O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

HRANÍ, MALOVÁNÍ, POTĚŠENÍ PDF Tisk E-mail
Úterý, 09 prosinec 2008

Letošní Mikuláš se trochu zbláznil. Místo všelijakých dobrot, kokinek, čokoládových figurek, ořechů, pomerančů a kinder vajíček nadělil mým dětem dva malinké balíčky s barvami na sklo. Kdybych to všechno musela kupovat sama, nechala bych ve výtvarných potřebách bratru tak pětistovku. (No, však vy víte, jak to bylo opravdu :-)))

 

 

 

 

 

 

 

        Tak jsem Mikuláškovi v duchu poděkovala za dobrý nápad, ostatně sladkostí si děti užily dost a dost u babiček. A jak to bylo dál? Markétka a Matýsek se nejdříve rozhodli, že si namalují každý svou skleničku. Své nápady si nakreslili na papír, který jsme potom společnými silami zastřihli do potřebované velikosti a přilepili dovnitř skleničky.  

 

     Obtahovat obrázek černou konturkou není žádná velká sranda a na zakulacený tvar to chce pevnou ruku, tak trochu přiskočila na pomoc ta maminčina, ale jinak vše ostatní zvládly samy. Skleničky jsme pak nechali čtyři hodiny schnout a následně vypálili v troubě při 160°C  po dobu 90 min. Uznejte sami, z takové skleničky, která navíc patří jen a jen mě, chutná daleko lépe.

 

 

 

 

 

      

 

 

 

     Druhý pokus - tentokrát mnohem lépe, téměř profesionálně vyvedený - byl talířek. Na fotografiích je jasně vidět, který má klučičí a který holčičí motiv.

 

     Zatímco holčička malovala rozkvetlou louku s mráčkem, sluníčkem a barevným šnekem, chlapeček se vyřádil na třech prasátkách - jsou to, jak jinak, maminka, tatínek a prasátko potomek.  

 

     Výhodou talířků je, že tohle děti zvládly úplně samy. Své nápady si namalovaly smazatelnou fixou, obtáhly konturou a pak už jen podle fantazie plácaly barvy jednu vedle druhé. Takže už mají svůj snídaňový servis, neopakovatelný, originální - prostě jen svůj vlastní. 

 

 

 

     Včera jsem koupila čtyři hezké bílé hrníčky po devíti korunách. Děti mají další zábavu, a babičky a dědečci budou mít něco pro potěchu - kávový nebo čajový hrníček od vnoučat.

 

Paula

 

 

 

 

Komentáře (8)add feed
tak tohle vědět dřív, ale stejně je to prima nápad, : Standa
pošlu okamžitě dál
(tedy odpoledne nakoupím materiál)
smilies/smiley.gif
prosinec 09, 2008 12:59
. : Míša šíša
S barvami na sklo se vyřádí i odrostlé děti. Sedmnáctiletá dcera mé známé vzala prázdné sklenice od instantní kávy (se šroubovacím plastovým víčkem), pomalovala je jablíčky, lístky, rajčaty, paprikami a já nevím čím ještě - a mají tak doma originální dózy na potraviny jako jsou těstoviny, cukr, mouka apod. Vypadá to fakt moc hezky.
prosinec 09, 2008 13:06
no, : mura
ja bych bez pomalovanych veci zit mohla, ale ani nam se to nevyhnulo
akorat, co to mate za vypalovaci barvicky? my vzdycky meli takove, co se maluji na folii, sloupnou a na predmet lipnou.


prosinec 09, 2008 14:01
jéje, můro, to je překrásný!!! : ivanka
jak jsem tak nakoukla skrz vaše okýnko, koukám, že žijete někde v nádhernym domečku... ach jo, my "obyčejný lidi z králikáren" :-)

prosinec 09, 2008 14:04
aj ja chcem vediet!!! : Sipik
Zienka, kde si to kupila, ako sa to vola? Ja som tiez zatial videla len tie zlupovacie, taketo by sa nam velmi pacili!!!
prosinec 09, 2008 21:22
jooo, to je pravda, kde se ty : ivanka
hrnečkový barvy dají koupit? Nebo ještě spíš: Jak se to jmenuje?

prosinec 09, 2008 23:09
... : Paula
Koupila jsem je ve výtvarných potřebách, jsou to barvy na porcelán. Jedna flaštička stojí 59kč, k tomu je potřeba kontura, nejlépe asi černá, ale je na výběr asi z pěti barev. Pak ještě dva obyč štětečky a bylo. Nechala jsem tam pětistovku, ale děti se fakt vyřádily. Když se jim něco nepovedlo, dá se to kouskem vaty, nebo uchošťourem utřít a můžou začít znovu. Teď na talířkách snídají a ze skleniček pijou mlíko, nebo čaj.

prosinec 10, 2008 09:17
Parada : Sipik
Urcite vypatram, velmi sa mi to paci. Vyyyybornyyy napad!
prosinec 10, 2008 11:38
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]