O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

TO VÁM BYL PRIMA TÁBOR! - VIII. PDF Tisk E-mail
Pondělí, 16 duben 2007

 Jsem single. Pro ty, co tohle potřebují více rozvést, dodám, že jsem takový byl prakticky vždycky i když jsem o tom ještě nevěděl, ba ani o tom nepřemýšlel. Kromě více méně dobrovolného společného chození do školy s ostatními dětmi ze vsi, více méně nedobrovolného povinného chození alespoň občas na pionýrské schůzky se spolužáky ze třídy

 

(aby se vlk komunismu nažral a já – koza měl trochu pokoj a zůstal celý), dále pak nadšeného chození na led na rybník si zahrát hokej - kdykoliv během zimy za mých dětských i mládežnických let, si vůbec nepamatuju, že bych někdy provozoval podobnou stádovou aktivitu, jako je jezdit na jakýkoliv tábor.

 

     Mé zkušenosti z táborničení se tak datují až z mé dospělosti, kdy jsem ve svých  29 letech vyjel s kamarádem – stejným novicemjako já, prvně na vodu, tedy sjíždět naše řeky, co by „vodák“.   Ale vodu si nechám na jindy a tak si na ty pověstné, všem členům naší vodácké party dobře známé příběhy ze Stvořidel nebo Ratají budete muset ještě počkat, jestli na ně tedy vůbec někdy dojde. (Pro Inku a jí podobné - netrpělivé, co nesnášejí vomáčku při povídání, doporučuji výše řečené raději přeskočit .  .  . :-))) .

 

 * * *

 

O co delší byl úvod k mému příběhu, o to banálnější a doufám, i kratší bude jeho zakončení. Před pár lety jsem se stal na čas z boháče, který se prohání ve svým fáru po našich silnicích, chudákem, co musí ke svému přemisťování se z místa na vzdálené místo používat vlak a MHD. Protože navržený vlakový jízdní řád se vůbec nekryl s mým pozdním vstáváním, musel jsem každou sobotu pěšky asi 5 km lesní cestou do Plzně na tramvaj. A jednou jsem na té lesní cestě potkal tak asi desetileté členy skautského oddílu na výletě. Každý měl malý zápisník a ve skupinkách se skautíci občas o něčem radili. A najednou mě zezadu doběhl jeden z nich a povídá : „Pane, pane, prosím Vás, mohl byste se mně tadyhle … podepsat?“

 

 

     Ta prosba mě vážně překvapila. Že bych byl už známej i u tak malých dětí, by mě tedy vůbec nenapadlo. Zvlášť, když si fakt nemůžu vzpomenout, kvůli čemu jsem vlastně tak slavnej, že chtěji můj podpis už i takhle malý děti…  Ale život mě naučil být trochu opatrnej a tak, než odmítnu, zkoumám podaný notýsek. Jsou v něm různě nadepsané kolonky a vidím, že účelem bojové hry, do jejíž pravidel a cílů právě nahlížím, je mít na konci výletu všechny kolonky vyplněné a já mám jednu z nich vyplnit svým podpisem. Že by tu šlo o nějakou boudu se mi nezdá a tak ještě přemýšlím, zda se mám podepsat svým nebo vymyšleným – nezneužitelným jménem. „A kde se mám podepsat,“ ptám se, abych nezpůsobil nějakou nepříjemnost. „Tadyhle to potřebuju,“ ukazuje kluk prstem kolonku. Koukám – a tam je nadepsáno: PODPIS NEJSTARŠÍHO ÚČASTNÍKA VÝLETU.

 

 

     Podepisuju se svým jménem. Dělá mi ovšem dost problém zachovat vážnou tvář... Povedlo se. Ten hoch by si to nezasloužil, abych se začal smát, když si mě vybral jako svoje terno. Jestli se klukovi podaří vyplnit i ostatní kolonky, tenhle podpis určitě rozhodne o vítězi. Podpis ještě staršího nejstaršího účastníka výletu určitě nikdo mít nebude, sem si jistej.

 

 

     A tak jsem se konečně po čtyřicítce stal - po zralé úvaze a dobrovolně - účastníkem výletu skautské skupiny a konečně se tak zařadil do stáda, jak se o to u mě společnost povětší část mýho života zatím bezvýsledně snažila.

 

toulavej

 

 

Komentáře (5)add feed
Jo, toulavej : Ariana
to víš, pro desetiletýho kluka je takovej čtyřicátník přímo stařešinou. Je to zábavné, jak si člověk tu laťku stáří posouvá s vlastními přibývajícími lety.
Jinak já jsem jednou takhle musela žádat o podpisy při mém singl skautském výletě (a to mi už bylo 18 let), abych měla potvrzené, že jsem skutečně ušla sama dvacet kilometrů po správné trase. Přepadla jsem kvůli tomu hajného, jednoho chataře, vesnickou stařenku a prodavačku ve Smíšeném zboží. Pro mě coby tenkrát dost plachou a introvertní dívku, která by sama od sebe nikoho neoslovila (snad jen v případě požáru) to byl docela odvaz.
duben 16, 2007 11:01
Ariana: : opas
Jo, moje babička (89) všechny lidi popisuje mladý pán(dáma) s vyjímkou tety (93). A má pravdu smilies/grin.gif
duben 16, 2007 12:04
vzpomínám, jak v krásných 15, mi jeden tanečník : Lilly
v tanečních představil svou starší sestru, totální babici, divila jsem se, co k nám do našich tanečních, leze - baba jedna, osmnáctiletá...
duben 16, 2007 12:17
koukám, že jsem zmiňovaná v článku jako velký netrpělivo, díky : Inka
k tomu věku Tě většinou nevědomky odsoudí ostatní. Pamatuju si jak jsme se děsně řehtali mému bratrovi, když nám s otazníky v očích s velkým údivem tohle vyprávěl. On byl totiž leta svobodnej a tak si připadal stále mladej, ženil se až nedávno. Pořád od maturity vypadal stejně, stejná kila, stejný účes, mladistvě se oblékal .... a také měl ten mladistvý pocit, až ho z toho vyvedli dva náctiletí výrostci jednou když čekal večer na stanici na autobus domů. Popošli blíž, prohlídli si ho a řekli mu: "Pane nevíte kolik je hodin???" Tehdá se prý otočil a rozhlídl se, jestli za ním někdo přece jen ještě někdo nestojí.
duben 16, 2007 12:27
kdyso jsem někde četla : AlenaT
takovou povídku, kdy manželka pátrá po tom, jak vypadá její sokyně.,sedmdesátiletá babička:"no taková ta mladá holka, kost a kůže, polonahá, vodbarvený vlasy, rodiče by jíměli seřezat a né jí takhle pouštět ven.Holý nohy, sukni pod zadek....však se dočká, revma ji nemine." Šedesátiletý pán:"Jooo, moc hezká holka, taková moderní, čupr, minisukničku a pěkný prsa - kočka". Pán středního věku:"Moc hezká dáma to byla, elegantní, pěknou postavu měla", mladičká dívka:"Jo taaa - no teda byla děsná. Prej minisukně - nohy měla jak dráty do betonu - a ten účes! Blbě vodbarvený vlasy, staromódní ohoz - a stařičká byla - asi třicet nebo padesát - smrt už měla ve vočích." Takže oaní dodnes pátrá po tom, jak ta její sokyně vlastně vypadá...všechno je relativní.
duben 16, 2007 18:45
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]