O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

SPOLEČNĚ POSUZOVANÉ OSOBY PDF Tisk E-mail
Neděle, 15 březen 2009
Přejít na obsah
SPOLEČNĚ POSUZOVANÉ OSOBY
Strana 2

 Dobrý den, měla bych prosbu o radu: žiji v jednom bytě s mužem, s kterým mám dvouletou holčičku. Ale  každý si hospodaříme za své peníze; na malou mi přispíval tím, že jí koupil kočárek a každý měsíc krabici mléka. Má ještě zletilou dceru, která studuje a má větší nároky, takže chce zvýšit výživné. Tak jsem si také podala žádost o výživné a svěření do péče na naší dceru.

 

 

 

 

     Chtěla jsem se zeptat, co dělat, respektive, na co mám nárok - jelikož jsem si podala po narození dcery žádost o přídavek na dítě, který mi byl zamítnutý a oduvodněný tím, že máme o 200 Kč více; ale nikoho nezajímalo, že otec mé dcery platí na svou zletilou dceru 2800 Kč měsíčně.

 

     Chci si podat novou žádost o přídavek na dítě, jelikož jsem se dočetla, že jde druhého rodiče vyjmout z okruhu společně posuzovaných osob. Chápu to dobře, že bych tohle mohla žádat, jelikož mám požádano o svěření do péče a výživné? Děkuji moc za odpověď.

 

 

Pavla

 


 

 

 

ODPOVĚĎ:

 

 

     Pro nárok na dávky státní sociální podpory poskytované v závislosti na výši příjmu, se zjišťuje rozhodný příjem pro účely státní sociální podpory nejen u oprávněné osoby, tj. osoby, které vzniká nárok na dávku, ale také u osob, které se s oprávněnou osobou společně posuzují a tvoří s ní rodinu.

 

     Rozdílně je stanoven okruh společně posuzovaných osob pro nárok na přídavek na dítě a sociální příplatek a pro nárok na příspěvek na bydlení.

 

     Jedná-li se o příspěvek na bydlení, umožňuje se, aby příslušný úřad státní sociální podpory při rozhodování o dávkách vyloučil z okruhu společně posuzovaných osob tu osobu, která po dobu nejméně tří měsíců prokazatelně společně s ostatními osobami nežije či po takovou dobu neužívá byt. Jde-li o příspěvek na bydlení, považují se za rodinu a tedy se společně posuzují všechny osoby, které jsou v témže bytě hlášeny k trvalému pobytu, bez ohledu na to, zda mezi nimi existují příbuzenské vztahy či nikoliv. Proto se také v tomto případě nevyžaduje plnění podmínky, aby tyto osoby spolu trvale žily a společně uhrazovaly náklady na své potřeby.

 

dále:

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]