O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JARO, LÁSKA, ZVÍŘÁTKA... PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 05 duben 2007

 Je tak nějak divně. Asi je to tou teplou zimou a krásným jarem. Loni jaro nebylo vůbec, zima byla do půlky května a pak hned přišlo léto.Letos je tomu jinak, zima byla teplá, sněžilo dva dny za celou zimu, což jako každý rok vyřadilo národní hospodářství z provozu...i při tom fofru, aby ten sníh vůbec stihli,

stačili silničáři zaspat. A to se holedbali, jak letos ušetřili, neb se nesolilo, co mají posypového materiálu, neb se nesypalo -- asi ho (ten materiál) někam uklidili a nemohli ho pak najít… Mně se tohle stává zcela běžně. 


     Dokud mám v kabelce, v šuplíku, či jinde, binec, špatné svědomí mě vede neomylně, jak to uklidím, aby se to "neztratilo" - tak už to pak najdou jen archeologové. Nejlepší metoda je začít hledat něco úplně jiného, rovněž pečlivě uklizeného. První věc, která vám pak padne do ruky, je to, co už dva dny zuřivě hledáte. Takže než naši silničáři pečlivě uklizený posyp a nástroje našli, sníh zas roztál.  Tak to v životě chodí....

 

     Ale já nechci mluvit o zimě, ale o Jaru. Sice už od Silvestra jsou obchoďáky plné velikonočních věcí, ale až s příchodem opravdového tepla a slunečního svitu se člověk dostane do té pravé nálady... pravda, ptáci mi sice řvali pod okny už v únoru, ale až teď je to to pravé. Kvete zlatej déšť, drievo se listiem odieva, slavíček na keřku zpieva, krleš, krleš.

 

     Nejen s ptáčky a květinkami začaly mávat hormony, ale i s lidmi - zejména pak se ženami. Mám kamarádku, která má doslova technický mozek, v krámě jí neokradou, neb má částku spočítanou dřív než elektronická kasa, sama si pokládala podlahu, vyměnila zámek, natřela furta, smontovala  si nesmontovatelný nábytek. Teď je v důchodu, ale bývala technická fotografka a posléze účetní a co živa byla tak se nesekla…

 

     Tato velmi technicky a racionálně založená dáma doma hobluje prkna na policovou stěnu a přitom slzí u těch příšernejch latinsko-americkejch telenovel a  je hotová z toho, že není jasný, jestli si Rodrigo Francisco vezme Annu Luisu, když je to taková mrcha... nebo zdalipak José Juan pochopí, že ho Rosamunda Lupe miluje a jako jediná mu přinese štěstí. Panebože!     Takže teď prostě počítejte s tím, že poradna teď bude zahlcena příspěvky jako „miluji ho, on mně ne, co mám dělat, aby mě miloval“, „mlátí mě a řve na mě, ale pro mě je ten jedinej“, nebo – „je sice ženatej, ale vona ho nechápe“, či – „rozešel se se mnou a já nemůžu jíst ani spát“..

 

      Prosím Vás!!!!

 

Teď je to jaro - všude plno štěňat, koťat, králíčků a podobně...

 

     Takže, každej z vás, který by o nějakym volnym mláděti věděl, by mohl využít Kudlanky a s její pomocí doručit příslušné zvířecí mládě do těch či oněch konkrétních láskou utrápených rukou. Pomůže to oběma - panička prahnoucí po lásce bude "chudinkovi zviřátku" dělat pomyšlení a to se jí odvděčí (krom hovínek a loužiček) též věrností a nehynoucí láskou.


     No, a my si tu pak zas počtem "veselé historky ze života chovné zvěře", budou tu vzory na pletení a háčkování, báječný recepty na pečení a rady chovatelkám. A k nim budeme moci tisknouti nádherný vobrázky kočiček a pejsků, které se k příspěvkům oplakávajícím nešťastné lásky, příliš nehodily.

 

     Takže  -  Jaro v duši a ať nám to všem sluší…

 

Alena T.

 

 

Komentáře (48)add feed
No já nevím, : Kalupina
jak ty zvířata, ale ty telenovely jsou teda vedle: Momentálně Juan chce Normu, ale ta mu nevěří, stejně jako Chimena Oskarovi. Doma jsme ve při (no vida zvíře přeci jen na obzoru) zda se Franko zamiluje do Sarity nebo bude dál miloval Rosario. No a jen o chvilku pozdějc miluje Monita Martína (a von ji), jenže každýmu je jasný, že je to jen převlečenej Divokej anděl. Tož asi tak... smilies/grin.gif
duben 05, 2007 21:50
ale to je omyl, špatně se díváš, : joona
Norma náhodou Juana chtěla, ale von teď je šíleně zoufalej pro Annie Louisu, protože ta se trápí kvůli Jacquesovi, ty jsi určitě vynechala poslední díl!
duben 05, 2007 21:55
no, holky pokračujte... : AlenaT
třeba se konečně dovím, kdo je vrah...
duben 05, 2007 21:57
nene, : Kalupina
ten ještě nebyl, zatím maj půlroční dítě, který ale Juan ještě neviděl a podle cikánky, co mu hádala z ruky, budou mít ještě dvojčata!!! Průšvih je, že teď se tam objevila další polonahá děvucha (Annie Louisa to nejni) a bude ho uhánět. Ajajaj to bude ještě drámo!
duben 05, 2007 21:58
Aleno, : Kalupina
mord tam ještě nebyl, ale Fernando (Normy nebožtík - teda exmanžel) dneska natahoval pařát po tom chuďátku Norminu děťátku! Ale ona se vrátila domů akorát! uff
duben 05, 2007 22:02
jinak - třeba jestli Aleno, ta tvoje kamarádka : joona
neměla s melouchářema špatnou zkušenost, jako měl zas naopak ten truhlář, co pracoval pro radodajku...

duben 05, 2007 22:04
melouchář? : Kalupina
tak to bude Jose Armando...
duben 05, 2007 22:06
to je ta Dana, co se mnou tenkrát byla v NDR : AlenaT
proti mužským nic nemá, ba právě naopak, ale říká, že se jim nedá věřit. Používá je výhradně na plnění erotických povinností. Pořádnou práci by jim nesvěřila - nejsou pečlivý a jsou barvoslepý a krom toho práci už z principu dvedou jinak, než by chtěla ona. A taky na ně není spoleh. Když si třeba v neděli ráno v pět vzpomene, že dveře do koupelny by měly být levandulové barvy, tak nejenomže odmítají spolupracovat, ale ani netušej, jak taková levandule vypadá. Radši si všechno udělá sama, aspo? se nemusí zbytečně rozčilovat - a nedejbože ještě za tu mizernou práci platit!
duben 05, 2007 22:11
José Armando___ : AlenaT
není to ten, co si napřed vzal Esmeraldu a pak se s ní rozved, když zjistil, že je to ségra a pak si ji zzas vzal, když zjistil, že je nevlastní???
duben 05, 2007 22:18
bodejť, : petruša
"mužský to nejsou lidi"... kdo to jen napsal, že by pan Kainar? smilies/smiley.gif
duben 05, 2007 22:18
ne : AlenaT
byla to lidová píse? prostého lidu pražského a taky jsem to četla v jedný knížce Nataši Tanské
duben 05, 2007 22:19
tak ještě jednou : AlenaT
lidová písenj prostého lidu pražského a taky jsem to četla v jedné knížce od Nataši Tanské. To n ˇmě jednou dorazí
duben 05, 2007 22:23
kdybych já tohle mohla říct... že mi vadí jen to jedno mizerný písmenko.... : kudla
smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
duben 05, 2007 22:25
Jo, : Kalupina
na Poříčí dítě křičí, to jsem zpívala jako malá holka a majíce absolutní hluch, musel to bejt pro naše zážitek.
Jose Armando se s Esmeraldou rozvedl páč si nebyl jistej, že dítě, který čekala je jeho... Takže asi tak... i když ty sourozenecký propletence tam mohly bejt taky.
duben 05, 2007 22:26
uff, byla jsem se psem... a tady se to nějak rozjelo... : joona
koukám, že už se tu snad řeší nějakej incest!?!

duben 05, 2007 22:40
kdepak incest : AlenaT
Mexico je katolická země, ale A José armandův otec si tolik přál syna, že jeho žena po porodu vyměnila svou čerstvě narozenou slepou dcerku v zelených dupačkách za úplně cizího chlapečka, jemuž zemřela maminka. Na památku jí dala náušnice po mamince. Zelené. No a oni vychovali toho José Armanda jako svýho a stal se doktorem, zatímco jejich dcera Esmeralda vyrostla v jeskyni. Pak se stala zdravotní sestrou. V zeleném.
duben 05, 2007 22:53
uááááá : Pavla
vyrostla v chýši, do jeskyně si chodila povídat s vodou, co tam tekla. A mysleli si, že se narodila mrtvá, tak ji Dominga (porodní bába) odnesla, jenže pak zjistila, že je živá... smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
duben 05, 2007 22:56
jo : AlenaT
a ty náušničky jí dali do rakvičky...
duben 05, 2007 22:58
tak tohle ne, dámy, tohle neee, večer, před Velikonocema... : StáŘa II.
znesvětit svátek, Hošana, Hošana... Varuji vás, chlípnice!!!
smrt je nejzazším pokusem Satana a hříšného lidstva ve světě porazit Boha. Zabil-li však hřích Krista, Bůh jej vzkřísil. To znamená Boží vítězství nad lidským hříchem. Vzkříšení se nachází v samé podstatě vykoupení. Bůh, Otec, nejenže Krista vzkřísil, ale ustanovil ho také za Pána. „Ať tedy všechen Izrael s jistotou ví, že toho Ježíše, kterého vy jste ukřižovali, učinil Bůh Pánem a Mesiášem.
Hošani, Hošani!!!
duben 05, 2007 23:07
kde tohle dávali? : AlenaT
a kdo to natočil? Mexico nebo Argentina? To musel bejt nervák...Jinak, tady nikdo o žádných chlípnostech nemluvil...čistému vše čisté.
duben 05, 2007 23:12
ale jinak to jaro : Pavla
u nás vypadá asi takhle:


duben 05, 2007 23:22
Aleno tohle, : Pavla
co psala Stánˇa, to bude ze života... smilies/smiley.gif
duben 05, 2007 23:23
tY MÁŠ TAKY TŘÍBAREVNOU KOČKU?? : AlenaT
já taky, ale ta naše má černej nosánek a všecky ty koťata byly od ní.
duben 05, 2007 23:27
koukám, že se tady dámy rozepsaly - že by se na Kudlanku podívala i Stán(háček)a? : d@niela
Tak tě vítám, jak je?
duben 05, 2007 23:29
joooo, Stana jedeeee!!! : petruša
Jesus Christ Superstar:

Hosanna, hej sanna, sanna,
sanna ho -
sanna hej, sanna hosanna.
Kriste Ježíši,
jsi nám nejbližší,
sanna, hosanna, hej,
Superstar!

Do háje, hned bych si ho pustila, kdyby nám neumřelo video...
smilies/cry.gif
duben 05, 2007 23:30
nejen tříbarevnou, : Pavla
ale navíc ještě májovou, narozenou hned prvního května - takže je to naše štěstíčko na entou... smilies/wink.gif
duben 05, 2007 23:35
ale Stana : Jasmina
dlouho se tu neobjevila,copak nam asi prinese?
Inu jaro))))
Jinak devcata-velice zajimava diskuze,jsem cetla jinde o jedny pani,co na tech telenovelach visi fest-ale jak koukam-neni sama.
Vite ze TV nemam?-tedy mam ale bez signalu-slouzi jen jako video)))
Asi mam opravdu stesti.
duben 05, 2007 23:46
... : bb
naši mají tříbarevnou Šišku, všech se bojí, je moc plachá, jen mámu zbožnuje, chodí za ní, chová se, vleze až na krk...mamka ji krmí z ruky rozemletým masem, protože k nim přišla s nějak poraněnou tlamičkou a i když už je dávno zhojená, tak se sama moc nenadlábne, jen tak ocucává, olizuje...no tak si panička na sebe upletla bič a Šiška je jak míč smilies/smiley.gif
když přijde návštěva, schová se pod kamna a pak při zdi upaluje pryč

AlenoT, píšeš bezvadně, moc dobře se to čte.
Bez těch hormonálních, citových a jiných bouří by byl život kapku nuda, jedna dlouhá poklidná túra od kolébky k hrobu a v domově důchodců chceme vzpomínat nejen na hezký vzorky na pletení smilies/smiley.gif nemusí hned tornádo, stačí malá česká bouřka
duben 06, 2007 00:24
... : bb
Jasmíno, to asi není přijímačemsmilies/wink.gif máme dva a neviděla jsem ani jeden díl, stačila mi kdysi malá ukázka z nějaké Esmeraldy, bylo to horší než Dallas. Asi jsem byla moc mladá na to, abych docenila přínos smilies/smiley.gif
A na Nesnesitelnou lehkost bytí jsem nejspíš zase moc stará, když jsem se konečně dočkala vydání tady u nás, dech jsem tajila očekáváním...a velký třesk se nekonal.

duben 06, 2007 00:28
Shlédla jsem : AlenaT
Manuelu a Esmeraldu a tím je má potřeba romantických seriálů navěky saturována. Ale koukám na Rexe a na Leskotku, byť posté a znám je zpaměti, stejně jako na "to je vražda, napsala". Mám prostě ráda detektivky. Svou první jsem četla asi v šesti letech -jmenovalo se to "Liga zrzavých" (Arthur Connan Doyle) a já byla tak okouzlená, že mi to zůstalo do dneška. Televizi miluju. Nemohla bych bez ní být. Kdysi, když byly děti malé a já sedávala celé večery sama doma, televize byla jediný tvor, který ke mně - byť socialistcko-realisticky normalizovaným hlasem - promlouval. Tenkrát mi byla dobrá, tak mi přijde nevděčný po ní teď plivat.
Citové bouře ano - taky jsem je zažila - jak bych jinak přišla k těm dvěma dětem....ale člověk by se pak zas měl vrátit k reálu, aby neskončil v Bohnicích nebo na krchově. Nakonec, ani ten reál nemusí být k zahození, zvlášť máte-li po boku nějakýho toho pejska, kočičku, křečka, rybičky,morčátko, potkánka, veverku, psounka prérijníjo, kanárka, andulku........
duben 06, 2007 05:46
To mi připomíná: : saffron
.."nudíte se? Kupte si medvídka mývala!".. smilies/grin.gif
duben 06, 2007 07:12
Já tomu vůbec nerozumím... : Míša
Ženský na mě musíte pomalu, já jsem méně chápavá. Kdo je Chimena a kdo je Rosario? Zatím jsem z toho pochopila jen to, že Jose Armando je ten jezevčík a Esmeralda ta májová čičina. Jo a Hosanna by mohl být ten obr, co svým uchem zalehl kotě, ne?

smilies/grin.gif smilies/grin.gif
duben 06, 2007 09:09
Nic proti pejskům... : Margot
ale u nás ve městě to vypadá tak, že když už si přeci jen někdo místo štěněte pořídí mimino, tak roční batole na vratkých nožičkách na procházce co tři metry vymete nějaké psí ho... V parčíku kousek od našeho domu už suverénně vyhráli psi. Pokud si tam malí kluci chtějí na trávníčku zahrát fotbal, tak se to v té okakané trávě fakt nedá, navíc tam vždycky pobíhá nějaký volně puštěný pesan a páníček jen z dálky pořvává :"On je hodnej, nic vám neudělá".
duben 06, 2007 09:11
Míšo, to není o žádnym konkrétním seriálu, to jen si ženský blbnou :)))) : ála
taky jsem napřed zírala smilies/grin.gif Ale pak mi došlo, že se tady lidi jen bavěj
P.S. a já taky zbožŘuju detektivky, pohádky pro dospělé. Je to krátké, má to spád a vždy je zlo potrestáno. smilies/smiley.gif
duben 06, 2007 10:21
Margot, zvířátka mám ráda, ale když - přesně jako ty - jdu parkem, : ála
nebo jen kolem domů, kde jsou i trávníky, a vidím, že je to pěkně a zhusta prohnojeno, tak bych vraždila!!!
Hned bych pozvala Korejce, ať to tady pochytaj a snědí!!!
Grrrrrrrrrrrr smilies/cry.gif smilies/cry.gif smilies/cry.gif smilies/cry.gif
duben 06, 2007 10:23
Koho maj ti Korejci pochytat : Pavla
a zbaštit? Ty páníčky? Ten bordel je přeci o lidech... smilies/shocked.gif
duben 06, 2007 10:58
Pavlo, : Margot
jenže to co v nejlepší víře doporučuje autorka článku Alena - když vás opustí chlap, pořiďte si pejska, spraví vám to náladu... nejsem si jistá, jestli je to tak úplně dobrá rada. Mám pocit, že už teď je leckde ve městech "přepejskováno", ale hlavně - psa si pořizuje spousta lidí jako hurá akci, aniž by o chovu a výchově/výcviku psů něco pořádně věděli, aniž by měli na psa dost času (psi vyjou v paneláku jak šakali a páníček chodí domů z práce večer)... Prostě mám pocit, že tu radu Alena myslí dobře, ale už je nějak moc lidí, kteří mají psa pro radost, ale povinnosti spojené se psem jim jaksi unikají - bobků už je všude po trávě a chodnících neradostně mnoho. Pořád mám pocit, že by si měl člověk pořizovat pejska s rozvahou, rozmyslem, zodpovědně, se vším co k chovu zvířátka patří... a ne jen jako milou náplast na momentální smutky.
duben 06, 2007 11:21
Álo, já vím : Míša
smilies/smiley.gifJá se jen bavím tím, jak jsme my ženské schopné spatlat všechno dohromady a probrat deset témat najednou. JĂł, tomu se říká dar od Boha! smilies/grin.gif
duben 06, 2007 11:24
na nás prostě nikdo nemá :-)))))) : d@niela
smilies/cool.gif
duben 06, 2007 11:32
... : bb
No já proti televizi vůbec nic nemám. Když marodím a skrz zarýmovaný oči nevidím na čtení, není nic lepšího než se zachumlat do deky na gauči,s čajem a mandarinkovým kompotem a pustit si telku.
Rexe jsem neviděla než ukázky, to druhé neznám, To je vražda jsem si pouštěla na mateřské k žehlení, takový milý venkovský seriál, ale měla jsem z té babi mindráky - dům pořád perfekně uklĂŻzený, zahrada v lati, prádlo se samo pere samo žehlí, dáma jak ze škatulky i při vaření špenátu, domácí zavařeniny levou zadní, co rok to nová kniha a s ní spojené turné po USA, a jen tak mimochodem k tomu vyřeší vraždy. No, když někdo bydlí v nejvražednější vesnici...
Co si nenechám ujít, je Hercule Poirot.
Jo, Sherlock Holmes byly moje první detektivky. Já to četla s názvem Liga ryšavců.
duben 06, 2007 13:32
já měla ještě nějaký : AlenaT
prvoreplublikový vydání....ono pak někdy v sedmdesátých letech vyšlo znovu
duben 06, 2007 13:36
tyhle seriály neznám, : Inka
ale tady jsou dnes nějaký erupce na slunci? Vůbec tomu nerozumím, ale na Lescotovou, Kobru, Rexe, Poirota, Agátu, ještě ráda koukám na detektivní seriál nevím jak se to jmenuje, je to detektiv strááášně tlustý a bydlí s maminkou je to nějaký německý nebo rakouský (vždy tam mají spoustu muškátů v oknech a to já můžu), také svého času dávali někdy v neděli v 10 nebo tak na dvě takové paní detektivky a vždycky měli strašně krááásnou květinovou zahradu, ale taky nevím jak se to jmenuje něco jako Rose-Mary...možná??? Já to vždy pustím jako kulisu. Ale co mám opravdu oblíbený program na UPC je TV Deko, přdělávají tam vždy někomu kompletně byt nebo zahradu a je tam spousta super nápadů co a jak udělat, vyrobit...
duben 06, 2007 15:13
big BEN!!! : AlenaT
toho miluju. Viděla jsem ho ve víc seriálech, ale už to nebylo ono. To jelepší co na něm je je jeho maminka a jeho kolegyně z Berlína -asi teď budu nařčena ze šíření feminismu. A ty dvě dámy byly profesionální zahradníce a jmenovaly se Rosemary (rozmarýn )a Thyme (tymián) Tymián bylo příjmení té jedné, co nebyla Rosemary - jako hudba k tomu byla právě anglická písnička, která se jmenovala Rosemary and thyme. Já mám taky UPC a můj nejoblíbenější je AXN, a pak ty různý programy vysílající nádherný dokumenty, taky National Geographic, Animal Planet a tak
duben 06, 2007 18:07
jo jo to je ono : Inka
Big Ben to je pohodový a Rosemary, já tam vždy hltám tu zahrádku, to je kouzlo a ta hudba byla taky krásná, taková nedělní pohodička.
duben 06, 2007 21:10
jo a David Suchet je : AlenaT
coby Hercule Poirot nepřekonatelnej...takhle přesně jsem si ho představovala. Nebo kdysi před lety hrávala britská herečka Margaret Ruthefordová slečnu Marplovou. Byla úžasná.
duben 06, 2007 22:12
... : bb
Ano, televizního Poirota dělá právě Suchet, i když to ostatní je taky prima, kulisy, dekorace, kostýmy, máš pravdu, takhle jsem si to při čtení Agathy představovala. Viděla jsem Poirota s Ustinovem, a to bylo pro mě k nekoukání.
Z těch dokumentů je dnes těžké si vybrat, občas se tam propracuje dokument o ničem, záběry nic moc a komentář plky. U nás není kabelovka, tak to nejlepší asi nevidíme, a satelit zatím nechci, už tak trávíme u obrazovek a displejů času dost, stačí zprávy a 3-4 pořady týdně a vydá to na hodinu a půl televize denně, to je až až z 24. Ale dneska jsem viděla Tajemství mořského království, 3. díl z 5, bohužel ty první dva mi utekly, nevšimla jsem si v programu. Bylo to moc pěkné.
duben 07, 2007 16:02
... : bb
jo, ještě jsem občas sledovala Inspektora Taggarta a Vraždy v Midsomeru.
Tak a jdu hodit vejce do cibule a upéct žloutkové věnečky.
duben 07, 2007 16:03
Vraždy v Midsommeru - fungl nágl nové : AlenaT
teď dávají na Hallmarku - já si pořídila satelit apeněz nelituju. Cigarety by mě měsíčně stály víc. Já budu barvit vejce zítra, dnesk jsem vyrobila a vyšúerkovala zajíčka a beránka - do těsta jsem dala ořechy (strouhané vlašské od vánoc). Já to s tím Ustinovem taky viděla, ale nebylo to ono. Ten Suchet je v tom absolutně perfektní. Teď hrovna dávají Big Bena....Koukala jsem na zelenou katru neb miluji Depardieua
duben 07, 2007 16:24
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]