O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

HAVLOVY CIGARETY PDF Tisk E-mail
Pondělí, 19 leden 2009

Přiznám se, že Václava Havla nemusím, ale vážím si ho a jako člověk člověku mu přeji uzdravení. Jeho zdravotní stav je podle týmu těch nejlepších lékařů vážný, v současné době však není v ohrožení života. Nadále na jednotce IP pražské motolské nemocnice dýchá s pomocí speciální masky.  

Po drobné operaci, při níž mu lékaři odstranili zánětlivé ložisko z krku, jeho pooperační stav zkomplikovalo zahlenění části pravého plicního laloku.

 

 

 

 

 

     Když jsem sledoval, jak mu v prosinci 1996 odebrali lékaři polovinu pravé plíce, aby odstranili zhoubný nádor, vzpomněl jsem si na rok 1990. To jsem byl jako zarytý nestraník mezi novináři, kteří byli vybráni, aby ho doprovázeli při jeho první návštěvě Ostravy.Vlastně jsem se od něho nehnul od chvíle, když přistál speciálem na Mošnově. Seděli jsme naproti sobě v hotelu Atom i mezi horníky Dolu Staříč, odkud pocházel jeho spoluvězeň z Heřmanic a v té chvíli i jeho průvodce. Měl jsem možnost ho sledovat též při besedách se studenty, na Vysoké škole báňské. A tehdy mě zaujal svým náruživým kouřením.

 

     Určitě by ho v tom nepřekonal ani známý kuřácký "disident" v českém senátu Jaroslav Kubera. Škoda, že Václav Havel neměl k dispozici jeho elektronickou cigaretu. To by se možná uchránil rakovině plic. Bylo to fascinující; seděl, povídal a přitom kouřil Marlbora. Jednu cigareta mu ještě dohořívala a už ji típal, aby si zaplálil další. A tak to šlo několik hodin a byly z toho tři vykouřené krabičky.Suma sumárum to pak za ten den činilo skoro sto padesát cigaret. Snažil jsem si představit jeho plíce a skoro začal věřit stupidnímu rčení o tom, že "uzené plíce" vydrží nejdéle, jako každé uzené maso...

 

     Za všechny své zdravotní potíže může exprezident Havel poděkovat nejen svým věznitelům, ale především cigaretám. Svalování viny na jeho vězeňský zápal plic je dosti populistický argument, i když čtyři roky vězení pronic zanic může psychiku člověka též dosti poznamenat. Znám ale spoustu pětaosmdesátiletých Židů, kteří jako děti přežili pět let holocaustu v Osvětimi či Buchenwaldu a přišli tak z nedostatku jídla až o čtyřicet kilo své hmotnosti; a přesto dnes suverénně řídí auta a každý den plavou.

 

     Zdravotní potíže trápí Havla řadu let. Velké problémy měl v roce 1998, kdy po operaci tlustého střeva nastaly pooperační potíže a prezident byl po určitou dobu v ohrožení života. Trpí chronickou bronchitidou a už dříve sužovaly i srdeční potíže, dýchací potíže například v roce 2004 zkrátily jeho návštěvu v Indii.

 

     JEN UVAŽTE: tabákový kouř obsahuje kolem stovky kancerogenů, tedy látek schopných vyvolat nebo urychlit vznik zhoubného nádorového bujení; přes šedesát z nich prokázaně způsobujících rakovinu, dalších asi čtyřicet látek nějakým způsobem ke vzniku rakoviny přispívá. Z kouření cigaret hrozí rakovina plic, rtu, jazyka, hrtanu, hltanu, močového měchýře (papilokarcinom), krve (leukémie), žaludku a střev či slinivky a prsů... Asi u pětadvaceti procent osob vzniká rakovina jako nemoc z kouření. Relativní pravděpodobnost získání plicní rakoviny u mužů kuřáků je při 11-20 cigaretách za den devatenáctiprocentní, při 35 cigaretách za den a více je to celých 43 procent a pokud někdo kouřil až sto cigaret denně a víc, pak je toto procento... Devět z deseti kuřáků umírá na následky kouření...

 

     S Václavem Havlem jsem se sešel ještě několikrát - samozřejmě že ne osobně, ale prostřednictvím jeho netradičně pojatých dramat. Poprvé v egyptské Káhiře, kde český velvyslanec a arabista Ing. Jiří Voleš nechal vytisknout v arabštině hru bývalého prezidenta ČSFR a ČR "Memorandum" a jeden výtisk je i v mé knihovně. Podruhé to bylo v kanadském Torontu, kde jeho "Pokoušení" uvedlo Nové divadlo ve světové premiéře v češtině. "Když jsem se učil text jedné z rolí, musel jsem se to našprtat úplně nazpaměť. Když napíše něco Hubač, je to lidské a ty jeho věty vám doslova samy lezou z úst. U Havla ne, " krčí rozpačitě rameny herec Bohuš Máca. "Někdy jsem u něho musel hledat ve slovníku, co které slovo znamená. Babičky, co k nám chodí do divadla, nám říkaly: Co to má znamenat? Tomu nerozumíme. Nevíme, o co šlo..."

 

     Byl jsem se podívat v heřmanické věznici na Havlovu celu. Prý šlo o velmi klidného odsouzence, který vedl vzdělávací besedy s vězni, na rozdíl od Jiřího Dientsbiera, jenž byl vůči bachařům velmi "otevřený", prostě neustále se bouřil, nadával a protestoval. Navíc prý byl Václav Havel jediným československým odsouzencem s devízovým kontem...

 

 

Břetislav Olšer

 

 

 

Komentáře (30)add feed
... : bb
dobré, jen ta poslední věta s "prý" už být nemusela, je zbytečná.
leden 19, 2009 18:45
Já mám naopak skoro pocit, : Krakonoš
že kvůli tý poslední větě to bylo vlastně celý napsaný. No nic. Jasně, že si za to Václav může sám. Kdyby byl systém zdravotního pojištění nastavenej podle mejch představ, platil by pan exprezident vo hodně větší pojistný, než platí. To je tak asi všecko, co k tomu říct - denně naši doktoři zachraňujou něčí vyuzený vnitřnosti, bez ohledu na to, co je dotyčnej zač a byl-li nějak ve svým životě společnosti prospěšnej. U Havla si troufám říct, že přes všechny chyby, kterejch se ve svým životě i politický kariéře dopustil, je dobře, že sme ho měli. A bude mi vždycky sympatičtější, než jeho namistrovanej neomylnej a nepochybující nástupce. A jeho hrám jsem vždycky rozuměl beze zbytku a bez slovníku a mám je rád, von je asi nepsal pro Babičky, co se každej rok těšej na "prodanku" smilies/grin.gif. Takže já za sebe mu jeho uzený plíce vodpouštím. Musím mu vodpustit daleko horší věci, hlavně to, že i jeho přístup umožnil bolševický pakáži nerušeně dál rejdit v českým rybníku, aniž by kdy došlo k potrestání aspoň těch nejkřiklavějších sviní, co zničily tolik lidskejch osudů.
leden 19, 2009 20:29
opět jste mne : skaz
jako kuřáka potěšili - no,co udělat zákaz výroby a prodeje cigaret v česku? Kddyž to není zdravý.
To se asi nikomu nehodí,že?O kolik peněz by stát přišel. A o kolik přichází,když má nastavenou super daň v EU. Kolik pašovaných cigaret - ne kvalitních,ale levných nadělá větší - možná - škody a bez daně? Hm... něco jako prohibice v Americe? Možná ta zkušenost by mohla být vzorem.
Jasný - každý si za to může sám - ale proč kolem zemřelo docela dost nekuřáků na rakovinu plic,proč umírají i chlapi na rakovinu prsu - a nikdo jim to nenařídí jako poviný vyšetření,proč byli lidi,dávající plazmu v letech 80 nakaženi žloutenku typu c a nikdo se o to nestará/no,většina je mrtvá,pravda,já mám doma živýho/,proč se neřeší poškození organizmu alkoholem,proč........
leden 19, 2009 21:46
Taky bych byla pro diferenciaci : wendy
když už je to zdravotnictví kšeft, tak důslednost ! Kdo nechodí na prevenčky, kdo chlastá, kouří jak za nároďák, kdo fetuje - bude platit léčbu. A když na ni nebude mít...? Babo raď.

Cigára ani alkohol nikdo nezakáže. Už se tu jednou rozvíjela debata o tom, kolik stojí léčení a kolik má stát z těchto dvou komodit.

bb, tos myslela tak, že v té poslední větě nemuselo být slůvko "prý" nebo že je celá zbytečná ? No já si myslím, že to stejně o něm všichni dávno vědí, tak co. Některé jeho hry se mi líbí, uzdravení mu pochopitelně přeju.
leden 20, 2009 08:17
skaz, : David X
věta:
ale proč kolem zemřelo docela dost nekuřáků na rakovinu plic
je statisticky naprosto bezcenná.
Ten klíč je v poměru - jistěže na rakovinu plic umírají i nekuřáci, ale riziko u kuřáka je 20-25× vyšší. To je o 2400 % více ! Neboli na jednoho nekuřáka s rakovinou plic připadá 25 kuřáků s rakovinou plic. A rakovina plic je pouze jednou z mnoha nemocí, jejichž riziko kouřením zvyšuješ.
Proč dělá tolika lidem problém přiznat fakt, že jsou závislí na droze a nejsou schopni se z té závislosti vymanit ? Proč z toho radši dělají bezmála politický postoj a boj za lidská práva ? Aby si nějak racionálně zdůvodnili vlastní sebedestrukci ?
Je mi jedno jestli někdo kouří nebo ne (až na mé blízké), ale pekelně mě se*e, když mi někdo svůj fet vnucuje taky, notabene když si chci zrovna vychutnat oběd.

leden 20, 2009 11:45
Davide X : NČ
Jdi už s těma kecama dopr.....
V demokratickym kapitalistickym tržnim státě si naprosto demokraticky a tržně zajdi do nekuřácký hospody a tam si vychutnávej svou flaxu s bramborama.
Jestli takovou hospodu ve svym vokolí nemáš, tak je to zřejmě proto, že by se demokraticky a kapitalisticky a tržně prostě nekuřákama neuživila. Takže si demokraticky a kapitalisticky a tržně uvědom, že na tvý nekuřácký "pohodlí" nejni asi hospockej zvědavej a tak mu do jeho hospody nelez. Respektuj JEHO právo, zvolit si VE SVÝ hospodě režim, jakej vyhovuje jemu. Von samozřejmě na voplátku jistě respektuje TVÝ PRÁVO do jeho hospody nechodit.
A když se ti to nelíbí, využij neomezenejch možností demokratickýho kapitalistickýho tržního hospodářství a rovnosti podnikání. Založ si (třeba i s místnim spolkem nepřátel kuřáků) svou vlastní nekuřáckou hospodu a těm kuřáckejm hospockejm to pořádně natři! Pěkně tržně, svobodně demokraticky kapitalisticky. Nebo ti v tom něco brání?
leden 20, 2009 13:08
To „prý“ wendy, je tam proto, aby UPOZORNILO občany, že ten Havel sice byl zavřenej : toulavej
a špiclovanej, ale vlastně se zase neměl tak nijak špatně, jak by se mohlo zdát, když byl zavřenej, protože, když měl tenkrát někdo to devizový konto, co mělo jen pár lidí, tak na tom zase nemohl být tak špatně, že . . . Takové malinkaté dloubnutí, aby lidská závist neusnula.

eště že nejsem David X - ouplně sem se votřásl až mě zamrazilo, jak mně začalo býti úzko.
leden 20, 2009 14:25
... : bb
ano, Toulavej, přesně tak jsem tu větu s "prý" pochopila a taky mě dloubla, do oka i jinam
a wendy "stejně už to o něm všichni vědí" mě už jen dorazilo

zas náznaky, o dvojsmysly k ničemu, zas všichni vědí kolik bere Zagorka a zavzpomínáme na lančmít za totáče...
achjo


leden 20, 2009 17:47
Toulavej, mrazit tě nemusí, ani bejt ousko! : NČ
Tebe, při tvym liberalizmu, by taková nesystémová a netržní kravina, jako je požadavek aby se v SOUKROMÝ hospodě zavedly TVÝ pravidla, nikdy ani nenapadla.
leden 21, 2009 06:34
Ále, kdo by mu co ještě teď záviděl : wendy
no, možná se pletu a jsou ještě takoví chudáci...a víme skutečně už všichni, jak to tenkrát bylo, co je na tomto prohlášení k doražení ? Víme jak žil, a nebyl jediný podporovaný ze zahraničí, a co ? To není vyjádření závisti nebo nějaké nevůle ode mě. Svoje příjmy si zasloužil, tečka.
leden 21, 2009 07:44
Asi tě zklamu NČ, : David X
v nejbližší době se nikam nechystám, ani doprava, ani doleva.

Jsem celkem překvapen, že se z tebe stal vyznavač neviditelné ruky trhu a absolutní svobody. Co tak najednou ?
Smůla je, že trh bez pravidel funguje tak možná v učebnicích, v reálném životě sotva. Proč asi existují hygienické předpisy pro provozovatele restaurací ? Proč se v hospodách nesmí nalévat nezletilým ? Proč tam předpisy nařizují WC přiměřené kapacity ? Není to nemístná buzerace a zbytečný opruz ? Vždyť hospodskej by si v tý SVÝ hospodě měl přece svobodně dělat co chce, né ? A trh by to všechno vyřešil, nebo né ?
Těžko. Kdyby se všude po hospodách válely ožralé dětičky a ty bys chtěl někam, kde jim nenalejou, myslíš že bys takovou hospodu našel ? Proč by měl vůbec někdo takovou hospodu chtít provozovat, zákazník jako zákazník, třebas parchant a škoda tržeb.

Ta tvoje konstrukce má malý háček: hospoda je ze zákona VEŘEJNÝM prostorem nikoliv soukromým. Restauratér si tam nemůže pořádat veřejné bitky, nacistické sjezdy (alespoň ne otevřeně), nemůže nikomu zakázat ani zkomplikovat vstup. Tohle všechno ve SVÝM bytě může. Zákaz kouření alespoň v době oběda by byl jen další z mnoha předpisů. Vím, že takový zákon díky demenci našich zákonodárců hlasujících pod vlivem nikotinu v současné době neexistuje, ale já se taky nedovolával zákona, já se dovolával obyčejné lidské slušnosti.
Když mám kolem sebe lidi, je slušností nedělat věci, které by je mohly obtěžovat - ať už jde o kouření, zouvání bot, řvaní nebo hlasitou hudební produkci. Je mi jasné, že se slušností mě pošleš dopr...., ale to nic nemění na tom že kuřák kouřením své okolí obtěžuje, kdežto nekuřák nekouřením ne.

leden 21, 2009 07:50
Bez obav. Nezklamal´s : NČ
.
leden 21, 2009 07:56
Davide, : Míša šíša
jen takovou malou poznámku k tomu, co jsi napsal. V hospodách se sice nezletilým nalejvat nesmí, ale nalejvá se. A vožralé dětičky se válí před hospodama, když je hospodský vyrazí, protože už toho víc do sebe nenalejou.

Nedávno jsem četla knihu "Bleší mlýn v Normandii" a tam mě pobavilo, když autor psal o době, kdy ve Francii vstoupil v platnost zákaz kouření v restauracích. Dle slov autora se v ten den sešli v jedné vesnici v hospodě štamgasti a nekuřáci společně s kuřáky začali kouřit na vyjádření odporu proti takovému bezpráví, útlaku a nesvobodě smilies/wink.gif
leden 21, 2009 08:47
... : bb
Tohle asi nevysvětlim.
Mě nedoráží to, že někdo si dovolí "urážet" někoho jako je Havel tím, že o něm trousí náznaky o jeho příjmech v dobách před r.89. Popravdě, opak by mě překvapil. Brali jsme odjakživa jako samozřejmý fakt, že vzhledem k jeho původu, rodině a jeho činnosti příjmy a majetek měl, protože jeho předci jistě měli část majetku uloženou tam ve stabilnějších zemích a nezávisle na tom, co se děje zrovna u nás. Proto byl také podporován ze zahraničí a i proto byl trnem v oku zde vládnoucímu režimu. No a co, běžná věc.
Překvapuje a doráží to, že vždycky odněkud vykoukne taková malá, snad česká, snad obecně lidská, malost. Sice mu nikdo "nezávidí", ale proč si toho teda pořád někdo všímá. On se nikdy neprezentoval jako chudý nemajetný. Měli těžká období kvůli pronásledování režimem, a proto ani nemohli žít nijak luxusně, ale nebyl chudý a kdyby se snažil s režimem zde vyjít jako spousty jiných lidí v jeho situaci, kdyby nedělal co dělal a dělal vše proto, aby nebudil pozornost, žil by si tiše a bohatě a nikomu by trnem v oku nebyl. Občas by provedl drobnou úlitbu režimu a měl by pokoj.

No nic. Zkrátka nechápu, proč lidi ještě nepochopili, že to režim,důsledná vymývárna mozků z nich udělala tohle, že si všímají kolik kdo měl nebo má a důsledně po svých komunistických učitelích opakují, že jedině chudej člověk je poctivej revolucionář a kdo není chudej, je podezřelej.

leden 22, 2009 09:13
Davide, NČ : bb
v každé hospodě, kde se podává jídlo, ze zákona musí být vyhrazený koutek, místnost, několik stolů, pro nekuřáky
takže stačí zeptat se hospodského, kde je stůl pro nekuřáky a pak se dá najíst bez toho, aby člověku do jídla někdo čadil a bez dohadování se s kuřákem, aby si k tomu pivu tu cigaretu nedával, protože tam zrovna jíme
leden 22, 2009 09:16
Míšo šíšo : bb
ještě jsem neviděla válející se mladistvé ožralé před hospodou :-)

jinak za nesvobodu považuju jakékoli omezování, ať si kuřák hulí dle svého ale neobtěžuje mě s tím. Jsem ze silně kuřácké rodiny a vadí mi, že když děti přijely od našich, smrděly jejich věci kouřem, že když mi máma koupí svetr, šátek, a nedá mi ho hned ten den, smrdí to kouřem.
Tomu se zabránit nedá nijak, i když se kuřák snaží sebevíc. Naši mají permananentě otevřená okna, i když víc protopí, používají různé prostředky na pohlcování pachu, kouře. Kouří jen v kuchyni při zapálené svíčce. Málo platné.
Pracovala jsem v kanceláři, kde byli 3 kuřáci, 2 silní a 1 sváteční. Pak se mi stalo, že ode mne v tramvaji poodstoupili lidi, jak jsem za těch 8 hodin nasákla, připadala jsem si jak flamendr co se vrací z tahu.
Kromě toho, že ti lidé smrdí, smrdí jim vlasy, z pusy, mentolky nebo zubní pasta to nepřetlučou, tak to stojí strašné prachy a zdraví. Ale jsou to jejich prachy a jejich zdraví, tak jim do toho nekecám. S výjimkou dcery, ta si doma zapálit nesmí a co kouří, odmítám jí platit antikoncepci, platí si ji na úkor kapesného. Je naučená, že dá bundu větrat na balkon a ostatní rovnou do pračky.
leden 22, 2009 09:27
To děláš dobře : NČ
Pokud jen kouří, tak antikoncepci stejně nepotřebuje.
leden 22, 2009 10:17
... : bb
jen aby, pořád se něco děje
leden 22, 2009 10:39
bb, : Míša šíša
fakt ne? Tak se k nám v pátek přijeď podívat. Vezmu tě na romantickou noční procházku naším městečkem.
leden 22, 2009 10:51
... : bb
fakt ne. Já ti věřím, nezpochybňuju tvoje zkušenosti :-) ale fakt jsem to ještě neviděla, v Brně, Praze, Ústí, Plzni - ne. Možná se tam večer nepohybuju v těch dotčených oblastech, ale tam co se pohybuju, se mladiství opilci před hospodou neválejí.
leden 22, 2009 11:05
... : Justík
Je tak tohle mi nedá.. On je v každé hospodě "prostor pro nekuřáky", ale skoro nikde není ohraničený ničím od prostoru pro kuřáky, tak.. Je celkem jedno že tam je, že.. A když si zjistíte, jak si zničí člověk zdraví pasivním kouřením.. Jo souhlas nemusím chodit do hospody x chodím vyjimečně. No a ráno na zastávce, když tam lidé přez zákazy hulí, že se dávím hned po ránu? Však můžu chodit pěšky, že.. Je svoboda, ale trocha lidské ohleduplnosti by se hodila..
leden 22, 2009 11:38
... : bb
to se teď na zastávkách tolik hulí?
jezdila jsem MHD pravidelně naposledy před 20 lety, od té doby výjimečně a občas ČSAD, ale zažila jsem max. 1-2 kuřáky na zastávce, na to stačilo poodstoupit, na čerstvém vzduchu, pokud není těžká inverze, se ten kouř odvane pryč

v restauracích, kam chodíme jíst, se bud nekouří vůbec nebo málo, ne proto, že jsou nekuřácké, ale že tam v době obědů a večeří lidi hlavně jedí a dají si max. cigaretu po jídle, ke kafi, a to mi nevadí, vzhledem ke klimatizaci se to odvětrá.
Husto od kouře je v klasických pivnicích, hospodách, barech, no ale tam se s tím tak nějak počítá. V kavárnách jak v které, většinou jsou na to zařízení a mají účinné odvětrávání.
leden 22, 2009 12:06
... : Justík
No já jezdím ČSAD do práce (nejsem právě samomobilní) a jezdí "výrostci" na učňák, lidi na pracák atd.. Takže celkem 3-4 kuřáci.. Což je na tu naší pidi zastávečku celkem dost.. No a když třeba jedou maminy s dítky k doktorovi, do poradny atd.. Dost špatně se jim ustupuje s kočárkem do těch závějí kolem, nebo do silnice...To samé s tou hospodou - u nás jsou dvě a do kavárny to má daleko.. No ale jak říkám, tam člověk jde když chce a je s tím počítáno..
leden 22, 2009 12:21
... : bb
tak ty kuřáky společně požádejte, ať si jdou zakouřit mimo zastávku, že vás to obtěžuje
Nebo zajděte na obecní úřad, vysvětlete situaci a ať vyhlásí vyhláškou, že se na zastávkách v obci aj. veřejných prostorech, kde nejsou vyhražená místa kuřákům, nesmí kouřit. Dají na zastávku ceduli se škrnutou cigaretou, příp. s nápisem "kuřáku, díky, že jsi k nám ohleduplný a nekouříš nám pod nos" :-)
leden 22, 2009 17:37
bb : Kamila
na zastávce je kouřit zakázáno, cedule netřeba. Jednou v životě jsem viděla policajta, jak kouřícího pokutoval... jednou v životě! A byla to mladá holka... pochybuju, že by si třeba na drsnýho chlapa policajt dovolil.
leden 23, 2009 09:33
Kamilo : Justík
Přesně tak, je to zakázané x porušované a netrestané smilies/cheesy.gif .. To jsi měla teda celkem kliku, já na zastávce ani nikde v okolí žádného policistu neviděla smilies/cheesy.gif .. Ale třeba (ač neznalost neomlouvá) ti kuřáci neznají zákony a pomohla by rada bb umístit tam obrázek.. Známá to "škola hrou" smilies/wink.gif
leden 23, 2009 12:15
Justík, to by mohlo pomoct, : bb
já teda kuřák nejsem, přesto mám sklerozu jak hrom a dávno jsem zapomněla, že na zastávce platí zákaz kouření už dva roky. Nebo déle. Takže fajn, netřeba zvláštní vyhlášky, lze rovnou vyvěsit ceduli s odvoláním na už platnou vyhlášku.
U nás platila místní vyhláška o zákazu kouření na zast. ČSAD od vybudování nové zastávky, tj. cca 12 let. Kvůli školákům ZŠ a MŠ.
leden 23, 2009 19:34
Tak tak : wendy
ale pamatuju na začátky, hned po zavedení tohoto bohulibého zákazu. toO CHODILI A MĚŘILI ZDA PÍSMEMNA ZÁKAZU MAJÍ SKUTEČNĚ 5 CM !!!
leden 26, 2009 10:10
Aspoň si to užili : Justík
teď už totiž nenajdeš žádné písmenko tohoto zákazu , ani 5 cm ani jinak velké.. Jsou důsledně odstraněny a spáleny.. A policisté to jistí z benzíny... smilies/grin.gif
leden 26, 2009 16:52
... : bb
udeř na zastupitele :-)
at hejbnou zadelí a něco s tím provedou, můžeš po nich házet vajgly nasbírané na zastávce, ale nezapomen si vzít gumové rukavice :-)
Řekni, že písmena si klidně změříš sama.
leden 27, 2009 20:14
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]