O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

O MUŽSKÉ JEŠITNOSTI A BOLÍSTKÁCH PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 26 únor 2009

Muži se co do ješitnosti rozhodně nemohou srovnávat se ženami či spíše opačně, ženská ješitnost nikdy nedosáhne výšek mužské pošlapané cti a vnitřního ega. Ověřil jsem si to sám na sobě. Přemýšlel jsem o tom, co mne vedlo k tomu, abych si v krátké době poté, co mi moje přítelkyně poprvé oznámila, že si u mne sbalí věci a končí, založil účet na Rande a zatvářil se tam jako opuštěné štěně.

 

 

 

 

 

 

     Bylo to ve chvíli, kdy jsem měl pocit, že jsem dal víc, než jsem dostal, že moje dobré úmysly a láska nebyly vyslyšeny a kdy jsem cítil selhání. V jejích očích to vypadá samozřejmě následovně: během pár hodin na mne zapomněl a hledá si okamžitě jinou - to jsem pro něj nebyla víc, než kus masa, děvka, kterou vymění za jinou? Jenže - s námi muži je to trochu složitější. Mnoho mužů po hádce s přítelkyní vyhledá třeba prostitutku - ne proto, že by tak nutně potřebovali sex - oni si hojí ránu na svém nitru. Vykonávají svoji malou pomstu, o které se partnerka většinou ani nedozví. Žena, když se mstí muži, tak mu to většinou dá "vyžrat" napřímo a ztropí mu scénu.


     Ne tak muž - ten si potřebuje někde jinde dokázat, že je chlap, že o něj někdo stojí a že dotyčná může jen trpce litovat. Ne, nevyrovnal jsem se jedním šmahem se svou minulostí, ne, neměním ženy ve svém srdci jako saka ve skříni. Cítím se odmítnutý, ve svém nitru ublížený, nepochopený a nevyslyšený. Není to otázka skutečné viny a neviny ve chvíli ukončení vztahu, nejde až tak o pragmatické posouzení toho, kdo měl větší pravdu - sám za sebe, čistě egoisticky mám pocit, že jsem nabídl maximum a ono to nestačilo.


     Když se to ale před týdnem znovu změnilo a konec se nekonal, nebylo třeba ani této psychologické berly, bránící tomu, abych se nerozsypal a nekoukal celý den prázdně do počítače, neschopen kloudné práce. Text byl odstraněn, pacient odpojen od podpůrných přístrojů, bránících psychické sebedestrukci. Naplno se slavil návrat a myšlenky na cizí imaginární ženu byly v nedohlednu. Nicméně, úder přišel znovu a byl dokonán. Zalit mořem slz. A druhý den? Muž šel vykonat svou pomstu a zalátat díru ve své duši. Napsal světu, co všechno mu chybí a to byla rozhodně pravda. Napsal, že předchozí vztahy odvál vítr a to bylo skřípění zubů a dělání jako že "mně to přece neporazí". A dopadlo to špatně. -  Jak jsem jen mohl? Jsem takový cynik a asociál? Bohové... naordinoval jsem si terapii, ze strachu před vlastní bolestí a prázdnotou. Nedokáže mne toho zbavit, ale funguje jako anestetikum. Způsobuje místní znecitlivění.


     Věci nejsou nikdy tak jednoduché, jak se zdají. Rok krásného vztahu skutečně nedokážu ze dne na den odmazat a ani tu dívku, se kterou jsme se nerozešli kvůli nedostatku lásky, ale kvůli zásadní neshodě nad obrazem budoucnosti. Chtěl bych ji zpátky, moje srdce by ji chtělo, ačkoliv rozum ví o tom konfliktu, který nás rozdělil. A ano, ačkoliv jistě někde může být nebo dokonce je nějaká "neznámá", která se ke mně hodila lépe, nehledal bych ji od minuty, jen kdybych věděl, že Ona změní názor a budeme zase spolu.


     Byla to ale ona, kdo mne vydal světu všanc a učinil mne "svobodným" pro ostatní ženy. Já to nechtěl, ale stalo se. Dal jsem to tedy světu naodiv - ona mne nechce - chcete mně? Ale - skutečně to znamená, že ji nemiluji?

 

 

Flori@n

 

 

Komentáře (9)add feed
Miluješ ji. : wendy
A kdyby se zase vrátila ? A byla ta představa o budoucnosti tak diametrálně odlišná - asi byla když způsobila konec - kdo víc ustoupil nebo neustoupil ? Nebo už nebylo kam ?
Smutné, ale literárně nádherně zpracované.
smilies/wink.gif
únor 26, 2009 07:31
jo, překrásně napsané, : kristi
pohled do duše
únor 26, 2009 09:31
od tohohle pána : Petronila
bych tedy - být svobodná a nezadaná - prchala velikou rychlostí.

Nezralost, nevyrovnanost, ublíženost, pomstychtivost, dětinskost .... brr. Zajímalo by mě, kolik je mu let.

Zásadní neshoda v pohledu na budoucí život je IMHO signálem pro to jít "od válu", než bude pozdě, bez ohledu na zamilovanost. A zralý člověk (jedno zda muž nebo žena) by v takovém případě měl podle nátury prokousat nebo proplakat polštář, propotit padesát triček v posilovně nebo napsat do šuplíku spoustu smutných básní, ale tohle....???


únor 26, 2009 12:02
Aaaaach! : Krakonoš
Teda, už jsem to někde četl a mám dokonce vobavy, že tady a dost dávno, ale znovu jsem se tak dojal, až museli vyklidit tělocvičnu, jak praví klasik smilies/grin.gif. Nějak se mi nedaří vcítit se do mentality týpka, co po hádce s přítelkyní jde vykonat pomstu zasunutím do děvky, ale budiž - proti gustu.....
únor 26, 2009 12:44
Zase to hodnotím jako psaní s básnickou licencí : wendy
chtěli byste jen suchopárná čtení, jako když se tu někdo ptal na možnost příspěvků na bydlení ?
A rádi byste samý muže-tvrďáky ? Já ne. Ale je to jen názor.
únor 26, 2009 13:51
Chudáček malej, ubohej, : Myška
jak jinak si měl vyléčit svoje ufrfněné ego, než zasunutím jinde, že. No, tak k tobě bych se milej zlatej Floriane nevrátila, i kdybys po uších chodil.
únor 26, 2009 13:58
jo, uz to tu jednou bylo : mura1
smilies/wink.gif
únor 26, 2009 14:55
... : Justík
Asi má pisatel porád stejné pocity a stavy i řešení rozchodů smilies/grin.gif smilies/grin.gif
únor 26, 2009 15:04
talent! : kordulinka
jsi talent, napiš knížku! opravdu mě zaujal způsob napsání tohoto článečku, je to moc hezký vědět, že i chlap se dovede nad sebou kriticky zamyslet, je mi moc líto, že jsem ve svým
dlouhým životě poznala málo takových oduševnělých mužů, básnicky nadaných, zavání to romantikou, hm, to můžu! a na otázku jesli jí miluješ, no to je tedy otázky, osobně si myslím, že kdyby jsi jí miloval skutečně, tak dokážeš i představy o budoucnosti přehodnoti, zda Ti stojí za to je měnit pro lásku a nebo si tvrdošíně stát za svým a tím svou milovanou ztratit, i když těžko říct, jelikož přesný důvod není znám!
duben 20, 2009 13:04
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]