O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ČTYŘNOZÍ POMOCNÍCI PDF Tisk E-mail
Úterý, 22 červenec 2008
Přejít na obsah
ČTYŘNOZÍ POMOCNÍCI
Strana 2

 

 

 

 

 

 

     Canisterapie, další oblast, je léčebný kontakt psa se strádajícím člověkem. Ať už se jedná o osamělé lidi v domovech důchodců nebo o dlouhodobě nemocné a postižené děti, pes vždy zvedne jejich náladu a pomůže tak snášet lépe útrapy zbytku dne. Přispívá také k rozvoji rozumových a citových schopností postižených dětí. Nejen mazlení a hraní dává dětem a straým či opuštěným lidem radost, ale i takové cvičení se psem je pro děti přijatelnější. Takto pes zase přispívá k rozvoji pohybových schopností dětí. Canisterapeutický pes je velmi užitečnou "pomůckou" pro lékaře. V některých institucích bývá pes umístěn i trvale.

 

     Pes provází lidstvo již od úsvitu dějin. Slouží mu věrně, a to jen za misku jídla a pohlazení. Ač lidé - ke své ostudě - nezacházeli se psy zrovna v rukavičkách. Pejskové bývali často týráni, biti nebo zabíjeni. Ale nikdy svého člověka neopustili. Třeba jsou moudejší než celý homo sapiens sapiens, co se tak kasá svým velkým logickým mozkem - ale jeho tělesná schránka je zatraceně křehká a nedokonalá.

 

    Někde jsem četla, že ten, kdo řekl, že štěstí se nedá koupit, zapomněl na štěňata. A proto, chlapci a děvčata, pěstujte štěňata, budou vás bezmezně milovat, chránit a pomáhat vám po celý svůj nedlouhý psí život.

 

     Na závěr přikládám fotky kouzelné asistenční pejskové Odetky, která miluje mou kamarádku Olinku a je její ochranou a pravou rukou - resp. tlapkou.

 

     A popřejme jí dlouhý, šťastný a spokojený psí život, plný lásky a dobré spolupráce.

 

DALŠÍ OBRÁZKY UVIDÍTE VE ZDEJŠÍ GALERII

(poslední řádka v seznamu rubrik)

 

S láskou ke všem zvířátkům -

Alena Puntíkovaná

 

 

Komentáře (11)add feed
:-) : bb
fešanda šikovná. a ten pruh na hřbetě - nezapomněla se Odetky babička někdy s nějakým krasavcem od Ridgebacků? :-)
červenec 22, 2008 13:28
to nevím, : alena puntíkovaná
ale Olinka ji má hlavně na to, aby se nedfostala do glykemického kómatu. Pejska jí kontroluje hladinu cukru v krvi..člověk by neřekl, co takový pes všecko umí.
červenec 22, 2008 14:51
Alenko : Helena C H
a jak ji to pejskova kontroluje? Ja jsem v televizi videla pejska cviceneho na ruzne pomocne ukony. V hlave me hlavne utkvelo, jak otevrel susicku a vyndal pradlo ze susicky do kose. No to jsem zirala.
červenec 22, 2008 19:13
jo, je to jako když psi hledaj bomby nebo drogy : alena puntíkovaná
prostě tu chemickou změnu v těle cejtěj dřív než člověk.
červenec 22, 2008 19:45
Aha takze : Helena C H
po cichu to pozna. No jo, to me taky mohlo napadnout. smilies/smiley.gif Oni pejsci vubec citi ruzne veci drive, rika se, ze treba i blizici se tornado, nebo nejaka jina prirodni katastrofa je pejskum jasna daleko drive, nez to dojde nam.
červenec 22, 2008 22:21
nejen diabetes : petr v.
Pes dokáže u epileptika prý vycítit blížící se záchvat a upozornit ho - takže vypne sporák, sleze z kola, sedne si (tedy páníček,ne pes :-) )
červenec 22, 2008 22:50
já mám někdy pocit, že čtou i myšlenky. : alena puntíkovaná
Teď jsem si zrovna pomyslela "Sakra to je hodin, měla bych dát toho psa vyčůrat" /mám na mysli svého ořecha Fifinku/- no a jen mi to blesklo hlavou, Fífa opustila křesílko a vrtí ocáskem. smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
červenec 22, 2008 22:51
Možnosti psů na poli pomoci potřebným : Myška
stále ještě nejsou všechny vyčerpány a objeveny. Je úžasné, co všechno lze psy naučit. O to víc je zarážející, že v podstatě pořád jsou asistenční psi (bráno v globále všechny "odbornosti") spíše na okraji zájmu, a podpora od státu na jejich výcvik je mizivá, a prostředky byly a jsou získávány ze soukromých zdrojů (nemám čerstvé informace, možná, že už je to jinak). Když si vzpomenu na dobu předrevoluční, tak výcvikáři psů v naší republice slepeckých se dali spočítat na prstech jedné ruky, jiné specializace se necvičily. Fandím všem, kdo jsou schopni asistenční psy vycvičit, nebo i jen si vzít štěně do předvýchovy, a po roce je odevzdat k výcviku.
Psi jsou pomocníci nejen pro handicapované, ale i pro policii, celní správu a armádu. Naši psi byli vždy ve světové špičce jak ve všestranném, tak ve speciálním výcviku, a řadu metod od nás převzal celý svět. Naši vyhledávači drog, výbušnin, zbraní, lidí, a to i mrtvých, jsou vyhledáváni a zakupováni pro službu po celém světě - USA, Japonsko, Evropa,...
O to víc mě mrzí a štve, že díky několika neukázněným majitelům psů, kteří nezvládli výchovu (poslední případ argentinské dogy do toho neřadím, protože si myslím, že argentínu pokousaný muž dlouhodobě dráždil přes plot, a pes se zachoval přiměřeně) se na kynology pohlíží s despektem. Pokousaných lidí je ve srovnání s oběťmi dopravních nehod mnohonásobně méně, a přesto nikdo nepořádá hon na čarodějnice na majitele aut.
červenec 23, 2008 07:32
Ach ten slovosled... : Myška
To je tak, když se do vět přidává... Omlouvám se.
červenec 23, 2008 07:33
Odetka - pruh na hřbetě - : Myška
není náznak ridge, někteří psi jej mají, je to něco jako úhoří pruh - někdy i tmavší pruh srsti. Ridge je opačně rostoucí srst.
červenec 23, 2008 07:36
... : bb
vím, že ridge to má proti, zdálo se mi z fotky, že Odeta taky
náš bílý bulteriér má na hřbetě pruh delší srsti, nebo spíš bych měla napsat delších štětin :-), v zimě se mu nad ocasem mírně zvlní, což vypadá komicky
jen on, ani vlčák, ani baset, ani kolie

červenec 23, 2008 10:15
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]