O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KRMENÍ JE VĚDA... PDF Tisk E-mail
Pátek, 11 červenec 2008

Vezl mě jednou jeden moudrý pán, krmivář a po cestě se probralo všechno možná. Ptal jsem se ho, které zvíře z hledisek krmení je nejefektivnější. Slepice, resp. kuře-brojler. Už se prý dokáže vyprodukovat kilo masa ze třech kil krmiva, a někde to dnes dokážou dokonce ze zhruba tak 2,7 kg. Je to ovšem věda, nejlepší žrádlo potřebuje kuře po narození a pak to už klesá.

 

 

 

 

     Tam rozhodují ne dny, ale hodiny, však taky o nic jiného nejde, než o prachy. Taky se probrala otázka sexování,  no, ono se jen pohledem na kloaku dá poznat u jednodenního kuřete, estli to bude slepice nebo kohout. A kohoutek se likviduje... Ten sexista to nemá jednoduchý, když se plete a to je za pár dni vidět, tak chovatel přichází o balíky peněz zbytečným krmením.

 

 

 

 

uznejte, že tohle fakt nemá chybu...

 

 

    Fascinoval mě také tím, že v dnešní době jsou psi a kočky daleko nemocnější, než před rokem 1989; to asi pochopím, veterinářů pro malá zvířata jsou spousty a nějak se musí uživit. Navíc se tahle zvířata polidšťují a majitelé do nich vráží někdy neuvěřitelný peníz - jen si porovnejte, s čim dou lidi s dětma a s čim se zvířatama. U veterináře v čekárně sedí s čoklíkem obšírný ubrečený příbuzenstvo, kdežto u dětský doktorky jsou jen otrávený maminky - otrávený z hodin čekání...

 

    Jo, psy a kočky taky stresuje monodietní strava, pes byl zvyklý na zbytky z pánova stolu a dnes mu nasypou do misky granule. Vzpomněl jsem si na ten průser před pár lety (u nás se o něm moc nemluvilo) s kočičím žrádlem Whiskas. Spíše náhodou se přišlo na to, že výrobce do konzerv přidával marihuanu a udělal z tvojí kočky domácí klasickýho závisláka...

 

      Kočka chřadla, marodila, dokud nedostala svůj oblíbený Wiskas. No, ale milej výrobce měl odbyt jako hrom.....  

No a co, žejo ... 

Franta Bouška

 

 

Komentáře (8)add feed
no, lidi prostě spoustu věcí zapomněli. : alena puntíkovaná
Ti, kdo měli psa, kočku - nebo oba před r. 89, kdy tu žádné konzervy nebo granule neexistovaly, tak je přece taky museli něčím krmit. Myx mívali kocoura Minďáka, který vždycky zkontroloval, co máme na talíři my - a pak se dožatoval téhož. Takže dlabal brambory na loupačku, palačinky, krupikaši, čočku atd. atd. a byl zdravej jak řípa a vypadal úžasně. Pamatuju se, jak jsem kdysi Alíčkovi koupila na přilepšenou někjaké zápaďácké psí suchary. Alík si odplivl a dožadoval se fleků se zelím, co jsme je měli my. Psí suchary nakonec zachutnaly mému muži, který si je namáčel do kafe a takto je pojídal. smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif Za zmrzlinu by býval Alík položil život. Kdyby tophle dnes viděl nějaký psoznalec a veterinář, tak z toho dostane ujímání.
červenec 11, 2008 06:12
sexovanie... : Sipik
Ano, sexuju sa jednodnove kuriatka u nosnic. Kohutiky su zbytocne, tak ich hadzu do igelitovych vriec a nechaju ich tam pomaly umriet, zadusit sa, dehydrovat, resp.zamrznut... podla pocasia a potom ich poslu do kafilerky. 50% zivotov zmarenych. Aj taki sme my ludia. Vrazdy v sirokom meradle. Preto si chodim kupovat vajicka ku babke na lazy a ked uz kupujem kura, tak vodnanske... pretoze mam vystudovanu zootechniku, vcitane praxe po roznych odchovoch a viem co sa tam deje. Ak si niekto mysli, ze na farmach su zvierata odchovavane s laskou a ze na bitunkoch sa s nimi zaobchadza slusne, tak je to len sebaklam. smilies/angry.gif
červenec 11, 2008 07:40
To video bych kvalifikovala jako týrání zvířat. : mamča
Mj. naše kočky by Whiskas nepozřely ani při hrozící smrti hladem. A já sama, když vidím, jak je to barevný (tedy samá umělá barviva) tak bych jim to ani nenabízela. Když už granule, tak maj bejt hnědý, jako třeba Hills, Eucanuba, IAMS...a podobné.
Jestlipak víte, že ty slavné kapsičky Whiskas obsahují jen 4% masa ? Ostatní je sója a jiné přísady.
Není nad vlastnoručně ulovenou myš. Netřeba pak kočku dokrmovat vitamíny a minerály, čistit zuby ultrazvukem, a jiné úkony.
Pravda, i veterináři musí z něčeho žít... smilies/cheesy.gif
červenec 11, 2008 07:52
Prvnímu psovi jsme vařili, : Myška
protože to bylo za socáče, a granule se daly koupit pouze v Tuzexu za zcela nelidovou cenu. To obnášelo pěkně na nutce (nuceném výseku) vystát frontu, koupit maso jaké momentálně mají, v samošce dokoupit přílohy - ovesné vločky, těstoviny, ve zverimexu Roboran. Maso uvařit a uchovat v chladu, aby se nezkazilo, každý den uvařit nějakou přílohu, nastrouhat mrkev nebo použít jinou zeleninu, nadávkovat Roboran, nakrájet maso, nechat vychládnout, a předložit pejsanovi. Celá procedura byla docela žrout času, který by se dal využít jinak, třeba na delší vycházku se psem. Psy mám stále, a nedám dopustit na granule. Krmím prémiovkami nebo superprémiovkami, šunty ze supermarketů neuznávám. Ono jak by taky mohly být kvalitní, když kilo stojí 20,-- Kč, že... A psům svědčí. Důkazem je náš samojed, který se, krmen jen granulemi, dožil téměř 15 let.
červenec 11, 2008 08:09
Sipik : Kohouti si za to můžou sami. : mamča
Kdyby žili v monogamním svazku s jednou slípkou, tak by je přece nemohli vybíjet jako jednodenní kuřátka. Ale že jsou to hamouni, a každý musí mít harém nejmíň deseti slepic, tak ať se pak nediví.
Já vím, že ve velkochovech je to jinak. Na venkovském dvorku nechají ty nadbytečné kohoutky vyrůst, ale jak začnou projevovat svou "mužskou přirozenost" a začnou se prát, jdou na pekáč. smilies/grin.gif
červenec 11, 2008 09:29
Já bych měla : Ráchel
něco k tomu srovnání zvíře versus dítě. Víte proč přestala doma kouřit moje sestra? Jestli si myslíte, že kvůli svému synovy, tak jste na omylu. Kvůli papouškovi za 30 000 kč.
červenec 11, 2008 14:32
třeba by se to chlapům líbilo.... : alena puntíkovaná
vybíjet jedfnodenní chlapečky a nechat jednoho siláka na hejno holčiček smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
červenec 11, 2008 15:05
zienky, ani jeden... : Sipik
Zienky, naco by bol co len jeden, na znasanie vajicok kohut nie je potrebny, sliepky sa natlacia do klietok a makaju. No, cim som starsia, tym viac premyslam nad tym, ako ludia zneuzivaju svet vo svoj prospech. Akosi sa mi nepaci uz len to, ze zviera zdochne,(chcipne) clovek umrie... ja by som povedala, ze uz to je blby pohlad na vec. A to video sa nepaci ani mne.
červenec 11, 2008 15:40
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]