O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


ÚKOL PRO VÁS - ČÍSLO TŘI PDF Tisk E-mail
Pondělí, 05 únor 2024
Každý den, minimálně dvakrát, chodím (sepes) kolem knihobudky, která je připevněna na rohu jednoho zdejšího plácku. Už mnohokrát jsem zajásala, když jsem do ní nakoukla. Ráda tam chvíli pobudu, uvnitř to srovávám - podle kategorií - cestopisy, detektivky, beletrie, knížky pro děti, kuchařky, učebnice, atd. Je to tu hodně navštěvované. Sice to ve mně trochu navozuje smutek, když tam vidím mnohdy knížky, které ještě voní novotou, ale současně je i hodně těch, na které jsme stávali ve čtvrtek fronty před knihkupectvími...

 

 

Občas si tam příjemně popovídám s dalšími návštěvníky – někdo knížky přináší, jiný si jich pár odnese, jindy si posteskneme, že se už dnes tak moc nečte…

Horší je, když tam někdo z nás přichytí bezdomovce (může se však o těchto lidech takhle ještě mluvit?), který tam obsah vyrabuje, aby ho ve sběrně zpeněžil a pak v obchodě proměnil za krabicák.

Předtím však ještě musí ze všech knížek otrhat pevné desky (které zůstanou na zemi za budkou).

 

To už mi fakt bere poslední zbytky nervů, nejraději bych udělala pěknou scénu, ale je fakt, že se bojím.

 

Když jsme se nedávno u té budky s pár „holkama a klukama“ bavili, a stěžovali si, že je těch knížek škoda, dost jsme se shodli i na tom, že to je i jejich velká cena. Když bych měla dát tři stovky za knížku, kterou maximálně za víkend přečtu, nebo nakoupit dlabanec? Tak vyhraje knihobudka.

 

 

A dostávám se k dnešnímu úkolu pro vás všechny:

 

 

 

 

Čtete ještě vůbec,

nebo vám už vystačí jen televize

a její kvantum programů?

 

 

A hlavně:

napište, jaká knížka vás hodně zaujala,

kterou byste doporučili i nám ostatním!

 

 

 

Vaše Kudlanka

 

 Komentáře (6)add feed
... : *deeres*
Minulý týden jsem jela domů, protože prevence zubař, oční, zaplatit psy a odpady. "Potěšit" návštěvou zbývající příbuzné a známé, aby věděli, že jsem ještě naživu. Tak jsem hodně cestovala hromadnou dopravou. Metro všichni čučí do mobilů, nebo s prázdným výrazem poslouchají z nich hudbu. Totéž Praha tramvaje a busy. Mimo Prahu se to začíná měnit, v autobusech se lidi mezi sebou stále baví a stejně tak ve vlacích a tam jsou i čtenáři. Žádné čtečky, noviny, časopisy, ale knihy.
Já si z Prahy taky jednu přivezla, nádherná publikace o květináče, a kříďáku a barevná. Tu jsem tam nemohla nechat. Sama knihy do knihobudek nedávám, co jsem vytřídila skončí ve zdejším důchoďáku, stejně tak, jako CD, na které už nikdy nekouknu.

únor 06, 2024 05:21
... : *deeres*
Ta kniha je barevná a není o květináčích, ale květinách.
únor 06, 2024 05:23
... : B. A.
Čtu hodně a čtu rád. Snažím se číst každý den aspoň hodinu... někdy to nevyjde, ale většinou ano. Čtu teda hlavně na telefonu, zkoušel jsem i čtečku a došel jsme k závěru, že by to byla jen další věc na tahání. Knih máme i tak doma plnou knihovnu a občas musím udělat probírku - to potom knihy skončí buď u kamarádky ve vesnické knihovně, nebo občas v knihobudce.

A k druhému bodu: Hodně mě zaujala kniha V jejím srdci svět se tříští od J. D. Barkera, Smrt před úsvitem od Roberta McCammona a Winterbergova poslední cesta od Jaroslava Rudiše.
únor 06, 2024 05:43
... : mamča
Faktem je, že čtenáři jsou spíš v naší generaci 70 . Tady u nás teď rekonstruují Kulturní dům, takže je knihovna mimo provoz. Ale scházíme se s "babincem" na tzv. kreativním tvoření, a tam si knížky mezi sebou půjčujeme. Každá přinese co má zrovna přečteného a ostatní si z toho vyberou. Teď ještě udržet přehled, co je od koho. Ale ona se majitelka ozve, když knihu přineseme zpět.
Když knihovna fungovala (a brzy zase bude), pořádali tam různé akce pro děti, autorské čtení, apod.
Ani nejmladší generace není ztracena.
únor 06, 2024 06:39
... : Giotta
Ano, stále čtu. Mám tedy dost vlastních knížek a občas nějakou koupím, co by stejně v knihovně k zapůjčení neměli.
Jinak jsem tedy závislák na knihovně a za svůj život jsem jich poznala několik - podle toho, kde jsem žila, studovala. Tolik knížek, co přečtu za rok - to bych se nedoplatila, kdybych je kupovala, tak si je půjčuji, nejraději v tištěné podobě, občas i tzv. knížku do ucha, dobře se přitom dělají nudné domácí činnosti.
Mám i čtečku, tu si beru sebou na dovolenou, protože se snažím sbalit se do co nejmenšího zavazadla a na týden bych si musela vzít aspoň 3 knížky. Miluji taky knihobudky. Teď nedávno vznikla jedna nedaleko od nás, u lesa. Kupodivu funguje. Já už tam nanosila několik batůžků postradatelných knih, i vcelku zánovních, o kterých prostě vím, že už podruhé (nebo popáté) číst nebudu. A odnáším si naopak jiné čtení a to pak zanechávám na nádraží, kde mají knihobudku v rámci aktivity "knížka do vlaku", nebo na cestách vyměním přečtenou cestou tam za jinou v nějaké kavárně, abych měla co číst cestou zpátky. Také v nemocnici na každém oddělení mívají poličku s knížkami, i tam se stalo, že jsem přečtenou přidala pro jiné pacienty a naopak nedočtenou vzala sebou domů.
Takže se snažím, aby knihy kolovaly, výjimečně poskytnu azyl zajímavé knížce ve své knihovně doma, protože si ji chci přečíst ještě jednou, za pár let. Nechci, aby mi knihy přibývaly, ale spíš ubývaly. Další knihovnu už pořizovat nechci, už teď mám dvě a knížky ve dvou až třech řadách...

Kdyby někdo měl zájem o knížky se vzory na pletení nebo háčkování, tak poté, co jsem z nich několik let nečerpala inspiraci, plánuji je dát někomu, kdo by je využil. Je to 10ks o pletení a 10ks o háčkování, pokud jsem dobře počítala. Já už budu plést jenom ponožky...
(sbírám pohlednice z míst, které jsem navštívila a potřebuji na alba s pohlednicemi víc místa)
únor 06, 2024 12:00
... : Marie
Objevila jsem www..knihobot.cz, i dnes si jdu vyzvednout 6 objednaných knih a 2 vrátím do oběhu. Cenu knih si určují sami, z prodané si nechají 28 korun a zbytek se dělí na polovinu, kterou obdržím já. Dají se tam sehnat vyloženě klenoty za pár korun. Zkuste nakouknout bez registrace.
únor 07, 2024 10:25
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]