O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PŮJČILA JSEM KAMARÁDCE "PER HUBA" - I. PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 09 říjen 2008

 Dobrý den, mám problém, který nedokážu jen tak vyřešit a který jsem si bohužel zavinila sama - svou velkou nebetyčnou hloupostí a naivitou... V březnu jsem si vzala na své jméno vysokou půjčku - ne pro sebe, ale  pro "nyní takzavanou" kamarádku, která mě uprosila. No, ona mi do srpna  tu půjčku opravdu splácela. Jenže, teď je už všechno jinak...

 

 

 

 

 

     Potřebovala ji pro svého manžela, který je právě od toho března ve vězení - kvůli své bývalé první manželce (neměli spolu pořádné majetkové vypořádání). Ujistila mně tenkrát, že mi její manžel - až ho propustí z vazby -  peníze vrátí, ale už jí nevěřím. Bohužel nemám svědky, kteří by mi dosvědčili, že si ode mně ty peníze vzala. Potřebovala bych nějakou radu, jak z ní ty peníze dostat.

 

     Sice mám nějaké řešení, ale i tak bych byla vděčná za jakoukoliv radu.

 

Děkuji za odpovědi a rady,

zdravím vás všechny,

Leona

 

 

 

Komentáře (17)add feed
... : bb
radu nemám
odpověď takovou, že bys za ni asi nepoděkovala
zajímalo by mě to řešení, co máš
říjen 10, 2008 00:13
nevím, co ti nakecala, : alena puntíkovaná
ale kvůli majetkovému vypořádání s bývalým partnerem ještě nikdo do vězení nešel. To by můj muž dosud neopustil kriminál, neboˇˇt stále ještě nemá vypořádané BSM, byť je již dvanáct let rozveden a dalších osm let ženat. A takovejch rozvedenejch dvojic jsou mraky, to by musely bejt kriminály nacpaný k prasknutí.
říjen 10, 2008 03:58
u nas... : Sipik
... sa berie do uvahy aj ustna dohoda. Normalne nakracaj na policiu, daj na nu trestne oznamenie. Mas aspon doklad o tom, ze ti splacala? Pozicane peniaze sa vymahaju velmi tazko, bola to od teba hlupost, ale to asi vies. No nic, za pokus to stoji, uvidis co ti povedia policajti.
říjen 10, 2008 06:18
Hloupá situace : Jarda
Potřebuješ NĚCO na papíře. Já osobně bych alespoň zkusil, byť s výsledkem velmi nejistým, ale přece:
Vylekat babu doporučeným dopisem, ve kterém bych vypsal základní fakta. Přesné datumy, přesné místo předání peněz, účel pro který jsi jí ty prachy půjčila, svědky kterým jsi o tom říkala (i to se počítá), přesná data a výše doposud vracených splátek, kdy a kde ti to dávala, prostě stručně, přehledně, přesně. A vyzvi ji k PÍSEMNÉ odpovědi, tak do deseti dnů, jak bude se splácením pokračovat. Pak doufej, že ti na to odpoví. Pokud ti napíše to, co ti teď říká, že třeba zrovna nemá další prachy, atd., nebo že vrátí až borec přijde z kriminálu, máš vyhráno, budeš mít v kapse její písemné uznání dluhu, a myslím 2 roky na vymáhání, ode dne, kdy dluh uzná.
Pokud ti napíše, že o ničem neví, je to pro tebe blbá situace ale alespoň budeš vědět definitivně, na čem jsi. Totéž, pokud neodpoví vůbec. Pak již ti nezbyde nic jiného než další DOPORUČENÝ dopis, ve kterém jí napíšeš, že pokud opět nezareaguje do 10ti dnů, podáváš trestní oznámení. A pak ti pomáhej sám pánbůh. Ale ani to není zcela ztracené, holt budeš muset s těmi tvými dopisy k policajtům.
Já si spíš myslím, že z ní nějaký dopis vypadne. Pak uvidíš, podle toho, co odpoví.

říjen 10, 2008 07:53
... : Sandra
No on je asi veliký rozdíl v tom, jestli si ta kámoška od tebe půjčila již s úmyslem ti to nevrátit- pak ti zřejmě ani nic neodpoví (viz. Jarodova odpověď, která je mmch. moc dobrá) nebo si to půjčila v dobré víře a teď se třeba dostala finančně do úzkých...nebo naletěla tomu svému manželovi, který jí něco nakecal. Pokud by ti to ráda splatila, ale nemá z čeho, tak se s ní možná ještě nějak dohodneš. Každopádně dokud se tváří, že je kámoška a že ti to chce vrátit, tak chtěl uznání dluhu, ať už tak, jak píše Jarda, nebo na férovku- jasně, že ti počkám až pustí tvého manžela, ale chtěla bych, abys mi tadyto podepsala....
říjen 10, 2008 08:41
Jo, Sandro : Jarda
to by bylo vůbec nejlepší. První krok kamarádsky, bez výhružek, podpis jen tak mimochodem, s tím že:
"já ti věřím ale manžel nebo otec, nebo brácha, mi nadává, že jsem husa, protože co když na tu kamarádku zítra třeba spadne letadlo nebo balkon."
říjen 10, 2008 08:52
Jo, Jarda ti poradil dobře : Míša šíša
Řekla bych, že je to jediná možnost, kterou máš. Musíš z ní prostě nějakým způsobem vymámit uznání dluhu.
říjen 10, 2008 08:54
... : Sandra
No, pokud to tvoje řešení je angažovat partu Ivanů, kteří to vé kámošce v průchodu vysvětlí, tak to může zabrat jen v případě, že ona nějaké prachy má, ale dát ti je nechce. Kde nic není,tam totiž ani smrt nebere.
říjen 10, 2008 09:04
já to vidím tak, : kolemjdoucí
že když jsi mohla ty peníze kámošce půjčit, tak je asi na nic nepotřebuješ. No tak si udělej hvězdičku za dobrý skutek a peníze připiš na konto "ztráty".....
říjen 10, 2008 11:57
Byla to půjčka : Milene
Leona si vzala na sebe půjčku. To znamená, že ji musí splácet. Kamarádce by asi půjčku z nějakého důvodu nedali.
říjen 10, 2008 12:09
no, teď bych se přiklonila k tomu, co napsal Jarda. : Gábina
opravdu slušnej a nenápadnej dopis, na kterej by ti odpověděla - a tímpádem POTVRDILA - že nějakej dluh vůbec je. Abys měla pro další jednání něco v ruce.
Hele, taky zauvažuj, jestli ona nemá z čeho platit... má nějakej majetek? Je ten dluh hodně velikej?
říjen 10, 2008 12:49
... : bb
pokud jí ty peníze kamarádka vracela převodem na účet nebo složenkou, tak by to důkaz byl, ale to nepředpokládám, podle popisu tzv. kamarádka věděla co činí
pořád by mě zajímalo to řešení, které autorka dopisu má
jinak mám pro příště jen jednu radu - když banka někomu odmítne půjčku, má pro to sakra důvod, pak je na místě nebrat si tu půjčku za něj, na sebe. Jediné co může člověk v takové situaci udělat, čím pomoct, je půjčit trochu hotovosti, o které ví, že když nebude vrácena, tak se z toho nepomine.
říjen 10, 2008 13:24
Taky jsem pujcila jen "per huba" : Bara
padesat tisic sve nejlepsi kamaradce, za kterou bych dala ruku do ohne. Rikala jen na pul roku a ja jsem se ji snazila pomoci v jejich tezkych chvilich. Dopadlo to tak, ze jsem pujcku jak napsal kolemjdouci, prepsala na konto ztraty a svou nejlepsi kamaradku jsem uz 15 let nevidela, prestehovala se, nevim kam.
Z toho plyne, ze penize se fakt nemaji pujcovat v rodine ani kamaradum, to dela nepratele.

Tobe preju aby to dopadlo lepe !!!!!!
říjen 10, 2008 13:45
no jo, jak dojde na majetek a peníze, tak se HNED pozná, kdo je kdo. : toulavej
.
říjen 10, 2008 14:01
no já půjčuju per huba jen v rodině jinak vůbec ne, : Inka
a i tak půjčím, malinko a pak vidím jak se to vrací, pak půjčím víc. Ale tomu z koho to leze jak z chlupatý deky už nepůjčuju a i mu to na rovinku řeknu když znova přijde. Nikdy bych si nebrala za nikoho půjčku a nikomu bych neručila, to je základní pravidlo. Asi jsi měla jednoduchý život, dost peněz a velké srdce. Nic ve zlém, ale tady vidíš výsledek, pevně věřím, že už to nikdy neuděláš. Jarda dal dobrou radu, po zlém nic nezmůžeš.
říjen 11, 2008 18:38
Já se pamatuju, : alena puntíkovaná
jak v chudejch dobách, kdy jsme byly obě samoživitelky s teenagery na krku, měly jsme s kamarádkou Danou takový "kolovací pětikilo". S Danou se ovšem známe od malička a ve styku jsme dodnes. Braly jsme každá jindy, tudíž jsme měly každá jindy před výplatou. Navíc jsme dělaly pár metrů od sebe..já tenkrát dělala v bance. Zazvonil mi na stole telefon a ozvalo se "Haló je tam banka?" "Ano, kočičko" odpověděla jsem" pořád stejně? V poledne jsem tam." Vzala jsem pětikilo a o polednách jsem naklusala za roh a počkala u nich v podniku ve vrátnici. Tak šla televize a jednou jsem tam takhle shlédla neopakovatelný (a již nikdy nepublikovaný) konec Brežněvova pohřbu. Když pak Dana brala, tak to pětikilo vrátila a když jsem pak byla deficitní já, celý proces se opakoval. Tak jsme obě přežily ty nejhorší doby. Jinak tolik peněz na půjčení jsem nikdy neměla a i moje kamarádky byly celkem chudé, takže ani ony ne...a dneska je to už jedno, neb jsme všechny v důchodu. smilies/cheesy.gif
říjen 12, 2008 07:14
No já jsem nepůjčila per huba : wendy
nýbrž pěkně na obchodovatelnou směnku a je mi to prdlačky platný. Kde nic není, ani smrt nebere. Kdo by to řekl, že pan podnikatel najednou tak zchudne ...? A když půjčujete příbuzným to je pak zase blbý v rodině exekutor, takže taky na houby. Nejlepší je stavět se zcela chudým a jen tak někomu nepůjčit.
Moje nejlepší kamarádka mi půjčku kdysi obratem vrátila, a jak píše Inka - když lidi vracejí tak proč ne. Nejsem nelida.
říjen 13, 2008 14:19
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]