O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PO TŘICÍTCE ŽIVOT PŘECE NEKONČÍ PDF Tisk E-mail
Pondělí, 23 červen 2008
Přejít na obsah
PO TŘICÍTCE ŽIVOT PŘECE NEKONČÍ
Strana 2

 Nedávno se tu rozpoutala diskuze o tom, že být matkou až po třicítce je velmi nevhodné. Byla zde uvedená rizika spojená s tímto stavem, například špatný zdravotní stav matky, narozeného dítěte, množství obtíží spojených s následnou výchovou, stárnutí  matky a tedy veskrze děsivé vyhlídky do budoucnosti.

 

 

 

     Jsem taky jedna z těch „potrefených" žen - "pozdních" matek. Je mi 37 let a čekám miminko. Brala jsem předtím dlouhodobě antikoncepci a - rozhodla se otěhotnět. Samozřejmě, že jsem dost často slyšela, jak je to těžké, že to nepůjde hned, pokud to vůbec půjde, že nejspíš budu muset podstoupit umělé oplodnění, protože po pětatřicítce možnost otěhotnění přirozenou cestou rapidně klesá a že nejméně půl roku se tělo dává po hormonální stránce dohromady. Asi jsem dítě štěstěny, vyšlo nám to hned napoprvé a sama ani nevím jak.

 

     Těhotenství prožívám velmi dobře, jsem spokojená, v pohodě, užívám si každé chvilky a na miminko se moc těším. Samozřejmě, že běžné těhotenské obtíže se nevyhly ani mně, ale to určitě není vyšším věkem, tytéž problémy mají i dvacetileté maminky.

 

     Na toho správného chlapa jsem si počkala. Po prvním nezdařeném pokusu a několika naprosto neuspokojivých pokusech o seznámení jsem se na nějaké hledání vhodného partnera doslova vykašlala a pro nějakou dobu nechtěla žádného chlapa ani vidět. A v tu chvíli jsem ho potkala. Ten, kterého jsem si celou dobu promítala ve svých představách, prostě přišel. Objevil se na scéně a já se nebránila. Všechna předsevzetí šla stranou a z prázdninové lásky se i přes sudičkování všech kamarádek vyvinul krásný vztah. Bylo to nenásilné, omamné a rozumné zároveň. Snad poprvé do mého života a do partnerského vztahu zavítala pohoda, harmonie, souznění, porozumění, ochota druhého vyslechnout, pomoci a žádné snahy mít za každou cenu navrch. Pro někoho možná samozřejmost, pro jiného docela pozdní prozření.

 

     Našla jsem samu sebe. Naučila jsem se realizovat, aktivně odpočívat, užívat si život se vším všudy a ne jen přežívat a čekat, co bude dál. A s tím samozřejmě přišla i touha mít spolu dítě. Přišlo to časem, naprosto přirozeně, jako společné vyvrcholení našeho vztahu, jako mezník, vytyčující jednu hranici a posouvající nás dál. Fyzickou kondici mám určitě lepší než před deseti lety, duševně jsem na tom mnohem lépe, než kdykoliv předtím. Nebojím se budoucnosti, protože tělo je hlavně odrazem naší duše, a je mnoho mladých starců. Znám ve svém okolí spoustu lidí, kteří jsou z hlediska výše zmíněné diskuze posuzování jako staří, a těší se skvělému zdraví, duševnímu i fyzickému. Zdraví je určitě moc důležité, ale nemoc či úraz může potkat i naprosto mladé lidi, nevybírá si.

 

 

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]