O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JAK VYSVĚTLIT NEZNÁMÉ "TO" PDF Tisk E-mail
Úterý, 26 srpen 2008

 Napadlo mě, Kudlanko, požádat tě o radu s věcí, s níž si sama poradit nedokážu. Po odletu dětí z hnízda bydlím již sama ve velikém bytě ve velmi starém domě (opravdu starém, je to bývalý klášter) v okresním městě. Jsem zde zvyklá prakticky přes 60 let, však jsem se tu narodila, a ráda bych to tu doklepala až do smrti. Jenže!

 

 

 

 

     Je tomu asi tři týdny, co mi v noci po bytě začlo „cosi" chodit, vrzat dveřmi, klepat s věcmi.... A k tomu i při zavřených oknech i dveřích byl cítit najednou takový divný chlad a průvan. Ano! Mně! Přesně mně, která jsem se báchorkám a hloupostem o duchách a strašení ve starých domech vždy jen vysmívala. Ještě jednou chci zdůraznit: jsem dokonce na patře sama, jsem tu zamčená, není možné, aby se sem někdo bez mého vědomí dostal...

 

     Špatně se tohle popisuje, ale nejde o žádné halucinace nebo měknutí mozku staré báby. To sice již jsem, však už je mi přes 60 let, ale doposud i duševně pracuji, a to bez sebemenších problémů. Jak jsem již napsala - vždy jsem takovéhle babské tlachy odsuzovala a vysmívala jsem se jejich vyprávěčům - a najednou jsem to já, kdo potřebuje pomoc.

 

      Je mi úplně jedno, jestli TO zažehnám technickými prostředky nebo kaší z havraního peří a střev. Chci jen nějak dokázat, ať TO přestane! A tak bych chtěla požádat - tebe případně všechny čtenářky a čtenáře - může mi někdo poradit? Nebo sdělit své vlastní zkušenosti?

 

 

Jana

 

 

Komentáře (46)add feed
fiha! : Sipik
Hned na uvod napisem, ze ani ja na duchov neverim, ale deju sa obcas divne veci. Mne sa po porode Ninky stalo, ze sa mi zjavil moj starky, clovek ktoreho som skutocne milovala,asi to bol len zivy sen, aspon ja si to hovorim, ale on mi v tom sne povedal, ze sa musel vratit po 8 rokoch aby dal pozor na to, ci je Ninka v poriadku. Rano som hned volala mojej mame aby mi povedala, kedy zomrel starky a kolko je to rokov. A ono to sedelo...
No a moja starucka teta s manzelom zili v Bratislave v starom dome, v byte v ktorom sa kedysi stala vrazda. Vzdy na vyrocie vrazdy sa tam ozyvalo strasne buchanie, trieskanie... asi to, co popisujes Ty. Ja teda neviem, prieci sa to mojmu zdravemu rozumu, ale kedze chces akukolvek radu, u nas sa vravi, ze treba zavolat knaza, aby Ti vysvetil dom. Teraz si tu pripadam ako tmarka, no ale chcela si nazor.
srpen 26, 2008 23:49
No to je jasné, Jano, : strejda
to je jistě Hopkirk. Tak chlapec ještě žije... Kdepak zamykat se nebo dokonce vařit jakousi pakaši z havraního peří... To nemá cenu. To nemůže fungovat. On přece prochází zdí a občas asi o něco zakopne... Nedělej z toho vědu. On Tě však slyší, tak mu zkus domluvit. A namaž si panty u dveří.srpen 27, 2008 00:50
jo strejdo, : alena puntíkovaná
byl jsem jako ty - celej život jsem se těmhle věcem vychechtávala - všecko má svý vysvětlení, reálnou příčinu..atd.atd. A pak se ji několikrát stalo NĚCO, co prostě nijak vysvětlit nelze. A stalo se to mně, která na podobný věci nikdy nevěřila. Dodneška mi z toho není dobře kol žaludku. Takže už se nevychechtávám a rychle nesoudím. Ta paní zajisté pozná vrzající dveře.
srpen 27, 2008 03:07
Jani s tím mám docela : Inka
bohatou zkušenost, už jsem to několikrát absolvovala a zatím to vždy zafungovalo a dlouhodobě. Zřejmě se tam z nějakého důvodu začal zdržovat nějaký duch zemřelého člověka, co po smrti neodešel nahoru, tak jak měl. Jsou to duchové co jsou tu nějak vázáni a neumí se odpoutat od tohoto světa. Jsou vázáni k někomu, k nějakým svým zlozvykům, k majetku .... no je to různé. On Tě slyší a vnímá a ten Tvůj chce abys i Ty slyšela a vnímala jeho, což se stalo. V žádném případě se na něj nijak nenapojuj, to není dobré, on je už po smrti a má jít nahoru, kde je očekáván a ani to, že se tu i nadále zdržuje není pro něj dobré a Ty máš svůj život tady. Pokud by ses na něj nějak hodně napojila, mohl by Tě stáhnout sebou.
Já jsem to dělala vždy tak, že jsem si pozvala pár lidí, kteří jsou věřící 2-3 z naší rodiny nebo přátel, jsme dost intuitivní a téměž vždy jsme našli kdo se tam zdržuje a proč. Vysvětlila jsem jim situaci, zapálila jsem svíčku a všichni jsme se pomodlili Otčenáš. Pak jsme mu nahlas vysvětlili, že je již mrtvý, že by se měl odpoutat a odejít, že mu přeješ jen dobro a nechceš, aby Ti tu škodil a prosíš ho, aby odešel, tam kam má. Také by Ti mohl pomoci pan farář a vysvětit Ti byt, má s tím bohatou zkušenost.
Pokud budeš mít ještě nějaké otázky napiš mi na: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
Musím běžet do práce a budu na e-mailu až večer
srpen 27, 2008 07:03
.. : karl
bydlíme v domě u pole kde se odehrála slavná slavkovská bitva tří císařů, někdy v noci možná až k ránu nás budí píštala, prostě jako by někdo hrál jednoduchou melodii, většinou jen pár to´nů, které se opakují pořád dokola. Slyšíme to oba dva, nemůžeme usnout a nějak logicky vysvětlit
srpen 27, 2008 07:16
stalo se to před lety v noci : alena puntíkovaná
z prního na druhého ledna. Byla u nás v Praze na svátky moje babička. Děda už byl v té dobé léta mrtvý. Na Nový rok dávali v TV film s Jaroslavem Marvanem a my na to koukali a říkali jsme, jak náš děda byl tomu Marvanovi strašně podobnej. I mluvil podobně. No a nic, normálně jsme shlédli film, všecko bylo v pořádku. Večer jsme šli spát. Ten byt byl uspořádán tak, že byl vlastne průchozí. Ode dveří bytu se dalo jít předsíní do obýváku, pak vlevo do pokoje, kde jsem normálně spala já s dětma, tím pokojem do kuchyně a odtud zas do předsíně. Proti dveřím do bytu byly dveře do obýváku a hned za nimi gauč, kde normálně spala máma. Tehdy ovšem na tom gauči spala babička, mámas spala vedle v pokoji na mé válendě a kluci měli svý postýlky. Já tu noc spala na matracích na zemi. Vjednu ráno jsem se konečně dostala do vany...a asi jsem tam usnula nebo co. Probudily mě rány na dveře koupelny, za dveřma máma, úplně hysterická a křičela na mě, že už jsem tam hodinu a že myslela, že jsem mrtvá. No, ona byla takhle impulsivní, tak holt jsem z tý vany vylaszla a šla si lehnout. Ráno byla pořád ještě rozklepaná a řekla mi, že se jí zdál sen. Někdo zvonil, já se zvedla z té matrace a šla otevřít. Dlouho jsem nešla, tak se šla podívat , co se děje. No a já stála u dvěří a říkám jí :"Mami, podívej se, kdo přišel!" a stál tam děda, prý mu to moc slušelo, usmíval se a šel kolem nás ke dveřím obýváku .- za kterými na gauči tenkrát spala babička. Tak jí říkám:"Mami, prosímtě, ty už se nech někde vyšetřit, tohle není normální - celý odpoledne mluvíme o tom jak byl děda tomu Marvanovi podobnej, tak je logický, že se ti o něm zdálo." "ímž diskuse na toto téma skončila, babička odpoledne odjela do Ústí - a druhý den ráno ji sousedka našla mrtvou. Nikdy na tenhle příběh nezapomenu a od té doby už se nevychechtávám.
srpen 27, 2008 08:46
Jen tak na okraj tohoto tématu. : strejda
Podotýkám však, že tímto nechci Janě přisuzovat jakousi diagnózu. Ale vše se dá vysvětlit! I kruhy v obilí. :-))
Když bylo mé matce asi 77, po smrti táty vážně onemocněla. Ač trošku nahluchlá, slyšela neslyšitelné. Slyšela zvonění, hovory, spojování hovorů, jakousi ústřednu v paneláku. Pak jsem jí zase musel vyndat skla ze sekretáře, protože se jí tam promítaly jakési obrazy. No a tohle vše spravilo pár pilulí léku. 3 x denně tabletku. Při každém doneseném nákupu si mi stěžovala stále na tyto věci.
Chápu, že dřívější spojovatelky (máma však na poště nikdy nepracovala), ještě než byla provolba, musely mít depku z toho neustálého spojování. Znám příklad z vyprávění, že spojovatelka si sedla na záchod a její spolusedící, ve vedlejší kóji, slyší jak říká :
"čekejte prosím okamžik, spojím..."
Nebo dnes, ty chudinky ženské u pokladen v supermarketech. To pípání je tam přímo na palici. Jednou jsem jedné říkal, jestli si to nemůže stáhnout, nebo změnit tón, aby měla každá pokladna jiný. Prý to nejde. Když to ztlumí, slyší vedlejší pokladnu a může dělat chyby. Ono však všechno jde, jen kdyby ti konstruktéři mysleli trošku hlavou a ne zadní částí těla. Co já jen nacházím nesmyslů, nedokonalostí na výrobcích, které by se daly vylepšit. Jen u toho trošku myslet. Ale to už sem nepatří.
Takže se nevychechtávám, jen si myslím, že vše se dá vysvětlit, zjistit příčinu, protože TO nadpřirozeno, včetně duchovna, bych přece jen ponechal dál dětem v pohádkách. A docela rád bych se opět podíval na opakování Randalla a Hopkirka. smilies/grin.gif
A zavilým skeptikem jsem se nestal náhodou, ale již od přirození. Pardon, od narození... smilies/grin.gif
srpen 27, 2008 11:18
N áhodou, u nás je podobný případ, : Anežka
vedle v domě se stala vražda. Podotýkám, že jde o panelák. Po určité době majitel byt pronajal. A co se nestalo: občas, když je nějaká rychlá změna počasí, bývá slyšet v noci z toho bytu tichý nářek. Říkala mi to sousedka, že to sama slyšela, šli prý s manželem z kina a opravdu to slyšeli.
Já bych v takovém bytě nebydlela, ani kdyby mi ho dali zadarmo!
srpen 27, 2008 11:49
Lidi co nvěří, jsou hloupí : RadKa Z.
je prokázáno, že je toho hodně mezi nebem a zemí. Byla jsem na několika seancích a opravdu jsem zažila jak se dá promlouvat s těmito duchy. Je potřeba je poznat a dát jim možnost se dostat do stavu, kdy nám mohou sdělit své poselství.
srpen 27, 2008 13:05
Radko : Jel
promiň, jsem ochotná připustit, že to, co se děje Janě, je pravda a je účastníkem "něčeho", ale právě tak jako kruhy v obilí tak i seance jsou směšným hraním na duchy. Proč by nám proboha měli sdělovat poselství?
srpen 27, 2008 13:44
Radko : Kamila
nemám ráda černobílé vidění. A to ani to, když mi někdo bude říkat, že pro všechno je racionální vysvětlení, tak s tím se mohu přít. Ale pokud mi někdo řekne, že jsem hloupá, nu, ten mi ani nestojí za to, se s ním přít....
srpen 27, 2008 14:22
Radko, tak to budu raději do smrti hloupý, : strejda
než chytrý, přechytrý a věřit všem bludům 21.století. :-)
Jinak ve škole jsme se kdysi dávno učili, že všechno se stále hýbe. Každá molekula úplně všeho je v neustálém pohybu. A na to má vliv spousta faktorů. Ale věř si, čemu chceš. Máš na to právo. Třeba i skřítkům. smilies/wink.gif
srpen 27, 2008 14:23
Nevidím žádný důvod, proč by lidé měli na duchy prostě věřit, : Eva
neřku-li by měli být kvůli tomu hloupí! smilies/grin.gif
Tak, jako se vzájemně všichni lišíme skoro ve všem, jsme odlišní i v duchovní oblasti. A jediný "nadpřirozený" zážitek bývá pro většinu lidí smrt, vlastní, či blízkých. Podstata života je nějaká energie, která se ani po zániku těla, dle fyzikálních zákonů, nemůže prostě vypařit, zmizet. A tak prý některá ta "energie" i po smrti bloudí. Z různých důvodů, jak popsala něco i Inka.
Ovšem seance, to je tedy něco MIMOŘÁDNĚ hloupého, životu nebezpečného! Proč bychom měli nějaké duchy poznávat???? Žádná poselství pro náš život znát nemohou, vždyť ani oni sami nevědí, že tu už nemají dávno co pohledávat smilies/grin.gif
Pokud se něco extrémně důležitého pro svůj život dovědět máme, dozvíme se to, zpravidla i včas, a úplně bez zprostředkování nějakými "duchy" smilies/grin.gif
Ten popis od Inky je prima, akorát, že to lze realizovat s málo lidma. Jani, zkus v první fázi fakt faráře, ale i duchovní úroveň duchovních je velmi rozmanitá. Leč ublížit stavu tvého příbytku nemohou. Ostatní se mi na net psát nechce. Držím ti rozhodně palce!
srpen 27, 2008 14:23
Já su teda taky hloupá : Milena
Na duchy nevěřím. Na živý sny ano, potom třeba na osudný náhody, možná trochu na telepatii. Ale starý dům pracuje. Materiály pracují. Dřevo docela hlučně. Dům může sesedat, praskat. To by bylo moje vysvětlení. Ale jestli pomůže dům vysvětit a přestane to, tak snad začnu věřit na duchy.
srpen 27, 2008 14:29
Jednou jsem spal v Barstow v motelu. Barstow je město v poušti v Kalifornii. : toulavej
Kalifornie je v Americe a tam jsou skoro všechny baráky dřevěný. Tak asi o půlnoci mě probudil silný nepříjemný praskot, jakoby nade mnou někdo chodil. Ale motel neměl patro a pod střechu by se nikdo nevešel. Měl jsem z toho moc nepříjemný pocit, že tam někdo je. Ty jakoby těžký kroky byly jakoby skutečný. Taky jsem si hned začal namlouvat, že nade mnou nikdo chodit nemůže – nevešel by se tam, tak to musí být sesychání dřeva, vítr, něco rozumem vysvětlitelného. Ale namlouvat si můžete co chcete, když to nefunguje ve vašem vědomí, aby jste na to přistoupili a zase usnuli . . . Neříkám, že jsem měl přímo strach, ale nepříjemnej pocit, obava z neznámého, co nedokážu určit oč se jedná přímo v mém okolí, tam bylo. I potom, když to tak za hodinu přestalo. A přitom venku se jakoby nic nezměnilo – stejnej vítr, stejná teplota, stejná tma. Být to ve dne, asi bych si toho vůbec nevšiml. Ale ta noc, to je jiná.
srpen 27, 2008 15:11
:) : karl
jsem taky logik, pro všechno co se děje kolem se snažím najít logické vysvětlení, ale víc než duchů se bojím lidí smilies/wink.gif rozhodně odmítám věřit na jakoukoliv posedlost čímsi, myslím, že posmrtný život neexistuje,protože to co je v nás - duše - neodchází, jak se někde píše, duše je náš mozek. A ten na konci odumře a dál nic není. Takže nevím proč by a z čeho tady byli duchové. Nevěřím na zhmotnělou energii, to by tady Hus a podobní bloudili dodnes, ne?
srpen 27, 2008 15:42
Tak jsem si vzpomněla : Míša šíša
na Forest Gumpa: "Moje máma říkávala, že pro hlupáka všichni hloupí."
smilies/kiss.gif
srpen 27, 2008 15:53
aby jste - ten češtin dostává někdy ale zabrat :-)) : toulavej
už se stydím . . .

jinak karl - správně píšeš "myslím, že . . ." Jde o to, že jiní si myslí, že to je jinak, než myslíš ty. A taky pro to mají spoustu argumentů, proč si to myslí. A tak rozdíl je jen v tom, že někdo VĚŘÍ, že je to takhle a jiný VĚŘÍ, že je to úplně jinak . . . Ten přesvědčivej důkaz, naprosto nikým nezpochybnitelnej, totiž neexistuje. Zato existuje spousta důkazů, podporujících všechny protichůdné názory. Tím se vyznačují lidé, že si dovedou zdůvodnit vše, co se jim hodí. To je lidská vlastnost.
srpen 27, 2008 16:14
... : Wilda
Hlavně nevyvolávat Boženu Němcovou, prý je zlá a spoustu lidí už poškrábala!! smilies/wink.gif smilies/wink.gif
srpen 27, 2008 16:53
Tak ses, Jano : Krakonoš
dozvěděla spoustu zajímavejch informací, viď? Třeba kdo je a kdo není hloupej smilies/wink.gif. Radši napiš tý Ince, jestli s tím chceš fakt pomoct.
srpen 27, 2008 17:19
Hm, "duše je náš mozek"? : Eva
zajímavé smilies/wink.gifA energie je všechno kolem smilies/wink.gif
srpen 27, 2008 17:35
Ono to vypadá legračně : Ariana
do momentu, než se to člověku přihodí na vlastní kůži.

Má dcera, velmi racionální bytost, měla zkušenost s duchy několikrát a bylo jí to velmi nepříjemné. Jednou se jí to stalo v nějakém starém anglickém hotýlku, kdy ji duch téměř napadl.
Četla jsem, že se tito "zbloudilí duchové" živí negativní energií lidí, tedy strachem, který v nich vyvolávají.

Nejlepší je zkusit očistit prostor od negativních energií. Já jsem vyznavač indiánské moudrosti a tak bych použila vykuřování šalvějí (velmi účinně očisťuje a prý i od zlých duchů). Jednou jsem takhle zkusila vyčistit pokoj po manželově těžkém infarktu a byl to takový puch, že to málem vykouřilo i mně z bytu :-).

Nicméně jsem našla ještě další rady: Šalvěj může být nahrazena jakoukoliv přírodní vonnou tyčinkou či éterickým rostlinným olejem. S doutnající tyčinkou v ruce projděte po směru hodinových ručiček všechny místnosti a pronášejte „očistné“ věty nebo si vizualizujte zářivou bílou energii, která zaplňuje celou místnost, celý byt a následně celý dům.

Příklad očistné věty může být: „Očišťuji tuto místnost od všech starých a negativních energií“. Je možné si přizvat své duchovní ochránce a poprosit je o pomoc při očistě. Dále k očistě používejte svíčky, jejichž plamen má silnou očistnou energii.

Pokud by poltergeit obtěžoval nadále, asi bych si pozvala psychotronika.

srpen 27, 2008 17:45
... : bb
někdy mne napadá, že všechno, co děláme i myslíme, je pouze náš úkol, zkouška, test, skoro pokaždé dojdu k okřídlenému "ne cíl, to cesta je důležitá". a tak si myslím, že je čímsi - jakousi jinou silou, energií, řádem - určeno, aby někdo viděl a slyšel duchy, někdo naopak, někdo věřil v boha, jiný v cosi mezi nebem a zemí, co se mu protiví nazývat bohem, přitom ale odmítá nevěřit, někomu je určeno vnímat pouze jasné vědecké důkazy, není mu určeno slyšet "duchy", a někomu naopak - tudíž nikdy nemůže lidsto jednoznačně stanovit "ano, duchové jsou" ani "jednoznačně nic tzv. mezi nebem a zemí neexistuje"
a že smyslem toho všeho je právě jen to, jak se s tím vypořádáme navzájem mezi sebou, kdy a zda vůbec se naučíme s tou jinakostí našeho vnímání žít a povznést se nad ni tak, abychom svoje energie/síly spojily konečně k něčemu smysluplnějšímu než dohady o tom, zda duchové jsou nebo nejsou.

jinak Ať žijí duchové je parádní oddechovka, moje oblíbená...Pramen zdraví z Posázaví !!!

srpen 27, 2008 17:46
... : bb
Je hospůdka, moc pěkná rekonstrukce starého kamenného objektu, stylově zařízená, slušná kuchyně, ve středu krbové ohniště, na první pohled útulno a příjemně. Přišli jsme na večeři, zamluvený stůl, všechno klapalo, akorát že jsem byla jak na trní, bylo mi tam čím dál méně příjemně až jsem se nemohla dočkat odchodu domů - já, která si libuje v dlouhých večeřích proložených povídáním, kávou a vínem. Nemohla jsem to nijak racionálně zdůvodnit, ale nebylo mi tam dobře. Odjeli jsme, oba zaražení zadumaní, oba jsme si ještě v autě sdělili stejné pocity. Zkusili příště - opakovalo se. Po čase jsme se v jiné hospodě dali s někým do řeči, přišla řeč na tuto restauraci, na majitele a kolik ho stála rekonstrukce atd. Nic jsme neříkali o tom, že se tam necítíme dobře. Povídající se nás ptal, jestli víme, čemu to stavení kdysi sloužilo. Nevěděli jsme, tak nám převyprávěl historii. Objekt patřil nedalekému klášteru, sloužil jako tajné vězení pro nevydařené mnichy (pedofily, vrahy apod.). Rekonstrukci předcházel povinný archeologický průzkum, při kterém našli v podzemí v zazděných kobkách lidské kostry.
Dějou se tam i jiné věci, mezi hosty, personálem, majitelem, ale to může být opravdu jen náhoda.
srpen 27, 2008 18:02
Tedy Ariano, to snad nejsi Ty! : strejda
Nepůjčil si někdo Tvůj nick? Na co ses to proboha dala? Kdybych Tě neznal, řekl bych jen - no dobře, má na to právo takto bloudit, bludička jedna...ženská nešťastná. Jinak však racionální, chytrá a moudrá to žena. Co to? Jsem v šoku. smilies/grin.gif A v závěru ještě ten psychotronik - no néééé, to je bomba. Ariano, to snad nejsi Ty! Já se snad dám na i modlení abych byl IN. smilies/grin.gif

Tak to teda nééé!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jen přes moji mrtvolu! smilies/grin.gif
srpen 27, 2008 20:30
Jan Hus by nebloudil tady, : alena puntíkovaná
ale v Německu - ve Měste Konstanz na břehu Bodamského jezera - Bodenxsee - a víš určitě, že tam nebloudí? smilies/wink.gif
srpen 27, 2008 20:49
hloupý, nebo chytrý : alena puntíkovaná
každý má právo věřit čemu chce, je to otázka jeho mozku, jeho duše a jeho nitra. Ovšem v žádném případě nemá právo odsuzovat ty, kteří věří - nebo nevěří v něco jiného a hovořit o nich s despektem. Za zločin pak považuju nutit ostatní lidi, aby věřili témuž. Pokud mi někdo racionálně vysvětlí ten systém, jak to fungovalo s tou babičkou a podá hmatatelné důkazy, pak změním názor. Ale zatím jsem přesvědčená o tom, že jsou věci mezi nebem a zemí, které věda dosud nevysvětlila a hned tak nevysvětlí. A nevysvětlili je zatím ani ti, co tvrdí, že všechno lze vysvětlit.
srpen 27, 2008 20:57
Alenko popuntíkovaná, : strejda
co není v "Nejčru", jako by nebylo... tečka! smilies/grin.gif
srpen 27, 2008 21:23
A informace? : KITI
pokud připustíme, že informace se mohou šířit různými způsoby a že čas není rozměr, ve kterém se pohybujeme pomalu a kontinuálně vpřed,neměl by s tím mít problém ani skeptik. Moudří lidé zabývající se vědou připouštějí, že vycházejí ze současných a prokázaných znalostí, jen namyšlenci se mohou domnívat, že obsáhli znalosti takového objemu, že mají na vše vysvětlení. Tam už vidím pýchu a to je velmi nebezpečná vlastnost. Tak raději skromně přihodím 2 malé důkazy ze svých bohatých zkušeností.

1) Smrt jedné mé babičky, o které jsem byla informována předem ve snu.

2) Smrt manželovy babičky, kdy se nám syn vracel z tábora a i když o ničem nevěděl, hned se ptal co s ní je, protože se s ním přišla rozloučit (ne, neměli mobily).

Skeptici řeknou: "U starých lidí se to dá čekat", ale pochybuji, že současná věda vysvětlí, jak jsem mohla vědět pět minut před telefonátem kolegy z práce, že na služebku nedojel, protože právě boural.

Měla bych moc historek,ale nehodlám se tu ventilovat, jen bych ráda podpořila ty, co mají k prozatím nevysvětlitelným věcem respekt a ráda bych jim popřála, aby nalézali ve svém okolí pochopení a aby čas nemarnili přesvědčováním těch, co nechtějí přemýšlet. Máme před sebou ještě mnohé informace a mezi ně patří i to, že se lidé přestávají bát hovořit o svých neobvyklých zážitcích, protože se nebojí, že je budou mít ostatní za blázna. V dnešní době už asi není nic zcela normální a nic zcela nenormální, takže si vlastně můžeme tak trochu svou realitu vytvářet sami.
A už jdu, zatahuji pomyslný zip na svém obalu a přeji všem klidný spánek s pravdivými sny i reálné zážitky plné pochopení tajemna.

srpen 27, 2008 22:28
Strejdo, : Ariana
však ono na Tebe možná taky jednou dojde a nějakého ducha se dočkáš. smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif To pak ještě rád zkusíš tu šalvěj, když nebudeš chtít psychotronika. Ale Ty jsi holt materialista duší i tělem, tak Tě zatím trápí (nebo straší ?) jenom ten krtek na zahradě smilies/grin.gif
srpen 27, 2008 22:38
Každý z nás se minimálně setká jednou se svým vlastním duchem, : Eva
tedy i strejda smilies/wink.gif Pak mu, při vší úctě ke strejdovi, "Nejčr" moc nepomůže, protože vědec, který by objasnil, jak z hmoty vzniká život (tedy my všichni), co je jeho podstatou a co se s ním po zániku hmoty děje, se ještě fakticky nenarodil, natož aby o v tom elitním vědeckém časopise cosi publikoval smilies/grin.gif
Adriano, Kiti, Alčo, s Vámi by bylo radost pohovořit, leč musím vás, i třeba nadbytečně upozornit, že středověk neskončil, středověk trvá smilies/wink.gif Tak to, holky, ve zdraví přežijte! Hodně síly vám přeju!
srpen 28, 2008 00:38
podívejte se, není to tak dávno, : alena puntíkovaná
co se lidi domnívali, že blesk je posel boží, že Thor jen máchá kladivem, nebo něco podobného dělá Zeus Hromovládce. Ještě v předminulém století se na elektrickou energii dalo pouze a jedině věřit. No a vidíte - jen vlezete do školy, již jste poučeni, že "třeme-li ebonitovou tyč liščím ocasem"...atd." Třeba se jedná o energie, nebo o přírodní zákony, které lidstvo prostě nepoznalo, neumí je pojmenovat - třeba je to něco jiného a až lidstvo pozná toho podstatu, pak i vysvětlitelného - ale zatím lze pouze věřit. Nic jiného. Ale stýda je zřejmě génius, tu energii a ty přírodní zákony zřejmě dávno objevil...ale teď nechápu, proč je takový sobec a nepodělí se o své znalosti s lidstvem - nebo alespoň s námi...já osobně bych to uvítala.
srpen 28, 2008 04:38
chtěla jsem říci, : alena puntíkovaná
že jeho "nejčr" argumenty jsou stejně vágní, jako argumenty fanatických ščiřitelů jakékoli víry. Oni věří, že "to" existuje, on vqěří , že "ro" neexistuje - důkazy anebo věděcká vysvětlení ovšem nepodává ani jeden.
srpen 28, 2008 04:40
Já si to prostě nemůžu odpustit :-) : Míša šíša
Náš ovčák někdy vypustí takového ducha, že by na to nezabralo ani vykuřování šalvějí. Fakt!

srpen 28, 2008 08:46
Víte, co je kreacionismus? : inge
Kreace nebo-li kreacionismus je pokus o vysvětlení světa a života pomocí Božího zásahu. Kreacionistických směrů je celá řada, nicméně u nás, v Eropě nebo USA se jedná převážně o biblický kreacionismus. To znamená, že kreacionisté se v prvé řadě opírají o Bibli a snaží se veškerá pozorování a fakta přizpůsobit právě biblickému obrazu. Někteří kreacionisté jdou až tak daleko, že se snaží vyvrátit i miliardové stáří Země a vesmíru. Podle nich je Země stará jen pár tisíc let (přesněji 6-10 tisíc).

Amerika je v tomhle ohledu podivínem mezi průmyslovými zeměmi, podle pravidelných průzkumů veřejného mínění během posledních 25 let stabilně přibližně polovina Američanů věří, že pánbůh jednorázově stvořil člověka takového jaký je dnes, někdy před 10 000 lety.
srpen 28, 2008 08:49
Míšo šíšo, ty jsi "zvíře" : Eva
jsem si to představila a válím se smíchy smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
srpen 28, 2008 09:07
************ Dostala jsem se na skok ke kompu, něco mi říkalo - mrkni tam ************ : wendy
za chvíli je hromadný odjezd do Dvora, nemám čas si všechny příspěvky pořádně přečíst, ale souhlas např. s Arianou - je to možná k smíchu, dokud člověk něco podobného nepocítí na vlastní kůži.
Jano, je naprosto jedno, zda duchové existují, zda pracuje jen naše podvědomí, zda se to týká převážně nějak rozhozených lidí víc a jiných méně. Všechno taky nejsou jen noční můry. Rozumí tomu asi už jen kouzelníci a šamani z tichomořských ostrovů, západní Afriky a Karibiku. Není důležité, zda se tomu technokraté vysmívají či nikoliv.
Určitá místa mají svůj genius loci i v timto smyslu. A proto, jako člověk který se s podobným jevem setkal, ti nabídnu jednu radu. Od agnostika to možná bude znít nemožně, ale
dala bych sloužit mši za pokoj duší z toho tvého domu. Součástí tohoto "diagnostikování" je věc zvaná Věř a víra tvá tě uzdraví. Tak věř a konej.
srpen 28, 2008 10:03
Tak abych to shrnula : Míša šíša
Poradili jste Janě:
1) Nechat vysvětit dům
2) Seanci - vyvolání duchů a pokec s nimi
3) Vykouřit dům šalvějí plus pronést očistnou větu
4) Nechat sloužit mši za pokoj duší
Zapomněla jsem na něco?

A to vše v jednadvacátém století. Moc hezké.

srpen 28, 2008 10:28
Poradili jste Janě určitě výborně. : Jarda
Mé rady jsou:
Najdi si chlapa, přestaneš blbnout.
Anebo si kup medvídka mývala.
Ale hlavně! Přestaň už hulit to svinstvo!
srpen 28, 2008 10:47
Evi, : Ariana
já vím. Ještě že už se dneska neupaluje na hranici smilies/cheesy.gif
srpen 28, 2008 12:51
Určitě to bude poltergeist!!!!!!!!! : hanna
Popisované a zaznamenané projevy poltergeistu jsou velmi různorodé. V naprosté většině případů je projev poltergeistu údajně spojen se zvuky, které se bez zjevné příčiny ozývají v napadeném bytě nebo domě.

Často jde o klepání, někdy i silné rány a bušení ozývající se z nejrůznějších míst v bytě. Značný počet uvedených jevů se podaří vysvětlit nějakým přirozeným způsobem, například rezonancí se sousedními objekty, podzemními odstřely v blízkosti budovy (např. stavba metra). Přesto však zůstává určité procento hlášení, které se beze zbytku vysvětlit nepodařilo.

V menším počtu případů je pak projev poltergeistu spojen s fyzickým pohybem předmětů. Někdy údajně dochází k vlastnímu pohybu bez přímého svědectví osob – například majitelé bytu nacházejí po návratu z práce přesunutý nebo povalený nábytek, ve vedlejší místnosti je slyšet třeskot rozbitého skla a po příchodu do místnosti nalezne majitel bytu bez zjevné příčiny rozbitou vázu, lustr atp.

V oblasti psychotroniky je proto nejčastěji akceptovaným vysvětlením poltegeistu existence dosud neznáme paranormální síly, která se uvolňuje ve spojení s bolestí, nepřátelstvím a hněvem a navenek se projevuje výše popsanými úkazy. V určitém období je starší člověk nejvíce náchylný k extrémním projevům a jeho duševní vývoj prochází velmi závažným obdobím. Proto je údajně jev poltegeistu často vázán i na psychické projevy.


srpen 28, 2008 18:35
Já být Janou, : Lotka
tak bych všechny ty chytráky, kteří tu neváhali její problém dokonce zesměšnit, s radostí pozvala do svého bydliště. Nechala bych je tam spát samotné pár nocí a pak by se vidělo, co je to vlastně mezi nebem a zemí.
Jestli dnes někdo neuznává existenci různých energií, tak nikdy asi neslyšel o současné kvantové fyzice. Ten, kdo uznává materiálno za jediné existující jen dokazuje, že si naši malou zemi plně zasloužíme. Celý vesmír bychom s tímto uvažováním stejně nikdy nedokázali pochopit...
srpen 28, 2008 20:26
Pro Ingu a kreacionismus : Alena P-H
Probuh, kde jsi vzala ze polovina jich na tu pitomost veri. Je jich sice az prilis moc - ale polovina jich neni. To jenom uplne nejpravejsi krestanske kridlo se vysinulo uplne mimo realni svet a veri, ze vsecho co je v bibli je pravda a pravda je jenom v bibli. A to ostatni co se jim nehodi se da prekroutit tak, aby to tam nejak zapasovalo. Tedka za Jirika se dostali do raze jeste vic, nez predtim a snazili se dostat svoje kvazi-teorie do skol. Nastesti jim to bylo zatrhnuto, doufam ze uplne a navzdycky.
srpen 29, 2008 00:33
Ano, poltergeist, jak se tomuto jevu říká, existuje : wendy
a to i v domech, kde žijí lidi v páru, takže to Jardo nebude třeba sexuální vyprahlostí...oni ale chlapi většinou tyhle věci zesměšňují - pokud se to nestane i jim.
září 01, 2008 06:45
lidi mívají takové schopnosti : alena puntíkovaná
Vám se třeba nikdy nestalo, že byste si na někoho vzpomněli a on ten den buď zavolal, nebo jste ho potkali?
září 01, 2008 10:01
Lotko : Jarda
ty opravdu chápeš vesmír? Jsi úžasná.
Já ho nechápu. Ani se již o to nesnažím. Vím ale, že on se nějak jako neustále rozpíná, a tak bych nutně potřeboval vědět, kam se rozpíná, co je za ním (za tím vesmírem).
Děkuji. J.
září 01, 2008 12:49
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]