O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PŮJČILA JSEM KAMARÁDCE "PER HUBA" - II. PDF Tisk E-mail
Pondělí, 13 říjen 2008

 Znáte to všichni - existují nejrůznější firmy, které prodávají předražené a mnohdy nekvalitní zboží seniorům. Zneužívají jejich malé informovanosti, mnohdy se neštítí ani jednoznačně podvodného jednání. Jako smutné pak beru i to, když  lidem, prokazatelně nemajetným, jsou benevolentně poskytovány nové a nové půjčky. A to do jakékoliv výše...

 

    

 

 

 

     Bohužel. A říkám si: proč bankovní úřad (spořitelna) půjčí  - v několika půjčkách - prokazatelně nemajetné cca třicetileté rozvedené mamince s dvěma malými dětmi víc jak čtvrt miliónu? Neměli by nějak ověřovat, kde vůbec vezme ze svého minimálního platu na splátky? Pominu to, že ona se nechala "do bezvědomí" umluvit kamarádkou, aby jí pak vždy ty vypůjčené peníze půjčila... (Přitom je to hodná milá holka, ale bohužel, dala se k téhle neuvěřitelné hlouposti přemluvit a nyní jí moc růžové vyhlídky "nehrozí".) Neměly by být nastaveny nějaké ochranné mantinely?

 

     Jenže: ano, banka půjčí relativně snadno - od toho přeci existuje hranice 18 let, od kdy je člověk dospělý. Moderní společnost vychází ze zásady maximální ochrany soukromí; a tak musím uznat, že by bylo škoda toto omezovat na úkor ochrany před člověkem samým. Nezbývá proto, než nest tvrdé důsledky svého nezodpovědného jednání...

 

    

 

d@niela

Komentáře (13)add feed
taky je u nás podobný případ! : ivanka
a taky se jedná o rozvedenou maminku s dětmi, která má teď na krku exekuci. Ručila kamarádovi v práci, potřeboval pro firmu... Ťeď se hroutí a vypadá to, že do konce života bude platit. Jak to dopadne, nevim. Zabavěj jí asi byt, co s nima bude?
říjen 13, 2008 10:18
... : Sandra
Skutečně se jedná o spořku? To je zvláštní, že když my- solventní a perspektivní:-)- žádáme o hypotéku, tak s tím nadělají kupu obstrukcí a na druhou stranu pak půjčí někomu, kdo nemá evidentně na splátky. To kdyby to byli grázlíci typu Provident, kteří se řídí zásadou- dokud dejchá, tak mu šoupnem aspoň 15- tak se nedivim.
říjen 13, 2008 10:22
Cesta do pekel : Ráchel
je dlážděna dobrými úmysly.Já jsem se taky kdysi podepsala své spolupracovnici pod novomanželskou půjčku. Bylo mě jí líto, umřela ji šestiměsíční holčička, dlouho nemohla přijít do jiného stavu, pak se jí narodil kluk a za tři měsíce jí zemřel manžel.Bydleli po pronájmech a tak ji ve fabrice přidělili byt a ona si dobírala 30 000 novomanželské půjčky. Bylo to v roce 1988.

Myslela jsem, že je to formalita, byla jsem mladá a blbá. Za deset let mě došel rozsudek, že jsem povinná zaplatit cca 20 000. Druhý ručitel, tehdy policajt, v roce 1998 majitel autoservisu neměl chudák z čeho splácet, já univerzitní laborantka s platem 3 500 čistého samozřejmě mám z čeho.

O nějakém odvolání a podobně jsem neměla ani tucha. Cvakala jsem 500 měsíčně víc jak tři roky. Nejvíc mě vadilo, že na mě došla exekuce do zaměstnání. Nikde tam nebylo uvedeno, že splácím za někoho jiného. Měla jsem klíče od všech kanceláří a pracoven na katedře, představte si, že by se někomu něco ztratilo. Bylo to dost nepříjemné.
Na osobním oddělení jsem sice ukázala rozsudek i všechny papíry které jsem k tomu měla, ale pocit to byl strašný. Proto od té doby razím heslo, ze mě nikdy nikoho nemůže být líto, litovat můžu jenom sama sebe.
říjen 13, 2008 10:30
něco podobného se stalo mé známé z práce : alena puntíkovaná
byla sama se dvěma dětmi a měla přítele a vypadalo to na svatbu. Chtěli si zrekonstruovat byt a tak si on vzal půjčkua ona mu dělala ručitele...no a pak on zdrhnul do Kanady a jí zůstala na krku ta půjčka, kterou musela sama zaplatit...pán si totiž ty prachy tenkrát půjčil na zájezd na Kubu s mezipřistáním v Kanadě... což jí ovšem nesdělil.
říjen 13, 2008 10:49
Aleno puntikovana, jak se jmenoval ten pritel? aspon krestni : Barbora
to by teda byla priserna nahoda...
říjen 13, 2008 17:28
ten už je asi dávno mrtvej : alena puntíkovaná
vím, že měl nějaký ruský jméno...ale kdybys mě zabila...už je to děsnejch let
říjen 13, 2008 19:41
myslím, že se jmenoval : alena puntíkovaná
Boris ...nebo tak nějak
říjen 13, 2008 19:41
Tak to nebude on :-) : Barbora
taky to je pekny ptacek smilies/cry.gif
říjen 13, 2008 21:31
s tou půjčkou : vusha
je to divné, že ji dostala, protože já si brala teď u spořitelny 200 tisíc. na víc mi to nevyšlo - a to jsou mé příjmy kolem 30ti tisíc. Nad 200 musí být ručitel.......

říjen 14, 2008 07:41
... : Sandra
A ještě jsem myslela, že spořka se informuje na co ty peníze budou použity- že by dala tolik peněz jen tak, to mi přijde zvláštní. Že něco jiného je půjčit třeba na koupi pozemku, kterým ten člověk pak ručí, než říct- víte,já mám kámošku a ta má manžela ve vězení...
říjen 14, 2008 09:47
... : bb
Sandro, tohle jim určitě neřekla, ale i tak - taky nevěřím, že by banka matce samoživitelce se 2 nezaopatřenými dětmi a podrůměrným příjmem půjčila čtvrt milionu VE VÍCE PŮJČKÁCH. To mě zarazilo úplně nejvíc.
Kdyby dlužnice měla nadprůměrný příjem, mohla by dostat americkou hypotéku, 250 není tak moc, ale ona nemá nadprůměrný příjem.
Tak jsem si řekla, že buď jde o nebankovní instituci, nějakou tu ....s.r.o., a nebo je to pokus o vyvolání charitativní sbírky na svou osobu :-)

Tak či onak, je mi jedno. Je dospělá, zdravá a svéprávná, má 2 děti - kdo jiný by měl mít zdravý úsudek a stát nohama na zemi. Kdo chce kam...
říjen 14, 2008 19:46
eexhk : pepička
Často se na první pohled pro nás ostatní může zdát, že člověk je nemajetný. Má sice minimální plat, žije z ruky do huby, ale - bydlí v nemovitosti. Ta sice může být na spadnutí, protože roky nezbývá peněz na její údržbu. Člověk si ji taky nemusel pořizovat za statisíce a miliony, ale zdědit ji, družstevní byt převést do vlastnictví, státní byt odkoupit za pár tisíc od města apod. Banky si samozřejmě zjišťují, jestli žadatel o půjčku něco podobného nevlastní. A co je taková půjčka čtvrtmilionu proti hodnotě "zříceniny"? Moje zaměstnání mi dovoluje vidět spoustu takových případů¨.
říjen 20, 2008 08:16
Pepičko, nemohla bys se mi, prosííím, ozvat na e-mail? : d@niela
daniela zavináč kudlanka.cz
říjen 20, 2008 21:34
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]