O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

BALVANY ZA BLUDY PDF Tisk E-mail
Středa, 18 březen 2009

Občanské sdružení Maranatha (z aramejštiny: Ó, Pane přijď) nás zaujalo jednak vydáním knihy „Genesis konflikt - Jsme dokonalým projektem nebo senzačním shlukem náhod?" a zejména uspořádáním devítidenního cyklu přednášek jejího autora prof. Dr. Waltera J. Veitha z Jihoafrické republiky v Kongresovém centru v Praze (24.10 - 1.11.2008).

 

 

 

 

 

 

     Tento cyklus s pozoruhodným názvem „Kde jsme ztratili křídla" přivábil pokaždé kolem pěti set posluchačů pod záminkou, že budou seznámeni s novými vědeckými objevy. Letáky šířené po celé Praze lákaly: „Přijďte se jako první seznámit s vědeckými objevy, které se ještě nestačily dostat do učebnic biologie a encyklopedií!" Skeptik se táže: „Proběhly tyto třeskuté objevy oponenturou? Byly publikovány v recenzovaných časopisech?"

     Prof. Veith je zoologem, hostoval na Loma Linda university (California), spoluzaložil Institute for Creation Research a napsal několik knih. (Dvě z nich spolu s autobiografickou brožurou vydala v roce 2008 česky Maranatha.) Aktivně hlásá biblický kreacionismus, takže přírodovědné výroky z kapitol Bible (zejména Genesis) považuje za Pravdy, které věda nemůže než potvrzovat.  V Kongresovém centru přednášel anglicky (s překladem) o tématech řady disciplin: kosmologie, geologie, hydrologie, paleontologie, zoologie, genetiky, antropologie a historie.

 

Fascinované posluchačstvo se dovědělo:

 

  • Evolučně-naturalistické chronologické představy jsou zcela mylné. Výsledky spolupráce více vědních disciplín, jež jsme dosud naivně obdivovali, můžeme zahodit.
  • Stvořený svět není starší než 10 000 let.
  • Biblická celosvětová potopa se uskutečnila najednou, až po vrcholky Himalájí, a to kolem roku minus 2500, .zachránil se jen Noe +7 . Na otázku po původu vody a způsobu odtoku odpověděl prof. Veith: „Mořské dno se náhle zdvihlo a po 150 dnech zase pokleslo zpátky." (Že si Egypťané nestěžovali na šplouchání do pyramid? Dle prof. Veitha je třeba poopravit historii, zřejmě si je postavili, až když uschlo.)
  • Evoluční teorie je špatně, ve školách se učí bludy, zatímco biblická zpráva je tutovka.
  • Dinosauři a mnohá další havěť potopu nepřežili, neb je Satan pokazil.


 


     Zlatoústý prof. Veith tu a tam strhnul posluchačstvo k nadšení nad svými výroky, tak trochu jako v agitačním středisku. Otázky se mohly klást pouze písemně s tím, že je zodpoví na začátku další přednášky. Druhý den přednášející vybral šestici jednoduchých otázek, které elegantně zodpověděl. Jen s mírnou nadsázkou tvrdíme, že prof. Veith překonal von Dänikena, neboť zaměstnal místo ufonů rovnou Stvořitele všemohoucího, čímž posluchačům vnukl cokoli mu libo. Ovšem jen těm, co podléhají manipulaci, co preferují jednoduché a definitivní pravdy, bez kritického zamýšlení.

     Další semináře, již v češtině, nabízí Maranatha v malém salonku Kongresového centra nadále na obdobná témata pod vedením doktoranda Mgr. Libora Votočka (s podporou prof. RNDr. Vladimíra Krále, DrSc.). Již nejsou tolik zlatoústé, leč neméně šokující. Vysoká účast, zvláště mladých lidí, na přednáškách v Kongresovém centru potvrdila, že společnost Maranatha docela obstojně mate českou veřejnost.

 

 

Komitét pro udělování Bludných balvanů při Českém klubu skeptiků SISYFOS
oznamuje, že v kategorii družstev za rok 2008 získává

bronzový Bludný balvan

 

Maranatha, o. s.

za propagaci biblického kreacionismu

vydávaného za vědu

 

 

 

Komentáře (31)add feed
Už vidím, jak to tu ten Sisyfos zase schytá. : strejda
Už jsem to četl na jejich stránkách, ale říkám si, mlč hubou i klávesnicí... smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
Divím se však té ČT, že vysílala ty Vachlerovy bludy. To bylo mnohem horší než nějaká Maranatha. Ti jsou svým způsobem neškodní. Ještě že zafungoval zdravý rozum a pořad se stáhl.
No vidíte a nikdo si pro ta významná vyznamenání nepřišel.
březen 19, 2009 02:01
a tu o Perníkové chaloupce : alena puntíkovaná
tam neříkali?
březen 19, 2009 03:53
Nojo, jenže já nevim... : NČ
A když nevim, raději se, pro jistotu, nevysmívám.
březen 19, 2009 06:13
pche haha : karl
ta já znám něco lepšího, chcete zbohatnout? Sežeňte si stříbrnou minci a až bude úplněk, vyjděte v noci ven, minci položte na levou ruku tak, aby ji měsíc ozářil. Proneste své přání - musíte přesně říct co chcete. Nakonec proneste " At´se stane vůle tvá".
Příští úplněk je 9.4. Holky, když to každá uděláme - můžeme pak založit milionářskej spolek, voháknem se do hedvábí a můžové nám budou moct líbat pouze malíčky na nohou,. smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
březen 19, 2009 07:20
... : mikin
Dalsi informace lze ziskat na www.Osud.cz
A doktor Chocholousek se jako na potvoru zase nekde flaka......
březen 19, 2009 07:32
Karl, : Vodoměrka
já to znám trochu jinak, při úplňku musíš vyjít ven, k měsíci se postavit čelem, třikrát se poklonit, vyslovit své přání, třikrát poděkovat a pak se ti to vše splní...a prý je to zaručené a funguje to, mám to od své babičky a ta nikdy nelhala... smilies/smiley.gif
březen 19, 2009 08:00
jen aby : mura1
nebylo zatazeno. smilies/smiley.gif
no co, tak za 4 tydny mame opravny termin.
březen 19, 2009 08:28
Kurňa, je to tak jednoduchý, : mamča
a já nemám stříbrnou minci... smilies/cheesy.gif
březen 19, 2009 08:28
To víš, mamčo - prachy dělaj prachy ! : wendy
A když nemáš ani tolar, to je pak těžký. KApitál to chce do začátku, kapitál !

Co se kreativismu a evolucionismu dotýče, já jsme jako zarytý agnostik taky opatrnější v pronášení kategorických soudů. Ale výše uvedený článek je mimo jakoukoliv kategorii..
smilies/wink.gif
březen 19, 2009 08:54
...kreacionalismu... : wendy
smilies/wink.gif smilies/wink.gif smilies/wink.gif
březen 19, 2009 08:56
Nechtějte zbohatnout! : Míša šíša
Copak jste nikdá neslyšeli o tom, že peníze kazej lidi? smilies/smiley.gif
březen 19, 2009 09:21
Míšo, a co třeba inovace"peníze dělaj člověka"? : strejda
Logika - sleduj: nepeníze dělaj bezdomovce. No nééé?
březen 19, 2009 09:27
jak ziskat stribrnou minci : mura1
Kurňa, je to tak jednoduchý, : mamča
a já nemám stříbrnou minci... smilies/cheesy.gif

udelej si vylet do kutne hory
březen 19, 2009 09:42
No jenže : Lada
to musíte při tom bejt ještě nahatý, počkejte s tím bohatnutím na lepší počasí.
březen 19, 2009 09:58
mura1 : A ono to tam ještě funguje ? : mamča
Před dávnými a dávnými léty, když naše děti ještě nechodily do školy, jsme si udělali výlet do Kutné Hory, do tamních stříbrných dolů. Pacholátka nafasovala takové kápě z režného plátna, a jako permoníci jsme se početných žebřících vydali do podzemí. Chodbičky tam byli fakt pro trpaslíky. Na konci celé prohlídky jsme navštívili Vlašský dvůr, kde si ve středověké mincovně každý vyrazil svůj stříbrný groš.
Někde bych je měla mít... smilies/wink.gif
březen 19, 2009 10:03
Míša šíša : mamča
Jestli peníze kazej lidi, tak bych chtěla být zkažená. smilies/cheesy.gif
Nemusela bych jich mít moc, taky by mě nebavilo je pořád přehazovat vidlema, aby se mi odspodu nepařily, ale pro miliónek či dva bych našla uplatnění. smilies/wink.gif
březen 19, 2009 10:07
Peníze = svoboda : wendy
ona ta částka, o které mamčo píšeš, by se hned uplatnila, ani by jsme se zkazit nestačili, ani nakazit drobně...
smilies/wink.gif
březen 19, 2009 10:46
wendy : Pravdu díš, : mamča
milion či dva bych dokázala utratit najednou tak rychle, že bych se ani nestačila zkazit. smilies/cheesy.gif
Teď momentálně by se mi hodily miliónky tak 4 až 6. U nás v domě se prodávají tři totálně vybydlené dvougarsonky, kus za 1 670 000,-Kč. Koupila bych každému pacholíkovi jednu, a zrekonstruovat už by si to mohli za svý.
Měla bych je hezky po ruce, a přitom by měl každý svoje.
Já z toho kvočnovství asi nikdy nevyrostu. smilies/grin.gif
březen 19, 2009 11:37
Wendy, : Míša šíša
s hafem peněz jsi daleko nesvobodnější než dřív. Jen si představ ty starosti, jak je dál rozmnožovat a hlavně, jak o ně zase nepřijít. Znáš přece Molierova Lakomce, ne?
Vzpomínám si, jak o nesvobodě se vztažností k hmotným majetkům psal Nikos Kazantzakis v knize Řek Zorbas. Už si to nepamatuju přesně, četla jsem to někdy v šestnácti letech. Ale vzpomínám si na poslední pasáž úvahy, kdy tam stálo "Seber všechny své knihy, nanos je na hromadu a spal je. Pak teprve budeš svobodný." Až takhle daleko Zorbas šel.
březen 19, 2009 11:42
Už jen z termínu "hlásání biblického kreacionismu" : Eva
mám osypky smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
březen 19, 2009 11:50
Evo, já naštěstí netuším, o čem je řeč, : mamča
takže nějaké "hlásání biblického kreacionismu" je mi fuk. Ale jeden žasne, čím se někteří lidi živí.
březen 19, 2009 11:57
Lada : No nazdar ! : mamča
Málem jsem přehlédla ten Tvůj dodatek o nutnosti odhalit při úplňku celé tělo. smilies/grin.gif
Tak já ještě vydržím chudá do léta, a bohatnutí při úplňku si nechám na chatu, kde mě nikdo s tím stříbrňákem neuvidí.
U nás před panelákem by mě dřív sebrali "měšťáci" a odvezli do Bohnic, než bych ten měsíční paprsek zachytila. smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
březen 19, 2009 12:10
Mamčo, já ani od počátku, v tomto případku, nechci ani tušit o čem je řeč, : Eva
tak krátké osypky mi fungují spolehlivě smilies/cheesy.gif
březen 19, 2009 12:54
Děvčata, asi takhle : wendy
čím míň má člověk potřeb, tím je svobodnější. To je fakt. Ale s přiměřeným množstvím peněz bych byla tak nějak bez starostí. I ta moje zadlužená kuřátka, taky jsem trochu zkvočnovatěla co jsem babka. Přičemž přiměřenost si určuji sama...
Ale pálit knihy !!!??? Já vím, myslelo se tím i zavádějící myšlenky. Číst knihy je někdy nebezpečné.
Jinak taky žasnu, čím se lidi mohou živit. A ty dvě skupiny lidí jsou nesmiřitelní nepřítelé již drahně let. Tak stvořil člověka Bůh, mimozemnšťan, přiletěl pansmermicky, nebo je to výsledek evoluce trvající miliony let ? To nikdo neví. Ale kdekdo to tvrdí.
smilies/wink.gif
březen 19, 2009 13:12
wendy : Hele, a není to jedno ? : mamča
Já například vím bezpečně, že mě stvořili maminka s tatínkem. Já s manželem jsme si stvořili tré dítek k obrazu svému, a jestli nějakej můj praprapra...byl opičák, dinosaurus nebo mimozemšťan, je mi naprosto fuk. smilies/cheesy.gif
Že bych kvůli tomu šla manifestovat na náměstí, to mi fakt nehrozí. A jestli je někdo tak dobrej demegog, že dokáže zblbnout masy lidí, co mu za ty kecy platěj, tak je to jeho a jejich věc. Vždyť co jinýho dělaj politikové ? smilies/grin.gif
březen 19, 2009 13:26
No, v podstatě to dnes už jedno je, : wendy
ale téma - v celé své šíři, mysleno tím vznik života vůbec, nejen lidí - je zajímavé. Určitě bych se ale kvůli tomu s nikým neprala na náměstí nebo nevlezla do nějaké sekty. Beru to akademicky. Vzpomínáš mamčo, jak jsme se tu nedávno bavili o té knize Utajené dějiny Čech ? Tak to je něco podobného. Člověk je tvor zvídavý. Jen to nesmí přejít fo fanatismu. Źejo.
smilies/wink.gif
březen 19, 2009 13:39
dobre ste, dobreeee : Sipik
Taka debilna tema, no koho by zaujimalo take tmarstvo a ako to zienky krasne upravili.
To sa pekne citalo.
Len neviem, idem skusit ten strieborny peniaz, ale velmi si nefandim. U nas sa hovori, ze ked mas vo vrecku mince a uvidis novy mesiacik - taky kosacik D, tak sa Ti tie peniaze namnozia. Skusila som to niekolko krat, a nic. smilies/angry.gif
březen 19, 2009 21:39
Sipíku a nosíš kapří šupiny v peněžence? : strejda
Určitě nenosíš. To jediné funguje...
březen 19, 2009 22:15
ahaaa : Sipik
Tak v tom je problem. No len kde teraz budem zhanat kapra. Pockam do leta, vydrankam nieco od rybarov na priehrade. Potom si kupim nove auto a domcek so zahradkou aby som tam mohla mat aj zverinec. Dik strejdo, si zlaty chlap. smilies/grin.gif
březen 19, 2009 22:22
No Wendy, to je přesně tovono : NČ
Jasněže v prostatě na tom vůbec nesouloží. Ale chtěl bych to vědět! Myslim, že asi každej.
březen 20, 2009 05:53
No jistě NČ - však my na to přijdeme ! : wendy
a teď právě sleduju od kompu pořad o předchůdcích ptáků a lidí, pořad francouzské televize. Nojo, to už ale bylo řádně zaděláno na ten život tady. Ale zajímavý to je.
smilies/wink.gif
A jak je po oslavě ?
březen 20, 2009 20:15
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]