O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KDE PENÍZE VZÍT - A NEKRÁST? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 04 srpen 2008

 Milá Danielo, mám o 10 a půl roku staršího manžela a máme dvě dcery, 7 a 10 let. Manžel má ještě 15letou dceru z prvního manželství, na kterou platí 2500 měsíčně (po celou dobu od rozvodu dosud). Bohužel, v roce 2005 změnil zaměstnání a hned šel s platem rapidně dolů; 8 - 9 měsíců v roce bere 14000 čisteho, 3 - 4 měsíce bere 18000 čistého.

 

 

 

 

     Já jsem od téhož roku - už tři roky - v evidenci úřadu práce, ale dosud se pro mě nenašlo vhodné zaměstnání; mám totiž často nemocné děti a nemám hlídání v době, když jsou nemocné. Respektive hlídání bychom měli, maminku manžela, ale ta nám hlídat nechce. Bydlí sice jen 12km od nás, jezdí svým autem, a je poměrně zdráva. Manžel si s ní ale nechce promluvit, požádat ji, aby nám hlídala a já mohla v klidu nastoupit do práce.

 

     Z výše manželova platu (ze kterého se ještě odečte 2500 výživné) jistě uznáte, že bychom můj plat potřebovali velmi nutně. Dětem nemohu téměř nic dopřát, jelikož nevydělávám. Minulý říjen jsem nastoupila na půl úvazku do kuchyně MŠ, Ale - po druhém paragrafu už mi neprodlouižili smlouvu! Nikdo a nic nemůže zaměstnavatele přemluvit, aby zaměstnal ženu s dvěma dětmi, ačkoliv je to do očí bijící diskriminace.

 

     Pokud bych sehnala někoho cizího na hlídání, tak co vydělám, dám za hlídání + ještě musím doplatit. To je prostě nemožné.  Jinak vztahy mám s manželovou maminkou docela dobré, snažím se nezapomínat na její svátek, narozeniny, posílám jí fotky  dcer, ale mám pocit, že pokud bych se já aspoň jednou měsíčně nevnutila, tak babičce by bylo úplně jedno, že nevidí vnoučata celý rok. Už se nám to stalo, tři roky jezdila s manželem kamionem a o nás a především vnoučata nejevila vůbec zájem.

 

     Sama jsem dříve hlídávala jednoho chlapečka denně, po celý školní rok, chodil k nám z družiny, jeho táta přijížděl domů vždy až o půl osmé večer a tak téměř celé letní prádniny. Nakonec jsem ale musela odmítnout dál hlídat, jelikož chlapec už "zdomácněl", chodil si sám pro jídlo i do ledničky, koukal pod pokličku, hádal se s mými dětmi a co víc, jeho táta mu ani nedomluvil. A také - nejenže mi nedal za hlídání aspoň pro děti čokoládu, ale veškeré vstupy do bazénu, zoo, apod. jsem hradila ze svého, jelikož jsem ho nemohla nechat doma samotného nebo venku před bazénem... jak říkám, ani to mi jeho táta nezaplatil.

 

     Ale to víte, je to manželův kamarád, teď dokonce je velmi uražen...ale to se nedá nic dělat, On je sice s tím chlapcem sám, měl ale desítky žen, které s ním chtěly být a pomáhat mu v péči o syna a vůbec domácností, s žádnou se nedokáže snést, když je potřeba tak ustoupit či zvolit kompromis a tak je stále s dítětem sám. Tato situace nám také vnesla do rodiny spoustu problémů. Manžel mu ještě stále půjčoval peníze, jelikož jeho kamarád skončil v práci a neměl na jídlo a pronájem a navíc občas ještě za tu dobrotu a ochotu štval manžela proti mě, že by mě měl manžel to či ono víc zakazovat apod.

 

     Teď k nám už tenhle kamarád nechodí, nehlídáme a ani nepůjčujeme mu peníze a tak najednou jsme špatní. Ještě k těm výše zmíněným financím: mám pocit, že manžel ani nechce, abych nastoupila někam do práce.

 

     Předem děkuji za vaši radu. Marika

 

 

ODPOVĚĎ:

 

 

Milá Mariko,

 

     myslím, že máš celkem  zdravý názor n a věc, jen - a to je asi probglémem většiny vdaných žen - jsi málo asertivní, bojíš víc trvat na svém názoru.

 

     Podívej se: myslím, že bys měla v první řadě si otevřeně promluvit nejprve s manželem a poté s tchýní na téma hlídání děvčat. Jednak už to nejsou miminka, ale pomalu malé slečny, se kterýma by babičce určitě nebylo nudno, a za druhé, jak tvůj manžel, tak jeho maminka by si měli uvědomit, že pracovat nechceš jít jen pro nějaký svůj plezír, ale z důvodů, abys mohla přilepšit dětem.

 

     Dále - nechápu, jak jsi mohla přistoupit na to hlídání kamarádova synka ZADARMO - když přitom sama velmi dobře víš, že pokud bys hlídání od někoho cizího potřebovala, tak mu musíš zaplatit... To si tolik nevážíš sama sebe? Že ses nebránila?

 

     A konečně - vzhledem k tomu, že by se jednalo především o to, abys mohla dělat alespoň na poloviční úvazek - tedy na dopoledne, kdy jsou děvčata ve škole, určitě bych se nebála a opravdu trvala na tom, že když ne v běžné dny, tak alespoň po dobu jejich nemoci by babička zaskočila. Případně - že by to nastydlé dítě bylo tedy po dobu nemoci u ní... Víš, já si myslím , že pokud se chce, tak jde všechno, záleží na snaze se dohodnout...

 

     Držím ti palce a doufám, že i "kudlanstvo" ti přidá nějakou tu radu... A když - tak napiš, jestli je v tom ještě nějaký další problém...

 

d@niela

 

 

Komentáře (16)add feed
mne to pripada... : Sipicek
a to sa Marika nehnevaj, akoby si rezignovala. Neverim, ze sa robota nenajde a ked by islo o to uzivit rodinu, tak pojdem aj predavat noviny do trafiky, alebo robit predavacku... tam sa fleky vzdy najdu. Ja som sama s dietatom, tiez ideme na usporny rezim, tak pracujem doma po veceroch. Dufam ze Ti to vyzivne co plati manzel nevadi ? Vies co stoji vychova dietata v puberte? Ver mi, ze jej matka dava na nu podstatne viac ako 2 a pol tisica.
srpen 04, 2008 07:30
nojo : alena puntíkovaná
tohle bylo jest a bude. Já když jsem sháněla práci - a to bylo zan hlubokého totáče, tak jsem měla taky smůlu, když jsem řekla, že mám dvě děti. Chápu, že jsi z toho už unavená a znechucená. Tohlůe dokáže člověka zdeptat. Zkus kontaktovat známé, nebo kamarádky...obvykle přes známé seženeš prácí nejspíš. Jaké máš vzdělání?
srpen 04, 2008 08:02
Vím, že sehnat vyhovující práci není snadné, : Myška
ale jde to. Mariko, starší holčička už v nemoci může být sama doma, pokud nemá vysokou horečku. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že běžná nemocnost dětí s jejich přibývajícím věkem klesá.
Jak radí Daniela, měla by sis promluvit nejprve s manželem, a postavit ho před volbu - buď Ty půjdeš do práce, nebo, pokud s tím on nebude souhlasit, tak bude na něm, aby si našel jinou, lépe placenou práci, tak aby uživil rodinu včetně nejstarší dcery. Až to budete mít vyjasněno, měli byste požádat tchyni o nárazové hlídání v době nemoci dětí. Jiné hlídání bych od ní nechtěla, starší holčička už může mít klíče a chodit ze školy sama, mladší může chodit do družiny, kde byste si ji Ty, nebo manžel, vyzvedli.
Bohužel, nepíšeš nic o tom, ve kterém regionu žijete, s tím souvisí otázka, jaké jsou šance získat dobrou vyhovující práci.
srpen 04, 2008 08:11
Nevímz kde bydlíš, : mamča
ale jak píše Sipicek, pokud bys fakt moc chtěla pracovat, tak půjdeš třeba doplňovat zboží do supermarketu, nebo uklízet do školky... Tři roky na pracáku, se mi zdají moc. "Vhodné" zaměstnání Ti tam najdou sotva, když to nezvládli doposud. Zkus kontaktovat známé, práce se shání většinou přes někoho, kdo Tě zná a může doporučit.
Babičky nemají povinnost hlídat vnoučata ani v době nemoci, ani jindy. Většinou to dělají rády, ale jestli to tak Tvoje tchýně necítí, nelze ji k tomu nutit.
Když sis svého manžela brala, tak jsi přece věděla, že má z předchozího vztahu dítě ? Zkus si představit, že bys měla za 2500,- Kč uživit jedno dítě. Dvě, dejme tomu za 5000,-. Nic moc představa, co ?
srpen 04, 2008 08:23
jsem asi krkavčí matka : BaBu
ale docela velké děti a k tomu holky to přeci vydrží půl dne doma samy a se zaměstnavatelem se dá taky určitě dohodnout, že třeba v době nemoci si na hoďku odskočím a ono na každé zakašlání taky není třeba paragraf....
srpen 04, 2008 09:40
Pracák : Milena
ti žádné místo nenajde. To fakt musíš sama. Známé, pročítej inzeráty a zkoušej. Poprosila jsi tchýni stylem, jak by jsi opravdu potřebovala pohlídat, třeba je 3 dny nebo jen zkontrolovat? Přijde mě, že jsi moc nerozhodná a čekáš, že ona se ti nabídne. Ale třeba si myslí, že to zvládáš v pohodě sama. To, že jsi nerozhodná a chceš, aby ostatní řešili věci místo tebe, usuzuji z hlídání chlapečka. Ty jsi ho hlídala, ty především jsi mu měla domluvit, jak se u vás chovat. A stejně tak se domluvit s otcem, já to pro tebe udělám ale ne zadarmo. Jídlo, zábava něco stojí a tvoje práce taky. Ale to je minulost. Takže začni u sebe, oznam všem, že chceš jít do práce a upni se na její hledání. "Mám pocit, že manžel nechce, abych šla do práce"? Tak se s ním domluv. Já potřebuji a chci jít do práce, abychom si mohli dovolit to a to a nemuseli počítat každou korunu. To určitě zvládneš. Jen se do toho pustit. smilies/kiss.gif smilies/kiss.gif smilies/kiss.gif
srpen 04, 2008 10:06
Já taky vůbec nechápu, proč sis tomu kamarádovi neřekla o prachy : alena puntíkovaná
nemohl přece počítat s tím, že mu někdo bude celý prázdniny živit kluka
srpen 04, 2008 10:11
Aleno p. : Milena
Nejenom o prázdninách ale celý školní rok. To je opravdu nepochopitelné. Ale už se stalo.
srpen 04, 2008 10:17
... : bb
holky chodí do školy, zařiď si živnost - "hlídání dětí" - to je dnes hodně žádaná služba a pokud vím, zmírnily se pro tuto živnost předpisy. Co a jak musíš vyřídit ti poradí právě na pracáku, někde sami od sebe, jen naťukneš, někde se musíš víc ozývat, že potřebuješ pomoct, buď zdvořilá, ale nenech se odbýt, patří to k jejich činnosti a jsou tam na to lidi.
Pak vylep letáčky, vyvěs to do chodeb domů, do obchodů (po dohodě s majitelem), na internet. Nacpi tam vše, co nabízíš,třeba uvaření oběda pro děti,za příplatek, dohled nad úkoly atd.
srpen 04, 2008 11:03
... : bb
podle toho, co umíš, můžeš také nabídnout procvičení/výuku jazyků, hudební výuku, nebo s pohlídáním dětí vyžehlení prádla, úklid, uvaření jídla - divila by ses, kolik lidí tohle potřebuje. Výborné je, když můžeš rovnout předložit zdravotní průkaz, to ti zařídí tvůj obvoďák, za pár stovek, nic mu nevysvětluje,řekneš, že potřebuješ osvědčení do potravinářského provozu apod. Lidi na hygienu a zdraví dnes dost dbají, a nezapomeň to připsat do svého inzerátu. Také to, že máš 2 děti školního věku (budou vědět, že máš s dětmi zkušenosti a přitom že je máš ve škole,takže se budeš moct věnovat jejich dětem). Pokud máš vzdělání a jaké, řidičák atd. Než začneš,rozhodně si sjednej pojištění profesní odpovědnosti - nestojí to moc a velmi se to vyplatí v případě nějaké nepříjemnosti,stačí u klienta rozbitá drahá váza po tetičce, nebo i něco horšího. A i to můžeš nabídnout v tom inzerátu. Atd.
srpen 04, 2008 11:09
... : bb
o kolik si máš říct zjistíš poptávkou naruby :-) mrkni na net na nabídky podobných služeb, na ceníky agentur, které tyto služby nabízejí, nebo sama zadej anonymně na net poptávku "hledám hlídání pro dítě vč. přípravy jídla a dohledu na školní přípravu" a uvidíš, co ti kdo za kolik nabídne. Nějaké papírování s tím vším je spojené, ale nic složitého a na pracáku ti taky poradí, kam se obrátit. Nevím co děláš a jaké máš vzdělání, tak doufám,že tě ty rady neurazily, ale když je hluboko do žlabu, tak co se dá dělat, že?
srpen 04, 2008 11:13
... : Francina
Podle mě jednoduché řešení....v době nemoci hlídá manžel,alespoň po dobu zkušebních 3 měsíců v novém zaměstnání a je po problému. Taky jsem nemohla sehnat práci po mateřský,ale do 3 měsíců se vždycky něco našlo, a to i na zkrácený úvazek,sice to byla manuální práce,ale aspoň něco - 3 roky nechápu.
srpen 04, 2008 13:20
... : Mon
No tři roky je hodně dlouhá doba a hlavně za tebe nikdo hledat nebude.Cizího kluka takhle hlídat to taky nechápu proč?Hlídal by někdo takhle tobe? A tchyně to snad neni poviné se starat o vnoučata jsou to tvoje děti tak se o ně postarej s manželem.
srpen 04, 2008 18:15
také myslím, že 3 roky na pracáku je dost, : Inka
práce se najde vždy, ale musíš slevit a jít dělat i to co se Ti třeba nechce, nebo najít východisko, doučovat děti nebo tak. Holky máte velké, moje děti musely být prostě doma sami, jinak to nešlo. A co se týká babičky, ona má svůj život a pokud sama nechce, není její povonností Vám hlídat děti. Jsou to Vaše děti ne její. Moje rodiče mi nikdy nehlídali děti, měli svou práci a svůj život a já zase svůj a tak jsem se musela postarat sama. Nikdy jsem nebyla víc jak měsíc bez práce, to prostě nebylo možné.
srpen 05, 2008 17:33
kdo dělat chce ten dělá : Ema
příště dávej pozor na to co píšeš, máš dům, auto, bazén, čas hlídat jiné děti...
tak vážně nevím na co si stěžuješ? ovdověla jsem když dětem bylo dva a čtyři roky, bydlela jsem na vesnici a musela zvládnout vše. můj nynější manžel dává polovinu platu na alimenty aby jeho bývalá nekřičela a taky to musíme zvládnout. jsi fňukna a ještě to rozmazáváš na internetu. smilies/tongue.gif
září 26, 2008 14:51
zůstala jsem sama se dvěma dětmi : Janča
Vážená Mariko, zůstala jsem úplně na všechno sama se dvěma dětmi. Tehdy jim bylo 7 a 3 roky. Dnes je jim 20 a 16. Práci jsem našla vždycky a když mi ji ukončili - také jsem neměla nikdy hlídání (rodiče nechtěli, potom byl táta vážně nemocný a potom zemřel), byla jsem chvíli na pracáku (hlavně přes prázdniny) . Takhle jsem vystřídala do dneška 13 zaměstnání, ale dokázala jsem to. Dcera je na vysoké a syn na střední. Jsme spokojení a o nic jiného mi nikdy nešlo. I když moje kariéra se tím pádem jaksi nekonala. Tak si myslím, že bys taky mohla zabojovat, i když jsi vdaná.
říjen 26, 2008 14:36
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]