O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DOPISY - NEZAPOMNĚLA JSEM NA NĚCO? PDF Tisk E-mail
Středa, 26 listopad 2008

Tohle jsem nemohla nechat jen v komentářích... Protože tohle je opravdu odkoukáno z obyčejného života ženského, ať ta dotyčná pracuje jako účetní, programátorka, lékařka či jakékoliv jiné zaměstnání. Prostě proto, že je v první řadě máma a manželka, což jí nikdo neodpáře. (díkybohu David, prima chlap a táta, kterému to bylo původně adresováno, to bere s nadhledem...)

 

 

 

 

 

   

 

"Kolik máš dětí?
.
Fakt ráno vstáváš, obstaráš ženu a děti, zkontroluješ, zda děti mají všecko do školy, svačinu, vyčištěné zuby, přezůvky, napsané úkoly, atd atd., pak uklidíš nádobí do dřezu, popř. ho ještě spláchneš a jdeš do práce? 
.
A z práce jdeš do školy, do školky, pak nakoupit, domů, obstaráš děti, dáš jim svačinu a jdeš vařit, přičemž dohlídneš na děti, aby se naučily, napsaly si úkoly, nepraly se, nic nerozbily...
.A co takhle většinou vaříš? Děláš denně polévky? A co mají tvé děti nejradši?
..
.
.
Máš nějakej dobrej recept? Myslím na jídlo, které často vaříš a máš s tím úspěch.
Jo, jakej prací prášek se ti nejvíc osvědčil? Máš myčku, nebo myješ nádobí ručně? Vaříš zdravě? Třídíš odpad? A co tvá žena, když se vrátí z práce unavená - jak dlouho musí čekat na večeři?
.
Nekrmíš je doufám, salámama a podobným... Jaký kupuješ jogurty? V jaké formě dostávají tvé děti mléko? Pijou ho samotný, s grankem, nebo ho nepijou vůbec  a dáváš jim ho ve formě jogurtů, pudinků nebo různých krémů? A jakou příchuť mají nejradši?
. 
Kolik pečeš druhů cukroví? A jaký nejdřív zmizí?
A co děláš s novinama, když je dočteš?
alena puntíkovaná

 
       A to ještě zdaleka, zdaleka není všechno, věřím, že by se dalo ještě mnoho dalšího připsat... Třebas že je potřeba koupit nové boty, pastelky už jsou ořezané do mrtě, punčocháče "došly", a nemáme toaletní papír, zase brali poslední a neřekli..., musíme jet na velký nákup, v neděli přijde babička, musím jí říct, že...  atd. atd. atd....
.
Tak mne napadá - abychom tomu občas
námi pošklebovanému
a tolik současně milovanému
druhému pohlaví
neškodili:
.
co děláte v běžný den vy, pánové?
     
Třebas také něco podobného
běhá netem, ale nějak si nevzpomínám,
.
zkuste napsat - popsat -
ten svůj den...
.
Komentáře (52)add feed
mezitím se, jak tak koukám, na původním článku rozvinula docela zajímavá diskuze - : d@niela
ale stejně bych trošku oponovala - vzhledem k tomu, že stále ještě přežívá ta příšerná dělba na "ženské" a "mužské" práce...
Ale snad už současní mladí tatínkové jsou jiní...
Napište vy, tatínkové - i vy, šťastné to ženy-maminky :-))))
listopad 26, 2008 12:36
alena puntíkovaná : Tvé dotazy jsou přímo na tělo. : mamča
Chybí tam už jen, jestli David používá vložky s křidélky, nebo tampóny. Protože při tomhle zápřahu z toho musí nutně menstruovat... smilies/grin.gif
listopad 26, 2008 13:19
já nevim, ženský, : Petronila
tak co vlastně chcete? Aby to ti chlapi dělali, nebo aby to nedělali, protože kdyby to dělali, tak už vám nebudou připadat dost mužní?
listopad 26, 2008 14:20
chtěla jsem vědět, : alena puntíkovaná
jestli má David vůbec potuchy o čem je řeč a zda problematiku stutečně zná, nebo jen tak kecá, s tím, že to, co zvládne každá ženská levou zadní, přece nemůže být tak těžký, a že ty body uvedené v "soutěži" jsou vymyšlené a přehnané a - jak už tu ten názor zazněl - žádná ženská přece tohle všechno nedělá.Přiznávám, že jestli si David nevymýšlí - a já myslím, že ne, tak je vzorný otec. Možná, že už je jich víc, což by bylo úžasný a zřejmě se blýská na lepší časy a naše děti konečně poznají, co to je milující a funkční rodina. Ale podle mých zkušeností - a nejen mých, vždyť si to přečtěte právě v Kudlance - to zdaleka ještě není pravidlem. A stále ještě spoustu pánů zajímají rozhodně jiné věci, než to, co mají jejich děti rády k snídani.
listopad 26, 2008 14:32
no...koukám, : alena puntíkovaná
že pánové se dosud nevyjádřili.
listopad 26, 2008 14:34
Náš všední den : FOX
Rádio začne hrát v 6:40.
Vstanu z postele (manželka leží dál) a jdu probudit děti (kluk 8 let a holka 5,5 roku). Posadím je do obýváku k televizi, pustím jim Jetix, připravím jim snídani vitaminové tabletky (Marťánky) a rybí tuk v kapslích (kvůli přísunu Omega-3 mastných kyselin). Dám kočce čerstvou vodu a doplním granule do misky. Připravím snídani sobě, posnídám a jdu na toaletu.
V 7:00 přehraju manželce "budíček" z mobilu (toaleta je hned vedle ložnice). Manželka se do 7:15 probírá, mazlí se s kočkou a s dětmi, které se s ní po snídani přijdou pomazlit. V 7:15 manželka vstane a jde připravit dětem oblečení do školy a školky a klukovi svačinu do školy.
Opouštím toaletu a jdu zkontrolovat kočce její záchůdek, zda není potřeba vyčistit od výkalů. Pokud ano, provedu to.
Pak zaženu děti do koupelny, aby si vyčistily zuby. Pak se jdou děti oblékat a já si čistím zuby a sprchuju se.
V 7:40 nasedám já a děti do auta (předtím jsem ještě vynesl tříděný odpad do popelnic) a jedeme do školy a do školky. Syna vysadím u školy, dceru ve školce převléknu a odevzdám učitelce. Jedu do práce.
Obvykle v 17:15 odcházím z práce (v úterý dříve, viz dále). Ve pondělí jedu domů pro kluka a vezu ho na aikido (začíná v 17:45).
V 19:00 ho opět vyzvedávám a vezu domů. V úterý jedu se synem na bruslení a domů dorazíme v cca 18:10.
Ve středu v 17:30 vyzvedávám dceru na Sokole (dceru tam přímo ze školky dovede babička), naložím ji do auta a prozvoním manželku. Ta přivede na parkoviště syna, vyložím dcerku, naložím syna a vezu ho na aikido.
Z něj ho vyzvedávám opět v 19:00. Ve čtvrtek vyzvedávám v 17:30 celou rodinu z kroužku břišních tanců, kam chodí dcera a manželka ji tam dovede a bere sebou i syna, aby nebyl doma sám. Pátek je jediný den, kdy jedu z práce rovnou domů.
Když se sejdeme všichni doma, manželka připraví večeři, zatímco já zjišťuji u syna, co bylo ten den ve škole, jaké dostal známky a poznámky a zda má připraveno do školy na další den.
Po večeři já zaženu děti do vany, sklidím ze stolu špinavé nádobí, uklidím čisté nádobí z myčky, nastrkám do ní špinavé nádobí a spustím ji. Roztřídím odpad vzniklý při přípravě večeře a kouknu se na zprávy. Po cca 45-ti minutách (během těchto 45-ti minut sedí manželka v kuchyni a cvičí na mandolínu) řeknu dětem, aby uklidily hračky, se kterými si hrály během koupání, připravím jim kartáčky s pastou a po vyčištění zubů jim 1x za 2 dny umývám hlavu. Přinesu jim pyžamka a pomohu jim postupně z vany a dohlédnu, aby se pořádně utřely a usušily si fénem hlavu. Dceři natřu bříško a nožičky krémem. Zkontroluji dětem délku nehtů a pokud jsou delší, tak jim je ostříhám (stříhám oběma dětem nehty už od narození).
Pošlu děti do postýlek, natřepu jim deky, připravím čerstvou vodu na pití na noc a donesu nočník, který mají přes noc v pokojíčku. Děti dají dobrou noc mamince. Pak syn přečte nahlas kraťoučký článeček z knížky, kde je na každý den v roce nějaká krátká příhoda. Pokud není moc pozdě, přečtu jim ještě já krátkou pohádku. Dám jim dobrou noc a odcházím do obýváku.
Pustím si většinou nějaký film a v cca 23:30 upozorňuji manželku na to, kolik je hodin (žena je většinou u počítače) a že bysme měli jít spát (manželka je "sova", večer se jí nechce spát a ráno si ráda přispí, já jsem poslední dobou spíš "skřivan").
Provedu večerní hygienu, naliju kočce čerstvou vodu a dosypu krmení. Vyčistím kočičí záchod (veškeré potřeby pro kočku počínaje náplní do kočičího záchůdku přes její krmivo a konče očkováním a stříháním drápků obstarávám sám), a připravím tříděný odpad na vyhození na ráno.
Lehnu si do postele, čtu si knihu v mobilu a čekám, až manželka dokončí hygienu a přijde do ložnice. Pomilujeme se a jdeme spát.

2x týdně jdu večer mimo domov (sauna, na pivo atd.), většinou v sobotu a ve středu/čtvrtek. Manželka také chodí 1x až 2x týdně večer mimo domov (většinou zahrát si s kamarády muzikanty na mandolínu). Obvykle se oba vracíme domů před půlnocí, pouze v sobotu se občas "zapomenu" a přijdu nejpozději ve 2.

Každou sobotu dopoledne jezdíme na velký nákup. Seznam začnu psát v sobotu ráno já, mám na starosti hygienické potřeby (včetně prášku na praní a aviváže, šampónů pro sebe a pro děti, zubních past a kartáčků pro celou rodinu, úklidových a čistících prostředků, toaletního papíru, papírových utěrek a kapesníků), nápoje a snídaně pro celou rodinu, ovoce a zeleninu a běžné potraviny, které kupujeme pokaždé. Žena na seznam doplní ty potraviny, které nejsou běžné a které bude potřebovat pro nějaký recept, který chce udělat o víkendu.
V sobotu odpoledne a v neděli dopoledne se učím se synem, většinou trénuje psaní a počítání, občas i angličtinu.
Z dalších domácích prací mám na starosti luxování koberců, udržování všech domácích spotřebičů a auta v provozuschopném stavu. Starám se o placení veškerých pojistek týkajících se domácnosti, vyplňování a odevzdávání všech daňových přiznání (viz vloni společné zdanění manželů, daň z nemovitosti atd.), placení všech daní a telefonních a internetových služeb.
Jakékoliv opravy nebo výměny domácích spotřebičů od rychlovarné konvice přes mikrovlnku, televizi, počítač a pračku s ledničkou obstarávám já a platím je mimo rodinný rozpočet.
Veškeré větší opravy a rekonstrukce plánuji a dohlížím na ně já (rekonstrukce kuchyně a koupelny, výměna starých dřevěných oken za plastová).

A teď pár osobních údajům na konec: je mi 37 let, manželce 35. Jsme manželé 11 let, ale začali jsme spolu chodit, když bylo manželce 18 a mně 19. Manželka v té době začala čerstvě pracovat po vyučení a já jsem měl za sebou první semestr vysoké školy. Já jsem během našeho vztahu dokončil vysokou školu (byl jsem vždy přes týden v Praze, domů jsem jezdil jen na víkendy) a manželka si udělala večerně maturitu.
Po 4 letech chození jsme se společně nastěhovali do bytu 1 1 a začali jsme spolu žít jen za peníze, které jsme oba vydělali - já jsem během studia externě pracoval (jsem programátor) a manželka také chodila do práce.

PS: Pamatuji si datumy narození obou našich dětí (u jednoho porodu jsem byl osobně, ke druhému mne pro rychlost, s jakou postupoval, nepustili) i manželky. Taktéž si pamatuji, kdy mají svátek. Znám oblíbená jídla, hračky a oblečení našich dětí. Vím, jak se jmenují jejich kamarádi a školní lásky.

A včíl mudruj, Aleno Puntíkovaná!

listopad 26, 2008 15:02
Myslím, : David X
že městský člověk toho zas tolik na práci nemá. Nebo má, ale tak nějak spíš drobnosti roztahané do celého dne a kolikrát jenom proto, že si práci vyloženě vymýšlí.
Já obdivuju třeba svoje prarodiče - šest dětí a ještě práce na poli a okolo hospodářství. Z toho by se dnešní 'děti si nemůžeme dovolit' generace pohvězdičkovala.
listopad 26, 2008 15:03
Teda FOXi : David X
vypsat to sem muselo dát víc práce než to v reálu dělat
smilies/smiley.gif
Na to bych neměl.
listopad 26, 2008 15:10
No, Foxi, tohle asi bude mít dohru :-))) : d@niela
Docela si fest myslím, že si to asi plno ženských zkopíruje a předloží doma k diskuzi svému drahému polovičkovi.
Kluci, fakt mám radost, že už to není takové, jako to bývalo dříve, že berete to rodinné soužití opravdu jako společnou věc.
Je to nádhera, že se mi tomu ani nechce věřit - zvláště když zas na druhou stranu čtu dost často dopisy těch, kterým se o něčem podobném ani zdát nemůže.
listopad 26, 2008 15:14
Teda, pánové, prozraďte mi, : Myška
kde se tak pracovití a starostliví chlapi líhnou? Jednoho bych si objednala...
listopad 26, 2008 15:19
2 d@niela : FOX
Klidně tomu všichni můžete věřit, kdybych chtěl lhát, tak si s tím nedám takovou práci. Napsal jsem to proto, že už mne vážně namíchnul ten přístup tady, kdy hlavně Alena Puntíkovaná tlačí všem do hlavy, že VŠICHNI chlapi jsou neschopný egoistický lemplové a vlastně takový přerostlý děti, o který se chudák ženská musí starat. A teď ať se třeba kousne!
listopad 26, 2008 15:24
2 Myška : FOX
Jsem z Ústí nad Labem, ale ruce pryč, milostivá, já jsem šťastně ženatej chlap smilies/wink.gif
listopad 26, 2008 15:26
... : neonka
Pánové mají nejspíš bujnou fantazii, že pane Máldr?

listopad 26, 2008 15:28
2 FOX : ivanka
tedy fakt posílám kamarádkám odkaz na tuhle stránku... Hele, pokud by to i ta tvoje fakt potvrdila, tak - neuvažoval bys o klonování? Myslíš, že by se s tou tvou dalo dohodnout alespoň o občasném pronájmu? smilies/grin.gif
listopad 26, 2008 15:30
no dobře, všichni třeba ne : alena puntíkovaná
tak dva už byx se našli - teď jennom jestli nekecaj smilies/wink.gif
listopad 26, 2008 15:31
2 ivanka : FOX
Já jí klidně řeknu, aby sem napsala, ale jak poznáte, že je to skutečně ona? Budete mi asi nejspíš muset věřit, i když se vám do toho nechce. Proti klonování nic nemám, ale co jsem slyšel, tak ty kopie vyšších živočichů jako originál jen vypadají a brzo umírají, takže to by asi nebylo ončo. S tím pronájmem to nejspíš neklapne, pozorný čtenář si jistě všimnul, že mám čas pouze 3 večery v týdnu (2x jsem za zábavou já a 2x manželka, takže dělám hlídacího tatínka) a ty bych si rád nechal na zrelaxování... smilies/grin.gif
listopad 26, 2008 15:37
... : Sandra
Já si tedy také myslím, že rozdíl mezi "schopností" a "neschopností" nevede mezi pohlavími- můj manžel je mně schopen plně nahradit, když potřebuji být mimo domov. Samozřejmě, že když dva dělají totéž, není to totéž- on si umí věci lépe zmanagovat, já mám zase větší smysl pro detail. Takže když mu řeknu, aby umyl koupelnu, tak se musím smířit s tím, že nebude vycíděná podle mých představ...ale umytá bude. A kolem syna dokáže leccos zastat lépe než já- také má větší autoritu, takže třeba lépe uspává, než já...a také se s ním více vyblbne, protože takové kraviny, co oni dva provádějí by mne ani ve snu nenapadly:-)
No a právě proto je fajn, když mají děti tátu i mámu- táta by (třeba) tak dobře nepřipravil svačinu a s mámou by si tak skvěle venku nezačutaly...
Jinak jsem myslela, že takové ty kategorizující vtipy typu- všechny blondýny jsou blbé, všechny tchýně nesnesitelné, všichni chlapi jsou líný lemry a všechny ženské jsou hotové Xantypy se vyprávějí s nadhledem a že je snad nikdo neůže myslet vážně...ale jak to tu občas sleduji, tak jsou i tací, kteří si to opravdu myslí:-(
listopad 26, 2008 15:46
Jo, ještě na něco jsem zapomněl... : FOX
když jsem si teď přečetl Krakonošův komentář pod původním článkem, tak jsem si uvědomil, že na rodičovské sdružení do školy chodím taky já. Mám toho holt moc... smilies/wink.gif
A oblíbené jídlo našich dětí, které připravuji výhradně já, jsou palačinky.
listopad 26, 2008 15:47
FOX : mamča
...a teď ještě tu O Karkulce. smilies/wink.gif
listopad 26, 2008 15:54
To mi připomnělo, : Míša šíša
když byly naše děti malinké, tak milovaly steaky (včetně dcery, která je dnes vegetariánka). No a steaky u nás dělal coby odborník na slovo vzatý - tatínek. Jednou to děti u dětské lékařky vykecaly, že táta dělal večer steaky, a paní doktorka z toho byla tak auf, že se jich na každé návštěvě a dokonce ještě v patnácti ptala, jestli měly zase k večeři steaky.
listopad 26, 2008 15:54
2 mamča : FOX
Ještě že nenechám prchlivost cloumat svým majestátem... smilies/wink.gif
Ale přesto chápu, že některejm ženskejm se tomu nechce věřit. Bez ohledu na to ovšem stále platí okřídlené: jaký si to uděláš, takový to máš. Takže pokud to tak některá z vás, dámy, doma nemá, pak je to čistě jen a pouze váš boj a moje zbytečná starost smilies/cool.gif
listopad 26, 2008 15:58
... : Sandra
Mamčo, Aleno a další, které jste šťastně vdané a přesto tu zpochybňujete takový přírodní úkaz jako je chlap, co něco dělá- kdo u vás doma umí zapojit všechny kabely a ví přesně který k čemu slouží? Kdo vyměňuje píchlou pneumatiku do auta a pamatuje si co se kam má kdy dolít? Když píchnete kolo, kdo vám ho opraví? A kdo otvírá okurky, které nejsou otevřít a chodí potmě do sklepa?
Ne že by se všechny tyhlety činnosti nedaly naučit, ale já jsem tak vděčná, že jsem je ze svého života mohla vypustit, že mi rozhodně nevadí maželovi jednou do roka připomenout, že má tchýně narozeniny:-)
listopad 26, 2008 16:17
FOX : Promiň, ale mně se líbila ta věta : mamča
"Pomilujeme se a jdeme spát".
To jako každej všední den ? Už 11 let ?
To jsou galeje...
smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
listopad 26, 2008 16:27
Sandra : mamča
Já si na své chlapy nestěžuju. Domácí práce máme rozdělené, a mně nevadí dělat ty "ženské" práce, protože kdybysme dělali všichni všechno, byl by u nás chaos.
Přestože mám hodné a šikovné mužské v rodině, občas přemýšlím nad tím, jestli své syny vychovávám správně, když je nechávám dělat veškeré "mužské" práce, a takové ty "ochranitelské". (Tj. např. vozit babičku po doktorech, po nákupech, zařídit potřebné věci na úřadech, zajet s auty na STK, apod.)
Třeba až se jednou ožení, tak jejich protějšky budou vyžadovat dělení prací půl na půl, a moji synové např. netuší, kde se zapíná pračka. smilies/cheesy.gif
Né, že by to nezvládli, ale mají prostě zažitý z naší rodiny tenhle model.
listopad 26, 2008 16:40
... : bb
Jsem docela v šoku z toho, že to, co tu vypsal FOX, vám přijde jako scifi. Když to shrnemem, čímž nechci Foxe ani shazovat ani zlehčovat co dělá, protože rodinu rozhodně neodbejvá - tak z běžných, každodenních činností:
ráno udělá snídani a nakrmí kočku, cestou k autu vezme odpadky
večer vykoupe děti, dá nádobí do myčky, nakrmí kočku
zajišťuje rozvozy a dohlíží na školní přípravu

Nákupy společně,větší nárazovky v domácnosti on, úklid,praní,žehlení a vaření asi ona.
Tak to je akorát,ne? Jestli vaši chlapi dělají míň, čímž myslím, že nedělají nic, protože nemusí krmit kočku, ale třeba opravovat plot, tak máte lemry líné a měly být dávno pryč.

U nás to bylo stejné, když byly děti malé, kromě období, kdy pracoval v Praze a jezdil na víkendy, ty pak věnoval rodině od pátečního odpoledne do pondělního rána velmi intenzivně.
Teď jsou děti velké, takže vysavač a odpadky převzal junior, myčku, pračku, sušičku, žehličku a mop obstaráme my s dcerou, péči o psy si dělíme, zařizování čehokoli já, opravy a údržba čehokoli on. Velké nákupy většinou zařídíme my s dcerou, cestou z práce a školy, ale když přijde na věc, obstará je on. Vařím v 80% já, protože mě to baví a umím to, v 20% on - když nemám čas, když mi není dobře, když chce uvařit svoje speciality - což miluju, protože nahlásí, že v sobotu vaří a já si lebedím:-)
Na školní záležitosti jsem měla víc trpělivosti i schopností já, kromě matiky, tak jsem si to vzala na starost já, matiku on. On je učil na kole, na lyžích, plavat, čutat. Volný čas jsme trávili společně když byly děti malé, teď jsou velké a mají rozdílné zájmy, tak občas s nimi na kolo nebo túru vyrazí táta, občas do kina a divadla já.
Kapra zabíjí a kuchá, já ho připravuju:-) Ořechy nasbírají s klukem na zahradě a vylouskají, my s dcerou napečeme cukroví. Když byly děti malinké, klidně vyčistil koberec, umyl dveře nebo slepoval linecká kolečka. Což působilo obzvlášť roztomile, u 190cm stavaře :-)
Stromek obstará, zasadí do stojanu, nachystá krabice s ozdobami a já pak zdobím a věším. Když byly děti malinké, zdobil on - skřivan - v noci před Štědrým dnem, aby děti neviděly a nepřišly o překvapení.
Na rodinné výlety, dovolené a rodinné akce vyrážíme společně, na další akce zvlášť podle zájmů. Trasu a přípravu auta má na starosti on, já většinou nějaké jídlo sebou, protože bagety u benzinek nejíme a restaurace podél dálnic a silnic moc nejsou.

K snídani vaří čaj pro všechny do konvice, a my si k tomu bereme co kdo jí - vločky, housky, buchtu, jogurt, vejce se šunkou.

Určitě jsem na něco zapomněla, ale když vás tak čtu a přitom vezmu v úvahu,že je mu přes 50 a byl vychovaný ve venkovské a velmi tradiční rodině, tak bych mu asi měla uplést k vánocům svatozář.
listopad 26, 2008 16:57
... : bb
Mamčo, tak se zapínáním pračky by byl taky trošku problém, ne že by to podle návodu nezvládl, ale určit, které prádlo vyžaduje jakou teplotu nebo program, to by byl oříšek. Naštěstí se tím nemusí zabývat, od toho jsem já a dcera, my si taky nevšímáme, zda je v autech dost vody v ostřikovačích, nezámrzná směs apod. A když jsem 50 km od domova píchla, volala jsem domů a přijel mi vyměnit kolo:-)


listopad 26, 2008 17:03
2 mamča : FOX
"To jako každej všední den ? Už 11 let ?
To jsou galeje... "
Nás to baví... smilies/wink.gif
A to nejen ve všední den, v sobotu a v neděli se občas milujeme ještě taky ráno, manželka si to pochvaluje, že to je krásné probuzení... Holt asi galeje jsou to pro někoho, koho to nebaví, no.
Jo, a v sobotu a v neděli připravuju pro manželku snídani do postele (abyste si nemysleli bůhví co, prostě jí udělám kafe a přinesu horalku, kterou s oblibou snídá). Ona pak snídá v posteli a pouští si ze svého mobilu do sluchátek její oblíbený bluegrass.
No, musím už jít, je 17:08 a já vyzvedávám dcerku ze sokola. Pro dnešek se mějte!
listopad 26, 2008 17:08
FOX : To je fajn, že vás to pořád baví ! : mamča
Taky mě to bavilo, ale každodenně pomilovat na šestadvacet způsobů, na to by mi fakt chyběla fyzička, smilies/grin.gif nehledě na to, že jsme měli doma tři kazišuky.

Já už jsem vdaná 30 let, takže už si podobných radovánek užívám spíš jako drahocenného koření. (Teda, když "kazišukové" nejsou doma).
Když byli synkové v pubertě, dalo mi dost přemáhání jim vysvětlit, že jejich obstarožní rodiče ještě občas žijí sexuálním životem. Neb děti pubertálního věku jsou přesvědčeny, že TOHLE už jejich rodičové dávno nedělaj, že s TÍM skončili v momentě jejich početí. smilies/cheesy.gif
listopad 26, 2008 17:40
Foxi :) : Markéta P.
Kdyby neseděl ten věk dětí, skoro bych řekla, že sem zavítal můj muž. Palačinky u nás dělá taky výhradně on (ještě teda stejky) a taku je děti naprosto milují. A taky ráno vstává a dělá snídani a večer koupe a zahání do postele - na učení a kroužky jsoyu naše děti ještě malé.
listopad 26, 2008 17:54
Teda!!! : Sipik
Do paze!!! Kde sa to da kupit? Aj ja chcem.
listopad 26, 2008 21:21
Tak ještě se naučím hrát na tu mandolínu.... : wendy
dobrý Fox, až na poznámečku - ne každá, která to doma nemá obdobné, si za to může sama. Oni totiž někteří chlapi tohle všechno nejsou schopni stihnout, i kdyby se přetrhli a baba byla šikovná a si to od začátku takhle chtěla naštelovat.
smilies/cool.gif smilies/cheesy.gif
listopad 27, 2008 07:39
wendy - Stačí říct, : mamča
jednu starožitnou (po prababičce) perletí vykládanou mandolínu, tzv. prdelku", mám doma. Jestli chceš, tak ti jí půjčím.
listopad 27, 2008 09:36
Děkuji zdvořile za nabídku, mamčo : wendy
celou věc přednesu doma. Musíme dohodnout, jakou činnosti bude manžel po dobu mého preludování provádět...
smilies/grin.gif
listopad 27, 2008 09:46
wendy : mamča
Manželovi můžu půjčit housle. Jestli na ně nikdy nehrál, a budete preludovat spolu, máš téměř 100 % ní jistotu, že se vaše produkce budou projednávat na domovní schůzi, ev. na Policii ČR. smilies/cheesy.gif
listopad 27, 2008 10:06
Jako člen výboru Společenství vlastníků : wendy
nemohu podobnou kauzu na programu schůze připustit. Housle zamkni. Co se policie dotýče, už jednou jsme byli v krajském plátku. A to jsme je okamžitě poslechli a ztišili se. Holt špatná barva - nebo základní disciplina ? Takže tak.
listopad 27, 2008 10:50
wendy : Tak jó, troje housle zamknu, : mamča
klavír se mi podařilo prodat, kytary mám na chatě, a na mandolínu naštěstí neumím. Ještě máme doma buben, el. klávesy, dvě flétny a pionýrskou trumpetu i s práporem "Buď připraven", na kterou umím. smilies/grin.gif
Společenství vlastníků nedráždím od doby, kdy pacholátka zaměnila klávesnici klavíru za klávesnici PC, která je naštěstí tišší.
listopad 27, 2008 11:21
:FOX : sonia
Pěkně vymyšlená pohádka smilies/grin.gif
listopad 27, 2008 12:49
:sonia : David X
Kyselé hrozny ?
listopad 27, 2008 13:09
Já osobně znám rodiny, kde to podobně funguje : wendy
proč by to bylo nemožné ?
listopad 27, 2008 13:11
sonia, : bb
že něco neznáš, neznamená, že to neexistuje :-)
u nás to funguje podobně,u našich taky,u babi s dědou, u tchánů tak fungoval zcela dominantní tchán
listopad 27, 2008 13:30
Sonia asi : Krakonoš
myslela ten každodenní sex po 11 let. Přiznám se, že taky pochybuju (sexujete i při menstruaci?) a v životě jsem nepotkal ani neslyšel vyprávět vo ženský, kterou by takhle strojově pravidelně sex bavil a přitom setrvávala 11 let v monoganím vztahu. Mám pocit, že ani profesionálky nesouložej denně a vo tom, že je to nějak extra baví, docela pochybuju smilies/wink.gif. Ale připouštím, že FOX může mít doma zcela ojedinělej přírodní úkaz.smilies/wink.gif Jinak ke klubu starajících se, pečujících, vařících a pečících fotrů se s radostí hlásím. Mým majstrštykem jsou bramboráky a grilovaný pstruzi po mlynářsku. Mojí doménou bejvaly kynutý těsta (knedlíky a buchty všeho druhu), leč už na to léta nemám čas a partnerka kynutý nesnáší, takže se děti musej spokojit s návštěvama u dědy, kterej mě to jako kluka naučil.
listopad 27, 2008 14:54
Asi jste spadli z jahody : FOX
když máte pocit, že tu budu v podrobně probírat náš sexuální život od menstruace k menstruaci, ale pokud někdo má opravdu zájem zvědět bližší informace, tak během mestruace sexujeme nekoitálně a průměrně sexujeme 6x do týdne. Vím to, protože jako ochranu proti nežádoucímu početí používáme kondomy (manželka měla při používání hormonální antikoncepce zdravotní problémy), které při velkém nákupu vkládám do košíku já, takže vím přesně, kolik se jich během týdne spotřebovalo... smilies/wink.gif
Jinak sex probíhá po vzájemné dohodě, oba můžeme kterýkoliv den říct, že dnes nemáme chuť a nic závažného se neděje, prostě zítra je taky den. Přesto máme průměr 6x týdně. Kdo nechce, ať nevěří, fakt nemám za potřebí někomu něco dokazovat. Já třeba zase nechápu, jak může někdo vykouřit za den 40 cigaret, někdo zase nechápe, že nás baví milovat se téměř denně...
listopad 27, 2008 15:48
... : bb
že? Někdo si dopřává denně pravidelnou dávku emocí v telce, někdo pravidelnou dávku v půlitru, a někdo pravidelnou dávku partnerského soužití. A nejdivnější lidem přijde to třetí, není to divný?
moudrému naťukni, hloupému dolož, říká bábi

listopad 27, 2008 16:27
... : Sandra
Mně zase fascinuje jak jsme se od domácích prací dostali k Foxovu sexuálnímu životu. Za 1.v tom původním příspěvku nepsal, že s manželkou spí denně, takže nechápu proč se tu kolem toho strhla taková mela. A i kdyby spolu spali denně, nepřijde mi to nic tak divného (můj manžel by také rád souložil denně:-)a nemám důvod to zpochybňovat. Ostatně tu o sobě všichni víme jen to, co o sobě ten onen člověk pod tím oním nickem prozradí- jediný kdo má šanci alespoň trochu vědět kdo je kdo, kdo má více nicků a jestli ten či onen nekecá, je Daniela (a to ještě asi ne u všech)
Takže i pokud Fox kecá a píše to sem proto, aby si honil triko jakej je kanec (což si nemyslím, protože původně se jednalo o kus krátké věty v dlouhém příspěvku) tak mně to může být jedno- jediná frekvence styku, která mne zajímá je ta moje a manželova a pak ještě lidiček, které mám ráda, ale to jen v případě, že se ta frekvence blíží nule...
Ale nebylo to původně o tom, jaké kdo vykonává domácí prace?
listopad 27, 2008 16:28
sandra, : bb
SANDRO, to mě ani ne, lidi odjakživa víc zajímal sousedovic sexuální život než to, kdo u nich luxuje:-) a když je ten život jiný než je/byl jejich, tak tomu nechtějí věřit :-)

ale tohle mě zaujalo, Mamčo:
Když byli synkové v pubertě, dalo mi dost přemáhání jim vysvětlit, že jejich obstarožní rodiče ještě občas žijí sexuálním životem. Neb děti pubertálního věku jsou přesvědčeny, že TOHLE už jejich rodičové dávno nedělaj, že s TÍM skončili v momentě jejich početí.

Já si v pubertě myslela totéž, moji potomci předpokládám taky, ale ani mně moji rodiče ani já svým dětem nemám potřebu jim cosi kolem toho vysvětlovat.
Fakt jsi jim vysvětlovala, že občas s manželem provozujete sex?? A proč?
(výraz kašizuk je dost hroznej:-),i pro lvy bijící o mříže, s láskou a péčí chované:-)
listopad 27, 2008 17:08
Kdybych byl vědec,... : tippler
...tak sepíšu přelomovou zprávu o tom, že ochota muže podílet se na domácích pracech vzrůstá uměrně s kvalitou manželskýho sexuálního života, shrábnul bych na tu studii grant od EU a citovali by mě na novinkách.cz a idnesu. Ach jo, proč já se líp neučil...
listopad 27, 2008 19:53
bb : Budeš se divit, ale jo. : mamča
Bydlíme s rodinou v klasickém panelákovém bytě, který má uprostřed bytové jádro. Pubertální děti obývaly dva pokoje, a ještě po desáté večer couraly po bytě. Nevím jak kdo, ale já jsem skřivan, co už u zpráv usíná na gauči, takže po 22. hodině se mnou už není nic, ani rozumná řeč.
Když bylo našemu nejstaršímu asi 15, vzala jsem si ho stranou, a vysvětlila mu, že bychom s tátou měli rádi večer po desáté klid a soukromí, takže si nepřeju, aby po této hodině vylézal ze své komnaty, pokud ho otamtud nepoženou naléhavé fyzické potřeby. Potomek se vědoucně zazubil, a dodržoval to. Jak to vysvětlil svým mladším bratrům nevím, ale ve 22.00 byl u nás klid, a dříve courající potomci vyjídající lednici, apod. zavřeni ve svých pokojích.
listopad 27, 2008 20:19
aha, takhle tedy : bb
Divím, ale nepozastavuji a nepohoršuji, divím jen trošku asi jako se divíme nad jinými mravy jiného kraje. Zajímají mě zvyklosti lidí, ráda si čtu reportáže typu "všední život 12 rodin z celého světa" nebo dopisy čtenářů na téma "jak slavíme svátky my" a o Štědrém dnu odpoledne si protahujeme procházku kvůli mně velkým okruhem po vsi, abych viděla rozsvěcující se okna domů, za nimi tušila ten šum a přípravy, které si představuji a odhaduji jak kdo se chystá. Dělala jsem to tak i ve městě, to bylo ještě tajemnější, protože za těmi okny žili zcela neznámí lidé. Tady znám, tak tipuju - Klára jde na noční, takže teď ve 3 už skoro smaží rybu, ne, vlastně rybu ne, oni kuřecí řízky..Zuza dělá československé menu, skrz okno vidím špičku jejich stromku a za několik hodin se potkáme u kostela...Atd. Taková moje drobná úchylka :-) Naštěstí chodím zavěšená do něj, tak to nevypadá tak blbě jako kdybych stála pod okny s otevřenou papulou.
Takže zrovna tak si ráda přečtu o sexuální výchově jiných rodičů:-)

skřivan nejsem...
listopad 28, 2008 02:58
tippler, : bb
a je nutný mít na to vědecké vzdělání?
sepiš studii, titul si kdyžtak půjčíš, nebo tě zaštítí někdo skutečně otitulovanej - uvedeš ho v tiráži písmem vel. č.3 jako spoluautora a bude
listopad 28, 2008 03:12
souhlas : wendy
muž, který jest sexuálně dobře opečovávn, bývá náchylný i k jiným domácí pracím... smilies/cheesy.gif smilies/wink.gif smilies/wink.gif spusť klidně výzkum, jak píše bb, titulu k tomu netřeba. Pokud se ovšem následné publikace dotýče, tam už bych viděla sporně. Ovšem - prioritní je ten výzkum, statistika, ne ?
listopad 28, 2008 07:46
Tipplere, titul fakt není nezbytně nutný : Eva
a ani není vůbec zárukou, že to každý akademik umí provést. Ale musel bys rozhodně vědět, jak zkonstruovat dotazník, nebo jiný výzkumný nástroj, jak zajistit reprezentativnost výzkumného vzorku, jak a pomocí čeho údaje třídit, interpretovat, jaké použít oprávněně metody pro zjišťování kauzálních vztahů, umět zacházet s nějakým speciálním programem na vyhodnocování dat (nemyslím Excel) apod. Prostá statistika, tedy nějaká vyjádřená četnost, je nicneříkající a tudíž nelze použít ani pro vyslovení žádných závěrů. Na všechno existují a vyvinuly se za dlouhá léta striktní pravidla, bez nichž by celý výzkum měl úroveň hodnou publikace nanejvýše v Blesku smilies/grin.gif Takže titul nepotřebuješ, rozsáhlé znalosti a praktickou erudici v jejich používání ovšem potřebuješ nutně smilies/wink.gif
Tak, jak znám jednotlivé kapitoly pro granty EU, zatím moc nevidím kapitolu, kam by se to dalo vměstnat, aby to prošlo: snad SF "integrace osob ohrožené sociálním vyloučením" a je jedno, zda pro muže, či ženy smilies/grin.gif
listopad 28, 2008 08:16
s manželem se též dělíme o chod domácnosti, : Inka
žádné dítě z mého prvního manželství s námi již nebydlí a společné nemáme. Nemáme to nijak pevně stanovené a ani jsme to neprobírali, je to tak nějak automatické. Dost často manžel vaří večeři, není pro něj problém, vaří s láskou a super. Existuje u nás něpsané pravidlo, že ten kdo vaří, tak nemeje nádobí, takže za myčku jsem automaticky já. Když už přetéká koš na prádlo nemá manžel problém to rozdělit hromádky na barevné pračky a šoupnout do automatky a na sušák, pak už to přebírám já a žehlím, ale i to umí. Pokud je o víkendech doma, protože má časově náročnou práci (a tím samozřejmě i zabezpečuje finančně naši rodinu), tak vaří jak obědy tak i večeře včetně předkrmů a aperitivů, hlavního jídla a vína, salátů, sýrů a desertů, kávu dělám většinou nakonec já. Ne že bych neuměla vařím výborně, ale jeho to baví, dělá to úžasně a tak tomu nechávám volný průběh. O domácí účetnictví se starám já, o stavbu a dokončení domku také, organizuji práce, vybírám materiál, nechávám si to jím schvalovat a pokud vznikne problém, tak ho nejprve vyřeším a pak ho sděluju manželovi, protože při opačném postupu mám rázem problémy dva, takže zase rozumně. Večer připravuji hrnečky do kterých dám kávu a cukr a do konvice vodu, takže se to ráno jen zapne, zaleje a domlíkuje. Ten kdo vstává dřív udělá kávu a donese jí tomu druhému do postele. Většinou jsem to já, protože manžel nerad vstává. Postel stele ten kdo z ní vyleze poslední. Doma uklízím já, taktéž se starám o nákupy, dovoz mléka z farmy a pravidelnou dávku čerstvých vajec od místní farmářky, čerstvou zeleninu a ovoce. Každý si udržujeme své vozidlo sám. V případě větších oprav volám exmanželovi (já dělám podrž podej nakup náhradní díly) a on to udělá, v případě stavebních prací volám Šikulkovi (jako že je u nás každý víkend) a ten to udělá (já dělám podrž podej nakup materiál). Manžel nám všem vždy uvaří a všichni jsme spokojení. Pokud máme nedostek lidí na práce, obvoláme děti a ony dorazí se svými nastávajícími a pomohou, taktéž i my jim.
O kocoura Toma se starám většinou já: mlíčko a papání, je to děsně trvdá povaha vždy si vymňouká co potřebuje jak jídlo, tak mlíčko, vodu odmítá, tak pustit ven nebo domu i pravidelně ve dvě ráno. Pokud ho hledáte, stačí jen zašramotit kastrůlkama a je v kuchni. Na štědrý den nám přibude nový člen rodiny dvouměsiční novofundlanďák Ki - to je bretonsky pes a nám se to moc líbí, s manželem se na něj strašně těšíme a prozatím je to rozdělené tak, že Tom bude můj a Ki jeho. No jak to dopadne nevím, jen doufám, že Ki nebude chtít ležet se mnou přitulenej večer na zadech jako Tom a chrápat mi do ucha, to by gauč asi neustál, tak velkej není. Jinak v zimních měsicích kdo dorazí dřív domů, vyčistí krbik, rozdělá oheň a nanosí dřevo na noc. Tak nějak to funguje a jsme oba spokojení a též i náš celý rodinný klan.
listopad 29, 2008 05:51
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]