O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JEŽIBABA SE GRILUJE - ANEB KUDLANKA MÁ HOREČKY PDF Tisk E-mail
Neděle, 09 červen 2024
Ahoj holky a kluci,  tak jsem si říkala „ty to zvládneš“,  ale jak vidím, tak dneska prostě ne-e.  Už čtyři dny se mnou lomcuje blbá chcípapka, nejspíš obyč viróza, ale dává mi těžce zabrat.  Teče mi z očí, z nosu, bolí mi v uších, v puse mám červeno a pálí už i dýchání (pochopitelně, že na to nic nejni.) Omlouvám se i svému milovanému psovi (žádné kilometrové coury), ale ráno, v poledne a večer se dokodrcám před dům na lavičku, on se samoobslouží, s hovínkem nejde daleko; tak jen sebrat, odnést do koše - a – domů!


 

 

Já fakt věřila, že to zvládnu, přes víkend si odpočinu, ale je to teď asi na vrcholu.  Tak se vám všem hrozně omlouvám, že všechno to, co mám připravený (a že toho mám dost a plno fakt zajímavostí), prostě nezvládnu na kudlanku vlepit.

Tak snad zítra. Zatím jsem si vzala robitussin, aspirin, stoptussin, piju litry vody s citrónem, sem tam kafe, jogurt - a ležím jak poražená borovice.

Ani se moc na televizi nekoukám, protože mě řežou oči.

 

Jak řešit virózy a nachlazení pomocí bylin | imago.cz

 

 

 Tak to po sobě čtu, a je to přímo „Óda na skuhrání“, s tím bych mohla i vyhrát nějakou skuhravou soutěž, žejo?

Teď se ještě podívám, jak jsme dopadli u voleb – a snad zítra, až se ráno probudím, tak mi bude líp a budu i fungovat. Jo, na ty výsledky jsem zvědavá, respektive nejvíc jsem zvědavá na reakce :- )))

 

 

Tak díky a držte se fit.

d@niela

 

 

 

Komentáře (13)add feed
... : mamča
S virózou jsem bojovala nedávno. Naše pí. doktorka zná jenom Erdomed a na noc Codein. Dávala nám to i na Covid, a možná to předepisuje i na bolavé koleno :-).
Nakonec jsem zkusila osvědčený olejový obklad na hruď, jinak bych se prokašlala až do sklepa. Proti ucpanému nosu Mukonasal Plus, na kašel Tantum Verde a na horečku Paralen. Dr. Max Ti volně prodejné léky doručí zadarmo až domů, když se zaregistruješ.
Stejně to chrchlání a prskání trvá minimálně týden, spíš dva. :-(
Tak se brzy uzdrav, a jestli máš v mrazáku kus flákoty, udělej si pomalu tažený vývar a průběžně ho popíjej. Trubky potřebují promazávat, a sílu nabereš jen z polívky.
červen 10, 2024 07:01
... : Josef
Trochu mimo.
Odjakživa mě dráždí slovo viróza, coby příliš obecnej a prakticky nic neříkající pojem. Tak jsem se zeptal umělý inteligence AI:
-----------------

Co je viróza? Podle názvu se jedná o nemoc, způsobenou viry. Tedy i covid je viróza. Nebo je to jinak?
ChatGPT
Ano, váš předpoklad je správný. Viróza je obecný termín používaný pro infekční onemocnění způsobené viry. Tento termín se často používá k popisu mírnějších virových infekcí, zejména dýchacích cest, jako je nachlazení, chřipka nebo různé další respirační infekce. Může se však vztahovat na jakoukoli nemoc způsobenou virem, takže technicky vzato, i COVID-19 je viróza, protože je způsoben koronavirem SARS-CoV-2.

Virózy se mohou projevovat širokou škálou příznaků, včetně horečky, kašle, bolestí svalů a kloubů, únavy, bolestí hlavy a dalších. Závažnost onemocnění závisí na konkrétním viru a zdravotním stavu pacienta. Některé virózy mohou být velmi mírné a nevyžadují žádnou specifickou léčbu, zatímco jiné, jako například COVID-19, mohou být závažné a vyžadují lékařskou péči.

Shrnuto, viróza je obecný pojem pro jakékoli onemocnění způsobené virem, a tedy i COVID-19 spadá pod tento termín.
červen 10, 2024 08:14
... : mamča
Josef : Ono je úplně jedno, jak se ten který neduh jmenuje, když je člověku blbě, je na to sám, a ještě má povinnosti - v tomhle případě ke Kayovi.
Chtělo by to aspoň donášku nějakého jídla, aby se nemocná "Kudla" posílila, i když asi nemá na jídlo moc chuť. Kolem Hájů bude určitě nějaká hospoda, co jídlo za mírný poplatek rozváží.

červen 10, 2024 09:46
... : *deeres*
Ježibaby přivolávají choroby druhým, ne sobě! Co tě to napadlo?
Osobně se bobulema z lékárny nekrmím,tak jenom babské rady. Olejový zábal asi jo, já holce aplikovala zábal na průdušky ze sádla,ta to nenáviděla, jenže to funguje. Stejně tak, jako horký čaj z majoránky s medem a šťáva z cibule nakrájené na kroužky zasypaná cukrem. Taky hnusný.
Nemoci jsou na nic, koukej se uzdravit!
červen 10, 2024 10:20
... : Josef
Jo, Mamčo. Naprostej souhlas. Mě je irituje to slovo, s významem od rýmičky po rubáš. Ale to je jen muj problém.
červen 10, 2024 11:01
... : Josef
opr: jen
červen 10, 2024 11:03
... : Josef
Sem si teď vzpomněl, jak asi před 13ti rokama byl ministrem zdravotnictví Rubáš a náměstek Hroboň.
červen 10, 2024 11:10
... : d@niela
No, tak díky Pepovi tu máte prima článek o té neuvěřitelné události, tedy o volbách. Vzhledem k tomu, že je mi furt těžce šoufl, tak se fakt musím přemáhat, abych se vyjadřovala slušně:
páč si říkám, že ty peníze, co jen to všechno blbnutí stálo (jako každý zatracený volby do čehokoliv), by stopro našly lepší využití.
Ale holt ne, to je stejný jako s ohňostrojem.
Prostě to musí bejt, tak to je, a teď se budou uklízet všude poházený časopejsky a letáky na křídovym papíře, který nabádaj, že tedlencten nebo tadlencta jsou fakt ti praví, co nás můžou zachránit...
červen 10, 2024 16:14
... : Lenka1
Josef:
Sem si teď vzpomněl, jak asi před 13ti rokama byl ministrem zdravotnictví Rubáš a náměstek Hroboň.


Kecáš...... smilies/grin.gif


červen 10, 2024 18:40
... : Lenka1
Daniela:

Hele, mně na tyhle chcípavky vždycky zabíral zázvor - v jakýmkoli stavu, klidně i sušenej, nastrouhat a zalejt horkou vodou (jo, je to hnusný, ale zabírá), potom borovicová silice - k dostání v prodejnách se zdravou výživou nebo na e-shopech a pak spousta céčka a na kašel Mucosolvan.

Zrovna teď mi jedna taková mrcha odchází, chytlo mě to minulý pondělí. Normálně to mám tak na cca 4 dny, ale tentokrát je to nějaký vytrvalý. Ale už cítím, jak se to zlepšuje.

tak se drž.
červen 10, 2024 18:43
... : Josef
No nekecám. Nějak mi to utkvělo a časově se zmotalo. Akorát teda nebyli oba současně, což by bylo vtipný mimořádně, to ale nebyli.

MUDr. Luděk Rubáš - Ministr zdravotnictví ČR (23. června 1993 – 10. října 1995)

MUDr. Pavel Hroboň - Lékař, v letech 2006 až 2009 byl náměstkem ministra zdravotnictví.


červen 10, 2024 20:43
... : Marie
‼️
červen 11, 2024 10:12
... : Marie
Jejda, nakopírovala jsem to a stalo se to písmo nečitelným.

Výňatek z německého lékařského časopisu! Ptostě neuvěřitelné!
Tento článek je určen především těm, kteří si myslí, že to, co řekne lékař, bude správné,
protože lékaři jsou přece vyškolení zdravotníci.

červen 11, 2024 10:16
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]