O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VÁNOČNÍ PŘÍBĚH - TROCHU JINAK... PDF Tisk E-mail
Sobota, 13 prosinec 2008

Poslyšte Vánoční příběh, jaký jste asi ještě neznali. Pochopí ho nejvíc lidičky, co mají taky právě špatný den: Bylo nebylo, jednou čtyři Santovi elfové onemocněli. A právě uprostřed prosince... Ti, co se pak nahonem zaučovali, nebyli tak šikovní a nevyráběli hráčky dostatečně rychle, jak se očekává od profesionálů a chudák Santa začínal silně cítit předvánoční stress.

 

 

 

 

 

     Do toho ještě přišla paní Santová a oznámila mu, že je na vánoce navštíví její maminka... To vystresovalo Santu ještě víc. Když šel místo elfů nakrmit soby, zjistil, že čtyři z nich jsou březí (téměř termín porodu) a dva nejspíš přeskočili plot a jsou bůhvíkde v tahu.

 

     Pak začal připravovat saně na onu velkou cestu; ale sotva do nich vlezl, ztrouchnivělá podlaha se pod ním propadla, připravený pytel s hračkami se rozsypal a všechny hračky byly rozházené všude okolo...

     Chudák zničený Santa se rozhodl zajít si domů na čaj s troškou rumu - ale co nezjistil - než že mu mezitím elfové všechen rum vypili. Jednu plnou láhev přeci ještě našel - ale v tom všem stresu mu vyklouzla z ruky a rozbila se na tisíc kousíčků...

 

 

To už na Santu bylo fakt moc. Nu - a v tom okamžiku zvoní zvonek, vytočený Santa rozkopne dveře - a za nimi stojí táákový rozkošný maličký andílek a v ručce svírá gigantický vánoční strom.

 

     Andílek zvesela pozdravil: „Veselé vánoce, milý Santo, není dnes překrásný den? Mám pro tebe tenhle překrásný strom. Pověz, kam bys chtěl, abych ho strčil?"

 

 

     Nu, přátelé,

a právě tehdy začala tradice malých andílků na špici vánočního stromku...

 

 

 

Až z Yukonu poslala

Polárka

 

 

 

 

 

 

Komentáře (17)add feed
Chudák andílek ! : mamča
smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
prosinec 13, 2008 21:57
hahahahahahaha : ivanka
nádherný, přeposlala jsem hned dál, ach jo...
ať žijou spammeři :-)))
prosinec 13, 2008 22:24
krásná a milá povídka, : Inka
ještě že u nás chodí Ježíšek, i když v poslední době se na to nějak zapomíná, tradice vystavených betlémů upadá a na jejich místě jsou výzdoby kýčovitých Santů v různých podobách a velikostech. Je to dost strašný. Nechci být kritikem, ale každý národ má své my máme Ježíška, francouzi Otce vánoc, rusové Dědu Mráze, američané Santu .... dál ani nevím. Ale ta naše tradice mi připadá krásná, biblická, historická a strašně nerada bych aby se na ni zapomnělo. Upřímě ta snatovská výzdoba v pražských obchodech a někde na domech ve mně vyvolává trochu agresi, že mám občas chuť vstoupit do obchodu a zeptat se zda ho vlastní američan v tom popřípadě bych to chápala a respektovala, že se své tradice nevzdává ani když žije v cizí zemi.

prosinec 14, 2008 08:13
Ale jděte - nebojte se : alena puntíkovaná
to už tady bylo - čtyřicet let nás masírovali Děduškou Morózem, što nam jolku priňos - společně se Sněguročkou...a do českých domácností - a patrně i do slovenských - přichází každého čtyřiadvacátého prosince Ježíšek.....jako celá staletí před tím. Jelikož obchoďáky a superhypery v žádném případě nepatří českým majitelům...berte to tak, že oni se řídí heslem "Koho chleba jíš, toho píseň zpívej!" A tohleto přece důvěrně známe, že. Takže nevěřím, že by se v našich vánočních srdcích uhnízdil někdo jiný, než náš důvěrně známý Ježíšek...i kdyby všichni Santové světa na těch sobech dělali stojky a přemety. Mimochodem - Santa je zkratka - (totiž amerikáni stejně jako rusáci milujou zkratky) slov Saint Nicholas (Zkáceno Santa Claus)...tedy Svatý Mikuláš - a ten k našim dětem přichází daleko dřív, než ke komukoli jiném na celám širřém světě. A soby nepotřebuje, stačí mu jen Anděl a čert. smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
prosinec 14, 2008 11:36
my mame : mura
a právě tehdy začala tradice malých andílků na špici vánočního stromku...

na spicce betlemskou hvezdu. ponekud okousanou od papousku, tech malych zelenych andilku...
prosinec 14, 2008 12:07
my měli vždycky : alena puntíkovaná
a stále máme - skleněnou "špičku"
prosinec 14, 2008 14:44
No jo, ale toho dědu Mráze : Rozmarýna
nám cpali komouši a proti těm byl odpor. Ale dnes nám Santu nikdo nevnucuje jen ho všude vystavují. A výsledkem je to, že na našem sídlišti mělo loni několik rodin pověšeného na okně Santu, jako že k nim šplhá. A určitě ho nevyhodili, takže tam bude určitě i letos. Nepamatuji si, že za totality by si někdo vyvěsil dědu Mráze. Myslím, že Santa je pro našeho Ježíška mnohem nebezpečnější.
prosinec 14, 2008 17:48
no - já myslím, že ten visící santa je súpíš recese : alena puntíkovaná
ale dárky dětem nosí Ježíšek.
prosinec 14, 2008 18:53
... : bb
letos jsem s potěšením zaznamenala klasickou univerzální vánoční výzdobu v nonstop tescu. Ještě loni tam kralovali SC a na bezpečnostních zařízeních u pokladen byli navlečení papíroví sobi. Letos nic, jen stromky, hvězdy, vločky atd. A u vchodu jen pár stánků ze dřeva a proutí s nabídkou tradičního vánočního zboží - chvojové věnce, svícny, medovina atd.
Pochvala marketingovému týmu, který si všiml vzrůstajícího odporu Čechů k americkému způsobu vánoc a přiklonění k obvyklým českým.

My doma taky hvězdu a v obou našich původních rodinách byly taky hvězdy. Jako dítě jsem chtěla špičku, jakou měli doma spolužáci a vadilo mi lpění rodičů na hvězdě. Zdála se mi přiliš obyčejná, navíc hvězd bylo všude plno, 5cípých rudých. Ovšem taková ŠPIČKA, to je něco ! Ke všemu na chalupě se stromek zdobil jen jablky, perníčky, ořechy v staniolu, vatovým sněhem a bílými papírovými řetězy - a zase žádná skleněná špice ! Na první vánoce, kdy jsem bydlela jinde a na svátky jela k rodičům, jsem si pořídila do bytu maličký stromek a na něj jsem zakoupila špičku. Nasunula jsem ji na vršek smrčku, ale stromeček se tvářil divně. Jako bych mu koupila o 3 čísla většího kulicha. Sundala jsem špičku, uložila ji do krabičky a na smrček vystříhla obří vločku z bílého papíru. Slušela mu a líbila se mu, tak už mu zůstala. Jediná jeho ozdoba. Přijela jsem na svátky k našim a první co jsem vybalila z krabice vánočních ozdob byla hvězda. Podala jsem ji tátovi na židli, upevnil ji na špici borovice a já byla doma a začaly vánoce :-)
No a už mi to zůstalo. Pracně jsme sehnali hvězdu i na další stromek už do společné domácnosti. Do poslední chvíle to vypadalo nahnutě, tak jsme pro jistotu pořídili krásného zlatobílého anděla. Ale nedostal šanci, leží v záložní krabici. Snad až se rozpadne ta hvězda, přijde jeho chvíle. Ale nevím :-)

A co cukroví? Dnes po návratu z víkendu jsem dopekla poslední 3 druhy a máme 14, čímž s pečeným končíme. Ještě pusinky z bílků co zbyly v lednici, vosí hnízda, opilé rozinky a oplatkové koule, vaječný koňak a syrový štrůdl do mrazáku, a šmytec.
prosinec 15, 2008 00:38
právě, : alena puntíkovaná
my jsme měli vždycky skleněný koule, zvondečky a tu špičku. Já ty skleněný ozdoby miluju, škoda, že ,oc nevydržej. Teď už prakticky neeistujou, všude maj jen ty umělohmotný a ne ty naše krásný. Já pocházím ze severních Čech a tam o sklo nebývala nouze. Jablíčka a čokoládový figurky jsme věšeli taky. Ale perníčky u nás nikdo nedělal. Babička pekla naprosto senzační "točený" cukroví - ale recept se ztratil. Když byly děti malé, pekla jsem každé vánoce patnáct až dvacet druhů cukroví. Teď jsme jen dva. Loni jsem cukroví koupila, ale nebylo to ono. Tak letos upeču. Už mám hotové rohlíčky, takže ještě slepovaný linecký...a asi kakaový a kokosový a končim. Pracny u nás nikdo nejí.Vánočku koupím, u nás v krámě prodávají naprosto vynikající vánočky "od Šejby" (což je soukromý pekař - tuším na Dobříši). Štrůdl upeče kamarádka Květa, co k nám přijde na večeři, aby nebyla úplně sama (loni jí zemřel tatínek). Stejně, nejlepší vánoce jsou, když jsou v domě děti. Bez nich to není ono.
prosinec 15, 2008 06:11
TAk vánoce...už všude voní, město večer krásně svítí : wendy
jen zjišťuju, že - aspoň u nás - je v oknech méně nazdobeno než dřív. Škoda.
A stromeček ? My máme živý, ověšený napůl starými napůl novějšími stříbrnými ozdobami. Takže celý do stříbrozimovata, včetně špice, jen svíčky barevné. Jo a ještě pár červených mašliček na pověšení dřevěných nebo těstových doplňků.

Co se Ježíška dotýče, koukala jsem tak po očku na TV noviny a říkali, nějaká škola či kdo uspořádal výstavku pod názvem Jak si představuju Ježíška? Malovaly nejen děti, ale i známí malíři. A akce byla inspirována právě obavou před masivním upozaďovaním Ježíška na úkor SAnty. To jsme celí my, ode zdi ke zdi. Jsme v Čechách, tak pěkně MIkuláš a Ježíšek. Nějak nám to svobodné rozhodování a vracení k tradicím dělá problémy... Děda Mráz patří na východ od nás a Santa je angloamerická a skandinávská záležitost. Svět má být pestrý. Nebo ?
smilies/wink.gif smilies/cheesy.gif
prosinec 15, 2008 07:46
Když budete hodné, dostanete dáreček : Linka

prosinec 15, 2008 12:39
To je Spiderman ve vánočním outfitu ? : David X
Nebo snad ČEZman ? smilies/grin.gif
prosinec 15, 2008 12:57
přesně, Aleno : bb
na co je člověk zvyklý z dětství, k tomu má nejsilnější vztah, a souhlas - nejhezčí svátky jsou když jsou v domě děti

Perníčky se u nás pekly jen na stromek na chalupu, takové tvrdé a nejedlé, po svátcích se stromeček zasadil ven do sněhu a perníčky a jablíčka slupli ptáci :-)
Perníčky jedlé peču až co mám svou rodinu, v naší vsi je to tradice. Pečou se v rodinách na velikonoce a dávají dětem na pomlázku, pak se pečou hromadně v hospodě koncem listopadu a rozdávají se dětem na Mikuláše, pak zase v rodinách na vánoce a pak v lednu na ples včelařského spolku jako pohoštění a do tomboly.

Moje babička z Vysočiny cukroví vůbec nepekla! Ale pro mámu schovávala recepty, ke kterým přišla když byla v Praze na zkušenou coby společnice u smetánky. Máma podle nich peče celá desetiletí a pár jsem převzala i já.
Poslední roky to je u nás takto:
1. fáze - máma vyhrožuje, že péct nebude, že už se napekla dost, my děti si pečeme ve svých rodinách a pro ně dva že to nemá cenu, že si upečou štrůdl a dort a cukroví ne
2. fáze - táta tradicionalista zpanikaří a objedná cukroví v cukrárně, nikomu o tom ale neřekne, aby máma nebrblala
- já jim oběma řeknu, ať si s cukrovím nedělají hlavu, že u nás se jí málo, ale péct se musí (z tradice, pro vůni, pro mou zábavu), tudíž že jim dám fůru cukroví
- v duchu výše napsaného upeču 20 druhů cukroví místo 5, které jíme
3. fáze - máma zpanikaří, že buď nebudou mít cukroví, nebo budou za cenu, že mi přidělá práci, tudíž nastartuje plechy a když je táta pryč, upeče 10 druhů, ale nikomu o tom neřekne
4. fáze - svátky: sejdeme se na Boží hod u našich na oběd, dovalíme 3 krabice domácího cukroví, které máma uloží do spíže k 5 krabicím toho, co napekla a 2 krabicím toho, co táta nakoupil.
5. fáze - všichni sousedi, co nepečou dostanou po krabici cukroví namíchaného ze 3 výše jmenovaných zdrojů
6. fáze - na velikonoce máma vyndá z mrazáku vánoční cukroví


prosinec 15, 2008 16:11
myslím, že dobře vystihuje kdo je na co ve vztahu Santa - Ježíšek : toulavej
toto :-)
http://otoole.blog.idnes.cz/c/61376/Jak-cesky-snehulak-zazaril-v-americke-televizi.html

prosinec 15, 2008 17:24
... : bb
to je krásný předvánoční počtení
prosinec 16, 2008 08:51
V Česku je Ježíšek nebezpečnější než Che : jm
V Česku je Ježíšek nebezpečnější než Che,
Takže i samotné plně klasické Vánoce (ať už jsou chápány nezfalšovaně nábožensky, humanisticky, tradicionalisticky nebo také folkloristicky) a jejich nostalgie, sentimentalita, dětské oči, vzpomínky stárnoucích, teplo nevytopených kostelů a vše, čím pro hodně lidí jsou, včetně ustáleného, vzdorného kýče, mohou být pro korporátní Nadstát nevzdálené popřítomnosti stejně nežádoucí jako zástupy těch, kteří „argumentují mimo hranice stanovených parametrů“.
Neúspěšný všesvazový Дедушка Мороз ve skutečnosti nebyl vytvořen revolucí, ani žádným komitétem pro lidovou či masovovou kulturu, jak se mnozí domnívali, ale naopak v roce 1928 byl označen za nepřítele lidu a spojence kněží a kulaků. Později však Stalin usoudil, že by mohl být užitečným, trval jen na modrém oblečení, ale i to se změnilo a tak se oba velmocenští staříci svorně podíleli na tvorbě budoucnosti. Do podřízených zemí byl Děda Mráz s jolkou vnucen, ale neujal se jaksi. Měli jsme klasického a nenahraditelného, dobrého světce Mikuláše s andělem a čertem, a na Štedrý den poctivého českého Ježíška. Pouze v několika málo přetažených partajních rodinách byl okázale zdůrazňován Děda Mráz, pro většinu obyvatelstva sovětský zmetek, o jehož staré, slavné historii se nevědělo, kontrarevoluční minulost nebyla známa a podobnost s US Santou se tajila. Ostatně nám to bylo jedno. Ježíšek patřil nutně k Vánocům, protože k nim patřil nutně a byl rovněž nestíhatelným projevem nesouhlasu s režimem, jehož reprezentant Antonín Zápotocký, současníky zvaný též Ušaté torpédo, Tonda Rohák apod., pobavil národ a dlouho ještě bude bavit i nevěřícné svým vánočním projevem k národu a pro lid. Leč jeho vize se nemohla uskutečnit. Teprve když slovansko-sovětoidní SocDěd zcela vymizel, nastupuje jeho zrcadlový protějšek, který může být nesrovnatelně úspěšnější v likvidaci Vánoc, jejich poezie i smyslu, v ochuzování a v odlučování od původnosti. A tak jako v jiných zemích, tak i v Česku, bohužel ne celém
“Aktivisté bojující za udržení domácích vánočních tradic dnes v Praze pořádali akce, kterými chtěli upozornit na postupující "santizaci" svátků v Česku. Nejprve se sešel happening v maskách sněhuláků před úřadem vlády. Jiní demonstranti zase naložili Santu Clause do popelnice a vypravili pryč z Česka.”

Všechno nejlepší v novém roce i těch dalších. http://www.blisty.cz/art/57042.html
únor 02, 2011 07:31
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]