O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení






Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

TĚŠÍTE SE NA STÁŘÍ? PDF Tisk E-mail
Úterý, 10 únor 2009
Přejít na obsah
TĚŠÍTE SE NA STÁŘÍ?
Strana 2

 

 

 

    

     Tož jsme je vyburcovali a syn jim napsal odvolání, vysvětlil případné další kroky, napsal plnou moc pro zastupování babičky ve věcech úředních, kterou jim ale odmítli na úřadě přijmout; až po synově telefonátu ji tam „milostivě směli" znovu dovézt a teď čekáme. Jenomže - babička z toho všeho byla od začátku psychicky velmi špatná, vůbec se nám nelíbila...až jednou volala kamarádka, že babička se mnou chce mluvit. Byl to rozhovor, na který nikdy nezapomenu a ačkoliv jsem se nikdy nedopustila fyzického násilí a i se slovním mám velké zábrany, po jeho skončení bych celému městskému úřadu i slavnému reviznímu lékaři, i těm vyšším „hlavám pomazaným" s gustem šlápla do ksichtů.

 

 

     Babička mi potichu oznámila, že už žít nechce, že se hrozně stydí, že tak je neschopná, že uvádí své bližní do existenčních problémů, nerváků, ale že jim to nechce říkat, protože by ji přemlouvali, že oni to všechno vydrží bez problému...  A jak řekla, tak se stalo; do pár dní měla infarkt a do nemocnice... Ještě ji pak vrátili z nemocnice na jeden den domů, aby ji tam druhý den museli přijmout zpět (s těžkým zápalem plic). Tak teď jen všichni čekáme, jak dlouho to její tělo vydrží.

 

     Dávno vím, že život nebývá fér a že 86 je požehnaný věk - a nedělám generalizace z jednoho případu - ale rozhodně protestuji proti tomu, aby člověk musel být odejit takhle nezaslouženě zlomený... A v podporované domácí péči navíc...

 

 

Eva

 

 

Komentáře (24)add feed
Nejsou peníze : wendy
a tak se jde cestou nejmenšího odporu - bude se šetřit ns těch, kteří se moc bránit nemohou.

Zcela nedávno u mě plakala jedna klientka - na posudkové komisi ji odejmuli invalidní důchod. Nemá levou nohu a toto bylo překvapivě překvalifikováno jako kosmetická vada. Může chodit ? Může. Tak co.

Před týdnem se vrátil kamarád z cesty po Vietnamu a Laosu. Přijel a prohlásil : "Máme se tu všichni skvěle, měli byste to vidět tam!"

Tak jak to vlastně je ?
únor 10, 2009 20:56
Nikdy nebude dost peněz, : Eva
ačkoliv je jich vlastně dost.
únor 10, 2009 22:17
Evi, : skaz
mám to docela čerstvě za sebou - jako nejstrašnější jsem brala,když jsem musela takřka nechodící mámě zařizovat potvrzení o inkontinenci třetího stupně - bylo potřeba potvrzení od gynekologa a nikdo ji nechtěl vzít,když se nedostane na "kozu" a nikdo ji nebyl ochoten toto potvrzení napsat jen tak - ovšem pojišťovna to vyžadovala,aby jí mohla proplácet pleny - hororová situace,obcházet a prosit o něco,co muselo být každému jasné i bez prohlídky - nakonec jsem ho zaplatila.Další překvapení mne čekalo před týdnem - volala paní ze sociálky/poprvé od doby,co tam máma byla evidovaná/ a sdělila mi,že naše odvolání bylo zamítnuto a ona,aby to mohla dokončit potřebuje,abych jí poslala úmrtní list mámy,jinak že VĚC nemůže dokončit.No - k tomu už není co dodávat - jenom přemýšlím,když ji ho nepošlu,co si chudák počne.
únor 10, 2009 22:24
s tema invalidnima duchodama to vubec nechapu......... : Polarka
nekdy ma invalidni duchod clovek ktery ho nepotrebuje vubec....jindy zase ho nema ten co ho potrebuje moc. Kazdy rok se musi na posudkovou komisi....to si mysli, ze nekomu naroste noha, nebo probehne jine zazracne vyleceni? Jo lidi invalidky zneuzivaji, to je fakt ale....lidi budme rozumni!
Ja mam invalidni duchod na lupus. Jednou provzdy. Zadna posudkova, jen obvodnilekar napsal jak ma tom jsem. Od te doby se vsechno vyrizuje aniz bych o tom vedela.Lupus totiz patri mezi choroby nevylecitelne a dianosa lupus = invalidni duchod, coz by si mohli uvedomit i cesti posudkari, kteri davaji holkam v Cesku laskave duchod na rok.....a jeste s nervama.
Duchod v Cesku jeden z nejobvyklejsich....na zada,tady skoro neexistuje. To opravdu museji doporucit specialisti. Jo a protekce se tady zadna nekona!!!!

únor 11, 2009 01:49
přesně kvůli tomu jsem odmítla invalidní důchod : alena puntíkovaná
a radši šla do starobního, který je o něco nižší. Na tyhle komise každý rok už nemám ve svém věku nervy. A nemyslete si, že to bylo jednoduchý.Starobní důchod vám nedají, když máte nárok na invalidní, kterej vám ovšem mohou kdykoli sebrat - podle toho, jak zrovna mají příslušné komise nakázáno. Takže jsem musela jít na sociálku, zažádat o zamítnutí invalidního důchodu - počkat až mě pozvou na komis, tam si mysleli, že je to asi nějaká sranda, tak si dali na čas, s rozhodnutím o odnětí invalidního důchodu zas jet do Krížové 5, na důchoďák a tam znovu podat žádost o starobní důchod...tři měsíce mě ta legrace trvala, než mi ten starobní důchod přiznali a začali vyplácet. Tady proxstě nejsme v americe...
únor 11, 2009 05:58
také jsem si tím prošla : Inka
nějaký ten rok s tátou a jsem bohu vděčná za to, že maminka 72let a teta 76let jsou ve svém věku opravdu čilé jak duševně tak fyzicky a života schopné.
Na druhou stranu vím o pár mladých lidech, kde např. muž je již nějaký ten rok na pracáku, pobírají co se dá, čekají již druhé dítě, žijí v pronájmu, což levné není, on pracuje pouze na černo a mají se docela dobře. A nikdo se nad tím nepozastaví. Je zajímavé, že z pracáku nechodí kontrolovat ty, jež toho využívají nadmíru dlouhou dobu, jsou mladí a nemají jediný důvod tam setrvávat déle než dva měsíce, což mi připadá maximálně dlouhá doba na to najít si jakoukoliv práci, třeba i mimo obor!!!!
Jen se podívejte třeba konkrétně na bezdomovce v Praze, dříve tam byla věková hranice 50 - 70 let, podívejte se teď jsou tam převážně lidé 20-40 let, vlastně lidé v produktivním věku. Jakto, že nejsou páky je donutit dělat?!?!?!?!
Bohužel to jsme my kdo je živíme a živit budeme!!!! A pak kam se ty peníze ztrácejí.
únor 11, 2009 07:21
Je to ponižující : saffron
a nedůstojné pro všechny, kteří tím musím projít - jako by nestačilo, že si tito rodinní příslušníci dobrovolně zvolí "životní styl", který je náročný po všech stránkách. Stát jasně dává najevo, co si od svých občanů přeje - pracujte dokud můžete a my za to s vámi a s vašimi blízkými budeme jednat jak s hadrem a připravíme vám "andrenalinové" stáří:-((. Evi, s tím zdravotním by neměl být problém - platí se vždy za celý měsíc,takže pokud přišla do evidence ÚP během prvních tří dnů v novém měsící, tak jí datum podsunuli k začátku měsíce, pokud přišla později, tak i tak by měla mít ten leden zaplacený.
únor 11, 2009 07:31
Víš, Saffron, přesně, já je nesmírně obdivuji, : Eva
protože pochybuji, že bych toho sama byla schopná smilies/wink.gif Mockrát jsme s kamarádkou narazili na to, že by potřebovala , ke všemu: právní, všeobecné medicínské, rehabilitační, psychologické atd. vzdělání, aby se to dalo zvládnout. Jsem to nechtěla nějak tady dramatizovat, ale je ta péče náročná hlavně psychicky. Tahleta holka by neměla problém si sehnat práci, je samostatná, dokonce používá u práce hlavu, ale v podstatě je s ní jednáno, jakoby byla netáhlo. Já bych tedy 6 let 24 hodin dělat nevydržela smilies/wink.gif Máme spolu úmluvu, že kdykoliv se může zjevit u nás, občas fakt přijde a svalí se a brečí. Jediné, co si dovolí, v pudu sebezáchovy, tak 14 dní dovolenou, kdy se starají její sourozenci. A to vůbec nemluvím o tom, že je jí 55 let, tudíž ona doživotně "zaplatí" za to, že si dovolola se takhle nezodpovědně "válet šunky" výší důchodu. S tím od začátku počítají.
Díky moc za odpověď na to pojištění, vyřídím smilies/wink.gif
únor 11, 2009 07:49
Holky, to, co píšete, je mi děsně líto, : Eva
ale mne to jen znovu ubezpečuje o tom, že peněz je fůra, akorát unikají úplně nesprávným směrem a ti, co jsou nevyžírky, na ně ani v mezních situacích nedosáhnou.
únor 11, 2009 07:57
Viď, Skazíčku, : Eva
bys klidně mohla vyvinout úplně stejnou aktivitu, jako sociálka a dělat mrtvého brouka, ať se s VĚCÍ třeba po...sesouvají. Teď už. smilies/wink.gif
Já teda tuším, že doktoři mají určitě nějaké nařízené kvóty atd, ale kde nechali soudnost a odbornost?
A jak si mohou dovolit odmítnout někoho, protože je vážně nemocný a na ně odkázaný, vyšetřit?

Ano, máme v okolí taky pár "těžce invalidních" důchodců s krční páteří, zádama, cikánům snad místo rodného listu dávají už při narození rozhodnutí o invalidním důchodu...
únor 11, 2009 08:17
Kde nechali někteří lékaři svou odbornost a soudnost ? : wendy
V kasičce, spolu s čistým svědomím a ctí...jak je vidno, žádnému oboru se to nevyhne.
smilies/undecided.gif
*****************************************
únor 11, 2009 08:48
No Wen, tolik hvězdiček, : NČ
to teda musí bejt hodně peprná sprosťárna!!!!
únor 11, 2009 09:01
těšíte se na stáří? : mia
Já bláhová si myslela,že když člověk stárne zešediví mu jen vlasy..že je to hlavně ubytek fyzických a duševních sil to si člověk nějak začne uvědomovat po čtyřicítce ted k padesátce.Neumím se vžít do situace starého člověka,který celý život pracoval a ted když sám už nemá sílu a energii,aby si sám něco zařídil,jen zoufale a bezmocně trpí duševně trpí.Dneska se skoro každý těší do důchodu,aby si "odfrknul" a každý ho chce prožít důstojně.Jenže tohle jsou uvahy a jak to konkrétně změnit Evo?máme vůbec my obyčejní lidé dole nějakou moc,šance??
únor 11, 2009 10:01
Já se těším, že se dosyta vyspím. Konečně. : wendy
Strejdo, to si piš, že jsem u těch hvězd nadávala. Systém mi vytkl krátký komentář- tak jsem ho tam poslala !
smilies/wink.gif
únor 11, 2009 10:50
Wendy, musím ti vyseknout poklonu, : Eva
protože tipuji, že ty se asi profesionálně nacházíš přesně mezi těmi 2 stranami: klienti X lékaři a pojišťovny.
To musí být velice náročné, to lidsky i odborně ustát!
únor 11, 2009 12:17
Děkuji, vážím si toho : wendy
jsou určitě horší práce. Ale dokud jsem to nedělala, nevěřila jsem že "práce s lidmi" může být taki vyčerpávající. Snad nejhorší jsou psychické diagnozy. Člověk se musí naučit nebrat nic osobně.
A teď si jdu uvařit tu kávičku...jo, právě hlásí v radiu, že od poplatků budou osvobozeny děti do 18 let. Ergo kladívko, máme na krku vzpouru pediatrů.
únor 11, 2009 13:02
... : bb
myslela jsem, že pracuješ na úřadu práce, tedy ne že tam by to byl med, ale psychické diagnózy se jim snad vyhnou :-)

únor 11, 2009 17:55
bb nevyhnou : wendy
fakt nevyhnou. Mám na starosti občany částečně a plně invalidní, což zahrnuje postižení fyzické, mentální a smyslové. Ale tos nemohla vědět. Tak teď už o víš.
smilies/wink.gif
únor 11, 2009 21:45
no když se vrátím zpět k tématu, : Inka
tak já se na důchodek moc těším už od maturity, jak si odpočinu, budu číst mrak knih na které teď nemám čas, protože se starám o to, abych se v důchodku měla v rámci možností, bydlela v přírodě, měla kompletně dodělaný baráček, budu mít již splacené dluhy, rozhodně se nenechám od nikoho otravovat, dětem již dopředu říkám, že jsem neperspektivní babička, ne že bych nepohlídala či buchty neupekla, ale zase rozumně, oni jsou rodiče. Mám ještě mrak plánů, co bych chtěla uskutečnit a dost jsem jich také již uskutečnila, takže jsem se sebou moc spokojená a i s tím jak se všechno vyvíjí. Po strašné zkušenosti s tím jak dožil můj otec se starám o to, aby bylo moje zdravíčko ucházející a nepotřebovala nijak moc péči našeho zdravotnictví, abych umřela zdravá a nejlépe ve 100 letech a ze dne na den, abych si svého života užila do sytosti smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
únor 12, 2009 04:22
jo, když jsem šla do práce, tak jsem si : alena puntíkovaná
spočítala, kolik přesně dnů mi zbývá do důchodu a každý den si odškrtávala. Teď, kdy v něm jsem, sháním práci, abych přežila, což z důchodu nelze. Jo, odříkaného chleba - největší krajíc. smilies/cheesy.gif
únor 12, 2009 06:43
Já mám taky spoustu plánů, Inko : wendy
a jsme zvědavá, na kolik procent se mi je podaří uskutečnit. Kromě dostatečného spánku a občasného radostného babičkování metráky knih k přečtení a ještě pár expedicí, asi Dálný Východ, nebo mě lákají Velikonoční ostrovy. Mezitím dopiplat chaloupku. Ale ještě si počkám.
Hlavně zdraví, děvčata a chlapci, hlavně zdraví. Když budeme zdraví, bude se nám líp i nadávat...
smilies/wink.gif
únor 12, 2009 06:56
Inko, dobrá idea : Míša šíša
Taky se těším a taky si to takhle lakuju narůžovo. Ovšem ženy, které už v důchodu jsou, pokaždé nad těmito mými představami pozdvihnou obočí a tak nějak shovívavě (a vědoucně) se pousmějí smilies/wink.gif
únor 12, 2009 09:05
Míšo to je jen v nás : Inka
nesmíme se nechat zlomit ani zvyklat smilies/wink.gif smilies/wink.gif smilies/wink.gif
únor 12, 2009 17:56
Evo : eva_ja
Napadlo mě, že by bylo možná dobré napsat příslušnému úředníkovi/úřednici osobní dopis s popisem toho, co způsobil. On konkrétně. Ne jako stížnost ale jako konstatování. Ve smyslu, že samozřejmě nemůže za zákony a předpisy, ale aby věděl jaký je dopad toho co dělá. Pokud to nebude úplný asociál, tak mu to bude minimálně nepříjemné. V lepším případě může v rámci svojí pozice prosazovat lepší řešení po svoje klienty.
I když musím přiznat, že sama jsem chtěla napsat "našim skvělým" poslancům seznam toho, jak mi jejich "zlepšovací návrhy" v oblasti zákonů komplikují život (např. na poštovném bych měla utratit cca o 900 Kč za rok víc jen abych je uspokojila že měsíčně vykážu 0,-), ale neudělala jsem to hned a teď už si to všechno nepamatuju.
únor 16, 2009 17:16
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]