O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DOPISY - DREDY? DREDY! PDF Tisk E-mail
Středa, 09 červenec 2008

Následující téma se na Kudlance už několikráte řešilo. Protože se zrovna mezi teenagery často nedostanu, ani nevím, jestli tahle móda ještě tak letí, či se její nápor na hlavy našich dětiček zmírni. Pravda je, že puberta odejde a málokdo si tu zvláštně zchumlanou hmotu, vytvořenou z vlasů (a mnohdy nejen vlasů) odnese do své dospělosti.

Přesto je stále jistá skupina mládeže, pro kterou je to "IN".

 

 

 

 

     A tak, když jsem dostala od jedné čtenářky - říkejme jí např. Petra - následující dopis, rozhodla jsem se, že ten rozhodně musíte číst... Píše to maminka jedné sedmnáctky, za kterou přišla dcerka s rozhodnutím, že "dredy a nic jinýho". Co na to maminka - co na to dcera?

 

 

     "Sotvaže to vyřkla, nahrnula se mi krev do hlavy a řekla jí, že žádný dred mi nepřekročí práh bytu. Milá pohotová dívčina mi s úsměvem a ledovým klidem pouze pověděla, že je to prima - budeme mít doma bezbariérový byt, který si dlouho přála a kdyže ty prahy chci vlastně demontovat.... Tím mne fakt dostala. Záchvat smíchu jsme si vychutnávaly společně. Na mém názoru na dredy to ale nic nezměnilo. Teď  mne ale trošku nahlodává přítel, co kdybych ji přece jen alespoň jeden dred povolila...

 

     Mi se to ale vůbec nezamlouvá. Vím, že pokud to bude hodně chtít, pak se mne nebude ptát a udělá si po svém. Zatím mám na ni však různé páky - minimálně finanční (ty jsem zjistila, že fungují nejlépe), tak chtě nechtě, se podřídí. Stála-li by na vlastních nohách, pak ji budu moci říci, jaký na věc mám názor já, ale to bude vše. Jak se zařídí bude jen a jen na ní. Zatím je ale situace jiná. Navíc si vážně nedokážu představit například její krásné plesové šaty a dredy.  Stejně tak, jak by ji přijali profesoři na škole - navštěvuje druhý ročník gymnázia - a už sama svou osobou dokáže některé řádně provokovat, což teprve s dredovou hlavou. Jsme docela malé město a tyhle výstřelky  tady nejsou příliš v oblibě. Víte, mé starší dítko je skvělý provokatér. Asi tak v šesté třídě si dala na hlavu červenou barvu  (tedy spíše bordó  - ale v 6-té třídě to byl pro některé učitele docela šok) a nehty si barvila na zeleno a žluto. Kousla jsem se do jazyku a nechala ji, ať si to vypije od okolí. 

 

      Poznala, jaké  je nejen prosazení si vlastního já, ale i ne vždy příjemných reakcí okolí. Pak dala delší dobu pokoj. Každý nějakým směrem "roste" a mé děvče se tak trochu našlo v afroasijském stylu - však to znáte, obchůdky s orientálními věcmi jsou na každém rohu. Její sen je Indie, Nepál, Tibet - a dredy jsou toho pro ni symbolem. Jinak jejich výrobu dokonale zná. V létě, když se z jedním takovým vrátila z čajovny domů, tak jsme měli docela bouřlivou výměnu názorů. Nebyl to ani tak ten jeden dred na její hlavě, který bych možná i nějak strávila, ale spíše nedodržení zákazu, který měla. To mě naštvalo daleko více, než nějaký spálený a zavoskovaný chuchvalec vlasů. A neuběhlo ani půl roku, a problém se jako bumerang vrátil zpátky.

 

     Co se týče jakýchkoliv drog, docela otevřeně si o těchto věcech povídáme. I když jsem osobně zapřísáhla nekuřačka, tak když jsem byla jednou s ní v takovémto obchodě, a má milá neměla u sebe příslušný obnos, tak jsem ji cvakla eukaliptky. Už dříve jsme se na podobné téma bavily a sama mi "vysvětlila", že občas na nějaké akci si nějakou tu "eukaliptku" či "nirdošku" zapálí. Jsou to prý pouze neškodné bylinky, zatím legálně prodávané, bez návykového nikotinu. Tak jsem mezi dvěmi zly volila to menší. Alespoň pro mne. Je to bystré a paličaté děvče, takže věřím, že vše ustojí. Jen aby se to povedlo i mě..."

 

 

 

 

Snad se to nějak vytříbí a i kdyby ne....

tak přeci nakonec to jde vždy zase ostříhat a narostou vlasy zase nové, ne?

Co vy na to?

Máte snad také doma "odredované poupátko"?

 

 

d@niela

 

 

    

Komentáře (15)add feed
zaplaťbůh nemáme : wendy
už z toho nadpisu je vidět, že dredy nee. Líbí se mi různě barevné a upravované vlasy, i bláznivě, nakonec jako hippie jsem taky nenosila úpravné copánky. Ale dredy nejsou pro mě vlasy. Holka by měla mít rozevláté dlouhé nebo polodlouhé vlasy, pro mě za mě třeba se zelenými pruhy, ale VLASY...zastaralý názor, že. Ale je to klasika. Myslím, že i klukům se to líbí. Nebo ?
smilies/wink.gif smilies/wink.gif
červenec 09, 2008 07:17
Dredy nás naštěstí minuly, : mamča
ale z čistě hygienického hlediska : Nevíte, jak se TO myje a češe ? Asi bych zkusila dceru přesvědčit, že upocené, nečesané a nemyté dredy odpuzují všechny citlivé smysly ostatních lidí. Fialovo zelená hlava sice provokuje, ale zacuckovaná odpuzuje. Připadá mi, že v těch cuchancích nutně musí bydlet nějaké breberky.
červenec 09, 2008 08:25
Já nevím, mamčo, snad Savem.... : wendy
smilies/undecided.gif smilies/undecided.gif smilies/undecided.gif
*************
červenec 09, 2008 08:36
aaale zienky... : Sipik
Moje ditko ma este len 4 roky, takze tie prave dredy zatial neriesime, ale brckave vlasky si nechce cesat uz teraz, tak to neriesim a ked sa jej tie dredy na vlaskoch urobia, tak ostrihame smilies/undecided.gif Myslim si, ze to nie je az take strasne a videla som aj dievcata, ktorym to fakt pristalo. A kym sa orientuje smerom na Indiu a Tibet, tak je to super, aspon podla mna.... takze ak by sa o tom hlasovalo, ja som za. Nechaj ju nech si o niecom v zivote slobodne rozhodne, len Vam to prospeje. Ja som si v jej veku farbila vlasy a nasi to tiez predychali.
červenec 09, 2008 08:40
Sipik : mamča
To víš, každá se snažíme ta svoje mláďata uchránit před zbytečnými průšvihy. A jak se zmínila pisatelka, dcera chodí na Gymnázium na malém městě. smilies/wink.gif Netvrdím, že gymnazisti musí chodit do školy v kvádru a dívky v plisované sukni a s mašlí na copu, ale jistá forma civilizovaného studentského oděvu se očekává.
Ale pokud se dcerka rozhodla pro dredy a k tomu příslušný oděv, bude to mít prostě v životě těžší. Třeba jí to vybočování z řady zviditelní. Ale pak musí být její znalosti perfektní, aby jí ani zkostnatělí páni profesoři nenachytali na švestkách.
červenec 09, 2008 08:52
Jéje, : lp
Danielka sem dala příspěvek starý více než 4 roky a který mi teď přijde velice úsměvný. Z mého kůzlete se stala mladá „dáma“, která jde dále životem svérázně, avšak dredy byl opravdu pouze úlet její puberty. Tenkráte jsem zatlačila na dredy pákami finančními, a na tohle má milá dcera slyšela. Dnes ji nepoznávám ani já sama - obrat o 180 stupňů. Přírodu, kterou chtěla dělat v Olomouci, tak na tu se nedostala a na přijatou VŠ, jenž začala studovat v Ostravě a naprosto nevyhovovala jejím představám, bez varování ukončila. Navíc jakožto rozvedená mám pouze omezené prostředky na financování jejích potřeb, a ty jaksi nedosahovaly jejich představ. Ve výběrovce byla přijata na místo obchodní bankéřky. Na splátky si pořídila autíčko a do práce odjíždí mladá „dáma“ v kostýmku. Školu začala studovat při zaměstnání a zdá se, že tohoto svého rozhodnutí nelituje. Chvíli mi trvalo, než jsem se smířila s tím, že cestu, kterou si sama vybrala je obtížnější, než jsem si pro ni ve svých snech vysnila já, ale respektuji to. Navíc je to zřejmě jen můj pocit. Jakožto dospělý člověk si sama nese následky svých činů a zatím – zdá se, docela zdárně. Ale už nějak jsem si zvykla věci nechválit, neb další den může být vše jinak. Ale to je už jiná kapitola…. A já si říkám, kdeže je to mé vrabče s rozcuchanými vlásky…….

červenec 09, 2008 09:27
Moje zkušenost : Katalpa
Mám doma devatenáctiletého mladého muže tmavých vlasů i očí,momentálně delší dobu chodí bez vlasů aniž by patřil k nějakému hnutí,prostě mu to tak vyhovuje.Normálně má ty vlasy krásně kučeravé,ale když mu onehdy dorostly asi na 4 mm,umanul si,že by zkusil melír.Se žaludkem zkrouceným představou,jak mu to chytí určitě do zrzava a místo melíru bude kropenatý jak slípka,ale s ledovým klidem jsem ho okamžitě objednala ke kadeřnici.Už to,že může přijít IHNED,ho zarazilo.Pak jsem si zažila pernou chvilku,že bude vypadat příšerně,pokud to neklapne,ale paní kadeřnice nezklamala,vysvětlila,ať to nechá ještě vyrůst a přijde později.Nikdy k tomu nedošlo.A o tom to je - protest?Provokace?Když povolíme,není čím provokovat,čímž to celé ztrácí smysl.A úžasné je neunavovat se sama argumenty,ale přehodit to na někoho jiného,koho necítí potřebu vytáčet.Jasně , že naušničku nosí,ale ta mi nevadí vůbec.
červenec 09, 2008 09:38
Pro "lp" : d@niela
jé, to jsem ráda - že jsi se ozvala... Já totiž tak jednou dvakrát do měsíce dostávám příspěvky pod ten starý článek - a protože ten tvůj text byl fakt velice hezky napsaný, rozhodla jsem se ho dát znovu. Do "dopisů" - protože jak vidno, "dredaření" je tu stále.

Jsem moc ráda, že jsi napsala, jak to s tou tvou holčičkou pokračovalo - a hlavně jak úspěšně!!! Přes pár drobných zádrhelů si to kráčí životem docela prima, ne? Kolik maminek by ti to mohlo závidět...

Určitě si nás hodně říká: "Kde je to mé vrabče..." Kluci a holky odcházejí do svých "dospěláckých" životů a nám zůstanou jen fotky....
červenec 09, 2008 10:09
jo, taky si to pamatuju, : Krakonoš
i ty úsměvně xenofobní názory v diskusích. Až moje děti přijdou, že chtěj dredy, tak jim řeknu - klíďo píďo, když se vám to líbí. Proč bych jim kvůli tomu měl sebrat kapesný jsem fakt nepochopil.
červenec 09, 2008 10:51
Krakonoši, : lp
vím, že mnohým čtenářům se můj postup nelíbil, ale když se koukám zpětně, tak bych za stávajících podmínek jednala asi stejně. Víš, tenkráte to byl strach o mé „miminko“, že tahle póza ji hodí jinde, než sama chce a zda to ustojí. Vím, že pokud by se jí podařilo dostat se na přírodu do Olomouce a její studium i život ji formoval do situace, kdy dredy jsou pouze součást její osobností, že bych se nad tím v současné době vůbec nepohoršovala a brala ji takovou jaká by byla – samozřejmě i s dredama a baťůžkem na zádech. Jenže tenkráte to byl boj. A dredy součást boje, jimiž mé miminko chtělo bojovat. Prosadit si své já. Zkoušela mé mantinely, až kam jsem schopna jít a co si jakožto dorůstající dospělák může dovolit. Zdá se, že období boje dávno skončilo, zbraně složeny a nastal mír :-). Nevíc už vedle sebe nemám dítě, ale partnera do diskuse :-)).


červenec 09, 2008 11:47
jooo dredy!!!! Oba mí synové mají krásné dlouhé vlasy : alena puntíkovaná
- po mně tedy ne! Když byl ten mladší v uččení, dostal nařízeno (on a jeho kamarád Rostislav), aby si dali své krásné blond vlnité vlasy ostříhat, nebo je pod pokrývkou hlavy. Rostislav v té době chodil s dívkou, která se učila cukrářkou. Tato nelenila a chlapcům opatřila bílé cukrářské čepičky, a také spousty barevnejch gumiček, sponeček, berušek a podobně. Následujícího dne oba učni v motérkách a vyzdobenými čepečky vkročili na dílnu.......MNĚ VOLALI DO PRÁCE!!!!! Musela jsem všeho nechat a odjet na ten učňák. Rostislavova maminka též. Mistra byl malej a hlavně plešatej a příšerně na nás řval. Myslela jsem, že nás snad dá rovnou zavřít..nebo tak něco. No, nkonec to dobře dopadlo, chlapečkové se vyučili - ale stejně teď dělají něco úplně jiného....Když jsme tenkrát s R paní Rostislavovou jely domů, tak jsme obě brečely jak o pohřbu a říkaly jsme:" Proč se musím pořád nechávat takhle ponižovat - když já sama jsem se učila dobře..."
červenec 09, 2008 14:11
Viděli jste někdy dredy psí? : Hani
Tedy já je fakt dneska viděla! Na černém psovi, původně asi hodně chundelatém a ty dredy coural po zemi...to se to tam bleškám ňahňá..hi hi..
Já nemohla poznat co je to za psí odrůdu smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
Příště možná potkám psího kluka s vyholenou prdelkou oranžově natřenou
červenec 09, 2008 15:07
... : Nella
Mně se dredy líbí a to jsem matka dospělých dětí, žádná puberťačka.
červenec 09, 2008 20:06
dredy máme za sebou, : skaz
blechy v tom opravdu nejsou - normálně naučený děti - dcera i syn to umývali denně - dnes na to vzpomínáme s úsměvem.Já o to s větším,že teď mám v pubertě jednu vnučku a dva mimásky a jejich rodiče mají / u nejstarší vnučky/ stejné pocity,jako já tehdy smilies/grin.gif
červenec 09, 2008 23:52
Hani, ten pes, byl zřejmě PULI. : Myška
Je to maďarské plemeno, velikost v kohoutku 37 - 44 cm. Ale možné jsi viděla křížence...
Já a dredy - kdysi jsem byla proti, ale jak tak jdu životem, dnes bych je klidně schválila. Ale nejsou požadovány, oba moji synové si hlavy holí. Ne, nepatří k náckům, jen je to pro ně pohodlnější a je to i jistá image.
červenec 10, 2008 07:58
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]