O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ADOPCE DĚTÍ HOMOSEXUÁLY PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 25 prosinec 2008
Přejít na obsah
ADOPCE DĚTÍ HOMOSEXUÁLY
Strana 2

 Hodně se o tom dnes mluví - homosexuálové, lesbičky, registrované partnerství, adopce dětí homosexuálními či lesbickými páry. Je to složitá věc, i když by mohla být zdánlivě velmi jednoduchá. V Česku stejně, jako tomu už je v zatím nejméně deseti zemích severní Ameriky a Evropské unie, kde je soužití  párů v registrovaném partnerství s adoptivními dětmi běžné a bez veřejného pobouření.

 

 

 

 

     Hlavní argument "proti" říká, že se tím destabilizuje či ničí tradiční rodina. Argument hodný alespoň zamyšlení. Ovšem nelikviduje se tradiční rodina naopak rozvody a ostudnými soudními tahanicemi kolem nich, na nichž vydělávají pouze advokáti? Rodiče se rozvedou, hádají se o děti, které musí slyšet z obou stran jen špínu pomluv a nenávisti, čtrnáct dnů u jednoho z rodičů, dalších čtrnáct dnů u druhého. Ženy či muži musejí trpět, když jejich partneři neplatí alimenty a unášejí si navzájem děti do ciziny. Je toto vše pro děti psychicky lepší, než kdyby žily ve spořádaném registrovaném partnerství? Že by se styděly před spolužáky a byly v jistém ohrožení, že se z nich stanou také gayové či lesbičky? A to se děti z heterosexuálních rodin nestydí, když slyší, jak si jejich otec a matka vyčítají na veřejnosti své milostné aféry, jak se opíjejí, donášejí na sebe a vzájemně se dopouštějí domácího násilí?

 

     V Česku je ročně uzavřeno na 50 tisíc manželství - pět sňatků na tisícovku lidí, na stejný počet občanů připadají tři rozvody. O ten požádalo loni na 31 300 párů... Každoročně se u nás setkává s rozchodem nebo rozvodem svých rodičů 30 až 40 tisíc nezletilých dětí. A to není ještě řeč o rodinách alkoholiků, kriminálníků či drogově závislých... Rozvádějí se i páry gayů a lesbiček. Do registrovaného partnerství už jich u nás vstoupilo na pět set párů, tři z nich se "rozvedly"...

 

     A mezitím dětské domovy doslova praskají ve švech. Česko je na špičce zemí, které mají v těchto ústavech nejvíc dětí, aniž by měly šanci být adoptovány či žít v náhradní rodině. Kolik mladých chlapců z dětských domovů či rozvedených manželství se ocitne ve finanční nouzi na ulici jako prostituti.. Pražské hlavní nádraží by mohlo vyprávět nejednu story o podobných osudech. A jedná se většinou o mladíky, kteří homosexuály nejsou, ale okolnosti a potřeba peněz je přivedla až k ponižujícímu "šlapání chodníku". A to že by byl ten nejlepší způsob existence?

 

 

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]