti vygumuje mozek. Po útěku dlouho bojuješ s tím, že sis to opravdu asi zavinila sama, ale neboj, přejde to. Jen to nejde ze dne na den.
duben 01, 2009 10:10
... : .
To je blbost, že nemáš na nic nárok. Běž do Občanské poradny, mají tam zdarma právníka, pořádně to s ním prober a až budeš mít jasněji, vem si na jednu konzultaci taky právníka placenýho - aby ti papíry případně radši udělal on, protože on má zodpovědnost a pokud něco zvorá, tak to můžeš u něj reklamovat. Posháněj všechny doklady a svědecké výpovědi o tom, co jsi platila ty, do čeho jsi investovala svoje peníze. Platilas přervodem z účtu? To by byla velká výhoda v dokazování. A mimochodem, za to zaměstnávání na černo ho taky můžeš nabonzovat nebo poslat na něj kontrolu z finančáku. Jde to i anonymně. Můžeš mu tím aspoň pohrozit.
duben 01, 2009 10:33
RAdy jsi dostala, : wendy
a jsi asi jedna z mála, které to vyřešily a nenechaly se extra dlouho trápit. To není přece nic, co by to o i nadále mělo snižovat sebevědomí !
Jak tady vždy píší ty, které mají něco podobného za sebou - začátky budou krušné, ale nebudeš mít nad sebou psychicky narušeného jedince. Právníka zaplatíš z toho, co ti soud přiřkne z vašeho společného jmění. Zatím ti asi půjčí rodiče, viď ? A hlavu vzhůru.
smilies/wink.gif
duben 01, 2009 11:04
S tou radou od anonyma opatrně : Míša šíša
Lucko, zaměstnávání na černo raději nebonzuj, protože postih by se nevztahoval jen na manžela, ale i na tebe.
duben 01, 2009 12:05
To je blbost. : Milan
Pracovněprávní vztah nemůže být mezi manželi. § 318 zákoníku práce to zakazuje jednoznačnými slovy a mimo veškerou pochybnost. Takže žádné zaměstnávání "na černo" se nekonalo a konat nemohlo a žádný postih nehrozí.
duben 01, 2009 13:47
Milane, to máš pravdu : Míša šíša
Teď jde o to, zda byla vedena jako spolupracující osoba, ale to by musela vyplňovat daňové přiznání, což asi podle všeho nedělala. Já bych to pak viděla na financování z krácených tržeb. Potom existuje ještě možnost, že manžel nefiguroval jako fyzická osoba, ale jako právnický subjekt a v tom případě ji (respektive jeho firma) mohl zaměstnávat oficiálně i na černo.
duben 01, 2009 13:59
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]