O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

MOUŘENÍNKA SPLNILA POVINNOST.... PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 19 březen 2009

 V dubnu 1987 jsme začali  s rodiči  mého manžela stavět dům. V ten okamžik byla polovina psaná na něj, polovina na rodiče - s tím, že za 10 let na nás svou polovinu převedou. Brali jsme se v září 1987. Pět dní před sňatkem si manžel vzal na dům půjčku. Tu jsme začali splácet v roce 1989. Ručil mu na ni můj otec. Po 10 letech dům převedli, ano, ale pouze na něj.

 

 

 

 

     Pak to začalo - od té doby mě z něj začal vyhazovat... Během manželství jsme do "jeho" domu investovali nemalé peníze. Vyhazoval mě až do roku 2006, kdy jsem od něj odešla. Vystudoval při mě dvě vysoké školy, dělal kariéru, já se mu starala o zázemí, vychovávala naše děti, starala se o jeho rodiče.

 

     Přátelé, poraďte mi - mám na něco nárok? Každý právník, kterého se zeptám,  tvrdí něco jiného... Jo, a moc vás všechny prosím, hlavně mi nepište, že jsem byla pěkně hloupá, věřte, to už dneska taky vím.

 

Všem moc děkuju,

Petra

 

 


Málo informací....

 

     Jednou z možností, jak může jeden z manželů nabýt nemovitost za trvání manželství do svého výlučného vlastnictví, by byl například majetek získaný děděním nebo darem pouze jednomu z manželů nebo majetek získaný tímto jedním z manželů za prostředky, které patřily jen jemu (měl je před manželstvím, zdědil nebo dostal je darem za trvání manželství nebo je získal prodejem věcí, které byly jen jeho - dědictví, dar). Takže podle všeho na dům nárok není. Jednoznačně si to "posychrovali" už před svatbou.

 

     Částku hypotéky, která byla během vašeho manželství vložena do jeho majetku (tedy společně splácena), je však možno si nárokovat - jako  vložené investice. Stejně tak, pokud máš jakýkoliv důkaz o dalších vložených penězích do této nemovitosti.

 

     Z informací, které mám k dispozici, není možné se k věci blíže vyjádřit a odpovědět - tak např. zda ti nevzniklo tzv. vydržením právo odpovídající věcnému břemeni užívání části domu.  Podotýkám, že pro vydržení práva odpovídajícímu věcnému břemeni užívání musí být splněna dobrá víra uživatele, že mu takové právo svědčí a dále trvání užívání alespoň 10 let.  

 

      Kde jsou vaše děti?

 

 

Komentáře (5)add feed
Petro : Polarka
neznam ceske zakony. Tady by ti patrila polovina vseho co ma.
Preju hodne stesti a hlavne slusne zakony!!
březen 19, 2009 21:23
No, tady třeba taky : wendy
ale kdo jí to dá. To je otázka pro právní okénko...
březen 19, 2009 21:36
řekla bych jen ty investice : Inka kuk
co jsi do něj volžila, ale vem si dobrého právníka.
březen 20, 2009 06:14
... : Jel
Minimálně polovina peněz vložená do hypotéky a stejně tak finance potřebné na stavbu domu. I když je dům jeho, stavěli jste ho ze společných prostředků, to znamená, že i kdyby ty si vydělávala v manželství 5 tisíc a on 50, tak jako manželé máte polovinu z 55 tisíc. Takže v rámci řízení nelze asi nárokovat dům, ale finanční náhradu, na kterou máš, dle mých malých právnických znalostí, nárok.

březen 20, 2009 08:41
Zab ho : alena puntíkovaná
a jako manželka dědíš všecko - pokud máte děti, dědíš půljku domu ty a druhou půlku napůl s dětma.
březen 21, 2009 04:22
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]