O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DRAHOTA PŘED STO LÉTY PDF Tisk E-mail
Středa, 17 leden 2024
Svět se točí a všechno se vlastně opakuje, všechno tu už jednou bylo. Jen si tak říkám, jak pestrý život byl pana Eduarda Schmidta, muže s hlubokým hlasem, velkým srdcem - a hlavně velkým nadáním. Postupně se stal recitátorem, hercem, zpěvákem, písničkářem, autorem a překladatelem kupletů a šansonů i autorem drobných próz a jednoaktovek. (Víc o něm bude zítra.) Pozor, nepřebíhejte na jiný článek - tohoto pána (si troufám tvrdit) opravdu všichni dobře znáte - jen mu musím přiznat jeho pseudonym...

 

 

 

 

 

D R A H O T A

 

Autor: Eduard Bass

 

 

Sládci klejí – zatroleně,

chmel už zase stoupl v ceně

Chceme-li jen skromně žít,

pivo musí podražit!

 

Mouka dražší – vizte ceny!

Křičí pekař ustrašený.

Chceme-li jen skromně žít,

housky nutno podražit!

 

Ale nám se nejhůř daří

naříkají uzenáři,

chceme-li jen skromně žít

buřty nutno podražit!

 

Pan domácí hned se straší –

maso, pivo, chléb je dražší.

Chceme-li jen skromně žít

Činži nutno přirazit!

 

Kdopak by se toho nelek

Stát tím trpí jako celek

Aby mohl vyjíti

nutno daně zvýšiti!

 

Konzumentu nelze více

Nežli jít a oběsit se

Učiň to však neprodleně

Dokud špagát nestoup v ceně...

 

 

 

(tahle vtipná báseň je neuvěřitelných sto let stará ...)

 

d@niela

 

 


 

 

Komentáře (4)add feed
... : Josef Kouba
Ta básnička sedí v současnosti jako prdel na hrnec. Tak jak se vláda zachází s penězi svých voličů je neskutečné. Za další dva roky bude účet péče o Ukrajince dvojnásobek nynější částky. Plus inflace. Některé produkty u nás v Kanadě jsou i o 50% dražší, v průběhu 1 roku. Ale minimální hod. mzdu zdvihli o 60 centů.


Aktuálně ČT - Pekárková. Prodejem Budvaru ( 4.8 miliard) téměř zaplatíme lékařskou péči Ukrajincům v ČS. Není otázkou jestli, ale kdy a za kolik. Takže Pekárková vymění Budvar za Ukrajince. Co na to Češi? Zdroj ČT24,Seznam.cz.
leden 20, 2024 03:21
... : Petr Sysala
Elektřina oproti roku 2020 o 58% plyn o 120% vyšší cena. Brano zvažuje převedení výroby do USA, cena energií je tam třetinová. Konkurenceschopnost Evropy tupí politici ničí v přímém přenosu.

Ale voliči jsou už tak dokonale zmaknuti propagandou, že tomu tleskají a hýkjí blahem. Nebo, že by to bylo i jinak, ale nikdo si to nechce připustit? Tak snad to ta korespondenční volba zachrání, v Germanii už to dlouho funguje přece skvěle!

To by bylo, aby volby mohly něco změnit!!
leden 22, 2024 10:32
... : *deeres*
ČESKO: Předseda parlamentního výboru pro bezpečnost Radek Koten (SPD) odpálil v rozhovoru pro CNN Prima News naprostou a šokující bombu, která úplně převrací naruby a do jiného světla současnou snahu Pětikoalice ve sněmovně o prosazení tzv. korespondenční volby. Radek Koten v rozhovoru totiž oznámil, že k zákonu o korespondenční volbě je navázán, resp. přilepen ještě jeden zákon, a to poslanecká novela zákona o nabývaní občanství.

Podle informací Radka Kotena chce tato novela poskytnout udělování občanství českým krajanům až do 4. kolene, včetně jejich dětí, a to na základě prohlášení, že oni sami, anebo jejich předci (až do 4. kolene) měli v minulosti někdy české nebo československé státní občanství.

Tito novoobčané by prý měli i nárok na naší bezplatnou zdravotní péči?!?
leden 22, 2024 12:55
... : mamča
*deeres* : Nejen zdravotní péči zdarma, neboť do systému neodevzdali ani korunu. Taky je to způsob, jak obejít Benešovy dekrety. Takový Bernd Posselt a jeho kamarádi by se dostali ke svým někdejším majetkům, aniž by museli Němci platit válečné reparace.
leden 22, 2024 13:58
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]