O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PŘE O DÍTĚ - JAK DLOUHO U KOHO? PDF Tisk E-mail
Úterý, 24 červen 2008

 Můj manžel má z prvního manželství osmiletého syna, který žije s matkou. Podle rozsudku ho máme každý lichý týden od 17.00 v pátek do 13.00 v neděli. O prázdninách ho má mít jeden  týden v červenci a jeden týden v srpnu. Syn by ale chtěl být u nás dýl a častěji, proto se chci zeptat, co můžeme dělat?  

 

 

 

 

 

     Zda máme požádat soud o novou úpravu, protože matka se nechce na ničem dohodnout, povolí jen to, co určil soud. Byli bychom rádi, kdyby u nás mohl být o víkendech až do 17.00 a o prázdninách 14 dní  v jednom i v druhém měsíci...  Chtěli bychom vědět, co a jak můžeme dělat, protože jeho matka s nějakým prodloužením absolutně nechce souhlasit. Pořád jen uvádí, jak je  chlapec  nemocný (alergik,astmatik); ale nikdy žádnou zprávu, která by něco takového potvrdila, neukázala. Také vím, že když je chlapec u nás, tak žádné zdravotní problemy nemá. Víme o to a tak se všemu pochopitelně vyvarujeme.

 

     Dále: když je syn u nás, tak mu pořád volá, a vyptává se, kde je,  kdo tam s ním je, co dělá... úplný výslech. No,  a pořád mu opakuje, jak moc se jí po něm stýská, jak je jí smutno. Chlapec je u nás rád, my ho máme také rádi - ale jak říkám - nevím, co s tím.

 

     Cítím se, jako kdybychom mu snad nějak chtěli ubližovat, nebo co? Děkuji předem za radu.

 

Kristina

 


 

 

ODPOVĚĎ:

 

 

Milá Kristi,

 

     to víš, pochopitelně se do toho promítá i matčino zklamání z manželství, co si budem nalhávat... Víš to, že? Ale poradím ti alespoň základní postup:

 

     Vzhledem k tomu, že je kluk alergik a astmatik, bylo by dobré, abys nějak zdokumentovala, že mu u vás opravdu "nic nehrozí", že mu nedáváte žádná jídla, která by nějakou alergickou reakci mohla vyvolat, že si nehraje s kočkami, psy, případně nepřichází do styku s ničím, co by mu mohlo uškodit. Asi by bylo dobré, abys se o tom poradila s nějakou dětskou alergoložkou.

 

     Také bys si mohla odteď psát,  co kdy u vás chlapec jedl, pil, s čím přišel do styku, kde jste s ním byli atd. Víš, abys pak mohla případně u soudu dokázat, že se k němu chováte opravdu zodpovědně. A pak, až tohle všechno budeš mít, bych být tvým manželem (tedy chlapečkovým otcem) požádala písemně soud o změnu návštěvních hodin, případně o prodloužení toho prázdninového pobytu. A - i bych tam pak napsala, kde chlapec a s kým bude.

 

     To víš, zase musíš pochopit tu jeho mámu, která vlastně "půjčuje" své dítě na hraní jiné ženské (a to ještě té, která jí přebrala "jejího" chlapa)... Bohužel, je to tak, je to lidsky pochopitelné. Vžij se trochu do její situace...  Asi to není ještě moc dlouho, takže je to všechno ještě živé, ne? Doporučuju situaci moc nehrotit, snažte se to všechno uhrát v klidu... V první řadě jde přeci o kluka, aby byl on spokojenej, že ano? :-))) Držím palce, ať to dopadne ke spokojenosti všech zúčastněnejch...

 

(Mj. ještě jedno: to s tím častým voláním k vám během chlapcovy návštěvy: to by měl jednoznačně vyřídit tvůj manžel. Ať jí řekne, že pokud bude chtít cokoliv vědět, ať zavolá jemu, ale ať raději nechá kluka během těch pár hodin v pohodě...)

 

d@niela

 

 

 

Komentáře (3)add feed
... : bb
se vším by měl přijít tatínek kluka, nikdy by to nemělo, pro dobro věci, vyjít od tebe. Možná by pomohlo, kdyby se sešel s bývalou na neutrálním místě, v klidu to s ní probral, vynechal tebe, řešil jen kluka,sebe,bývalou. Klidně s ní promluvil o tom,že tak jako ona chce být se synem,on taky, a že si ona určitě nepřeje,aby se honili navzájem po soudech, že přece u něj je syn taky v bezpečí stejně jako u ní, že on se o něj postará taky dobře (pro tuhle věc se upozaď :-) - prostě do ní klidně, jemně, vytrvale ale laskavě hučet, soustředit to na syna, nenechat se vtáhnout do hádky o tom, co bylo, o tobě apod.
No a až dosáhne pokroku, pak začít pomalu ty telefonáty. Domluvit se s malým předem,že až mu maminka zavolá, ať ji potom dá tátovi, že s ní chce chviličku mluvit. A mamince pak klidně, laskavě, výčitek, povědět něco jako: Podívej, Maruš, teď jsi s Jeníkem mluvila, je ok, má se dobře,nic mu nechybí. Je se mnou, dám na něj pozor. Zítra odpoledne ti zase zavolá, kdyby se něco dělo, neboj, dám ti hned vědět. Teď vypnu mobil, chceme si užít čas spolu, vždyť víš, že já mu k tobě taky pořád nevolám, vím, že když je s tebou, je stopro v pohodě. Tak zítra, ahoj.
Ona to z její strany není asi ani tak starost o dítě, prostě se připomíná přes kluka bývalému, že ona je ta MATKA, ne ty, apod. Ale říct jí to nemá smysl, jen by se urazila a bylo by všechno horší. Tady pomůže jen laskavá slušná důslednost. To znám z vlastní zkušenosti. Chvíli to potrvá, ale zvyknou si.
červen 25, 2008 00:19
Kristino : Kamila
držím ti palce a taky obdivuju. Víc takových "Kristin", nové přítelkyně manželů málokdy chtějí děti z prvního manželství vídat více. Jsem ráda, že výjimky existují!
červen 25, 2008 08:24
Kristino : Nella
Ano, také si myslím, že je to dobré, když si chceš brát kluka víc, takových moc není. Ale zase chápej jeho matku, já mám o syna také strach, když si ho otec bere, znám ho a prostě na to nemůžu dohlédnout sama, takže to pro mě taky není jednoduché. Také mu proto volám a není to myšleno jako stíhání, prostě se chci ubezpečit, že je syn v pořádku a zeptám se co dělá a tak.
červen 25, 2008 15:52
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]