O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NEMOVITOST ZA SVOBODNA I VDANA PDF Tisk E-mail
Neděle, 15 únor 2009

 Dobrý den, vlastním polovinu rodinného domu, kterou jsem dostala v době, kdy jsem byla svobodná. V současné době jsem vdaná a má na mě být převedena i druhá polovina rodinného domu. V případě, že budu vlastníkem celého rodinného domu a došlo by k rozvodu, bude mít manžel nárok na nějakou část domu?  V případě že ano, co je potřeba udělat před přepisem druhé poloviny na mě, aby celý dům zůstal mně?

Děkuji Veronika

 

 

ODPOVĚĎ:

 

Dobrý den,

 

    darováním nemovitosti Vám -  vašemu manželovi právo na část RD nevznikne - to nevzniká, jestliže se daruje jen jednomu z nich. Ano, je-li po dobu manželství nemovitost darována jen jednomu z manželů, získává ji do svého výlučného vlastnictví a není součástí společného jmění manželů. V případě, že jsou obdarováni oba manželé, nabývají nemovitost do společného jmění manželů.

 

     Vlastnictví nemovitosti lze nabýt jen na základě písemné darovací smlouvy. Tou dárce bezplatně přenechává nemovitost a obdarovaný darovanou nemovitost přijímá.Nedodržení písemné formy má za následek neplatnost darování. Darovací smlouva také musí obsahovat náležitosti, které jsou podmínkou pro provedení vkladu do katastru nemovitostí. I zde musejí být podpisy účastníků na smlouvě úředně ověřeny.

 


 

Komentáře (2)add feed
dědictví : MARUŠ
Dobrý den měla bych dotaz 8.1.2009 mě zemřel manžel.máme 4 děti a rodinný dům. tři bydlí jinde s rodinami a dcera s vnukem 28 let bydlí s námi.Vše s námi financovala děti chtěli na mě napsat dům do doby než sem se zeptala co bude po mé smtri s dcerou a vnukem.Že pak at si jdou kam chtějí že dům prodají.Nemám zájem dům prodávat s manželem jsme byli oba dva v důchodu,a v roce 2005 jsme splatili půjčku.Tak jako nemám zájem jít do garzonky a nebo do domova důchodců jak mě bylo řečeno.Čekáme na odhace a zajímalo by mě jaké máme možnosti s dcerou dům udržet,ostatní přestali se mnou komunikovat.Dostali mě do situace že si připadám jako bych byla něco dlužná jim ačkoliv nikdy sem nic nedávali mají svoje rodiny a bydlí jinde.Prosím je nějaká možnost děkuji za odpověd.
únor 26, 2009 22:54
dědictví : Maruš
omlouvam se dala sem to místo do poradny sem děkuji
únor 27, 2009 12:49
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]