O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ZAMYŠLENÍ GOLFOVÉ PDF Tisk E-mail
Středa, 03 září 2008

Tak jsem viděl poslední dobou pár golfových hřišť, i  taky navštívil to nově otevřené u nás - v tom krásném krajském městě Ústí nad Labem - Všebořicích, malinkej kousek od TESCA, BAUMAXU. Kdo neviděl, neuvěří, co se dá udělat ze skládky a kaliště. Do těch končin se vyváželo všechno možné, skoro ze všech ústeckých podniků, odporná jezírka - laguny s podivně opaleskujícími tekutinami, navíc strašně páchnoucí....

v tom bílé vyšisované kmeny dávno uhynulých stromů, normální horor strašidelná krajina.

 

 

 

 

     Zafoukal vítr a všude se zvedaly mračna prachu, kontaminovaného bůh ví čím. Furt tam taky štrachali hasiči v gáz maskách, věčně tam hořelo a ten různobarevný kouř byl od pohledu jedovatě odporný.  Taky se tam vyvezly stovky aut s bordelem z čištěného rybníka Habrovice. Pro toho, kdo to neviděl dříve, je dnešní stav ovšem normální.

 

 

     Ale dnes - vymodelovaná velice pěkná krajinka, pečlivě udržovaný trávník, mají tam provizorní dřevěnou společenskou budovu s recepcí, o kousek dál budují ovšem už tu pěknou, definitivní. Muselo to dát nepředstavitelnou práci a slušnej balíček penízků, kdysi se mluvilo o 100 M. Jedlová hora dotváří pozadí hřiště, mimo jiných výhledů, letiště je kousek vedle, no letiště, drnovitá plocha s dřevěnou boudou; správný hráč golfu tam ovšem se svým soukromým letadýlkem celkem klidně přistane, dálnice do Němců za rohem.

 

    Ten kapytalystyckej sport má fakt cosi do sebe z hlediska krajinotvorného. Tak jsem prostudoval i finanční stránku členství v klubu, a smutně zjišťuju, že to fakt pro starobního důchodce není - vstupní poplatek, roční poplatek a vybavení - jen todle by mě sežralo pomalu (ne pomalu, určitě) celej roční důchod. A to si myslím, že tady v Ústí členství mají nastaveno hodně nízko -v poměru třeba k Mariánským Lázním, Karlovým Varům a dalším lukrativním místům, a už vůbec nemluvě samozřejmě o matušce Praze. 

 

     Jo,  to bych se tam taky musel nějak dopravovat, asi otřískaný obstarožní Forman není zrovna to pravé ořechové. Kateřina taky musí něco jíst a starej dědek musí něco pít. A taky to oblečení k tomu. Jen rukavice (a to sou celkem nic moc) - 6 500.- Kč, klasický deštník s dřevěnou rukojetí 9 600.-, golfová čepička 4 100.- ale na tu ti zdarma vyšijou logo tvé firmy, taky jsou potřeba golfové botky - to je opravdu rána - 12 500.-Kč (můj měsíční důchod včetně vdoveckého) a tak to jde dál, dál a furt dál. Půlhodinový trénink za účasti profi trenéra 750 korunek českých, jen málo znehodnocených meziroční inflací. Kam se hrabou finančně soudní znalci. To je holt to nerovnoměrně rozdělené bohatství, nejhorší neřest kapitalismu, jak svého času říkal sir Churchill. To nejdříve socialismus, poté vyšší stupeň komunismus -  jsou na tom podstatně lépe - tam je všude rovnoměrně rozdělená bída s nouzí.

 

     A stejně by mě tam neudělali jamku podle mého gusta, resp podle gusta mých notně opotřebovaných starých očiček, tak co. Dost nechápu, že se vůbec někdo někam strefí, když tu jamku ani nevidí, chápu taky, že proto je u ní je práporek. Ale zase podle neúprosného zákona velkých čísel a statistiky bych se i já do té jamky trefil, hrál-li bych golf dostatečně dlouho a dostatečně často. A to by se hodně lidí potom divilo, jak jsem dobrej. Včetně mě, samozřejmě.

 

     Ještě se vám tu zmíním pár zajímavostí z pravidel - použití mobilního telefonu (mimo krizových situací) je při turnaji zakázáno. Určení trestu je v kompetenci rozhodčího. Při prvním použití penalizace 2 trestných ran, při opakovaném použití - diskvalifikace. Použití měřících dalekohledů a laserových zaměřovačů pro určení vzdálenosti je při turnaji zakázáno pod stejnou penalizací. Prosím, dodržujte etiketu, tempo hry a vzájemně se respektujte...

 

 

 

 

 

Manželé hrají golf.

Při jednom odpalu proletí míček sklem terasy přilehlého domu. Manželé, vědomi si viny, se ihned běží omluvit majiteli. Volají, ale nikdo neodpovídá. Dívají se tedy rozbitou terasou do domu a vedle rozbité krásné láhve vidí stát poměrně atraktivního muže s turbanem na hlavě. "Jste majitelem domu?" ptá se ho manžel.

Muž chvíli hledí na pár a potom odpoví:  "Ne, já jsem byl tisíc let uvězněn v této láhvi a teď někdo odpálil golfový míček, míček láhev rozbil a mě samotného osvobodil."

Manžel: "Óóó, potom jste tedy duch z té láhve!"

"Zcela správně. Splním vám dvě přání, třetí bych si s dovolením nechal pro sebe." 

Manžel si tedy rychle přeje: "Super! Takže já bych chtěl plat milión eur zdaněných ročně..." 

"Splněno! A druhé přání? "Manželka: "Abychom měli stále na stole jen nejlepší jídla a nápoje."

"Zajisté! No a teď moje přání," na to duch. "Tisíc let jsem byl uvězněn v láhvi a neměl žádnou ženu. Přál bych si teď užít zbytek dne s vaší manželkou." 

Manželé rozpačitě souhlasili, on šel zpět na golfové hřiště, ona s duchem do ložnice. Když byli právě v nejlepším, ptá se duch ženy: "Jak starý je tvůj manžel?"

"Ona mu říká, že mu bude 37 let.  

"A to ještě věří na duchy z láhve?"

 

 

Zdraví vás všechny

Franta Bouška

 

 

 

Komentáře (15)add feed
jo, u nas u vltavy : mura
v zatopovem pasmu byvaly zelinarske zahrady. pak to vsechno zarostlo burinou a skladkami. ted je tam golfove hriste a bruslarska draha. docela pekne smilies/smiley.gif akorat furt desnejch lidi. pri povodnich v r. 2002 to vsechno bylo pod vodou. kdyz voda opadla, ty krasny zeleny travniky zmizely pod nanosem bahna. vypadalo to velmi bezutesne. no a dneska jsou uz zase krasne zelene. taky tam maji jezirko. dokud hriste neoplotili, prima se na nem v zime bruslilo.
září 04, 2008 08:03
Franto to jako s tím rozhovorem manželů : wendy
kdy se ptá manželka, jestli v případě její smrti by se znovu oženil. Po několika otázkách dojdou až k tomu, zda by jeho eventuální nová žena používala i její golfové hole. MAnžel se velice krátce zamyslí a pak praví : "Asi ne, ona je levák."
září 04, 2008 08:48
... : bb
fakt? dlouho jsem tam nebyla. Teda před 2 lety v září, ale to jen po městě, ukázat dětem kde gympl, kde byla jazykovka, kino Hraničář, pod ním na rohu cukrárna s váženými čoko bonbony, mléčný bar na Lidickém náměstí, kam jsme chodívali na jahodový koktejl a vaječné smaženky,a pak Všebořice, kde jsem bydlela, Habrák, tam jsme chodili v létě koupat, na zimák v zimě bruslit, na Střižák lyžovat, než tam udělali umělou sjezdovku. Za Skorotice a na druhou stranu na bývalý povrchový důl jsme chodili venčit psy, na dole to vůbec byla paráda, pes se pustil a lítal a nemuseli jsme vůbec hlídat, nikdo tam nechodil, auta nejezdila, nanejvýš vyplašil pár zajíců. Ale na tu skládku a kaliště si nevzpomínám. Pravda, do 7 jsem byla ve Valtířově a od 18 zase jinde, víkendy a prázdniny mimo Ústí, takže jsem to okolí zas tak neznala. Zeptám se našich, jestli si vzpomínají. Mě napadá, že bysme si tam mohli udělat zase podzimní výlet. Projdem, zajdem na papání, ke známým. A na golfový green :-)
září 04, 2008 11:00
Golfové hřiště určitě zkrášlí krajinu, : mamča
má to ovšem i svá úskalí. U nás v Horních Měcholupech vybudovali malé golfové hřiště. Zkultivovali přitom kus pozemků, o které se léta nikdo nestaral, a kam chodili jen pejskaři. Jedním vrzem ovšem zabrali i cyklistický ovál, který využívaly děti z širokého okolí. Aby nebylo vidět na cvičné "odpaliště", obehnali tuto část třímetrovým prkeným plotem, v délce cca 100 metrů. (To aby golfisty místní "chudina" nešmírovala, jak jim to občas nejde.) smilies/grin.gif
Asi 300 metrů od odpaliště je kruhový objezd, na kterém se velmi často nacházejí typické bílé míčky, které se nějakým záhadným způsobem dostávají přes ochrannou síť, nejen na silnici, ale i mezi ovečky, které přičinlivě vypásají okolní "negreenové" plochy.
Taková rána golfovým míčkem do předního skla auta, nebo do nechráněného cyklisty, může být pěkný průšvih. smilies/angry.gif
září 04, 2008 17:42
Vše na pravou míru : Mirekp
Takže Franta Bouška lže a klame. Pokud se někdo rozhodne hrát golf, tak to v žádném případě není otázka peněz o kterých hovoří. Golfovou výbavu (samozřejmě ne ve špičkové kvalitě a značce nicméně pro začátečníka či občasného hráče vyhovující) pořídí do 10-12 tisíc (a to včetně čapky, rukavic a bot). Celoroční poplatek za neomezené hraní pořídí (příklad Janová - 30km od Ústí, další se mě nechce hledat) za 6 tisíc. Golfová výbava mu vydrží cca 4-10 let. Takže rozpočítáno, může mastit golf za 10 tisíc celoročně. Srovnej to např. s výbavou na lyže. Golf je druhým nejrozšířenějším sportem na naší planetě a vzhledem ke konkurenci hřišť v ČR je dnes dostupný i důchodcům. Takže pozor na lživý a veskrze zavádějící článek. A na závěr všem ekologickým teroristům. Zkuste se projít po hezkém golfovém hřišti (např. to v Mar.Lázních) třeba po ránu. Málo míst v ČR je tak uklidňujících a malebnýc a tak mnoho v souladu s přírodou.
září 06, 2008 03:22
ty jsí bíbí z Aussigu? : alena puntíkovaná
no já bydlela do svých šesti let na Klíši a na Střižák se chodilo sáňkovat a pouštět draky. Jinak babičku a dědu jsem měla v Krásném Březně, kde jsem defacto vyrostla a mám tam dosud příbuzné a kamarádky...a na hřbitově pradědečka, babičku, dětu a mámu.
září 06, 2008 08:28
Mamčo - ty bydlíš v Horních Měcholupech? : alena puntíkovaná
Tam mám bezvadnou kamarádku Naďu, která už má ode mně dvě kočky. Zrovna minulý týden jsem tam byla. Tam je to moc hezky udělaný. Paneláky jsou nízký a je tam hodně zeleně. smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
září 06, 2008 08:32
... : bb
ano, jsem z Ústí. Na Klíši jsme se chodili koupat. Babičku jsem měla ve Valtířově.

září 06, 2008 16:01
mirekp : bb
to tu přece nikdo nepsal, že pan Bouška lže a klame. Lidi tu píšou jen jak to mají s golfem u nich. Že to většina lidí považuje za snobskou záležitost plyne z toho, že většina rychlokvašených golfistů snobi jsou :-) Jsou natřesení na to, až přijdou mezi lidi, kteří s golfem nepřišli do styku, a začnou se rozplývat jaké to dneska ráno bylo, s kým se potkali, dali řeč, zašli na oběd atd. Spousta lidí, kteří jdou na noční do fabriky nebo do nemocnice, nebo přemýšlí jestli zaplatí klukovi letos hokej, když ho to tak baví, tyhle řeči bere jako provokaci - a tím se zase zhorší vnímání toho pěkného, příjemného sportu.
Lidi, pro které není golf v neděli pouze atributem high society se většinou do těchle řečí pouští s těmi, co jsou na tom podobně, a pak výše popsané nehrozí.
Já vím, že někdy záleží na prioritách - někdo za život utratí v časopisech, kafíčkách, kosmetice, pivě a vínku barák i s golfovýma holema...
Zkuste se projít po hezkém golfovém hřišti (např. to v Mar.Lázních) třeba po ránu. Málo míst v ČR je tak uklidňujících a malebnýc a tak mnoho v souladu s přírodou.

...v Mariánkách pouští na green lidi na procházku? S dětmi, kočárky, se psy :-)
Protože jestli ne,tak jsi golfista a zaplatil sis těch deset tisic :-) A teď si za trest přečti Děti proti dětem nebo Průměrný plat !!
U nás teda není přímo zákaz vstupu, ale kdyby na trávu napochodovali v neděli poránu lidi z okolí na špacír, tak by nastal docela poplach...
A ano, golfové areály bývají nádherné.
září 06, 2008 16:18
Jo na koupaliště jsme chodili taky : alena puntíkovaná
my bydleli v Gočárový (následně Vítězného února) a nyní opět v Goščárové. Do oprvní třídy jsem chodila dolů přes Hvězdu - ale kdybys mě zabila už nevím jak se to tam jmenovalo. Ale ta škola je známá. Do školky jsem chodila do takové vily obložené travertinem a brácha chodil do jeslí Jožky Jabůrkové. smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif Pak jsme se odstěhovali do Prahy. Ale babička bydlela v Krásňáku, narodila se tam, pak ji Němci vyhnali a po válce byla (teda s mámou a dědou) jedna z mála, co se tam vrátili. Já mám Ústí moc ráda - i když to už zdaleka není, coto bývalo....
září 06, 2008 18:10
to bb: : Mirekp
Já jsem jen reagoval na celkem zavádějící část přízpěvku p. Boušky, která se týkala financí. V Mariánkách samozřejmě na green nikoho s kočárkem nepouštějí ale nikdo nemá nic proti tomu a ještě jsem se s tím nesetkal, aby si kdokoliv prošel po hřišti (večer, ráno) kdy nikoho neomezuje a hřiště neničí. Je samozřejmé, že je mnoho lidí, kteří si "luxus" jako golf nemohou dovolit. Jen upozorňuji na to že tento sport je možné provozovat již od celkem přijatelných nákladů a je to (alespoň pro toho, koho to chytne) láska na celý život a myslím i celkem hodnotné trávení volného času. Sám se golfu věnuji skoro 40 let a až na některé "rychlokvašky :-)" jsou mé zážitky velmi, velmi pozitivní.
září 07, 2008 03:08
... : bb
aha, tak to jsem měla vlčí mlhu, pardon, v debatách je tolik ironie, že už ji vidím všude
Pana Boušky příspěvky čtu moc ráda, ty exekuční nejsou tak milé, rozhodně však poučné, hezounky psal o vnučce Kateřině, zkušenosti s cikány a z nich plynoucí postoje máme podobné, píše čtivě a nezdobně, sympaticky.
S tím golfem je to ošemetná záležitost, myslím, že je to tím, jaká jsme maličká země. Nikdo se nikam neschová, nic nelze nenásilně oddělit a jako bonus - léta letoucí jsme žili v tom, že je správné a spravedlivé, když všichni mají všechno rovným dílem. Nikdy to tak nebylo, všichni to věděli, ale do krve se ty poučky nějak vlily a jen tak se toho nezbavíme, asi. Někdo to bere jako normální uspořádání, ale většina z nás ještě ne. Ta zažraná naučená rovnoprávnost způsobuje,že když nemáme na golf, tak to považujeme za nespravedlnost a komentujeme tu "drahotu" trošku ironicky, abychom aspoň ty golfisty malinko shodili. Koneckonců, musí to být podvodný kapitalista, jinak to přece není možný..:-)
Blbý je, že občas se ty lidi trefí, zákon pravděpodobnosti.
Ještě blbější je, že i ti nejobjektivnější si myslí "jsou lidi, který by si vážně zasloužili mít na ten golf,mercedes,vilu". To je pořád to "každému podle zásluh". Nejsme zvyklí žít ve světě, kde zásluhy zdaleka nerozhodují a ke všemu se to veřejně přizná - tím, že se budují golfové areály a někdo si v nich hraje golf jen tak, bez zásluh i bez viny :-) Jsme pořád ještě příliš zvyklí žít potichu a skrývat, ten, kdo to neskrývá, je podezřelý. Neokázalost a samozřejmost skoro provokuje.
Škoda je, že ta přechodná doba trvá tak dlouho a semlela lidi, kteří by si to vážně zasloužili, mít možnost ovlivnit svůj život a vybrat si to či ono či golf.

jsou lidi, které prý až golf naučil vstávat v neděli poránu :-)
rychlokvašky zkazí každé menu, s výjimkou těch od mé babičky, kvašených v hliněném sudu, s vinnými listy, božské...
jdeme na kutě

září 07, 2008 03:56
to: bb : Mirekp
Ano pŕiznám se, jsem členem RGCML vlastně od roku 1970. Měl jsem štěstí a schopnosti na to vydělat tolik abych mohl platit sobě a rodině nijak levné členství v tomto prestžním klubu. Ale za vše se musí nějak zaplatit. Třeba tím, že pracujete 14 hodin deně, že vás nepoznává 3-letá dcera atd... To je ta druhá strana mince.
Každopádně mě osobně a troufám si říci že celou rodinu obohatil golf zcela jedinečně. Kde jinde se setkáte s poctivostí a noblesou sahající do začátku minulého století. Toto Fair-pley jednání které je základem golfu je zcela unikátní. A jsem vděčen za to že třeba mé děti měli možnost se této školy života zúčastnit. Jsem přesvědčen, že budou i ve svém dalším životě fungovat podle principů, které jsem jim na hřišti vtloukal do hlavy. Kéž by by existovali na světě jen lidé, kteří hrají golf :-))).
A co se týká těch rychlokvašek a podvodníků, tak je docela zajímavé, že takový člověk se buď rychle umravní, nebo je celkem spontáně odvrhnut, což znamená, že si s ním nikdo nejde zahrát, nedá si s ním panáka, prostě je to ten kdo podvádí a má stigma, kterého se nezbaví.
září 07, 2008 05:40
Mirku, prosím tě, mohl bys se mi ozvat e-mailem? : d@niela
Píšeš o golfu moc moc hezky, ráda bych o tom publikovala něco víc, tak bych se tě na něco zeptala... Ozvi se, ano? Díky, d.

no, email znáš - a kdyby ne: daniela zavináč kudlanka.cz :-)))
září 07, 2008 11:16
mirekp : bb
ano na každý odstavec
první vyvolal vzpomínky na dobu před 10 lety, kdy bylo mladšímu 7 a den, kdy jsem se vrátila domů do 17.00 jsem považovala za svátek, dovolenou a přemýšlela jak tu spoustu volného času užijeme :-)
září 07, 2008 14:24
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]