O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DCERA V TAHU, DLUHY NA KRKU PDF Tisk E-mail
Pondělí, 09 červen 2008

 Moc bych potřebovala radu, jak ven z problémů, které mi nadělala má dcera. Tři měsíce podnikala a stačila nadělat dluhy snad za 100 tisíc. Je to různé: mobil, plynárny, soc. a zdrav. pojištění, taky Provident ... Skončila pak s podnikáním, zůstaly jí jen dluhy a nesehnala hned práci, aby je mohla splácet.

 

 

 

 

     Po třech měsících nesplácení se rozhodla, že odjede vydělávat do ciziny. Sama se odhlásila z trvalého bydliště (bydlela v té době u mě - a já sama jsem v nájmu) a odjela do Itálie. Nyní dokonce ani nevím, kde se zdržuje, nemám o ní žádnou zprávu... Ale - začínají sem chodit upomínky a mám obavu, že hrozí exekuce. Ty její dluhy narůstají a já jsem bezradná, protože rozhodně nemám peníze na splácení.

 

     Prosím Vás , poraďte mi, jestli je pravda, že mi exekutor klidně může zabavit MOJE věci, když už dcera u mě přes měsíc nebydlí a nic tu po ní nezůstalo? Z Providentu mě upozornili, že exekutor zabaví vše na adrese, kde se dcera zdržovala, když s nimi uzavírala smlouvu, že je absolutně nezajímá, kde teď je ... Ani jaký dopad to bude mít na mne.

 

     Velice všem děkuji za brzkou radu, Vlasta

 

 

 

Komentáře (10)add feed
když jsi v nájmu, tak což se prostě a jednoduše přestěhovat : Inka
a to co nejdříve to bude možné!!! Po cizích lidech to chtít nebdou. Až získáš konatkt na dceru, tak jí upozorni, že ty její dluhy narůstají obřím tempem, čím déle se o ně nebude zajímat, tím bydou vyšší. Dcera je velká, rozhodně bych se do toho já sama nezamotávala.
červen 09, 2008 09:58
už se to tu psalo: : ivanka
na dveře okamžitě dej upozornění, že tu "ta a ta" nebydlí - nepřijímej žádnou její poštu, oznam to i na poště, že tam nebydlí, všude všem nahlaš, že tam nebydlí - nu, a to, co napsala Inka - fofrem změň i ty svou adresu a asi bych ji pak nikde nerozhlašovala... Jojo, takový to jsou konce.
Ale aspoň zachráníš svůj majetek.
červen 09, 2008 10:39
dluhy : petronela
pkamžitě ji zruš trvalý pobyt,nebo přijdeš o všechno, z Providentem těžko něco zmůžeš ,také se ti může stát ,že ráno vyjdeš ven a všude budou nalepeny plakátky,že tvoje dcera dluží, také můžou navštívit celou tvou rodinu,syn se zpozdil z pladbou o měsíc,byl mimo republiku,celá dědina byla polepena ,já jsem jezdila na kole a strhávala to,navštívily i naši babku ta má 85 roků,nalepily jí to na vrata.Tak ti radím,dělej s tím něco ,zkus jim zavolat a třeba se domluvíš,oni své peníze získají za každou cenu.
červen 09, 2008 14:26
Vlasto : Hani
trvalý pobyt se odhlašuje tím, že se přihlásíš jinde nebo když ti je trvalý pobyt zrušen, např. na žádost toho, u koho jsi přihlášen. Jde to vždy úřední cestou. Takže když píšeš že se odhlásila z trvalého bydliště, musí mít na evidenci obyvatel její další adresu, na které je přihlášena. Může to být i obecní či městský úřad. Když už nemá u tebe trvalý pobyt, nevím proč by exekutor něco zabavoval.
červen 10, 2008 08:17
Vl. : Hani
Já si spíš myslím že je u tebe pořád přihlášená a to by pak problém byl. V tom případě bych radila zajít na evidenci obyvatel a nechala jí pobyt úředně zrušit. Jako první krok. Jinak držím palce. smilies/grin.gif
červen 10, 2008 08:28
Exekuce : Milena
Myslím, že vše co tu bylo napsáno je správné. Hlavně nepřebírej poštu, odhlaš její poštovní adresu, domluv se s pošťačkou ať tam její poštu nenechává, aby se dopisy hlavně vracely tam, odkud byly odeslány. Přestěhovat se je sice skvělé řešení ale jestli to vůbec jde, tak asi ne hned. Je dobrý mít od zařízení bytu účty, kterými lze prokázat, že jsi ty věci koupila ty.
červen 10, 2008 10:29
No já hlavně nevím, : Jarda
proč máte na dveřích a na poštovní schránce jmenovku.
Takovou povinnost vám nikdy nikdo neuložil.

červen 10, 2008 10:44
myslím, že je rychlejší a jednodušší se : Inka
přestěhovat, než pak dokazovat co je Tvoje a co ne, či získávat svůj majetek zpět nebo bojovat s exekutory. Oni chtějí peníze zpět za každou cenu a ohledy na nikoho brát nebudou. Máme teď podobný případ v rodině a ani je neodradilo, že byla teta na smrt nemocná a že umírala.
červen 10, 2008 12:37
... : Lada
Jediná možnost jak zrušit trvalý pobyt je ta jak již bylo uvedeno výše na evidenci obyvatel pokud si dcera nevyjednala jiný trvalý pobyt pak ho má stále na tvé adrese, protože si jej sama zrušit nemůže, jde to jedině tou cestou, že o to zažádáš ty sama a uvedeš z jakého důvodu pak zasedne zastupitelstvo, které zváží zda je tvá žádost oprávněná a dcera získá trvalou adresu na magistrátě pod který spadáte. Takto se úředníci brání aby se lidi sami nemohli na magistrát přihlašovat.
červen 12, 2008 23:06
... : Vlasta
Ahoj lidi,moc díky za rady.Všechno co jste mi napsali je pravda,bohužel se nemám kde odstěhovat,jsem odhodlaná bojovat,mám účty od všech věcí,poštu jsem dceři odhlásila atd. Ta se u mě neobjevila co se odhlásila z trvalého pobytu u mě a stále se zdržuje v zahraničí. Je pravda,že jsem se malinko nervově zhroutila,vím co mě a syna čeká,ale víc dělat nemůžu. Díky za podporu,čeká mě boj. Vlasta
červenec 17, 2008 21:17
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]