O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


KRÁSNÉ ŘEČI O HUBNUTÍ PDF Tisk E-mail
Pondělí, 19 únor 2024
Přejít na obsah
KRÁSNÉ ŘEČI O HUBNUTÍ
Strana 2
Recept : Vepřo, knedlo, zelo - česká klasika | ReceptyOnLine.cz - kuchařka,  recepty a inspiraceMnoho lidí teď zase řeší redukční diety, což má své opodstatnění. Kolem 56 % lidí v České republice trpí nadváhou a z toho je 17 % obézních. O těch super hyper buřtech ani nemluvě. A navíc je téměř jisté, že toto číslo vzroste a týče se to i dětí, protože dětská obezita raketově vzrůstá. Mnoho celebrit a influencerů nyní napříč všemi sociálními sítěmi radí (i když tomu absolutně nerozumí), ale při honbě za penězi jsou schopni doporučit lidem cokoliv - od kouzelných pilulek, nápojů, detoxů a dalších ptákovin. Využívají efektu hladovění na hmotnostní pokles, který však nevede k podstatným ztrátám tělesného tuku – tedy k udržitelnému snížení váhy. Nejíte, zhubnete, najíte se, naberete ještě „něco navíc“.

 

 

Sympatická mladá Američanka Whitney Thore váží 180 kg, a ze svého problému si udělala výnosnou živnost.  Cvičí, tancuje, je kupodivu  velmi mrštná. Vystupuje všude možně, a o té své obezitě také přednáší („Milujme své tělo!“)  Pamatujete známého herce Johna Goodmana, který nás ve filmu Král Ralf udivoval svou neuvěřitelnou pohyblivostí při stejném počtu kilogramů?

Ale ten od té doby už polovinu zhubnul. 

 

 

 

JDE TO LEHCE A TÉMĚŘ SAMO, POKUD MÁTE TROŠKU VŮLI.

 

Whitney Way Thore Breaks Down Over Her Mother's Health

 

Nepotřebujete žádný extra jídelníček, žádnou extra dietu. Stačí se chovat rozumně.

Zkuste krátkou rychlou chůzi po každém hlavním jídle.

Proč? Protože dáte svému tělu jasný pokyn, že energii z jídla, které jste právě snědli, nemá ukládat do zásob, neboť vy ji potřebujete jako palivo pro pohyb.

 

Obecně více choďte.

Nic vás to nestojí, dostane vás to ven na čerstvý vzduch, spálíte nějaké ty kalorie a ještě si pročistíte hlavu.

Mimochodem věděli jste, že i těch často proklamovaných 10 tisíc kroků ještě nemusí být dost, když ten výsledek naberete jen tím, že například hodně mácháte rukama a nachodíte spoustu kroků po bytě či v práci? To je totiž něco úplně jiného, než když jdete v kuse třeba 5 km při procházce. Takže, i když se říká, že se každý krok počítá, nerezignujte na pravidelné delší výšlapy.

 

Jo, a k jídlu.

Na talíř si vždy jako první dejte zdroj bílkovin, kolem něho poskládejte zbytek. Zvykněte si začít každé z hlavních jídel malým zeleninovým salátkem nebo teď v zimě tepelně upravenou zeleninou. Ke každému sladkému jídlu si dejte kousek ovoce. V obou případech vám za přísun vlákniny poděkuje váš střevní mikrobiom.

Nebude se vám také tak rychle zvyšovat hladina krevního cukru a budete déle sytí.

 

 

 

 

Vyřaďte nebo omezte alkohol, protože oxidace alkoholu, který játra odbourávají ve formě etanolu, zpomaluje oxidaci tuků.

Zkrátka jakmile vypijete alkohol, játra ho hned začnou odbourávat a ostatní procesy, které mají na starosti, musí počkat.

Kromě toho alkohol obsahuje pouze prázdné kalorie bez jakýchkoli pro tělo důležitých živin. Jeho konzumace také často vede k přejídání se a má velmi negativní vliv na spánek.

 

Sacharidy? Ano, můžete je, ale ty správné a ne raději ne večer.

Většina sacharidů se v těle rozkládá na glukózu, z níž si buňky vytvářejí energii. Přebytečná glukóza se následně přesouvá do jater a svalů anebo do tkání, kde se ukládá ve formě tuku. O tom, kam se glukóza v těle skutečně uloží, částečně rozhoduje hormon inzulin. Potraviny bohaté na cukr a také zpracované sacharidy (např. kukuřičné lupínky, klasické snídaňové cereálie, sladkosti) vyvolávají rychlou inzulinovou odezvu – hladina cukru v krvi stoupá rychle. Pocítíte sice příval energie, ale také její následný rychlý pokles. Oproti tomu méně zpracované sacharidy s vyšším obsahem vlákniny nárůst glykemie omezují.

Příkladem může být celý pomeranč, který ve srovnání s pomerančovým freshem obsahuje i vlákninu (fruktóza obsažená v ovoci také způsobuje nárůst glykemie).

Zaměřte se tedy na vlákninu a zařaďte jí více, než je doporučených 50 g denně.

 

Nejezte ‚hladové‘ potraviny. Co to je? Vysvětlím. Také jste si všimli, že po některých potravinách máte velmi brzy hlad? Jsou to ty s vysokým glykemickým indexem. Tento ukazatel, který najdete v kalorických tabulkách nebo nejrůznějších aplikacích, říká, za jak dlouho se vám po konkrétním jídle s obsahem sacharidů zvedne hladina glukózy v krvi neboli glykemie.

Platí při tom, že čím rychlejší tento proces je, tím vyšší má potravina glykemický index a tím dřív po ní budeme mít zase hlad.

Řešením je jíst potraviny se středním a nízkým glykemickým indexem, které prodlužují sytost, a také je vhodně kombinovat. 

Nebojte se tedy kombinovat sacharidy s bílkovinami a tuky.  Na hodnotu GI má vliv i tepelná úprava potraviny. Čím více je jídlo tepelně upravené, tím vyšší GI má.

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]