O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

SLONI ŽIJÍ NADE MNOU PDF Tisk E-mail
Neděle, 30 listopad 2008

 Bydlím v panelovém domě klasické konstrukce. Sedm poschodí, tři byty na jednom patře. Býval to příjemný dům. Pak se nad námi vystřídali nájemníci a teďka tam asi bydlí stádo slonů. A co je ještě horší, asi nevědí, co to je zvuk a že se šíří. Ale teď vážně: jejich roztomilé děťátko tam věčně dupe, běhá,  skáče, hraje si s míčem o podlahu...  To všechno je perfektně slyšet k nám dolů.

 

 

 

 

 

     Někdy mám pocit, že strop mezi námi je snad z papíru. Protože bujarý smích, případně řev a já nevím co ještě všechno dalšího je slyšet, jako kdyby byl kluk přímo u nás ... Moje citlivé slechy tím dost trpí, ale když tam na ně člověk dojde a požádá o ohleduplnost, tak odpoví:  „Já nebudu kluka nijak omezovat, když si hraje, je to přeci ještě dítě" - a bouchne dveřmi. A co můžu s tím dělat? Hygienické normy ten hluk možná nepřekračuje, ale mně to silně vadí. Nemám kam se obrátit. Na družstvu, když jsem se slušně zeptala, jestli pro mne nemají nějakou radu, tak pro změnu říkají „to si musíte vyřešit sami mezi sebou". Ale jak, když není vůle na obou stranách současně. To fakt nevím. Nechci se uchylovat k naschválům, to nemá smysl. Ale fakt nevím, co s tím mám dělat.

     Tak to někdy řeším tlumiči hluku. Což je ale málo platné, jednak se nízké frekvence dupání tlumí špatně a druhak já ty vibrace i cítím, takže kostní vedení se postará o další. Abych to vysvětlila: před pár lety jsem měla úraz (akustické trauma, pro zvědavce) a od té doby jsem věčně hostem na ORL a beru léky, chodím na infuze a tak podobně. Poslední dobou jsem na hluk citlivější víc, než jsem bývala a teďka vyloženě špatně snáším větší kravál. Mám za sebou pár infuzí dalšího kola a tak jsem z toho všeho dost nešťastná. Jenže - proti těmhle novým sousedům se asi nedá nic dělat...

     A nejhorší ze všeho je, že tohle člověku málokdo vůbec věří. „Však to není skoro slyšet, to vám nemůže vadit", jako bych to četla z tváří nezúčastněných lidí kolem sebe. 

     Bylo by fajn, kdyby nahoře zase bydleli slušní lidé, a ne "tancující sloni" se sklonem k pěkně hlučnému projevu. A především také, aby řemeslníci dělali pořádnou práci a když dělají plovoucí podlahu, aby pod ni dali správnou tlumící vrstvu. To totiž asi bude to, oč tu běží - že když si tam dělali "svépomocně" novou podlahu, tak se asi šetřilo, co jen to šlo...

 

Nevíte někdo, co s tím?

 

Žirafka

 

 

 

Komentáře (94)add feed
Jejda, : Petronila
to jsme zase asi "neslušní lidé". Naše dvě příšerky taky dupou, kudy chodí (ano, snažíme se je krotit, ale úplně na 100% se to nedaří). Naštěstí máme pod sebou tolerantní sousedy bez akustického traumatu a položenou kročejovou izolaci či jak se ten verk jmenuje.

Žirafko - co Ti technicky poradit, to fakt nevím. Chápu, že z pozice člověka, který je přecitlivělý na hluk, to musí být strašné, ale zase za to ti sousedi tak docela nemůžou. Z jejich pohledu - kluka svázat do kozelce nemůžou a podlahu si kvůli kročejové izolaci asi taky nevytrhají.

Napadá mě jediná věc - kamarádka bydlící v paneláku má nad sebou sousedy se štěkajícím psem a pod sebou jiné, kterým také vadí dupot malých dětí. Tak se s těmi nad sebou dohodla, že nebudou zavírat štěkajícího psa do pokoje přímo nad jejich dětským, a s těmi pod sebou, že nenechá děti dupat v obýváku v době, kdy se sousedi chtějí koukat na zprávy.

Tj. nešlo by dohodnout se sousedy, že v jednom pokoji dítě dupat nenechají a ty se do toho pokoje pod ním budeš moct uchýlit a relaxovat.
listopad 30, 2008 19:22
odstěhuj se do domečku na vesnici, : Inka
znám to přesně, když jsem bydlela v bytě, nade mnou snad denně hráli bouwling na umělé plovoučce občas i v noci, celé noci jim tam řvalo dítě půl roku nepřetržitě, pod nám Bar - pátky a soboty úděsný...k ránu Tě budili ožralové, celé noci tam houkali alarmy od aut, vedle nás jim téměř denně bouchala postel při milování o zeď.....na schodišti všichni lítali a dupali od božího rána a do noci.....
Ó jak jsem ráda už rok ve vesničce kde chcíp pes, ani autobus sem nejezdí, slyšíš jen cvrčky v trávě a zpívat ptáčky, hučet oheň v krbíku, chodí mi na zahradu všechna možná zvířátka, je to balsám na nervy i dušičku ...... byla to dobrá změna, jinak bych se asi za chvíli zbláznila a to ani nemluvím o smradu ve městě....
listopad 30, 2008 19:56
To je bohužel daň bydlení v paneláku. : mamča
Inko, ne každý může bydlet v domečku "na samotě u lesa". Žirafka je dost vážně nemocná, proto potřebuje bydlet v dosahu zdravotnických zařízení.
Co si nechat obložit strop polystyrénovými deskami ? Trochu by to pomohlo.
Nad námi bydlí podobná dupající rodina, taky mají novou nepodloženou plovoucí podlahu, ale děti už dospělé. Ty pro změnu driblují po bytě s míčem, nebo stěnu mezi pokoji používají jako cvičnou zeď na tenisových kurtech.
Když randál překročí únosnou mez, pustím si Bachovu Fugu. Basy osolím na maximum, takže se nadsousedům rolují trenýrky. Překvapivě jim to za chvíli dojde, a míčové hry jdou hrát ven.
Ale jinak spolu vycházíme dobře.
smilies/grin.gif
listopad 30, 2008 20:13
co dělat? : vobornik
Koupit si kulomet, namířit přímo nahoru a ....ratatatatatatatatata. No pak je opravdu dobrá chvilka vážné hudby na plné pecky. Kdyby se dal byt vytopit směrem nahoru...ale to nejde. Pka nějaká izolace, ale ne polystyren, ten neizoluje zvuk. Tož to by chtělo nějakého technika. Ale ta vážná hudba dnes zabírá, neb většina lidí ji nesnáší.
listopad 30, 2008 20:24
papírová plata na vajíčka. : alena puntíkovaná
polepit jinmi strop a přetřít barvou - z nejhoršího by to mělo pomoci. Jinak bych na ně ve dvě ráno chodila zvonit, s tím, že je mi smutno, nebo jestli jsou v pořádku, když je tam najednou tam ticho.
listopad 30, 2008 20:42
jo : alena puntíkovaná
taková Tokáta a Fuga (Bach) udělají divy smilies/cool.gif
listopad 30, 2008 20:44
Petronilka : Sipik
To si "krasne" napisala, ze priserky dupu. Chces povedat, ze priserkam sa neda povedat, ze pod Vami byva clovek ktoremu to dupanie moze vadit? A ked nestaci raz, tak im to opakovat aj 1000x? My mame v celom byte koberce a Nina dupat nesmie a je to u nas zakon o ktorom sa nediskutuje s jedinou vynimkou, ked viem, ze susedia na 100% nie su doma. Riadim sa tym, ze nebudem robit druhym to, co by som nechcela aby ini robili mne.
Moji rodicia mali takych susedov, deti sme volali slony, mama bola na prasky. Nastastie sa odstahovali a div sa svete, rodina ktora prisla po nich ma dve deti v tom istom veku, skutocne su zive, ale nepocut od nich ani dupnutie, ani padajuce predmety... Holt, rodicia maju asi viac rozumu.
listopad 30, 2008 21:25
nezlobte se na mě, : Petronila
ale u dítěte jsou všechny tyhle aktivity vcelku normální. Navíc Žirafka je zřejmě na tyhle věci citlivá víc, než je v našich krajích obvyklé.

Jak by to ti sousedé tedy podle vašeho názoru měli konkrétně řešit, aby byli označeni jako "slušní lidé"?

Navíc nevíme, jestli jim žirafka řekla, že má větší problém, než bývá běžné, JAK jim to řekla, případně navrhla nějaké oboustranně přijatelné řešení.

Nemusel to být ten případ, ale už jsem zažila pár zpruzelých sousedů, kteří si chodili značně naštvaně stěžovat kvůli těžko ovlivnitelným věcem (někdo třeba dělal rekonstrukci a pár týdnů byl holt větší hluk a na chodbě trochu větší nepořádek). Tomu rekonstruujícímu nezbylo, než se slušně omluvit a pak to hodit za hlavu, protože bez toho to prostě nešlo.
listopad 30, 2008 21:26
Šipíku, : Petronila
povědět se jim to jistě dá, dokonce i do zblbnutí opakovat, ale úplně zabránit se tomu nedá. Navíc mi připadá mírně absurdní vyžadovat od malých dětí, aby po bytě chodily zásadně pomalu a po špičkách (protože když běží, tak je to vždycky trochu hlučnější.)
listopad 30, 2008 21:28
Zirafka : Sipik
Musis im zozrat nervy aby sa bud zacali spravat slusne, alebo to boli oni, kto sa odstahuje. Krajne riesenie je kupit si iny byt a do Tvojho povodneho nastahovat co najvacsich grazlov. ( Pomsta je sladka ). My sme celkom uspesne pouzili niekolko krat nocne budenie. Pojdes im zazvonit na dvere a pokojne si zbehnes domov. Budes mat z toho aspon dobry pocit zadostucinenia. A dokola chodit upozornovat na hluk, nech si o Tebe myslia co chcu, my vieme, ze chrapuni su oni. Ked ani to nepomoze, upozornit na nahlasenie policii, potom to aj urobit. U nas je v zakonoch napisane, ze susedia nesmu druhych obtazovat nadmernym hlukom, dymom... takze sa je o co opriet, myslim ze aj Ty by si to niekde nasla. A este podla nejakych stavebnych noriem, ak maju plavajucu podlahu, musia tam mat nieco ako krocikovu izolaciu, neviem presny nazov, da sa argumentovat aj tym, ze ich donutis sudnou cestou aby si to dali urobit. Dufam ze som Ti trosku pomohla.
listopad 30, 2008 21:32
Šipíku, : Petronila
to je skoro vyhlášení soukromé války...
listopad 30, 2008 21:36
no pietně jsem vzpomněla na dobu : alena puntíkovaná
kdy v prvním patře nad mojí sousedkou bydlela rodina se dvěma dětmi. Ta sousedka je kráva nesmírná - a to jí lichotím. Tý vadilo, že ty děti - který byly mimochodem vzorový a tichý - choděj pořád nahoru a dolů po schodech a věčně otvíraj a zavíraj dveře ...co byste jí na to řekli. Já jí řekla, že buď ať si s nima vymění byt, nebo ať ty děti naučí lítat a procházet zdí. Když se ti sousedi odstěhovali, tak to tu bylo jak v krematoriu, nejmladší v baráku jsem byla já - a mně je 60. Naštěstí teď nade mnou bydlí mladá holka, tak se to tu tzrochu vylepšílo. Moje sousedka nade mnou je vegetariánka, cvičí taiči a sbírá kameny. Tkaže pohoda - chová akorát kočky a ty má navíc ode mne. smilies/grin.gif Akorát furt uklízí a přestěhovává nábytek aby to bylo podle feng šuej - ale ve dne...jenže já bydlela 30 let ve Vodičkový, tak jsem otrlá. Aspoň vím, že je holka doma...kdyby mě náhodou kleplo....pracovala několik let jako sestřička v Motole. Takže stěhování skříní, aby nebyly v dráze toku energií mně spíš uklidní. smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
listopad 30, 2008 22:34
No tady v US : Giussi
ma kazde "bytove druzstvo" svoje predpisy a vetsinou je v nich, ze obyvatele vsech pater krome prizemi musi mit alespon z 80% koberec, aby se ztlumily zvuky, hlavne samozrejme chozeni ci behani. Nemohla by ses domluvit se sousedkou, ze jim treba prispejes na koberec s takovou tou mekkou podlozkou do detskeho pokoje?
listopad 30, 2008 23:03
Žirafko, : bb
vědí sousedi nejen o tom, že ti hluk vadí, ale také proč, že jsi vážně nemocná? Já bych zkusila nejdřív 3 věci - sobě pořídit protihlukovou izolaci stropů a taky to tlumítko hluku, špunty do uší jsou asi nevhodná rada, ale třeba na hodinu dvě by se to vydržet dalo, nebo chrániče uší před hlukem, jaké se prodávají do hutí, na bagr apod. Abys mohla aspoň krátkodobě zrelaxovat.
No a hlavně bych zkusila přimět sousedy, aby mě začali chápat a soucítili se mnout. Takže bych je asi malinko zmanipulovala :-)
Zašla bych tam, srdečně a mile, ale ne přehnaně, bych je pozvala na večeři-oběd i s dětmi, s tím, že se potřebuji s nimi poradit nebo je o něco požádat - ty víš, kam můžeš zajít při tom pozvání. Připravila bych něco moc moc dobrého, zjistila bych klidně co rádi co neradi, pro děti zmrzliny co se hodí pro děti, pro dospělé bych upekla co umím výborně, ale žádnou buchtu na plech ála Hop do trouby, to peče v sobotu celá republika. Připravila bych zkrátka výbornou domácí večeři - zjistit, zda někdo u nich je vegetarián - se skvělým domácím moučníkem, máslový čokoládový dort, žloutkové věnečky apod.
Pro děti po obědě pár dvd s filmy-pohádkami, třeba z půjčovny, hlavně aby se zabavily. A až budou odcházet, poděkovala bych jim za to, že byly tak ohleduplné a hodné a dala jim drobný dáreček, sladkost apod.
U kávy a likéru bych rodičům řekla, oč mi jde, začala bych tím, že bych podrobně a barvitě vylíčila co se mi stalo, jak jsem si vytrpěla bolesti, vyšetření, kontroly, léky, omezení, doplatky u lékaře, za recepty atd. - prostě všechny své strasti s nemocným sluchem.
A pak bych jim řekla, že jsem taky měla děti/mám/sestra má/doma jsem se starala o mladší sourozence/atp. a že vím, že pohyb je jejich přirozenost. Ale že mně hluk z toho pohybu působí utrpení a nákladnější léčbu a jestli by bylo možné se nějak dohodnout. Že třeba v určitou dobu budou děti krotit, že v tu a tu dobu, např. od 17 večer do spaní, budou děti řádit pouze ve svém pokoji a mimo tento pokoj jen klidně chodit apod. Po 22. hod. stejně platí noční klid, že.
Mezi povídání, vedené klidně - dopředu si nacvič jak reagovat na jejich prvotní podrážděné reakce - bych nenápadně nápadně, opakovaně, vložila stejným klidným tónem pronesenou info o tom, že "právník mi radí nějaký postup, ale to je přece nesmysl, řekla jsem mu, že se svými sousedy se rozhodně dohodneme v klidu , jako rozumní dospělí lidé". A hned za to kapku medu, jako že samozřejmě počítám s tím, že na případné koberce jim přispěju menší částkou a děti jim klidně ráda kdykoli pohlídám, doučím, paní naučím s počítačem nebo jim jednou za měsíc upeču ty věnečky, co jim tak chutnají. Ale opravdu nerada bych musela ty své stoupající náklady - na léčbu, léky, pomůcky pro tlumení zvuku, izolaci pokojů a ostatní - přenést na ně, to by musela předcházet žaloba a do toho se nikomu nechce, žejo, dneska při tom nedostatku času a přebytku povinností lítat po soudech proto, že bych se nedokázala se sousedy dohodnout...

Takhle nějak bych to nejdřív zkusila, přičemž míru toho medu a míru těch výhružek právníkem musíš odhadnout sama. Možná na ně ani nemusí dojít.
listopad 30, 2008 23:26
Problém vidím v něčem jiném - : Standa
Požadavky na hlukovou izolaci udává ČSN 73 0532.
Zkuste zjistit na družstvu, lépe u domovní samosprávy, jestli ty úpravy v bytě dělali na stavební povolení. Protože nové podlahy musí být kontrukčně provedeny tak, aby eliminovaly kročejový hluk. Po skončení práce má být provedeno změření - jedině tak je pak provedena kolaudace.
Podstatné je, aby konstrukce podlahy byla od okolních stěn a stropní konstrukce oddělena elastickou vrstvou, čímž se přeruší šíření vibrací. Stropní konstrukce mezi dvěma byty má jako celek z hlediska akustiky vyhovovat normovým požadavkům. U stávajících stropních konstrukcí to bývá často problém, především u kročejového hluku. Plovoucí podlahy se totiž v minulosti zpravidla neprováděly. Velmi často dochází k problémům se zhoršením vlivu kročejového hluku na spodní byt po výměně starší podlahy za „plovoucí“ laminátovou a podobně. Hlukem je pak zatěžován spodní byt.
Rozhodně se akusticky nijak neosvědčily podložky Mirelon pod plovoucí podlahu, které nemají téměř žádný vliv na snížení kročejového hluku. Použití izolace po krajích místnosti je jednou z hlavních zásad konstrukce plovoucích podlah. Tloušťka nivelační stěrky by měla být 4 až 6 mm, rozmezí na nerovnostech 2 až 20 mm. U různých materiálů je to však jinak.

Pravděpodobně je to provedeno jako melouch, bez stavebního povolení.

prosinec 01, 2008 00:03
mj. nechápu, proč by jim měla ještě lézt do zadku, : Standa
uplácet je, dávat dary a prosit - když jsou oni na vině?
To snad nemyslíte vážně?
prosinec 01, 2008 00:05
Zdravím všechny, co mají problémy s hlučností v bytě. : Tamara
Bydlím taky v paneláku a několikrát jsem žádala své BD, aby mi hlučnost nechali změřit. Pokud vím, tak norma je max. 58 dB. Řekli, že bylo měřeno v domě vedle a že vše odpovídá normě. Nevim, ale když slyšíte sousedy mluvit,slyšíte jak v noci chodí po bytě a kudy a otevírají vestavěnou skříň , nemám pocit, že je všechno v pořádku. Poradí mi někdo co s tím? Zřejmě objednat měření. Víte kolik kde a u koho?:?A co přestě to bude obsahovat? díky moc,zoufalá nevyspalá. Manžel říká, že lidé mají obvykle laminátové plovoucí podlahy a většinou na nich šetřili a kupovali je v Hobbymarketech. To by ani tak nevadilo, ale jakmile tam nemají vhodnou (co nejsilnější) protihlukovou izolaci, tak je konec nadějí.
Člověk aby si ujížděl odpočinout z vlastního bytu.
prosinec 01, 2008 00:23
Nedělat nadměrný hluk v bytě a tím neobtěžovat sousedy je snad úplně normální, a tento požadavek je : Myška
zakotven v domovním řádu. Taky nevím, stejně jako Standa, proč bys jim Žirafko mělam lézt do zadku, a proč přispívat na koberce. Pokud neuspěješ po dobrém (jako jsi už neuspěla - nebudou děti omezovat) tak se asi dá sousedský spor řešit v občanském řízení (nevím jestli je správně terminologie) na místním úřadě.
Měli jsme podobný problém, děti v bytě nad námi měly asi okované botičky, které na PVC dělaly divy. Kolikrát jsem si s paní promluvila (měli děti ve zhruba stejném věku jak my), ale marně. Vysvobodilo nás až jejich odstěhování.
prosinec 01, 2008 00:26
protože tak se snáz domůže svého, než když je zažaluje, : bb
pokud by soud tu žalobu vůbec přijal, na SBD už byla, ani policie nepřijede jen proto, že "ty děti nade mnou zase tak příšerně dupou"
jestli ty úpravy v bytě dělali na stavební povolení. Protože nové podlahy musí být kontrukčně provedeny tak, aby eliminovaly kročejový hluk. Po skončení práce má být provedeno změření - jedině tak je pak provedena kolaudace.


Pokud zasahovali do konstrukce podlah, pak ano. Jinak ne, povrchové úpravy podlah, jako plovoucí, marmoleum, parkety, linoleum,ale dokonce i pevné - epoxidové stěrky, nátěry apod. - se provádějí bez stavebního povolení, jako údržba. Potřebovali tedy pouze povolení SBD, nebo samosprávy.
Žirafka by tedy musela vyjádřit obavu, podezření, že se při opravě podlahy zasahovalo do konstrukce a v důsledku toho se zvýšila kročejová hlučnost. S tím se musí obrátit písemně na místně příslušný stavební úřad a ten to písemné podání musí vyřídit, tj. odpovědět jí, jak to vyřídil - logicky se nabízí, že nařídí místní šetření, vyrozumí SBD o provedení kontroly, to musí coby majitel objektu umožnit kontrolům přístup a stejně tak nájemce/majitel bytu. Ovšem rovnou upozorńuji, že místní šetření UVNITŘ BYTU na základě podání jednoho člověka, který jako důvod uvede hlučnost při pohybu dětí, je málo pravděpodobné.
Situace, kdy vám na dveře zaklepe kontrola ze stavebního úřadu proto, že si soused dole stěžoval na skákající děti, je skutečně výjimečná a SÚ se do toho pustí jen s nejvyšší opatrností a nejmenší mírou ochoty, jelikož si koleduje následně o žalobu ze strany toho nájemce/majitele bytu.
Roztočí se kolotoč podání, řízení, lhůt, atd. Nic dobrého pro nervy už tak rozjitřené nemocí sluchu.
Takže proto radím ten dort a kávičku, čili lezení do zadku podle tebe.
Já tedy dávám starému osamělému sousedovi, co je hluchý a pouští si televizi příšerně nahlas, kus něčeho kdykoli upeču, protože to má rád. Ale nemám nemocný sluch a on nelítá po bytě půl dne. Přesto jeho řvoucí zprávy obtěžují, přesto se nepovažuji za lezoucí mu do zadku, když mu nesu kus štrůdlu s ořechy, co tak zbožňuje. I když - vlastně jo. Miluju když mi vrací talíř a u toho smekne a vysekne poklonu. Takže jo, lezu :-)

Jinak, my jsme taky stavaři.


prosinec 01, 2008 00:29
Myško, : bb
řízení na MěÚ je na nic. Většinou. My mívali souseda, co pořádal divoké mejdany ve všední den do rána do 4-5, a to i kolem baráku, s ohněm a kytarou, utichli až když odpadli. Kromě toho nám kopal do dveří, budil děti v noci zvonkem, ve dne je děsil slovními výpady, v ožralosti i drobným fyzickým napadením, taky nám vlezl na balkon a přeřezal šńůry drobných bílých žároviček na chvojí, jelikož kdosi prohlásil, že je to vkusnější než jejich barevné, a jiné podobné vylomeniny. Výhradně v době, kdy byl manžel pracovně v týdnu v Praze a já sama se dvěma malými dětmi.
Povolávali jsme policii, právníky, obec. Nic nepomohlo. Pomohl manžel, resp. pár lidí s dekou a gumovými hadicemi. Ale to bych Žirafce neradila :-) To je velmi specifické řešení.
prosinec 01, 2008 00:33
... : bb
a jak píšeš, nedělat nadměrný hluk - ale to platí po 22.hodině večerní, jako noční klid, během dne je ta norma přípustného hluku mnohem vyšší, to by se např. nesmělo vůbec stavět v zastavěné oblasti, protože stavební technika nadělá během dne měřitelného hluku mnohem víc, než dvě děti v bačkorách na koberci. Předpokládám, že po 22. hod. děti nelítají.
Přijít na úřad s tím, že sousedi mají hlučnější děti znamená dnes koledovat si o útrpný úsměv, protože 1) nežijeme za totality, bez uličních výborů , 2) je kult dětí, 3) ty normy jsou skutečně jiné než snáší člověk postižený chorobou sluchu
Navíc Žirafka bude vyčerpaná i nervově, sluch je citlivá záležitost.
Proto bych zkusila tu smírnou cestu.
prosinec 01, 2008 00:37
tady to vidíš, bb : ivanka
Ale jestli je Žirafka nemocná ženská, pochybuju, že bude mít možnost podobné obrany.
Jinak nic proti, ale taky se mi nelíbí to uplácení nepohodlných sousedů.
Nechci měnit téma - ale kdybys najednou měla za sousedy ty "nepřizpůsobivé" - taky bys jim kupovala koberce, pekla koláče, zvala je na návštěvu?
Asi musí být Žirafka dost nešťastná. A taky nemyslím, že třebas má i na to, aby nový koberec kupovala jim a ne sobě. Ostatně - proč? Ty bys to přeci taky asi neudělala, ne?
smilies/wink.gif
prosinec 01, 2008 00:38
bb, asi je něco jiného, když dáš sousedovi kousek buchty, než když : Myška
pozveš do svého bytu, do pro mě dost intimního prostoru, naprosto cizí lidi, ke kterým necítíš žádné sympatie, s dětmi, které ti otravují život, a které bys obrazně nejraději zabila, a budeš je hostit jak o posvícení. Já bych to tedy neudělala. Možná ke své škodě bych nepřekousla svou hrdost a pocit, že jsem v právu.
prosinec 01, 2008 00:39
bb, nemám zkušenosti, ani : Myška
dostatečný přehled možností, jak toto řešit. Proto ten místní úřad, se kterým jsem zřejmě vedle jak ta jedle.
Tak potom boj - repráky nahoru ke stropu a jak se ozve dupání, tak osolit třeba tu klasiku smilies/wink.gif. Ale to je to poslední řešení, spíše poslední možnost, než řešení.
prosinec 01, 2008 00:43
... : bb
Ivanko, já jsem se za 11 let ve stavební firmě naučila jít tak, abych dosáhla svého cestou nejmenšího možného odporu za nejnižší možnou cenu, tj. bez ztráty důstojnosti, ale klidně se ztrátou finanční, protože jsem se naučila, že když někde ustoupím ze svého, byť jsem v právu přinejmenším morálně, tak i přes nějakou tu finanční újmu získám, někdy ne hned, někdy až za dost dlouho, ale zatím se to vždycky potvrdilo.
Musela jsem se víckrát ovládat při jednání s lidmi, kteří nesahali mému otci po kotníky inteligencí, znalostmi, slušností, a chovali se nadřazeně. Většinou na ně došlo. Taky se nám vracejí jak dobří holubi, slušně a úplně jinak. Těch pár,co ne, jsme připsali do ztrát, ale zisky převažují. Nefinanční, ale ty, co umožňují usínat v klidu a pohodě.

Je spousta lidí, co slušnost, vstřícnost, vstřícný krok a gesto, považují za slabost. Za známku prohrané bitvy, ne-li války. No ale proč k tomu přistupujete jako k boji.

Myško, proč myslíš, že by ty lidi, jejich děti, nejradši zabila? Já vím, nadsázka, ale chápete co myslím - tahle silná slova ovlivňují vaše myšlení a naopak, a je to začarovaný kruh. Totéž může být časem u nich a všichni se zacyklí v nekonečných sporech. BEZ VÝSLEDKU. Někdy opravdu pomůže překousnout tu hrdost, na chviličku, a udělat gesto.

prosinec 01, 2008 00:49
... : bb
jinak já jsem poměrně razantní a tvrdý člověk, když přijde na mé zájmy, nebo nedejbože zásahy do mé rodiny, soukromí, to bych tedy nikomu nedoporučovala zkoušet
ale než dojde na ty hadice a deky, vždycky dávám šance, první, druhou, třetí, i čtvrtou - jelikož ani já nejsem svatoušek
No a žirafka vyčerpala dvě, možná tři, a je pořád zoufalá a nic se nezměnilo - tak co zkusit jinou možnost.

Ivanko, předokládám, že nepřizpůsobivé myslíš cikány :-) no, to nevím, jelikož tam, kde žijí takoví, nežiju já, nikdy jsem nežila a doufám, že žít nebudu. Kdyby na to nějak došlo, budu se stěhovat fofrem takovým, že na nějaké sžitnosti na SBD by ani nedošlo :-) protože domluvu můžu zkoušet, ale jsem stará na to, abych chodila hlavou proti zdi - a nechala si nalézt do bytu sebranku :-)
tam, kde žiju já, žijí slušní přizpůsobení cikáni a jim bych půjčila peníze i své dítě v kočárku :-)
prosinec 01, 2008 00:53
no, nějak nejsem ani pro jedno - ani pro ten kravál, ani pro koláčky. : ivanka
Vzpomínám si totiž na svou mámu, která měla podobné sousedy a nic proti nim nezmohla. Na rozdíl od jiných ona už poslední léta skoro nevycházela a tak neměla ani možnost tomu kraválu utéct. Totiž zažila dva roky "rekonstrukce bytu" nad tím jejím.
A to kdykoliv, v kteroukoliv dobu. Jelikož to bylo ještě za minulého režimu a tohle byli komouši, tak si ani stěžovat nemohla a netroufla. Bylo hrozný, jak byla nešťastná, ubrečená. Trpěla silnými migrénami, takže vrtačka, zatloukání hřebíků, noční napouštění vany, muzika kdykoliv na plné koule.. atd. atd.
Občas jsem mámu brala k nám, ale ona chtěla být doma, ve svém bytečku. Byla to strašná bezmoc.
Zatím to tady řešíme bez Žirafky, třeba je bohatá a může si nechat udělat speciální odhlučňovací podhledy, koupit jim tlusté koberce a zvát je na svačiny. Ale třeba taky ne, co pak?¨
Máš pak nějaké řešení?

prosinec 01, 2008 00:56
Myško, : bb
rozumím tomu, měla bych podobné puzení, jenže já mívám přitom vždycky pocit, že bych se ušpinila, umazala tím jejich chováním - že bych klesla k nim. A taky mě takové žabomyší spory vyčerpávají. Ubírají energii na život, na práci, na rodinu, vše je tím podbarveno.
Proto nejdřív radši zkusím tu hezčí, příjemnější a noblesnějí možnost. Pokud nepochopí, že to byla možnost jak si důstojně a lidsky vyřešit své věci, mají smůlu, pak s čistým svědomím volím jiný způsob :-)
prosinec 01, 2008 00:57
jo, to s těma cikánama, to jsem myslela přesně stejně jako ty. : ivanka
a mám stejný názor.
Ale berme to tak, že Žirafka tam má sousedy, co sice nejsou nepřizpůsobiví cikáni, ale nepřizpůsobiví bílí. I když se mi to blbě píše, to "bílí", protože si hned připadám rasisticky, i když to tak nemyslím, ale nevím, jak to jinak napsat.
Prostě má tam lidi, kterým "může být ukradená". Něco podobného taky znám, byla tu jedna sousedka, svého času jediná samotná ženská v našem domě.
A ta si fakt netroufla vůbec nic, protože neměla nikoho, kdo by se jí zastal. Je to bohužel tak.
prosinec 01, 2008 01:01
ivanko, : bb
pokud si nemůže dovolit podhledy a jeden přátelský oběd, s nabídkou příspěvku na koberce - kterou bych třeba já na místě těch sousedů s rozpaky až studem odmítla a brala bych ji jen jako důkaz toho, že paní je opravdu zoufalá - pak nebude mít určitě ani na právníka, který by jí s celou situací pomohl. ¨
A od úřadů se pomoci těžko dočká. ¨
Je to tvrdé, ale je to tak - kdo maže, ten jede, a tím nemyslím zrovna úplatky, ale prostě všechno něco stojí.¨
Nakonec víc než ten guláš s dortem. A kdyby měl výsledky, je ta tisícka velmi dobrá investice, nemyslíš? Třeba se bude konat happy end a až si Žirafka zlomí ruku, ty rozjívené děti jí dojdou na nákup a jejich máma zavolá sanitku.
Ale třeba ne. Pak zbývají špunty do uší, sluchátka pro tankistu, a prášky na nervy. To se dohromady dá pořídit relativně lacino.
To je prostě realita. Hnusná, tvrdá. Proto bych ji zkusila ještě napřed po dobrém změnit...
No a taky se mi zdá důležité, zda Žirafka sousedům o své nemoci pověděla. Něco jiného je stěžující si pani na děti, něco jiného nemocný člověk. A takové věci se nedobře vykládají na chodbě, když druhá strana byla evidentně vyrušena od skript, seriálu či vaření knedlíků. Na pozvání na oběd nebo véču si udělají čas, náladu, oblíknou se a naladí trošku jinak, budou připraveni poslouchat, naslouchat, vnímat.
Možná.
prosinec 01, 2008 01:05
ivanko, : bb
máš pravdu, tak to být může, že to jsou neomalenci, kterým je ukradený jestli tím, co dělají, někomu škodí nebo ne. Proto jsem psala Žirafce, že to musí všechno odhadnout ona sama, míru medu i míru výhružek právníkem. Právě podle své situace a podle toho, jací oni jsou.
Já ji rozhodně nepřesvědčuju, aby si pozvala na odpolední soiré někoho, koho se bojí nebo je jí odporný apod. Předpokládám průměrnou situaci, průměrně lhostejné lidi, průměrně zpovykané děti.
Na ty, ale vlastně i na ty neomalence, působí víc ta elegantní cesta, trošku je to zaskočí, překvapí, ale většinou se pak stydí dělat nepříjemnosti někomu, kdo je pozval k sobě a tak pěkně se k nim choval.
Na nepřizpůsobivce jakékoli barvy pleti to samo platit nemusí, především bych to tedy nezkoušela :-)) ale ani domluvy, protože ty jsou jim lhostejné, ani výhružky, protože na drsnější metody jsou zvyklí a rozhodně by se mě nezalekli :-)
A na ty ukrajince s hadicí musí mít žirafka známé nebo peníze nebo obojí.

Pořád myslím, že tam nejde o až tak extrémní situaci a že tedy nad Žirafkou nebydlí rodina kriminálních živlů. Pokud by nad Žirafkou bydlela například Petronila a její dvě hejblata, a žirafka pozvala rodinku na dortík s kávou a pak se jí svěřila se svým trápením, těžko by Petronila zůstala chladná a neústupná, sbalila zbytek dortu na svačinu a adios, babo :-)

prosinec 01, 2008 01:16
No jo bb, to je všechno krásné, : Myška
ale co když sloni k Žirafce přijdou, pojedí, popijí, děti udělají nepořádek, rodiče Žirafku vyslechnou, a výsledek bude ten, že přijmou prachy na koberce, a stejně se nic nezmění. Jen si budou tím víc myslet, že paní je slabá, a že si mohou víc dovolit. Nechci jim křivdit, ale už to, jak Žirafku odbyli, když je přišla požádat o klid, s tím, že nebudou děti omezovat, leccos naznačuje.
prosinec 01, 2008 07:47
... : Žirafka_
Děkuji všem za rady. Něco vykoumám, ale bude to těžké. V našem domě není problém vrtat do stěny na štědrý den večer (nekecám, to se fakt stalo). Vrtátání po desátéh odině večerní není časté, ale také se to děje.

Když táta vrtal něco u nás tak přišla sousedka ze zhora, že dala spát dítě a jestli by toho mohl nechat. Táto toho pochopitelně nechal. Od nich se takové reakce nedočkáš.

Řešení s válkou pomocí reproduktorů není řešení, nebo si to alespoň myslím. A je to i neproveditelné, protože jednak nemám takovou aparaturu doma, druhak máme doma dvě kočky a třeťak jsem doma i já a já si přece nebudu sama pouštět kravál, když chci mít ticho.

Měřením se nic nenajde, věřím tomu, že hluk co způsobují nepřekračuje limity. Možná se jim blíží, ale určitě není přes. Ačkoli občas na ně nadávají i rodičové a ti určitě nejsou tak citliví na hluk jako já.

Řešení s koupí domečku někde v zapadákově by bylo fajn, leč je nemožné. Jsem sama a z mého platu na to asi nikdy mít nebudu. Mám slušný plat, ale nejsem poslankyně, takže na dům z toho nikdy nebude. Možná se to vyřeší příští rok, dobíhá mi stavební spoření a tak snad bude nějaké to bydlení. Určitě budu vybírat s ohledem na sebe, takže ideálně pod střechou.

Ještě jednou díky všem smilies/smiley.gif
prosinec 01, 2008 08:01
Jojo, to je nevýhoda společného "ustájení" : wendy
ale každý prostě v domečku bydlet nemůže, jednak je lidí moc a tak musí někdo bydlet do výšky, do šířky bychom se všichni nevešli, druhak na to každý nedosáhne nebo se na údržbu domu necítí.Jak to tak tady čtu a v návaznosti na včerejší Občanské judo - sprostý bezohledný člověk má tady pré, nehledě na barvu plet, že ? a není nikde dovolání. Jsem pro, zkusit to fakt nejdřív po dobrém. Mám vyzkoušené, že když na nadávajícího reagujete klidně, slušně, mnoho z nich se vám splavně přizpůsobí. Až kdyby se dupači projevili jako troubové, přitvrdila bych. I kdybych je měla pravidelně v noci budit.
prosinec 01, 2008 08:26
Já to celý číst nebudu, : Krakonoš
takže sorry, jestli vopakuju něčí příspěvek. Ale: Hrající si dítě těžko může bejt braný jako nelegální nadměrnej zdroj hluku, kterej lze nějak administrativně eliminovat, zakázat, vypnout. Bydlíš prostě v baráku, kterej nesplňuje požadavky na neprůzvučnost stavebních konstrukcí, což lze řešit jedině nákladnejma stavebníma úpravama, do kterejch majitele (domu či bytu) stejně nemáš šanci donutit. Sice svoje děti taky učím ohleduplnosti, ale abych jim úplně zakázal jakýkoli skotačení, si nedovedu představit. Takže pokud jsi přecitlivělá, fakt se asi budeš muset zamyslet nad tím, jestli tohle bydlení je pro tebe to pravý.
A na závěr, zaujala mě tvoje věta: "Bylo by fajn, aby nahoře zase bydleli slušní lidé,..."
Mělas na mysli třeba slušný tichý vařiče pervitinu nebo tak něco? smilies/wink.gif Zděsil jsem se při pomyšlení, že tím, že jsem zplodil dva potomky, který se hejbou a vyluzujou zvuky, jsem se vyčlenil z množiny slušnejch lidí. Tak jenom doufám, že až ty moji parchanti vyrostou, že mě zase vy slušný vezmete zpátky mezi sebe. smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
prosinec 01, 2008 11:03
... : Žirafka_
Je zajímavé, že do doby než se nastěhovala tato rodina nebyl problém. Bydlelo nad námi několik rodin s dětmi, malími, většími, jedním, několika... a nikdy nebyl problém. Prostě nebyl, uměli chodit a nedupat, uměli si hrát a neotravovat okolí. Ale když někdo na plovoucí podlaze, či dlažbě v chodbě, lítá jako smyslů zbavený a ještě hraje hokej, tak to prostě slyšet je. Pokud si dítě chvilku hraje tak, že to je slyšet, tak to prostě přečkám bez řečí, ale když tam lítá a dupe celé odpoledne, tak už mi to leze na mozek.

Po dnešní infuzi začínám slyšet tak, že mi hluk přestává tolik vadit. Fajn. Tak ještě týden kapání a možná to bude zase nějakou dobu dobré.

Vidím, že byla chyba se ptát, mějte.
prosinec 01, 2008 11:28
nasi hlucni sousede,bydlici nad nami..... : Romana
Ja uz jsem kdysi o svem problemu psala /bydlime 11.let v takove narychlo postavene bytovce,kde je 10 bytu,nad nami je vestavenny pudni byt o rozloze nasich 3 malych /cca.62 m2 bytu/.Problem je i v tom,ze nad nami nejsou zadne male deti,jak by se mohlo zdat,ale starsi,manzelsky par-dnes uz kolem cca.65.let a tak 68 let ten jeji muz/. Problem tkvel v tom,ze podle meho sluchu a zraku ti lide nad nami maji jakesi dilny,kde normalne pracuji- smontovavaji ruzne modely a pak ztloukaji-upevnuji.....pred 4 lety,kdy takto zacali tlouct i v noci,jako v nejakem lomu,co 2.hou hodinu nad nasi loznici /pres den hlavne nad nasim obyvakem a kuchyni/,tak jsem se k nim vypravila a prosila o ticho- marne,lhali,ze to oni nebyli a nejsou,kdo ten hluk dela,ze o musim dokazat!!! Vedle nas bydli stary a zrejme podle potreby i hluchy deda a ten tvrdil /radsi/,ze nic neslysi /casto take byva nekde pryc i cele noci a halvne vikendy/. Pak je na poschodi jeste 1 starsi sousedka a ta ty lidi nad sebou take slychavala...jen-ze neumely jsme to dat nijak sikovne dohromady a tak rekli,ze jsem ji ja ovlivnila. Ona neslysela tolik ztloukaci rany,jako ja /my-muj muz take/,ale jako by tam nekdo pry v 1h vnoci!!! hral bowling nad jejim bytem a to i na Stedry den v noci smilies/angry.gif smilies/angry.gifMy tu nastesti nebyli doma....na bytovem druzstvu jsme si ztezovala-marne-podotykam !!
Nakonec /chodila jsem tma na ne zvonit i v noci nebo telefonem a pak byl chvili klid/ mne dali k soudu,ze o nich spatne v dome mluvim a ze tvrdim,ze tu pracuji na cerno /to jsme si jen v duchu myslela,ale nerikala nahlas v dome/,no musela jsem si jeste platit pravnika-zadneho znameho jsme nemala ,vybrala jsem si ho nahodou ve Zl.strankach a byla to spatna trefa smilies/cry.gifAle aspon,ze zabranil tomu,ze jsme jim neradum jeste nemuseli platit jakesi "bolestne",ktere pozadovali,ze je obvinuji z hluku,ktery "nedelaji".Proste nedalo se jim to nijak dokazat,volala jsem treba v noci Policii,ale samozrejme,ze je tu vse slyset a tak slyseli i muj hovor a na cca.1h prestali a delali udivene,proc je jako budi?Pak vesele pokracovali v tluceni az do 3h rana!!!U toho soudu mne to jeste jejich ostra pravnicka predhazovala,ze ja je "obtezuju" a "budim".Tak-ze jsem dostala za ukol vsude v dome zazvonit a rict,ze oni tam nepracuji,nebot maji kdesi malou Firmicku a pracuji pry jen tam ....no a hluk vesele pokracoval dale,akorat ne v noci smilies/wink.gif Podotykam,ze jsem to nejdrive s nimi zkousela rovnez po dobrem ,ale marne....vsichni znami mi tvrdili,at se presthujeme,dneska bych to byla pred temi 4 .lety fakt bez vahani udelala.....byly to tady roky -11.let!!! utrpeni s fakt "pekelnymi sousedy" a bezohlednymi.Ted,co je Hospodarska krize,zacal hluk cim dal vice slabnout a doufam,ze pristi rok snad ustane uplne- nepreju si samozrejme velkou Hosp.krizi,ale ta jedina na ty nerady nad nami fakt plati!! Jeste dodam,ze jsou tu strasne nizke stropy a desne tenke zdi /kdysi narychlo postavene a nekvalitne!!/. Stve mne taky,ze nam rozumi kazde slovo a i kdyz treba telefonujeme,tak nemame tady zadne soukromi smilies/cry.gif Jinak,k nim drive behali a obcas jeste behaji po schodech 7je to holt slyset a nekdy i videt/ dost mladi pomocnici /asi studenti/ a to cele dny a hlavne vikendy-nedele!! Ja tem starsim rikam "Parta Hic" a nebo tomu dedkovi "Timur a jeho parta",teda vykrikuju to tady po byte,kdyz jsem nekdy zoufala a nevim ,co delat dal...ted to doslo tak daleko,ze se mi dedek vylozene msti a schvalne triska nad nami dvermi a nekdy mi jen tak hazi veci na podlahu,at si "uziju" smilies/sad.gif Bydlime tu v podnajmu /porad uvazuju o prestehovani se,ale rikam si,kdyz uz jsme to tu tak dlouho vydrzeli.../. Ale ti krivaci nad nami mne fakt piji krev,kdykoliv je slysim . A to by si puvodne clovek rekl,takovi "starsi a klidni" manzele smilies/undecided.gifNervy z nich a te nespravedlnosti mam taky na dranc,to je fakt smilies/kiss.gifObcas sama nahlas /pro uklidneni/ tady v byte vykrikuju,at uz jdou do duchodu a nebo do Domova duchodcu,ze tu bude klid a tak.Nepomuzu si,jen prihorsim. Plati na ne taky hluk,to jsme zjistila,ale slysi mne pak i ty ostatni byty a ja nechci delat zlo i jinym....jinak oni pry nemaji v podlaze zadnou izolaci,tak-ze kdyz baba se rozhodne mi dupat nad hlavou na podpadcich /nekde tma maji asi i dlazdicky/ tak to stoji opravdu za to smilies/undecided.gifJo a jim ten byt nahore patri a taky mi to vzdycky hrde rikala....my jsme jen v pronajmu a nas domaci tu nebydli,koupil si to aby mel prilepseni z najmu na stari smilies/wink.gif Ztezovala jsem si zpocatku u nej,ale on nevedel,co s tim...kdyz konecne prijel a na ne zazvonil,tak tvrdili opet,ze zadny hluk nedelaji a byli jeste dotceni smilies/cry.gif Domaci tu pobyl tak 1h a to byli zrovna zticha a hned odjel a jeste si snad fakt myslel,ze si to vymyslim....nakoupila jsme si ruzne spunty do usi /preziva se s tim lepe,to jo,ale stve mne ten princip/Nevim taky co poradne dal,zda se tu jeste kolik let s nima trapit-myslim pak porad jen na ne smilies/cry.gif nebo zkusit "stesti" na jinem podnajmu,kde se ale bojim,zda mi nebudou nad hlavou pro zmenu dupat deti,jako stado slonu....Tak vam vsem s problemy s hlukem drzim palce a jsem fakt rada,ze to nezazivam sama.... smilies/kiss.gif
prosinec 01, 2008 11:30
Žirafko, mrzí mě, že ses zde setkala i s nepochopením. : Myška
Souvisí to asi taky s kultem dítěte. Já to chápu, vím jak to může otravovat život. A proto moje děti byly vždycky vedeny k ohleduplnosti, ostatně stejně jako já a moje sestra (bydlím ve stejném bytě jako v dětství, v cihlovém bytovém domě). Ale bohužel pomoci a poradit neumím, pokud není dohoda se sousedy možná. Drž se, a zkus popátrat po netu, po nějaké poradně, která se zabývá podobnými problémy. Třeba ti někdo poradí.
prosinec 01, 2008 11:38
Romana : mamča
V Tvém případě nejsi na ten byt nijak vázaná. Pokud nemáš nějaké výhody (např. podnájem neúměrně levný) tak bych neváhala, a stěhovala se jinam. Tohle si přece jako řádně platící podnájemník nemusíš nechat líbit.
I zvýšené náklady na bydlení by stály za trochu klidu.
prosinec 01, 2008 12:04
Pro Romanu : Žirafka_
Já bych to asi tak dlouho nevydržela, dělat si naschváli je to co právě nechci. Ačkoli by nebyl problém dole hrát na zvonkovém tablu jako o život. Jak říká Mamča, z podnájmu bych šla fuč.

Umně to je trošku složitější, ale také to půjde. Snad už brzo.

Zrovna je tu klid, je škola, o prázdninách to bude horší...

Využívám klidu a dělám svíčky na vánoce, tak držte pěstičky, ať se povedou :-)
prosinec 01, 2008 12:21
Vlastně ani nevim, jestli se po někom nevopakuju : NČ
je nad mý síly číst všecko.
Plata na vajíčka ti nepomůžou ani vomylem. Jedná se o přenos zvuku tzv. kročejovej, navíc ani při hluku prostorovym by ti nepomohly. Zvuková neprůzvučnost se dá provést jedině hmotností, tzn. že by sis nechala zesílit strop cca 10ti cm železobetonu, nebo alespoň 10cm fošnama. Plata na vajíčka by se musely prdnout do tej místnosti kde hluk vzniká, aby vůbec měly nějakej význam, ale ani tak moc nepomáhaj, páč likvidujou pouze odraženou složku zvuku (max. tak do 3dB) a snížení o ty 3 dB bys dole těžko vůbec poznala. Sou určitý methody zvýšení neprůzvučnosti lehkejma, tzv. laděnejma podhledama - snad možná to, ale i když hluková studie i s návrhem řešení (cca 20tis za studii) bude eňoňěno, tak výsledek je dost nezaručenej i když už jsem slyšel i o výbornejch výsledcích. Je to tak trochu sázka do lotynky.
Jestli máte se sousedama nahoře stejný byty, co to s nima vyměnit?
prosinec 01, 2008 13:40
Žirafko, : Janča
tak nevím co bych ti poradila, asi bych to řešila přestěhováním do jiného paneláku do posledního patra. Moje kamarádka má takový byt, má klid a hezký výhled na město. Samozřejmě taky záleží na sousedech ve vedlejších bytech, ale to se asi dopředu zjistit nedá. Můj bratr měl taky takové sousedy s kterými nebyla vůbec žádná domluva a nakonec se museli odstěhovat. Sousedi nad nimi měli větší děti, které byly dost často doma samy a driblovaly s míčem o zem třeba ve 2 ráno a můj bratr měl v tu dobu malé mimino, které se tím budilo.
prosinec 01, 2008 14:19
No, driblování míčem o zem ve 2 ráno, : Eva
v paneláku, by probudilo snad i mrtvého smilies/cheesy.gif
Měli jsme kdysi též výbornou sousedku nad námi: spáchali si plovoucí podlahu a ona po ní doma chodila výhradně v jehlových podpadcích smilies/grin.gif hovor, jak rozprávka smilies/grin.gif též jsme se odstěhovali, nejen proto.
prosinec 01, 2008 17:55
Petronilka a Krakonos : Sipik
Dieta sa ma vybehat vonku, doma mu je treba vymysliet take aktivity, ktorymi nebude mucit susedov. Predpokladam, ze ste to nezazili, takze si skuste predstavit, ze mate napriklad doma prijemny vecer a vtom, bez upozornenia nad hlavou cosi zaduni. Alebo zacnu padat veci, dupotat nohy, ktore nevidite. Vsetko registrujete len sluchom, bez akejkolvek zrakovej pripravy na to co sa blizi. Su to necakane zvuky, preto tak rusia. Mate dojem, ze by dietatu nejako strasne ublizilo, keby malo stanovene mantinely?
prosinec 01, 2008 18:38
šipiku, : Petronila
ale ne vždycky se dá jít ven (zejména ve městě, když je hnusně, když jsou děti nemocné atd.).

Pak jsou taky děti různě temperamentní - někdo si zaleze do kouta s knížkou a tudíž nedupe skoro vůbec, jinému bys holt v tom běhání a skákání zabránila jen kdybys ho svázala do kozelce.

Re mantinely - naše děti taky neběhají a nedupou večer a v noci, to bych pokládala za bezohledné. Ovšem to, že občas dupou přes den (cca do 7 hodin večer) , považuji zase na druhou stranu za natolik normální, že nevidím důvod tomu za každou cenu bránit. Kročejovou izolaci jsme samozřejmě považovali za samozřejmost.
prosinec 01, 2008 19:19
Sipik, : bb
nejsem K P, ale snad neva, když se zapojím - našim dětem mantinely neublížily,bydlely jsme se dvěma špunty 2 roky v 3. patře starého paneláku, kde bylo slyšet když se soused o patro níž šel vymočit...
Na venkově nebyl problém s vyřáděním venku, horší to bylo přes zimu v ošklivém počasí, za studených dešťů a na blátě se šlo nanejvýš rychle do obchodu a šup do tepla, no a koncem dubna už byly i naše klidné hodné děti jak klubko hadů :-)
Jenže co je platné říkat, jak by to mělo být a jak by se děti měly chovat, když Žirafka má citlivější sluch než my a sousedi méně citlivé než jsme my.
prosinec 01, 2008 19:21
... : bb
bydleli, fuj
prosinec 01, 2008 19:21
... : bb
a sousedi méně citlivé než my...to je krása, ještě musim nakrmit králici a můžu to zabalit

prosinec 01, 2008 19:22
bb, : Petronila
koukám, že píšeme skoro totéž smilies/wink.gif

Žirafka má citlivější sluch a za to sousedi a) fakt nemůžou, b) to možná ani nevědí.

Já bych na jednu stranu považovala zvaní na oběd a podobné za přílišné lezení do zadku, na druhou stranu bych se asi pokusila přijít za nimi a v DOBRÉM jim vysvětlit svou situaci (že mám zdravotní problémy, kvůli kterým jsem na hluk citlivější než jiní, a navrhnout řešení.).

Velmi často jsem se setkala s tím, že dotyčný člověk šel tyhle věci řešit už "přednasrán" a tu přednaštvanost je tak trochu cítit i ze Žirafky. Na jednu stranu se jí vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu nedivím, na druhou stranu zase není povinnost sousedů "vyčuchat", že na tom ten druhý není úplně standardně, a bez řečí se tomu přizpůsobit tak, aby mu to vyhovovalo.

Za mnou přijít soused odspoda, že moje děti dupou, tak nebudu moc vědět, co s tím. Ale kdyby přišel s tím, jestli bychom nemohli přestat dupat třeba co já vím po osmé hodině, případně okolo jedné v poledne nad dětským pokojem, neb v tu dobu pravidelně dávají spát dítě, a kdyby mi to řekl "normálně", určitě nejsem takový kruťas, že bych se nad tím nezamyslela.
prosinec 01, 2008 19:28
Petronilo, : bb
ano. Tak jsem to nějak myslela - pokud sousedovi kvůli hluku vrtá díru do hlavy dva měsíce jeho žena, až toho bude mít on plné zuby a pak mě přepadne ve výtahu s požadavkem, ať si s těma dětma něco udělám, že ten kravál poslouchat nebude, dostane se mu podobné reakce, on se naštve že se mnou není řeč - a už to frčí. Proto jsem někde nahoře psala o zacyklení se v roztržkách a nevraživosti a z toho je těžké se vymanit.

Víš, uvědomuju si, že s tím obědem to může pro někoho, kdo žije v paneláku ve městě, kde se lidi téměř nestýkají, skutečně znít až servilně.
Já to beru asi příliš ze svého úhlu pohledu člověka, který vyrostl na venkově i ve městě ve společenství spřátelených sousedů. Spřátelených samozřejmě v uvozovkách, naši se nekamarádili se všemi, ale bydleli jsme v malém paneláku, všichni tam bydleli od začátku a znali se, bylo štěstí, že to byli samí slušní lidé a vždy se nějak domluvili. I když to znamenalo, že vždy někdo společné prostory uklízel, někdo ne, někdo málo, někdo po sobě uklidil fotokomoru a druhý nechal zbytky atd. Ale větší potíže nebyly.

Jinak já v neděli večer pravidelně usínala za doprovodu piána souseda pod námi, začínal po zprávách a končil kolem desáté Šavlovým tancem Arama Chačaturjana :-)
Na Štědrý večer pak pěli s manželkou u piána Tichou noc, svatou noc, a pro velký úspěch si to zopákli i po půlnoční. Ale to patřilo k svátkům ve městě a nám to nevadilo. Brali jsme to jako na chalupě na vsi půlnoční zvon z kostela :-))

Ovšem, u nás neměl nikdo nemocný sluch, to je jiná.
prosinec 01, 2008 19:38
To dítě : Krakonoš
může bejt hyperaktivní, mít nějakou LMD, ty lidi můžou mít plný kecky ho vůbec zvládat a nějak vychovávat (mám dva takový případy mezi přáteli a ty rodiče fakt vobčas ryjou držkou v zemi), pak mu těžko stanovíš mantinely, že se nesmí po bytě hejbat. My jsme s bráchou hráli v bytě fotbal a hokej s tenisákem, cvičili na hudební nástroje včetně bicích, sousedi (naštěstí jen jedny, přízemní byt a z druhý strany nebytovka) to zvládli, byli tolerantní, i když jim to muselo taky často jít na nervy, dodnes se rádi potkáváme, když jdu k našim na návštěvu. Já mám rád klid a proto bych v paneláku nikdy nebydlel. Trvám na tom, že základní problém je ve špatný volbě bydlení, paneláky jsou svou nedostatečně řešenou neprůzvučností pověstný a nastěhovat se do takovýhodle baráku s sebou to riziko prostě nese. A pokud to dítě neruší noční klid a dohoda s rodičema nenjni možná, stejně žirafce nic jinýho než stěhování nezbejvá. Co chceš slyšet? Kde má to dítě vypínač?
prosinec 01, 2008 21:50
Krakonoš : Žirafka_
Hyperaktivní není, spíše nevychovaný. Nechápu, proč musí lítat po bytě dokolečka tři hodiny v kuse, když je venku hezké počasí. Hyperaktivních dětí je docela málo a jejich rodiče by zasloužili svatozář. Dneska je to slovo ale moderní a často se používá. A dítě s LMD klidně mantinely zvládne, něco o tom vím. Sama jsem majitelkou jedné malé LMD a epilepsie (aby toho nebylo málo) a jako malá jsem měla dosti těsné mantinely, to mi věř.

Já fakt nevím co jsem chtěla slyšet, spíše jsem se chtěla vypsat z toho, co člověka trápí. No asi to fakt byla chyba.
prosinec 01, 2008 22:08
žirafko, : Petronila
třeba se rodičům s ním na ty tři hodiny zrovna nechce ven. Je to zločin?

Připadá mi, že fakt reaguješ docela dost ublíženě "hyperaktivní není, spíše nevychovaný, nechápu proč musí lítat atd..... no asi to fakt byla chyba..."

Pokusili jsme se Ti tu nabídnout víc možných úhlů pohledu na Tvůj problém. Pokud jsi čekala jen samé souhlasné přikyvování, tak to možná opravdu chyba byla.
prosinec 01, 2008 22:13
hele já měla dva kluky : alena puntíkovaná
přičemž ten první lítal už v deseti měsících. Ukázňuj desetiměsíční dítě. Naštěstí jsme bydleli ve starým baráku, kde bylo čtyřiapůkl metru od podlahy ke stropu. Fotbal doma sice kluci nehráli, ale, že by jen tak tiše posedávali - tak to v žádným případě. Je to prostě tak - děti běhaj...protože jsou to děti. a měli bychom být rádi, že vůbec běhaj. Možná by Žirafka mohla odchytit ty děti, pozvat je na zmrzku, nebo tak a vysvětlit jim situaci.Třeba to jsou docela hodný děti, akorát nechápou co a proč Žirafce vadí a domnívají se, že prostě bába buzeruje, protože buzerovat chce a jinýho na práci nemá.
prosinec 01, 2008 22:24
Žirafko, : Vodoměrka
nemusíš se hned urážet, když všichni nepíšou to, co bys chtěla slyšet... třeba to dítě se chová jako většina dětí podobně sportovně založených, a ty to jen díky svému zdravotnímu stavu vnímáš víc, než ostatní lidé, bohužel v paneláku je tohle na denním pořádku, že člověk slyší u sousedů i spadnutou lžičku od kafe... a každé dítě se nedá posadit ke stolu s pastelkami, a můžeš se snažit zakazovat a přikazovat, ale nic se nevyřeší... mám dvě dnes už velké děti, a zatímco dcera byla jak z hadích ocásků a pohyb k ní prostě patřil už od miminka, tak syn byl ten hloubavější, dovedl celé hodiny sedět a malovat si, listovat a číst knihy a encyklopedie... a dcera lezla, skákala, dělala kotrmelce, stojky a nějak tu svou energii prostě musela vybít... a vychovávala jsem je oba stejně...
Já chápu, že ve tvém stavu to musí být velmi složité to zvládnout, ale jak píše Krakonoš, dítě nemá vypínač... a rodiče se v dnešní době třeba bojí nechat ho pár hodin běhat samého venku, jestli je takový divočák, tak by to taky nemuselo být bezpečné a možná ho nemůžou hlídat, protože mají své starosti a práce... a oni možná o tvém zdravotním stavu neví... k tomu ses nevyjádřila...
prosinec 01, 2008 22:27
jestli jsem to dobře vyčetla, : ivanka
tak Žirafka vůbec není žádná baba - Aleno P., a pravděpodobně ani nehýří miliony :-))). Jen holt chudák holka asi není úplně zdravá a to, že si troufla sousedy požádat o trochu ohleduplnosti, se jí tady pěkně vymstilo.
Někde výš jsem četla, že je tu "kult dětí" - není to snad "kult spratků"? Myslím, že normálně ukáznit své dítě je slušnost a nijak to dítěti neublíží. Nebo vaše děti doma lítají, hrajou si doma hokej, dupou... atd.? Víte, neumím si dost dobře představit, jak pak takový byt vypadá :-))). No, ale to asi jsou ty děti, jejich rodiče pak klidně seřvou učitelku, pokud by je nááááhodou chtěla napomenout...
Cožpak mít trochu vychování je v současný době přepych?
prosinec 01, 2008 22:30
Ivanko, : Petronila
takže když dítě lítá po bytě, tak je spratek? Vychování a normální ukáznění spočívá v tom, že bude ve vlastním bytě našlapovat jako myška?

Navíc nevíme, CO žirafka vlastně sousedům řekla?


prosinec 01, 2008 22:39
Petronilo, nechytej mě za slovíčka :-))) : ivanka
„Já nebudu kluka nijak omezovat když si hraje, je to přeci ještě dítě" - a bouchne dveřmi.

Bydlelo nad námi několik rodin s dětmi, malými, většími, jedním, několika... a nikdy nebyl problém.


Jednoznačně to Žirafka zkoušela, a to po dobrém... Ale bohužel, vy ji už mechanicky berete jako ublíženou kverulantku, která bych chtěla usurpovat nebohé děťátko, které se prostě nemůže nechat jakkoliv usměrnit. Bydlela jsem taky v paneláku a předtím v normálním domě, ale ani za mého dětství by si děti nemohly dovolit dělat nějaký extra kravál, skákat, dupat, bouchat míčem do podlahy či do zní. Prostě jsem bydlela mezi vzájemně ohleduplnými lidmi. Čímž nechci říct, že bych se já a moji vrstevníci či moje děti museli po bytě plížit a bát se chodit.
Jenže - to je právě ta současná výchova, která se teď obrací proti nám. Nechtěla bych například být teď učitelkou, která má zvládat současné děti...

Jinak nic ve zlém, ale nemyslím, že byste to tak tolerovali, pokud by se jednalo o vaše osobní domácnosti - tak jednoduše, jako teď na téhle stránce. Nebo kdyby se jednalo dejme tomu o vašeho nemocného rodinného příslušníka. Že byste také upřednostnili neomalené sousedy.
prosinec 01, 2008 23:31
Petronila : Sipik
...uprimne? Ano, pokial dieta lieta po byte a trieska, tak je spratek, alebo lepsie povedane, jeho rodicia su bezcharakterni spratci, kedze im je to jedno, ze ich decko otravuje hlukom inych ludi. Aj moje dieta je zive, ale po byte behat nesmie. Howgh. Jednoducho sa s nou o tom nebavim.
A k Tvojej vete: třeba se rodičům s ním na ty tři hodiny zrovna nechce ven. Je to zločin?
Ak je pekne, tak by mali zdvihnut zadky a von s nimi ist, ja som na malu sama a urobim to, prave preto, aby mala sancu sa vyblaznit tam, kde to nikomu nevadi. A ak to znamena, ze budem vonku mrznut, kym sa ona sankuje, tak to pokladam za OK, je to moje dieta a chcela som ju, tak sa o nu aj postaram.

prosinec 01, 2008 23:31
Sipik, děkuju za podporu :-) : ivanka
už jsem si myslela, že jsem snad duševně stará vykopávka... smilies/grin.gif
prosinec 01, 2008 23:34
... : Sisa
A nebude to tím, že tam bydleli předtím, než se žirafce stala ta nehoda? Jestli to jen není ve vnímání toho samého. Já osobně si neumím představit, že by malé dítě mohlo tak strašlivě třískat a rámusit.
prosinec 01, 2008 23:46
tos četla špatně Ivanko : alena puntíkovaná
juá neřekla, že žirafka baba je - ale, že si to o ní sousedé a potažmo jejich děti myslet mohou - pokud je opna sama nepřesvědčí, že se mýlí.
prosinec 02, 2008 00:06
tak jsem se právě přes ICQ bavila s jednou kudlankou na tohle téma. : d@niela
Je zajímavé, co všechno z těch pár řádek se dá s trochou fantazie vyčíst... Tak jen pro zajímavost:

Žirafka není žádná baba, ale mladá holka. Která v onom bytě bydlí od narození s rodiči, tedy "šíleně dlouho". Do doby, než se nad ně přistěhovali ti noví, bylo všechno OK. Nemyslím ale, že by tu nutně musela ventilovat, kolik jí je, jak dlouho v bytě žije, co jí přesně je - to je mimo, tady byl hlavní problém neochota ke slušnému chování.

Mj. také žiju, jako asi hodně z nás, tč. v obyčejném paneláku. Za ty tři desítky let tu bylo vychováno plno dětí, i těch opravdu hyperaktivních (taky jsem měla smilies/grin.gif), ale nepamatuju, že by se z nějakého bytu mohlo stát cvičiště.
Hodně velký problém ale je - a dívala jsem se na net, kde se mi to potvrdilo - nekvalitní práce při provádění nových podlah. Vynechá se všechno, co jde a pak je průůůůůůs-švih ...
Mám něco podobného nad hlavou také. Sousedi si udělali dlažbu a plovoucí podlahu, taky asi bez těch kvalitních izolací... Takže když si jejich vnouček při koukání na film dribluje míčem, nemám opravdu něžné myšlenky. Přitom ti samí sousedi své dvě děti vychovávali stejně jako ostatní v domě - tedy žádný zvláštní hluk. Rozhodně si opravdu nevzpomínám, že by se tu jejich ani jakékoliv jiné děti po bytě honily, hrály si s míčem, skákaly z gauče na zem, atd. atd. Ovšem - na vnoučka mají jiný metr. Ten i jezdíval tříkolkou kolem výtahu, střílel z kapslíkovky... smilies/grin.gif

prosinec 02, 2008 00:46
No tak mě těžko může někdo podezřívat : Krakonoš
z volný výchovy nebo pěstování kultu dítěte, já nemám problém dětem vymezit hranice klidně i zcela nekorektně plácancem přes prd*l smilies/wink.gif a rozhodně si nemůžou dělat, co chtěj. Stejně si ale nedovedu představit, jak bych řešil požadavek sousedů na to, že vo nich prostě nebudou vědět. Bydlím v řadovce, takže dvoje sousedy mám. Sousedce například vadilo hraní na hudební nástroje, dcerka spustila na klavír a do dvou minut byla jistota, že uslyším bušení do zdi. Tak jsem jednou sousedku vodchytil a poudám jí, že mě to fakt mrzí, ale nevím, jak to zařídit, aby ji neslyšela. A že jediný, co jí můžu navrhnout, je domluva na ňáký hodiny - že prostě po 19h už klavír v žádným případě neuslyší. Kupodivu paní uznala, že jinak to asi vyřešit nepůjde, s návrhem souhlasila a vod tý doby je pokoj - my dodržujem, vona nebuší. Ale co bych dělal, kdyby řekla, že prostě klavír neuslyší nikdy, jinak jsme nevychovaný sobecký spratci? Fakt nevím. Ale určitě bych se nevodstěhoval a ani bych holce nezakázal hrát na klimpr. Asi bych jí dal adresu Kudlanky, aby si aspoň mohla postěžovat, jakej jsme to dobytek smilies/grin.gif.
P.S. požadavek na to, aby dítě neprovozovalo v bytě žádný pohybový nebo tělocvičný aktivity, mi připadá stejně úchylnej jako zákaz cvičení na hudební nástroj. Představa, že jediný "správný" činnosti děcka v bytě jsou četba, kreslení a čumění na TV (nejlíp s vypnutým zvukem smilies/cheesy.gif ) mi přijde naprosto pošahaná. Sorry. Pokud stěžovatelka není schopná domluvy aspoň na nějakým časovým kompromisu jako moje sousedka (mimochodem velmi konfliktní a protivná baba, ale já si zakládám na tom, že se dohodnu s každým smilies/wink.gif ), pak asi ten černej petr zůstane u ní.
prosinec 02, 2008 01:02
Krakonošu, ty ses dohodl, šlo to... : d@niela
taky si nemyslím, že
jediný "správný" činnosti děcka v bytě jsou četba, kreslení a čumění na TV (nejlíp s vypnutým zvukem.
Taky se sousedi u nás snažili dohodnout. (Osobně na to kašlu, buď jdu pryč, nebo si dám na hlavu sluchátka s muzikou.) Naštěstí "můj" rušič klidu chodí brzo spát. Ale například ti, co s nimi sousedí, a o jejichž zeď si hází balonem, s nimi měli docela slušnej výstup. Mají malý dítě a jaksi měnit bytový dispozice kvůli tomu... No, a nepomohlo nic.
Hele, já jsem taky pro určitý mantinely, jenže to musí, jak říkám, být nějaká snaha OBOU STRAN se dohodnout... Jinak se můžeš snažit jak chceš, a bude ti to enóno platný smilies/grin.gif
prosinec 02, 2008 01:26
... : Žirafka_
Nepřipadám si, že bych byla uražená (to bych nepsala vůbec).

Jo tomu jejich kloučkovi je asi deset let. Už jsem psala, že bych nedělala vědu z toho, že chce přebehnout z místnosti do místnosti, nebo mu něco spadne či tak. Ale když prostě dělá kravál dlouho, tak mi to vadí.

Asi bude lepší se tu nehádat, stejně to nemá cenu. Díky všem za rady smilies/smiley.gif
prosinec 02, 2008 07:37
Souhlas se Sipikem, mám dva kluky, bydlíme a bydleli jsme v bytě, : Myška
a taky jsme měli vymezeny mantinely, běhání po bytě jsem netolerovala, hra s míčem byla vyhrazena na ven, stejně jako jiné, více hlučné aktivity. Ale já jsem s klukama od jejich narození denně chodila ven, odpoledne vždycky, a často i odpoledne, a za jakéhokoliv počasí. Takže příležitostí vybít energii měli dost.
Obtěžování hlukem, i přes den, ne jen v noci, je prostě nevychovanost nejen toho dítěte, ale i jeho rodičů.
prosinec 02, 2008 07:40
Chyba - často i DOPOLEDNE.. : Myška
Omlouvám se.
prosinec 02, 2008 07:41
Žiraf, to máš těžký : NČ
panchart má zjevně za rodiče též pancharty, s takovejma se podobrym nedomluvíš nikdy. A bude ještě daleko hůř až panchart přijde na chuť kraválu, kerýmu bude řikat hudba.
Jenže tady brečíš sice dobře ale na nepravym hrobě. Tady se dočkáš jen vyčinění za nepochopení živýho a zdravě dovádivýho dítěte.
Jo, kdybys napsala to samý, ale s poukazem, že se jedná o rodinu cigor, jistě by ses naopak dočkala soucitu s tvym těžkym údělem. A přitom se jedná vo totéž!
Jenže ty nepotřebuješ ani odsouzení ani soucit, tys chtěla poradit, co s tim, pokud se nemejlim. Já osobně se zvopakuju, vidim jen dvě možnosti nápravy. Přestěhování nebo důkladný zbytelnění stropu.
prosinec 02, 2008 07:53
Přikláním se na stranu ivanky a spol. : wendy
neb mi vadí ta zřejmá neochota se o čemkoliv bavit, neochota ze strany rodičů desetiletého dupače. Líbí se mi návrh, že by se měla vyčlenit JEDNA místnost v bytě dupače, ve které by prostě nedupal a tam by se žirafka uklidila. Tak jako se dohodl se sousedy krakonoš na hodině.

NČ - správný postřeh - kdyby žirafka napsala, že nad ní bydlejí cikáni, už by se dupači neomlouvali. Je tak lidi ?

O práci řemeslníků, kteří odvedli nekvalitní práci, mi ani nemluvte. Když už přijdou, tak pracují dost nekvalitně. Víte, jak nám zazdili nové schránky do zdi ? Šejdrem...
prosinec 02, 2008 08:06
pro mamcu,Zirafku,Ivanku.... : Romana
Meli jsme tu opravdu v tomto byte celych 11.let na mistni pomery docela levny najem. Byt je sice stary a nic moc,ale nebyt tech neradu nad nami,tak tu klidne jeste vydrzime dal...My mame tzv. bytovou smlouvu ted na 3 roky /vzdycky se to musi vcas vypovedet-to jsem uz udelala a chci to jen na 3 mesice,nas domaci se ale asi nastval a rikal po telefonu,ze sepiseme novou bytovou smlouvu -to znamena samozrejme zdrazeni najemneho smilies/undecided.gifJa to chtela hlavne z duvodu,kdyby mi to zase bylo neusnosne ty nerady z vrchu snaset,tak abychom mohli bez problemu pryc -odstehovat se jinam.Jinak bychom museli to,co zbyva do tech 3.let dale platit najemne smilies/undecided.gifPuvodne jsme zacinali na 5.letech a to bylo fakt hodne a tak to dal na 3 roky a jsme tu 11.let smilies/shocked.gif Nikdy mne nenapadlo,ze to tak dlouho vydrzim,hlavne,kdyz tloukli kladivy cely 1 rok!!! i v noci. Jen pro uplnost,pak se to svedlo na nejake mlade,20.lete lidi,co chodili v noci kolem 2h z Disco a take nebyli prave "potichu".Jen-ze ty mladi netloukli prece kladivkama a po napomenuti jejich domacim se fakt zklidnili.aby nedostali vypoved z bytu. My mame to "stesti",smulu,ze dilny jsou hlavne nad nasim malym bytem a neda se to nijak normalne dokazat. Dali by se drive pozvat "merici hluku",ale to by stalo byvalo silene moc penez a nas domaci to nechtel dat,navic je zakon,ze se to musi oznamit pry vsem majitelum bytu,ze bude mereni hluku probihat!!! tak-ze vysledny efekt by byl predem nulovy-nejsou prece blby ,aby tloukli,kdyz by se oznamilo mereni hluku pristroji,ne? smilies/undecided.gif Co se tyce toho,proc jsme se uz davno neodstehovali za necim lepsim...jak rikam,porad jsem si myslela,ze uz toho nekdy nechaji a pujdou snad do duchodu,ale lety jsem pochopila,ze budou ztloukat ruzne modely az asi dokud fakt nezemrou starim smilies/cry.gif Nechapaly jsme teda s tou sousedkou,proc si na tyhlety akce neporidi nejakou napr.garaz,ale proc by vyhazovali dalsi penize,kdyz maji tak velikansky byt,ze? Jinak pro jeste lepsi vykresleni chci napsat,ze tam pry vychovavali 1 syna a take si vedle nas /dcera toho udajne "hlucheho" dedy/ztezovala pry na hluk,ze si to jejich dite driluje micem o podlahu-skoda,ze se ta dcera odstehovala pryc-jeji otec dela radsi hlucheho,aby mel pokoj.Pak jeden starsi pametnik,co tu bydli uz snad 30 let,tak ten vzpominal,ze kdyz si ti lide sami delali vestavenny pudni byt-2 roky!!! tak sem dojizdeli nekdy i v noci a klidne pry ve 2h v noci!!! vrtali a pak pry tvrdili,ze vrtaji potichu smilies/undecided.gif Tak-ze uz tenkrat to byli pekni hajzlici a dovolovali si cim dal vice a nikdo si na ne asi netroufnul.
Ivanko,moc se mi libily Tve nazory. Mamco diky za Tvou dobrou radu- asi se fakt radsi na jare prestehujeme jinam,nez se tu psychicky sesypu smilies/cry.gif
prosinec 02, 2008 09:04
Tak to stále utvrzuje v tom, : wendy
že na bezohledné hajzlíky nejsou žádné páky. Budou si dělat co chtějí a ještě se nám budou vysmívat.
prosinec 02, 2008 09:17
Tak nějak se mi zdá, : David X
že se tu rodičům s dětmi nasazuje psí hlava.
Nepopírám, že rodina zmiňovaná v článku může být neohleduplná, sobecká a konfliktní.
Děti jsou děti, ale všechno má své hranice. Běhání po bytě je pro pětileté dítě normální aktivita a snaha zakázat ji je jako zakazovat mouše lítat. Může se vám to povést, ale jen s použitím nepřiměřeného násilí.
Bouchat s míčem o zeď normální není a dítě se bez toho klidně obejde. Mlátit s věcmi o zem také normální není (i když se to třeba u ročního dítěte omluvit dá).

Uvědomte si, že pokud se hlukem neporušují vyhlášky a zákonné normy, je pouze na dobré vůli dotyčné rodiny, jestli se vám přizpůsobí. Žádný "nárok" neexistuje. A pokud po někom chci laskavost, musím poprosit a ne se tvrdě dožadovat svého. To nikam nevede.

Žádného "kultu dítěte" jsem si zatím nevšiml. Naopak. Všude se hrozně diví, jaké malé lidi to člověk sebou vláčí a tváří se nelibě, když se je snažíte přesvědčit, že psí útulek má dnes už opravdu plno a ty podivné neposedné zmenšeniny opravdu není možné nechat volně pobíhat před úřední budovou, aby nerušily důstojný průběh jednání.
Někteří lidé ještě nepochopili, že děti nejsou vybaveni vypínačem a že výchova není stav, ale proces. Nemůžete dítě předem naučit, jak se chovat v určité situaci, dokud ho té situaci nevystavíte. Opakovaně. Ani pak není zaručeno, že se zachová pokaždé tak, jak chcete.

prosinec 02, 2008 10:03
Svatá PROSTATO! : NČ
.
prosinec 02, 2008 10:13
Davide, : Petronila
taky to vidím tak nějak podobně.

Šipik: "Ak je pekne, tak by mali zdvihnut zadky a von s nimi ist".

1. Nemusí být vždycky pěkně.
2. I když je pěkně, tak rodič může mít
- doma nějakou práci
- může mu nebýt dobře
- může být utahaný a nechtít se mu
3. může být dítě nemocné.

Já rozhodně neaspiruju na vzorného rodiče. Někdy ven chodíme, někdy ne. A občas je to i z důvodu, že MNĚ SE NECHCE. A pokládám to za důvod naprosto legitimní.

Míčem se u nás o zeď taky nebouchá, po cca 7. hodině večerní je taky klid. A kdyby si sousedi nějak konstruktivně stěžovali, řešila bych to. Ale kdyby přišli, ať naše děti neskáčou a nebouchají, nevěděla bych, CO VLASTNĚ MÁM ŘEŠIT.

Taky nejsem zastánce kultu dítěte, občas u nás nějaká ta výchovná přes zadek taky padne. Ale mám pocit, že ti, kdo mají děti už odrostlé, často trpí selektivní ztrátou paměti - JEJICH děti NIKDY neběhaly, nebouchaly, nekřičely na chodbě (jasně, že je hned napomenu, ale to první zařvání ze sebe prostě vydají).

A sorry, nakazovat dítěti, že má po bytě chodit zásadně jen pomalu, považuju za sci-fi a hlavně nevím, PROČ bych to měla proboha dělat.
prosinec 02, 2008 10:18
Davide X, tady se jedná : Myška
o desetileté dítě, a to už snad pobíhat po bytě neustále nemusí. Dá se s ním mluvit, vysvětlit mu, co jde a co ne. Ale to by musela být vůle a hlavně ohleduplnost především u rodičů.
prosinec 02, 2008 10:23
Ano Myško, : David X
v tomto konkrétním případě skutečně asi něco skřípe na straně té rodiny.
Ve svém příspěvku jsem se zabýval hlavně obecnými představami některých diskutujících o programovatelnosti chování běžného dítěte za účelem zajištění " klidu na práci™ ".
prosinec 02, 2008 10:47
jestli je to tou podlahou : alena puntíkovaná
tak oni dupat ani nemusejí, stačí, že chodí. Taková podlaha - resp. strop, působí jako rezonanční deska.
prosinec 02, 2008 12:32
Nojo Ali, ale psala že dřív : wendy
se to nevyskytovalo, takže to bude asi něčím víc než rezonováním. Výstižně to napsal David.
prosinec 02, 2008 13:48
Taky jsem žila prvních 28 let svého života v paneláku : PetraL
ale jako děti jsme rozhodně lítat po bytě nesměly. Rodiče nás na to soustavně upozorňovali a pamatuju se, že už jako docela malá jsem chápala, že bohužel je nutné se omezit, když pod náma žijí lidé, že to není jako na chalupě. Fakt je, že naše generace trávila celé odpoledne běháním po sídlišti. Ale taky je fakt, že dnešním dětem se obecně dovoluje mnohem víc, ty svoje z toho nevyjímám.
prosinec 02, 2008 15:32
jo to bude ono : alena puntíkovaná
mojegenerace a generace mých dětí mohla celý dny lítat venku. To dnešní děti rozhodně nemohou. Všude na ně číhá nějaké nebezpečí - zvláštěpak na sídlištích. A tak jsou holt nevylítaný a běhají doma. S tím nic nenaděláte.
prosinec 03, 2008 17:47
Moje děcka : Krakonoš
lítat venku můžou, celej rok, bez rizika. Stejně maj ještě často potřebu nějakým způsobem blbnout doma. Třeba si hrajou na koně, běhaj po kolenou a řehtaj, jeden vozí druhýho a tak. Vzhledem k tomu, že to jsou ty vzácnější chvilky, kdy jsou svorný a nejsou na sebe hnusný, do týhle hry jim nikdy nezasahuju a jsem rád, že ji maj. Taky ji nehrajou vod rána do večera. A naštěstí nebydlím v paneláku. A kdyby to nějaký osobě vodvedle vadilo, fakt by asi měla dost smůlu. Já taky musím skousnout věčně ječící benzínový či elektrický sekačky na připitomělý "anglický" trávníky, který řvou mnohem víc, vytrvalejc a mnohem častějc než moje děti. To je zase daň za bydlení na venkově. Taky se kvůli tomu nehádám se sousedama, noční klid dodržujou a tím to končí. Prostě bydlení mnoha osob pohromadě nese vždycky určitou dávku nepohodlí.
prosinec 03, 2008 18:30
Krakonoš, máš pravdu - tedy skoro ve všem. : Standa
Ale kdyby DEJME TOMU - tvoje děti halasily u plotu, kam zrovna sousedka dala spát mimčo, a ona tě požádala, jestli by si nemohly hrát cca hodinku kousek dál, že tam zrovna ona má stín, kam může kočár dát, pochybuju, jestli bys ji poslal do... nebo spíš řekl dětem, ať si tedy tu hodinu, co tam spí dítě, hraly na protější straně.
Ono je to všechno o domluvě.
Nebo bys jí řekl, že je to TVOJE ZAHRADA, TVOJE DĚTI a ať si to strčí kam chce, že ty svý děti omezovat nebudeš?
prosinec 03, 2008 18:40
Jasně, : Krakonoš
že bych jí vyhověl. To je zrovna příklad, kdy vyhovět je velmi snadný a nevyhovět navopak jednoznačnej naschvál. Je to vo domluvě, to naprostej souhlas.
prosinec 04, 2008 00:39
No vidíte to kluci, : wendy
a ona ta sousedka jen přibouchla žirafce dveře před nosem = domluva nula.
Právě když bydlíme v tzv. společném ustájení měli bychom být ohleduplní. A je zřejmé, když někdo jen vysírá a jiný je už zoufalý.
Jen perlička - když na nás před lety přišel soused na Silvestra s tím, že chce, aby úderem půlnoci byl klid, to víte že jsme ho svorně poslali až tam. Ale to je jen jeden jediný den v roce, kdy si to každý musí nějak ošéfovat, třeba špuntama do uší. Jsou k dostání v každé lékarně a nejlevnější stojí Kč 5,00. Takže tak.
smilies/cheesy.gif smilies/wink.gif
prosinec 04, 2008 07:58
Sousedi jsou na zabití : made1
Naschvály vládnou světu. Jednou si na nás stěžovala paní pod námi, že nám vržou postele od podlahu, tak jsme je podložili a byl klid. Nad námi si dali plovoucí podlahu bez izolace a když jsme si stěžovali, jsme prý přecitlivělí, protože tisíce lidí mají plovoučku a nikomu to nevadí. Malý kluk prý rád vším tluče, protože má rád hluk. Je to dítě, nemůžou mu bránit si hrát. A to nemluvím o všem, co se nese topením. Pod námi jsou docela ticho, když jsou sami, ale jakmile si pozvou příbuzné nebo přátelé, je to děs.
Dřív pod námi bydlel naprostý šílenec, které jsme prosili, aby se zklidnil, ale nic z toho. Nakonec jsme mu řekli, že se tady bydlelo tak krásně, než se nastěhoval a on řekl doslova: "Tak už nebude!"
To jsou sousedské vztahy v praxi.
prosinec 07, 2008 11:57
jo sousedské vztahy : alena puntíkovaná
když jsme bydleli ve Vodičjkový, tak jsem sousedku pod námi asi sedmkrát vytopili. Párkrát praskla nějaká trubka ve zdi - byl to starej barák, jednou odešla pračka....pak už stačilo málo, třeba převrhnou opmylem kbelík s vodou a už tam měla flek. Ale zaxse jí kluci tahali nákupy, když netekla voda a chodilo se do cisterny, tak jí kluci vždycky natahali vodu. Starali jsme se jí o kocoura, když potřebovala někam jet. kocour k nám chodil rád - vždycky, když jí zdrhnul, tak šel k nám, u nás byli kluci, a tudíž spousta legrace a taky mazlení a krmení z ruky a když se vdala za blba, kterej jí mlátil a honilů jí po baráku s kudlou, tak vždycky nalezla útočště u nás - stejně jako v době Palachova týdne, kdy byla Vodičkova ulice a potažmo její bytr - zamořena slzným plynem a u nás - o patro výš to bylo přece jen snesitelnější. Nejtišší jsme určitě nebyli, ale byl to starej barák a čtyřiapůlmetru do stropu, tak se to dalo snést. Jediné - co dlouho nemohla skounout bylo, když jsem po svých dětech hodila skříň a jí spadl lustr. No, v panekláku by nás asi zlynčovali. smilies/grin.gif smilies/grin.gif
prosinec 07, 2008 14:58
Ubožáci : Séda
Aby jste se všichni nep....... To máme svejm dětem uříznout nohy nebo je připoutat do postýlek??? Co je rovnou dát do děcáku? Aby nějaká bába pod náma měla klid!!
Hlavně že vy když jste byli malí jste celej den seděli na prd.... a ani jste nedutali! Přes hubu by jste zasloužili všichni kdo si stěžujete na děti! NAZDAR
únor 21, 2009 20:57
jak vám rozumím : saturnin
Konečně spřízněná duše. Bydlím přesně v takovém domě, nade mnou parchanti co dupou a řvou jako imbecilové, hluchej dědek pode mnou co neslyší televizi ( a neví že dnes už si může pořídit moderní sluchátka bez šňůry k televizi ). Běs. A nejhorší jsou rodiče, který jsou posraný ze svých dětiček - nevěnují se jim a pak se diví, že dítě dělá bordel.
únor 24, 2009 10:02
séda : Melisa
polib si prdel Sédo - jo a děti dej do děcáku nebo je radši preventivně vůbej nevyráběj pako smilies/sad.gif smilies/smiley.gif
únor 24, 2009 10:04
Problem v novostavbě : zoufalej
Zdravím všechny ...
Píšu do této diskuze, protože mam podobnej problem, jsem v novostvbe kde soused nademnou si dal do plovoucky svetla, topeni atd.... nic se neodhlucnilo a tak slysim veskere zvuky a vim přesně kde se pohybuje, kdo toto nezažil vubeec by do teto diskze nemel psat ...
Mam jedine stesti ze soused nademnou je v pohode tak vzdy po desate hodine téměř nevím že nademnou někdo bydlí....
Nemate nekdo zkusenosti s merenim hluku kolik to vykazuje hodnot atd? Prej to mereni vetsinou nesplni normu...

březen 15, 2009 22:28
Hluk... : bezejména
Zdravím všechny postižené hlučnýma sousedama.
sice asi pozdě, ale i tak to snad někomu pomůže.
Zčásti jsem to tu přečetl, všude píšete o odhlučnění stropu. Problém ale je, že zvuk se šíří vším možným, a pro dokonalé odzvučení potřebujete hlavně odhlučnit zdi!!!
Bohužel panelové domy jsou z železobetonu a co čert nechtěl železo je zvukovej supervodič. Takže nezapomeňte si odzvučit komplet celou místnost!!! pokud to budete provádět, strop sám osobě pokud vím není tak "hlučný" i když se to může zdát (odborné měření). Dejte pozor na zvukoizolaci kovových konstrukcí na sádrokarton, pod kterej budete schovávat nějakou zvukoizolační vrstvu. V tomto případě bych možná dopručil dřevěné příčky.
Pokud budete dělat odhlučení své podlahy, tak nikdy nedávejte nic až na zeď, ale udělejte mezi dlažbou či plovoučkou min 1cm mezeru od zdi!!! a vyplňte jí měkým pružným materiálem (dilatační provazec dostatečné šířky by mohly stačit)

Vzkaz pro Sédu: pokud neumíš slušně vychovat své děti, pánbůh ti pomáhej. Asi tě doma málo mlátili co? Dítě se samo od sebe nevychová, ale musí ho vychovávat rodič - TY, pokud ho nic nenaučíš, bude z něho bezohlednej pitomec, co ti možná v 18cti rozbije hubu :-D. A pokud vím tak my za mlada neseděli doma u TV či PC ale běhali venku, na hřišti, na kurtech, na rybníkách i stadionech. Dnes jsou i fitka a jiná centra kde se dá vyřádit. Jen to nechce sedět doma na prdeli či v hospodě, ale chce se zajímat o své děti, co z nich vyroste a nevidím problém říct dětem ať nehážou míčem o zeď, ale ať jdou ven na hřiště.
březen 27, 2010 18:04
sputy do usi : xxx
stoji par korun ...
červen 10, 2010 14:42
boží mlýny??? : kdokoli
Mám stejný problém - hlučné sousedy v panelovém bytě nade mnou. A i když nemám "akustické trauma", každodenní dupání sousedů, lítání 1,5 letého syna a výroba nábytku nad mým obývakem mi opravdu nesmírně vadí. Přičemž ten malej ožívá v osm večer a končí mezi 22-23 hodinou večerní. A domluvy? - samozřejmě jsme to zkoušeli, slušně poprosili a ne jednou. Přece ho nesvážou řetězem... a doporučili nám stěžovat si na policii nebo se odstěhovat - jak ohleduplné a duchaplné :-))) Akorát ze sebe člověk udělá pitomce, když se jde "po dobrém" domluvit a požádat o trochu sousedské ohleduplnosti. Odhlučnit byt 3 1 by stálo tolik, že kdybych ty prašule měla, koupím si za ně raději tu chalupu na samotě u lesa a kašlu na všechny a na všechno. Zkrátka je to psychický teror a kdo to nezažil nepochopí. A k předposlednímu vzkazu - DÍKY za ta slova. Od hluku mi nepomohou, ale potěší, že aspoň někdo uvažuje lidsky. Takže momentálně mohu spoléhat pouze na boží mlýny, ale nevím, jestli to není rouhání od nevěřící osoby...
Pře těmi, co nad námi bydlí teď, bydlelo v tom bytě 6 dospělích lidí, 2 malé děti 2 a 1 rok, pes, kočka a každý den docházela babička. Krom občasného vytopení byl klid a pohoda. Takže když se chce....

leden 21, 2011 09:16
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]