O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

A PAK PREJ "DĚDKOVÉ A BÁBY" PDF Tisk E-mail
Středa, 03 červenec 2024

MÁME MISTRA SVĚTA!Sportovat, když je člověk mladý, to je relativně jednoduché. Neskutečně těžké to měli sportovci, kteří se téhle zábavě věnují až ve skutečně pozdním věku. Takový Fauja Singh (108) je nejstarší maratonský běžec na světě. Tento Ind se sice běhu věnoval už v mládí, ale většinu života pracoval jako farmář. Do Velké Británie se přestěhoval z Indie v roce 1960, kdy mu zemřela manželka a syn. Svůj první maraton si zaběhl v roce 2000 v Londýně. O 11 let později, po závodu v Torontu, se stal nejstarším maratoncem na světě – to mu bylo rovných sto let.

 

 

 

 

Jeho výkon ale nemohl být zapsán do Guinnessovy knihy rekordů, protože Fauja nemá rodný list, ale jen cestovní pas. Běhání mu prý zcela změnilo život. Tvrdí, že díky tomuto sportu mohl například procestovat svět, což by se mu jako negramotnému farmáři jinak nikdy nepodařilo…

 

 

 

 

 

 

Někteří lidé jsou zkrátka přirozeně inspirativní. Jeden běhá maratony ve 108 letech, další se ani po devadesátce nebojí přemetů na kladině! Sportem žijí a milují ho. Je nedílnou součástí jejich dlouhého života, a i díky němu jsou stále tak perfektně fit. Znáte nejstarší sportovce na světě? Je to opravdu neuvěřitelné, v kolika letech ještě docela dost lidí na světě aktivně sportuje.

 

 

Diana Friedman je ve světě mistrovských sportů již léta pojmem. V sedmdesáti letech byla vášnivou závodnicí na světových atletických okruzích a ve 90 letech vytvořila několik světových rekordů. Je dvojnásobnou atletkou roku na mistrovství USA v atletice.

 

Diane Friedman  například překonala na seniorských olympijských hrách v Michiganu tři sportovní rekordy a je oficiálně nejrychlejší ženou na světě, starší 100. Friedman překonala konkrétně světové rekordy v běhu na 100 metrů a běhu na 200 metrů ve věkové skupině 100-105 let. Překonala také americký rekord v hodu oštěpem ve stejné věkové kategorii.

Je to baba jednoduše neutahatelná : - )))).

 

 

 

   
 
 

"Pojď se mnou na procházku. Vždyť to je dobré cvičení," říká Diana svým kamarádkám a přátelům.

„Jenže většinou mi řeknou: 'Jé, dneska ne, já jsem zrovna tak unavená.' Tak se trošku unavíte, odpovídám jim. Unavíte se ale jen jednou a podruhé se budete cítit ještě lépe. Neříkejte, že nemůžete. Dělejte něco, určitě vám to půjde."

 

Dalším nezdolným sportovcem je Francouz Robert Marchand (107), který měří pouhých 152 centimetrů. Jeho výška mu však nikterak nebrání při jízdě na kole. Což dělá alespoň hodinu denně.

Je zapsán v Guinnessově knize rekordů jako nejstarší aktivní cyklista světa.

Zároveň je několikanásobný světový rekordman.

 

 

Money raised for 105-year-old record-breaker Robert Marchand | Cycling  Today Official

 

 

Naposledy překonal rekord na dráze v Saint-Quentin-en-Yvelines před dvěma lety v kategorii nad 105 let, která vznikla speciálně kvůli němu.

Na kontě toho má ale mnohem víc. Po 106. narozeninách mu lékaři doporučili, aby přestal překonávat světové rekordy, on ale se závoděním přestat nechce.

V současné době prý čeká na vyzyvatele, který by se jeho rekord pokusil překonat.

 

OK, tak co vy,

půjdete se dnes alespoň pořádně projít?

 

KUDLANKA

 


 


Komentáře (5)add feed
... : mamča
"Můj dědek (70 let)" stále závodně sportuje, a drží se na špici žebříčku mezi spoluhráči ve věku našich dětí a vnoučat. Na jednu stranu ho obdivuju, na stranu druhou po lítých zápasech ráno často nemůže vstát z postele :-).
Takže sportovat ano, ale všeho s mírou a s ohledem na zdravotní stav.
červenec 03, 2024 07:23
... : Josef Kouba
Já se přidám do debaty. Všeho ale z mírou. V mládí jsem taky blbnul. Kondiční běh Horské služby na 36 km. nahoru a dolu, po Krkonoších jsem asi 3x absolvoval a 4 dny jsem nedokázal bez pomoci sejít se schodů. Ale skončil jsem vždy do 5 místa s časem pod 4 hod. Závod 70 km na běžkách jsem také absolvoval.
Dnes je můj oblíbený sport chůze s pejskem. Chodíme ale svižně a to 3x denně. Dopoledne 30 min., odpoledne poctivou hodinu v lese, je to 300 ha lesík protkaný desítkami pěšinek a nováčci i zabloudí. Lidé se diví proč nosím v rukou velký kámen. (7-8 kg) Jednoduchá odpověď, posiluji ale sním cvičím za chůze jen půl hod. Príma špacír je s pejskem po 10 večer, dalších 30 min. zvolna. Mezi domy ticho jako v kostele, žádná auta, do ulice nejsou ploty a lidé se předhánějí v úpravě trávníků a květin. Celé město je ve velkém párku, vše voní. Většinu domů zdobí smrky, buky a jiné dřeviny.
Nic se nemá přehánět úměrně k věku. Můj kamarád, slavný český horolezec mi řekl, že z týmu Českých horolezců v počtu 10 žije již jen on. Je to již 8 let co není mezi námi. Také běhal maratony. Zástava srdíčka.
červenec 03, 2024 09:09
... : *deeres*
Když máte psy a zahradu, tak to nejde se válet celý den u televize. Jenom tu je otázka, jak dlouho mi to ještě vydrží. Našla jsem na staré flešce svoje fotky staré cca 10 let a najednou vidím, jak jsem bývala mnohem víc mobilní, a nejspíš bude i hůř. Ti devadesatiletí
a starší jsou jenom výjimka.


červenec 03, 2024 10:21
... : mamča
*deeres*: S věkem snížená pohyblivost není ten největší průšvih. Jasně "kácejí v našem lese" - spousta našich vrstevníků už není mezi námi.
Ale máme sousedku na chatě, je to manželova vzdálená sestřenice, v našich letech. Ještě vloni okopávala brambory, zušlechťovala dům i zahradu - prostě ženská "do tahu". Letos k ní jezdí Domácí péče, protože jí hrozně rychle navštívil "strejček Alzhaimer". A nenaděláš s tím nic. Občas má ještě světlou chvilku, ale většinou je úplně mimo. Neschopná samostatné existence, nepoznává lidi, nedokáže si ani udělat snídani. Pomáhá jí její sestra, která za ní dojíždí, dcery žijí v cizině, a přesto ta jedna je u ní často. Ale NIC tu nemoc nezastaví.
červenec 03, 2024 11:33
... : Josef Kouba
Nuda je nejhorší. Ta udolá každého. Ty věkové rekordy jsou jen výjimky. Manželka kamaráda z USA Gwen, chodí každý rok 200 km. jakýsi přechod a na 75 rozhodně nevypadá. Zacházet se svým tělem se dle věku má dělat rozumně. Přežírání je hobby 70% lidí. 80% vdaných žen v Kanadě jsou obézní a jejich muži štíhlí. Proč. ??
červenec 03, 2024 12:25
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]