O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

LEGRACE NA PLACE - NÁŠ KOCOURKOV PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 12 únor 2009

To se nám toho v poslední době seběhlo... Mistrovství světa v klasickém lyžování se koná každé dva roky, v Česku (začne ve středu 18. 2.) bude úplně poprvé. Podle zjištění Nejvyššího kontrolního úřadu při jeho přípravě došlo k podvodu, úvěrovému podvodu, porušování pravidel hospodářského styku a porušování pravidel při správě cizího majetku.

 

 

 

 

 

 

 

     NKÚ kontroloval víc než jednu miliardu vydaných korun a našel problematické využití mnoha desítek milionů. Vedení NKÚ předalo závěry kontroly státnímu zastupitelství. Podle prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu Františka Dohnala prověřovali roky 2006 a 2007, částečně i rok 2008. Ze zprávy vyplývá, že selhalo jak ministerstvo školství, tak vedení města Liberce a Technické univerzity v Liberci.

 

     Šampionát se měl původně obejít bez finanční pomoci státu, nakonec ale z veřejných rozpočtů získal téměř dvě miliardy korun. 

 

 

 

 

     A další:

 

    Už v noci na neděli těžká nákladní auta odvážela sníh na tratě ve Vesci sníh z luk na Jizerce. Nakladače ho tam plošně vyhrnovaly až na zem. Sníh braly také z některých lesních cest. Podle ochránců přírody leží louky na Jizerce ve druhé nejpřísněji chráněné zóně chráněné krajinné oblasti a v evropsky významné lokalitě soustavy Natura 2000. Bagry podle běžkařů navíc berou sníh přímo na Jizerské magistrále v okolí Smědavy a ničí běžkařské tratě. Libereckým pořadatelům prý hrozí pokuta až 2 milióny korun.

 

     Co je to za lidi, kteří pro slávu vlastní a snad i trochu ostatních jsou ochotni devastovat půlku Jizerek, aby přemístili sníh na patřičné místo, který beztak odtaje dříve, než se na kýženou lokalitu dostane? Ano, převážení sněhu na stovky kilometrů je pouze logickým vyústěním toho, že jsme neschopni pochopit odkaz „největšího Čecha" Járy Cimrmana, který zastával zásadu, aby sportovní klání „bylo jako ze života", a tak odmítal, aby se pro sport vytvářely zvláštní podmínky. „Bude-li Vás honit četník nebo budete-li spěchat na vlak, také neodložíte zavazadla a nepřevléknete se do trenýrek s lampasy." 

 

     Zkrátka - zlatá Katka by měla více naslouchat hlasu mrtvého génia... 

 

Flori@n 

 

          

Komentáře (28)add feed
Já to říkám pořád, že žijeme v Absurdistánu. : strejda
Florian také umí seknout do živého...
A to jsem byl nařčen, že si všímám pouze negativ, ale ony ty lumpárny stále narůstají a narůstají a překrývají pozitiva. I sport už přestal být sportem.
A to se Bém a spol chce zviditelňovat pražskou olympiádou. Panenko vyskákaná...

únor 13, 2009 01:52
Ano, zase krásný příklad, : Eva
že peníze jsou, jen ty úplně chaoticky se vyhazují z oken smilies/grin.gif
Slyšela jsem, že v Praze budete mít ale ohledně olympiády referendum: chcete mít v Praze olympiádu? a) letní, b) zimní smilies/grin.gif
únor 13, 2009 08:05
Peníze jsou - a teď názorně vidíme kde třeba jsou.... : wendy
to se Kačenka do něčeho namočila. Někde jsem slyšela toto : Kdyby MS v Liberci ukázalo, že na pořádání OH FAKT nemáme, stálo to za to ! Asi jo. Nechme OH větším bohatším.
Všímáme si negativ i pozitiv. Obé patří k životu. Když zůstanu úplně doma - Hradec je 12. nejatraktivnější město v republice. Fakt zkrásněl, opravami, změnami, fasádami. A že se snažíme, dosáhneme na dost peněz z EU.
Jen se bojím abychom se nezačali opičit po nějakýchh nákladných majstrštycích. Třeba že bychom pořádali ME v lyžování kolem Biřičky a kopce Rozárky...
smilies/wink.gif
únor 13, 2009 08:54
na jedné straně se vybírá po korunkách, : ivanka
na druhé se vyhazujou miliony.
Jenže - mluví se jen o těch korunkách. O těch větších sumách, protože jsou za nimi větší "hlavy", se většinou mlčí.
No, jsem zvědavá, jak tohle dopadne, jestli se to zase elegantně nesmete se stolu!
únor 13, 2009 10:16
Anebo si vemte ten bordel... : ivanka
nemyslím tím současný stav našeho státu vůbec, ale ten, co měl ten pán Mrština. On sám přiznává: "Byl to takový slušný podnik. Chodili tam slušní lidé – inkognito."

Říká však, že nevěstinec neprovozoval přímo on, nýbrž jeho nájemce. Zřejmě i proto policie Mrštinu za kuplířství nikdy nestíhala, přestože se aktivitami v nevěstinci zabývala.

Pronájem podniku je klasický způsob, jak se dá trestnímu stíhání vyhnout – podnikatelé obvykle pronajmou buď jednotlivé pokoje prostitutkám, anebo prostředníkovi. Policie pak neví, koho z kuplířství obvinit.
nojo, no... to jsou starosti...
HLAVNĚ, ŽE JSME MU NA TEN JEHO BORDEL TAKY PŘISPĚLI I MY

únor 13, 2009 10:58
Kdopak jste se včera díval : Míša šíša
na pořad "Máte slovo" ?
To byla dobrá fraška. smilies/sad.gif
únor 13, 2009 11:10
Já ne, : wendy
copa bylo zajimavého na tapetě ? Pprosím o info ve zkratce, abych byla v obraze...dík.
únor 13, 2009 12:08
Wendy, : Míša šíša
přečti si diskuzi pod článkem a budeš v obraze natotata smilies/kiss.gif
http://www.mateslovo.cz/2009/02/mate-slovo-nevybirani-poplatku-v-lekarnach-a-nemocnicich/

únor 13, 2009 12:22
Jo. fajn, dík : wendy
nechám si to na doma. Kdyby s těmi poplatky vůbec nezačali, bylo by o nepříjenost míň.
Řešení...
No nic, pěkný víkend, už máme zase pátek, zase budeme doma, to bude otrava bez práce ...

smilies/wink.gif smilies/wink.gif
únor 13, 2009 13:23
wendy:tak jdi za me do prace : kytka
a ja se budu doma nudit klidne cely vikend smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
únor 13, 2009 13:54
S dovolením, zas bych to z negativa rád vrátil do NORMÁLU, TO úplně stačí . . . : toulavej
O MS v JAKÉMKOLIV druhu sportu se VŽDY svádí veliká bitva. Takže, když vybrala mezinárodní komise zrovna nás, BYL TO VELIKÝ ÚSPĚCH naší diplomacie. DŮVOD, PROČ chtějí státy pořádat POPULÁRNÍ sportovní soutěže je PROPAGACE, zviditelnění toho státu ve světě, což má VĚTŠINOU za následek ZVÝŠENÝ ZÁJEM turistiky, tedy příliv peněz a tedy vyšší výdělky podnikatelů i zaměstnanců v nejrůznějších oborech v tom státě, tedy následně i vyšší odvod daní do státního rozpočtu, ze kterého se pak DOTUJÍ JINÉ bohulibé věci pro obyvatele. Na REKLAMU se dnes vydávají ohromné peníze všude v rozvinutém světě a VĚTŠINOU se na tom vydělá. Proto i každý stát v Evropě DOTUJE tyto akce, protože dnešní špičkový sport se nedělá kvůli sportu samému, ale kvůli reklamě. Stejně, jako se nevysílá program na komerčních tv kvůli pořadům, ale kvůli reklamě, pospojované zábavou . . .
Jestliže už jsme byli vybráni pořádat MS, NEMŮŽEME si dovolit, abychom ho nedokázali zorganizovat. Znamenalo by to, že už NIKDY v ŽÁDNÉM DRUHU SPORTU žádné nebudeme pořádat. Přestali bychom býti DŮVĚRYHODNÍ. A o důvěře se tu objevují články pořád.

Když jsou pořadatelé navíc i šikovní, ještě i sami vydělají na pořadatelství ( jako např. LOH v Atlantě ), takže zase odevzdají přes daně něco do státního rozpočtu, ze kterého se pak může uspokojit třeba ten požadavek na VYŠŠÍ financování domovů důchodců, na které je jich jinak málo . . .
TAKŽE, ti, co tvrdí, že ty dotace státu jsou VYHOZENÉ peníze, NEMAJÍ PRAVDU. Vyhozené peníze byly na dotaci bordelu významného člena socdem, schválené 2 dny před volbami v roce 2006 pány Sobotkou a Martínkem, co by ministrem financí = NEJPOPULÁRNĚJŠÍM politikem současnosti a ministrem pro místní rozvoj, oba ze socdem. Ano, tyto peníze měly být použity třeba na DD.

Jestli i po této přednášce se ještě najde někdo, kdo přesto bude tvrdit, že dotace na MS v lyžování byly vyhozené peníze, tedy něco, co se děje v Absurdistánu, měl by odevzdat maturitní vysvědčení nebo diplom čehokoliv – má-li ho. Obyvatele se základním vzděláním zatím toleruji . . .

únor 13, 2009 14:04
Pokud jde o Absurdistán, pak dobrou ukázkou je příklad ze staré dobré, konzervativní Anglie : : toulavej
Royal Bank of Scotland (RBS) chce vyplatit až miliardu liber na bonusy svým zaměstnancům, přitom nedávno obdržela vládní pomoc v objemu 20 miliard liber. Informoval o tom v neděli deník Daily Telegraph.
"Bylo by špatné odměňovat lidi, kteří přivedli svými riskantními kroky banky ke dnu a způsobili tak problémy milionům svých zákazníků. Ano, úspěch by měl být odměňován, selhání však nikoliv," prohlásil na adresu kroku RBS britský ministr financí Alistair Darling.
Banka nyní projednává objem bonusů s vládní komisí, která kontroluje státní podíl v bankách.
Royal Bank of Scotland se však brání tím, že miliardová odměna je v meziročním srovnání o 60 procent nižší, její hotovostní složka je pak podle banky nižší až o 80 procent. I přes tento argument lze však očekávat, že pokud k výplatě skutečně dojde, setká se u veřejného mínění se značným nesouhlasem.
Royal Bank of Scotland (RBS) za loňský rok vykáže ztrátu až 28 miliard liber, což by byla největší korporátní ztráta v historii Velké Británie. Informovala o tom v pondělí agentura Reuters.

únor 13, 2009 14:23
Wendy, : Míša šíša
taky si to můžeš celé přehrát v archivu ČT: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/209572230800002-mate-slovo/

Ale osobně si myslím, že je to ztráta času. Jedině, že by jsi chtěla vidět, jak pár psychopatů v afektu huláká na Ratha, a brát to celé jako povedenou taškařici.
únor 13, 2009 14:25
Toulavej : eva_ja
S tou důvěryhodností máš sice pravdu ALE takovéhle akce by se měly pořádat tam, kde to je možné. To, že se kvůli nějakým sportovcům zniční příroda je od nás bezohledné a sobecké (píšu od nás ve smyslu od lidí). Matka příroda nám bude asi muset zase poslat nějaké povodně, vichřici apod. abysme se nezabývali blbostma.

To jse stejná blbost jako když byla v Číně Olympiáda, taky tam vůbec být neměla. Ale když on je vlastní krátkodobý prospěch tak přitažlivý.
únor 13, 2009 15:14
Je pochopitelně ŠPATNĚ, když se uspořádají závody v čemkoliv v místě, : toulavej
které na to nemá vhodné přírodní podmínky, které ty závody potřebují. U nás, kde jsou mírné zimy, je riskantní něco podobného pořádat, když nevíme, jaké počasí bude. Jenže, když jsme žádali o pořádání MS, tak tak mírné zimy ještě nebyly . . . No, je to ponaučení pro příště. Ale, nejsme žádná světová výjimka. V arabských emirátech se pořádá formule 1, v poušti, kde písek zaleze i do motorů aut a motory se nedají dobře uchladit . . . V Singapuru se jela letos poprvé F 1 v noci, protože je to při osvětlení atraktivnější a vyřeší se tak posun v časovém pásmu pro Evropu a Japonsko i když je to plýtvání energií a závodníci v té rychlosti špatně vidí . . . Za vším jsou totiž jenom obyčejní lidé . . .
únor 13, 2009 15:31
toulavej : eva_ja
No, doufám, že se poučíme a do OH se nepustíme :-)
únor 13, 2009 15:43
právě proto, že za vším v lidské společnosti jsou lidé, ani LOH se nedá vyloučit. Za 10-20 let bude totiž svět vypadat jinak. : toulavej
Budou zde jiní politici, moc se obávám, že ještě větší populisté, než jsou dnes v socdem a každej POMNÍK na věčnost, zápis do historie se počítá . . . Tak vznikla DNEŠNÍ EU - pan Chirac, pan Schroder a pár dalších levicových evropských politiků si začalo stavět pomník - EU, Spojené státy Evropské, president, společná politika (pro ně výhodná) ap. . . .
Prostě, někdo něco rozhodne mnoho let dopředu a pak to lidi musí zaplatit, když už to za ně někdo rozhodl a teď přišlo na to placení . . .
únor 13, 2009 16:29
prdlacky : mura1
***Jenže, když jsme žádali o pořádání MS, tak tak mírné zimy ještě nebyly ...***

jo, kdy jsme zadali? ve starsich ctvrtohorach? mirne zimy jsou poslednich 20 let
únor 13, 2009 17:09
muro 1, nejprve bychom museli určit, co znamená pojem „mírné zimy“, abych mohl dále argumentovat. : toulavej
Bohužel, nemám čas, dokazovat, že v době získání pořadatelství MS NEBYLY tak mírné zimy, které by neměly dost sněhu a zimy, aby i v nadmořské výšce 400 m neumožnily u Liberce, aby se tam sníh v polovině února udržel. TAK HLOUPÝ národ zase nejsme. Ale ani mezinárodní komise, která rozhodla o přidělení, URČITĚ NEBYLA TAK HLOUPÁ. Nebo máš jiné přesnější info ? Tak sem s ním, o hlouposti mezinárodních komisí tady ještě nic nebylo. Ani o té, co vybrala Kaplického knihovnu i když nesplnila zadání soutěže. Tak se prostě během soutěže změnila pravidla, tedy zadání. No, bóže, to je toho, přece ten projekt nevyřadíme, když má vyhrát . . . Možná, že takhle mezinárodní komise pracují, nevím, v žádné jsem ještě nebyl.
únor 13, 2009 17:59
No, možná : wendy
bychom kvůli zviditelnění mohli příště vyfouknout Asztrálii ten jachtařský závod...
smilies/wink.gif
únor 13, 2009 20:26
Asztrálie žádná není : wendy
ale Austrálie nějaký Cup má ! Jupí !!!!

únor 13, 2009 20:28
Ano, Wendy, zviditelníme se nějakou světovou regatou, : Eva
třeba na Máchově jezeře smilies/wink.gif
únor 13, 2009 22:16
Teda, ty si fandíš, toulavej! : Béda Traktorista
Kdybys ten čas měl, tak bys to dokázal a oni by sedli na prdel a žádný mistrovství by nebylo. Jen bys musel dát bacha, aby náhodou ten rok nepřišla zas Ladovská zima a čtvrtej měsíc furt prosinec, aby ti pak na tu prdel nedali oni.
Evo a Wendy, já bych udělal spíš nějakej ten vylovovací cup třeba na Orlíku, na
Seči nebo na nějaký další ještě nevylovený přehradě. smilies/wink.gif
únor 13, 2009 22:30
Béďo, asi jsi to špatně pochopil a nebo jsem to špatně napsal já, : toulavej
protože jsem chtěl zdokumentovat to, že ZŘEJMĚ byly dostačující zimy v okolí Liberce v době, kdy nás vybrali na pořádání MS. Myslím, že těžko budou dávat komise pořádání zimních sportů někomu v Africe, když tam mají sníh jenom na Kilimandžáru a ten už taky moc ne.
únor 14, 2009 10:40
Nojo, ona se zima naplánovat nedá : wendy
ani podle principu pravděpodobnosti. Teď byly tuhý a sněhovatý, budou zas. A když ne, tak zpludrujeme okolí a navozíme náklaďáky sněhu. Smůla ! A na Kilimandžáru by mohly být takové kokosy na sněhu.
Béďo, tak tebou navrhovaný závod bychom stopro vyhráli !
smilies/wink.gif
únor 14, 2009 12:06
ještě poznámka . . . : toulavej
staženo z Wikipedie : FIS Mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2009 je jedna z největších sportovních akcí v historii České republiky, která se bude odehrávat od 18. února do 1. března 2009 ve sportovních areálech v českém městě Liberci. Jedná se o čtvrtý šampionát v historii České či Československé republiky. První šampionát na našem území se konal v roce 1925 v Jánských lázních, dva šampionáty hostily i Vysoké Tatry (1935 a 1970). O pořadateli mistrovství rozhodla Mezinárodní lyžařská federace (FIS) na svém zasedání 3. června 2004 v americkém Miami, kdy Liberec porazil poměrem 11:4 norské Oslo. Mezi klasické lyžařské disciplíny patří běh na lyžích, skoky na lyžích a severská kombinace. Na 45. kongresu FIS v portugalském městě Vilamoura v květnu 2006 bylo rozhodnuto, že právě v Liberci bude premiéra skokanské soutěže žen na normálním můstku (HS 100).

Když k tomu přidáme tenhle článek http://aktualne.centrum.cz/domaci/pocasi/clanek.phtml?id=629662 vyjde nám, na rozdíl od vývodů pí Honsové, že za NORMÁLNÍCH OKOLNOSTÍ tam toho sněhu bývá v této době přiměřeně aspoň tolik, aby se to MS mohlo uspořádat . . . howgh

únor 16, 2009 08:53
no, panbuh se slitoval nad raselinisti na smedave : mura1
a proto od rana snezi a snezi :-)
únor 16, 2009 09:22
Michaela a diskuzní šou : Avina
smilies/cheesy.gif smilies/wink.gifObčas,při reklamě,zabloudím i na tento pořad.Hádání těch drzejších/jednou jsem vciděla rudě naštvaného lékárníka,jak řval a domáhal se stále své písně/za přizvukování moderátorky.Nezvládá to a tak je s těmi křiklouny:zachraňte cirkrtné,aspoň nám dává práci při vybírání almužny,boje,zviditelnění a oddálení POZORNOSTI od podstatnějších věcí. smilies/cry.gifPanbí architektka plýtvá penězi pro svůj velký počet náměstků.Bere invalidní a ještě plat min.tak se jí žije.Dluhy od ošetřených cizinců JI netrápí,ale almužna 30Kč sno.FUJ! smilies/grin.gif smilies/undecided.gif smilies/cool.gif
březen 09, 2009 14:16
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]