O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

MANŽELSKÉ ETUDY PDF Tisk E-mail
Úterý, 11 listopad 2008

Nikdy jsem neměla žádnou přítelkyni, s níž bych si vyměňovala informace a perličky z intimního života. Ale kdysi jsem se setkala v nemocničním pokoji s Vlastou, mající stejnou "krevní skupinu" humoru a přístupu k životu. Na první pohled milá, seriózní až decentní, ale pod slupkou energická se smyslem pro humor, s jazykem vybroušeným jako české sklo (ostré, ale krásné).

 

 

 

 

 

     Ať nám bylo na umření nebo nebylo, pod jejím velením jsme před vizitou musely být všechny namalované a růžovolící, neboť jak pravila, základem zdraví je duševní a tělesná svěžest. Být nemocná, zbědovaná a nenamalovaná není žádné terno ani pro ženskou, ani pro doktory.  

 

     Potkaly jsme se po letech, usedly v malé vinárně, objednaly si kafe, dvojku bílého, slastně zapálily vytouženou cigaretu a pokračovaly v družné zábavě. Probíraly jsme nejrůznější životní témata, zlehka přešly k tématu "domácí sex" - tj. sexuální touhy, představy a fantazie v manželství, které trvá druhou desítku let. Zapomněla jsem dokonce kouřit, když začala líčit, jaké signály používají s Pepanem, pokud si chtějí něco velmi, ale skutečně velmi významného, příjemného a radostného sdělit i ohledně manželského lože:  "To víš, má drahá, v pozdním věku, po přechodu, je sex nejkrásnější. Žádné plodné či neplodné dny neexistují, premenstruační syndrom tě přestane trápit, ale - libida se vždycky nedostává."

 

     Zbystřila jsem uši jako liška Bystrouška, pohodlně jsem se uvelebila v měkkém křesle, zapálila si další retko a očekávala, co z ní vypadne. Nasadila zasněný úsměv a pokračovala.  "Nejvíce se nám osvědčily dvě základní etudy, které jsme s Pepanem pojmenovali společným názvem "To jsem já".  Ta první spočívá v tom, že na dveře pokoje, ve kterém zrovna pobývá, klepu a hláskem jako kůzlecí maminka říkám - 'ťuk, ťuk, ťuk' a s uchem na klíčové dírce čekám, zda nastane žádoucí odezva. Pokud se ozve vlčím hlasem - 'Kdo je' ? odpovídám ještě tenčím hláskem: 'To jsem já, tvoje šukalka..."

 

     Samým smíchem jsem se rozkašlala, neboť zrovna jsem notně nasála cigaretový dým. Po té, co jsem se uklidnila, pokračovala s bohorovým klidem dále.  "Ve druhé etudě se iniciativy ujímá Pepan. Já sedím v pokoji a on, jako by stetoskopem, klepe na dveře. Na mou otázku, kdo je, zvesela odpovídá - "To jsem jáááá, tvůj doktůrek z pohotovosti..." Smíchy jsem se zajíkala a představovala si jejího velkého mohutného Pepu, jak volá: "To jsem jááá...."  

 

     Od onoho setkání uplynulo mnoho a mnoho vody, ale přesto občas přemýšlím, jak mého muže naučit ty správné etudy, aby radostně a pln touhy volal : "To jsem jááá...., tvůůůj ..."

 

 

Janova 

 

 

Komentáře (20)add feed
nojo, jenže : yvet
co když volá hlasem býčím a dole je jen chcíplá žabička?
smilies/grin.gif
listopad 11, 2008 21:56
jéje, to je pěkný, : ivanka
něco podobného jsem myslím už tu někde četla, ale to bylo asi s ručníkem - jako že když byl pověšen modrý ručník na klice, tak že byl pán přístupen laškování.

No, on už Plzák říkal, že to má být přesně dáno, hlavně pro ta pozdější léta, pak přichází pozdvihování už ze zvyku... smilies/grin.gif smilies/grin.gif

listopad 11, 2008 22:53
Milé dámy, : JANOVA
o manželské etudy jde v tomto příběhu až na druhém místě.Myslím si, že nosná myšlenka spočívá v těchto dvou větách:
Ať nám bylo na umření nebo nebylo, pod jejím velením jsme před vizitou musely být všechny namalované a růžovolící, neboť jak pravila, základem zdraví je duševní a tělesná svěžest. Být nemocná, zbědovaná a nenamalovaná není žádné terno ani pro ženskou, ani pro doktory.
MSF - JANOVA
listopad 11, 2008 23:08
JANOVA : mamča
Určitě dobrá myšlenka. Jenže jsem se ve špitále setkala s tím, jak ochrnutou paní poslali domů (bydlela v podkroví bez výtahu) když se nechtěla cítit jako chudinka, a před vizitou se namalovala a načesala. Doktor pravil, že když už má náladu na parádu, tak je jí dobře. Její manžel jí pak každý den vozil do stacionáře, protože potřebovala infuze a další akutní léčbu.
Myslím, že to mělo dohru u soudu.
listopad 12, 2008 07:44
mamčo, je to bohužel tak, : evinka
dneska i po vážných operacích jdeš (nebo se vezeš, když jít nemůžeš) velmi brzo domů.
Máma po operaci břicha šla do tejdne domů. Taky se snažila vypadat, nehekala, a teď za ní jezdíme každý den na střídačku.

listopad 12, 2008 08:04
... : bb
tak v případě té ochrnuté paní, co ji mamča potkala ve špitále, je to asi kontraproduktivní, i když spíš než malovátka za to mohl doktor trouba, ale i já se cítím líp, když nahodím člověka. Dokud se s virózou válím v pelechu, tak jsem hrozně nemocná, jak vylezu, shodím pyžamo, umyju učešu vlasy, mrtvolně bledé líce obarvím rumělkou a za ucho cáknu vonění, tak bacily zalézají do zákopů :-)
Je to 3-4 týdny co jsme večer venku prochladla a druhý den ráno, znáte to, cítím takové to šimrání že na mě něco leze. Ještě ticho po pěšině, ale už se to tam uvnitř klube. Okamžitě mi spadla nálada, představa rýmičky, škrábání v krku, cucání nechutných pastilek, pocení a prolévání se čajem mě dokonale otrávila. Vlítl do mě čert a pustila jsem se do podzimně-vánočního gruntování. Vypotila jsem se při tom do aleluja, bacily zalezly zpátky do pelechu a do večera hora práce hotova.
Takže síla vůle fakt funguje. Ale musí být na to zrovinka nálada :-)
listopad 12, 2008 08:43
.... : mia
Myslím,že to je o přístupu k životu.O tom dokázat se zasmát i ve chvíli,kdy je ouvej.Umět si udělat legraci i sám ze sebe.Dodat energii i ostatním.Každému to není dáno.Já takovou příbuznou mám.Sama se taky snažím své potíže zlehčovat.
listopad 12, 2008 08:48
Vy jste se hned z etud : Zdena
nechaly zahnat na vypadání v nemoci. Jo taky dobře. Jen jsem k těm etudám chtěla podotknout, že kdysi jsme s přítelem pořídili takový pěkný erotický film, žádný tvrdý porno, a dost dlouho nám trvalo, než jsme ten film zkoukli celý. To bylo žůžo.
listopad 12, 2008 09:52
tos mi bíbí připomněla : alena puntíkovaná
jak jsem byla v Motole na totálce. Třetí den vás shoděj s postele a děljte co umíte. Fakt je, že tam byla super rehabilitační sestra, která vás naučí během těch tří až pěti dnů všecko. První, co jsem po slezení s postele udělala, že jsem šla na záchod - neb nenávidím mísy.V pořádku jsem si sedla, učinila potřebná, ale zašprajcovaly se mi tam berle a já musela zvonit na sestru, aby mě vyprostila - no to si nepřejte slyšet, co mi řekla. Po obědě byla vizita a protože se většina národna domnívá, že jste tlustý protože jste líný, tak do mě pak doktor dloubl a řekl, "Madam, potřebujete pohyb - neležte tady jak buchta a choďte". Odešel A já slezla a vydala jsem se do takový tý sámošky, co tam mají, protože jsem měla rozpraskané rty a úpotřebovala jsem si koupit jelení lůj, nebo tak něco. Nemohla jsem tam jít vchodem, kde je takový to otáčítko, tak jsem tam lezla výhodem a zrovna byl u kasy pan doktor, koukal na mě jak blázen a ptal se, co tam dělám. Tak jsem mu řekla, že se potřebuju namazat. Doktorovi i pokladní vyjely oči a zajisté si mysleli, že musím být těžká alkoholička, pak se vše vysvětlilo. Doktor mi hned vynadal, co se mám co takhle brzo po operaci plácat po špitále - tak jsem mu řekla"No před hodinou jste říkal, že mám chodit, že mám mít pohyb - tak jsem vás poslechla - ještě si jdu támhle koupit noviny a vsadit sportku - tak se nebojte - pohybu bude dost." Zaťukal si na čelo - ale fakt je, že od toho dne byl na mě mnohem vlídnější.
listopad 12, 2008 10:55
ach jo, koukám, koukám - : d@niela
že by vás zajímalo víc "choření" než "postelové moření" smilies/grin.gif ?

listopad 12, 2008 11:21
... : mia
Já dám občas mezi ženskými k dobru příhodu, která se mi stala před mnoha lety. Snad nebudu pro blázny...
Tehdy sem měla ctitele a oba už jsme toužili po jediném. Byl vášnivý včelař, povoláním inseminační technik. Bylo to na MDŹ tedy začátkem března a on mne zavezl do svého pojízdného včelína. Včely spaly a on se jal rozkládat deku na podlahu. Ta představa, jak se bude včelín houpat při každém našem pohybu mi přišla groteskní. Navíc představa, že to bude od podlahy pěkně studět, nebyla vábná.
Nadhodila jsem-to se mám milovat v takovém mrdníku? Ta věta zapusobila jak rozbuška. Urazila jsem jeho včely, vzal mne za ruku, naložil zpět do auta a odvezl domu.

listopad 12, 2008 11:58
u mojí kamarádky celkem funguje heslo "auto" : woman
prý když měli malé děti, tak prostě to jinde nešlo, že na ně každou chvíli nějaké to dítě vletělo.
listopad 12, 2008 14:07
Tak já mio čekala, : wendy
že se včelstvo tím pohybem probudilo a vyrojilo se na vás, zcela zmateno.
listopad 12, 2008 14:38
nojo, to mi nedošlo... : woman
to by asi bylo dost nepříjemné, a ještě uvážíme-li kam především by ty žihadla zchytali. Uáááá
listopad 12, 2008 15:19
... : mia
Nu včely vylétly za pár týdnů s nastupujícím jarem.Dostávala jsem plné sklenice medu a s nimi pozvání.Jenže já měla už oči jinde,bizardní včelín nahradila sice méně originelní,ale osvědčená stará dobrá škoda 105.Tak hezký zbytek dne.
listopad 12, 2008 16:20
Milé dámy, : JANOVA
pokaždé když nahodím po nemoci své oblíbené šminky, musím vyslechnout svůj vnitřní hlas. Pokud tvrdí - "u mě blbý", nic mě nepřinutí, abych na vizáži pracovala.
Je čirá hloupost neříkat ve špitálu co nás bolí, jen proto, abychom doktory neurazili.
MSF
listopad 12, 2008 17:31
techniky : monca
Cozpak rozeznavat ta spravna "klicova slova" ve starsim veku je jedna vec. Ale u nas to nefunguje uz nyni v petatriceti. Meho muze sex nebavi. Opravdu to udela, kdyz si reknu, zatne teda zuby. Ale vysledek mizerny. Proste on neceka na to, az to bude dobre pro oba dva, on si sve zva dve minuty zvladne a mysli si, ze pro me to tedy taky bylo ok a ze vlastne o*gasmu schopna nejsem. Kdyz bych ho kritizovala, nebude to delat uz vubec a kdyz mu navrhnu alternativy, odmita je jako prilis narocne nebo divne. Na milence nemam ani prilezitost, ani nervy ustavicne lhat. Otec je dobry a penize taky nosi.
listopad 13, 2008 16:59
Mončo, : d@niela
Hele, jestli sem ještě nakoukneš - napiš mi na e-mail...
daniela zavináč kudlanka.cz..
třeba na něco spolu přijdem, jo?
listopad 13, 2008 18:03
Mončo, : Jaruna
můj první manžel byl podobného ražení asi jako tvůj. Otec byl dobrý, peníze dával podle dohody, ale do sexu se mu moc nechtělo,
Problém je v tom, když se sejdou dva naladěni každý na jinou sexuální potřebu (ta je dána). Na mou otázku jak budeme sexuální nesoulad řešit, vybral z několika navržených alternativ - prý pořiď si milence. Jak si přál, tak jsem si pořídila. Pak se divil a nestačil se divit, když jsem za dalších 5 let od něj svobodně odcházela.
Nelituju ničeho, s novým vztahem nastala jiná příjemná dimenze a jiné problémy. Ty jsme ustáli, ale dimenze zůstala.
listopad 13, 2008 18:26
Mončo, : Laskonka
řešila jsem totéž, co Ty. Nakonec jsem se (po letech!!! pokusů co by na něj mohlo...od svůdného prádýlka až po slzy) vzdala a milence si našla. A funguje to. Můj muž, aniž něco tuší - naopak asi s úlevou myslí, že už mě to taky přestalo bavit smilies/cheesy.gif a já si nádherného sexu užívám jinde. A doma jsem milá, usměvavá, příjemná... takže jsme vlastně spokojeni všichni.
Jediné, co mi dělá problém, je se v tom vedlejším vztahu příliš citově neangažovat, protože jinak je můj muž opravdu příkladný. S velkým ALE. Ale to už je jiná kapitola smilies/undecided.gif

listopad 14, 2008 12:15
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]