O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ZLÝ SEN? NE - ZLÁ SKUTEČNOST ... PDF Tisk E-mail
Pátek, 22 prosinec 2023
Od čtvrtečního odpoledne jsme sledovali neuvěřitelnou detektivku. Nebo to bylo sci-fi? Doteď nejsem schopna uvěřit, že to nebyla nějaká zvláštní černá reality show, ale zcela střízlivá skutečnost. Že jsme se zničeho nic stali nechtěnými účastníky cílevědomého a nesmírně krutého činu jednoho jediného člověka. Čtyřiadvacetiletému chytrému studentovi, jehož mysl byla (zatím z neznámého důvodu) napjata k absolutnímu maximu - povolily všechny myslitelné zábrany, a začal se "zlému světu mstít". Jeden proti světu ... A najednou si všichni uvědomujeme přítomnost smrti.

 

 

 

Bude se vyšetřovat, jednat o nejrůznějších možnostech zabezpečení – ale stejně to nikdy nebude stoprocentně účinné. Protože není možné zvládnout všechno.

Vždy se najde nějaká šance, kterou člověk ve stádiu „jsem už všeho schopný“, zvládne.

Protože jemu už o nic nejde, on si jen vybije svůj vztek, svůj žal, svou závist i nenávist.

Tenhle mládenec zabil nejprve otce, a pak už přišel o všechny zábrany. Protože tím prvním činem přišel o svou budoucnost.

Tak ať nejdu sám!

 

Stále jsem musela myslet na zoufalství těch, co se to odpoledne a večer nemohli dovolat, dozvědět, dočkat - a až po několika hrůzných hodinách si někteří vydechli, když  "ti jejich" byli nalezeni živí, někteří snad i zranění, ale živí.

A neumím si představit následující život v okamžiku, když se naopak dozvěděli zprávu nejděsivější.

 

Sama jsem byla u smrti několika svých blízkých.

I když to bylo těžké a truchlivé, bylo to na konci jejich času, bylo to pochopitelné.

Ale tu hrůzu, když zcela zbytečně a bezdůvodně ztratíte někoho, kdo měl před sebou ještě dlouhý život, tu si ani nechci představit...

 

 


 

 

Snad se na mne nebudete zlobit, když sem budu citovat německého spisovatele Kurta Tucholského:

„Válka? Tu neshledávám tak hroznou! Smrt jednoho člověka: ano, to je katastrofa. Sto tisíc mrtvých? To je statistika.“

Už dlouho si představuju za každým, jakýmkoliv, vojákem, na jakékoliv politické straně, jeho rodiče, jeho blízké. 

To obrovské kvantum mladých mužů, zblblých svými nadřízenými.

To zbytečné kvantum, které se dennodenně a po celém světě postupně mění v popel.

V tom lepším případě.

 

 

Budou to smutné Vánoce.

d@niela


Komentáře (16)add feed
... : mia I
Ahoj Danielo a osazenstvo. Chtěla jsem Tobě i Vám ostatním popřát krásné vánoce, mnoho zdraví a rovněž Vašim nejbližším. Dlouho jsem tu nebyla, zaneprázdněnost a na podzim v krátkém sledu několik nemocí, výsledek 2 měsíce v posteli. A teď nevím, zda se mé přání to u tohoto tématu hodí.
Na tom co se stalo včera mne zaráží dvě věci:
1) ten kluk měl podle tisku doma arzenál zbraní. Jak to, že to rodině nebylo divné? Ty zbraně nejsou levná záležitost, z čeho je student ufinancoval? Že by tolik brigád? Možná ano, možná ne a štědré kapesné...
2) další arzenál zbraní se našel ve škole, jak mohl hned několik zbraní do školy propašovat? Kde je nějaká kontrola a zajištění bezpečnosti studentů?
Těžko říct, co se tomu klukovi honilo hlavou, co způsobilo tu strašnou nenávist v něm. Když před lety vraždil lesní vrah Kalivoda náhodně vybrané lidi a plánoval střílet v metru, vyšlo po zatýkání najevo, že byl z tzv. spořádané rodiny. Matka lékařka, otec snad voják z povolání. Ambiciozní lidé, ovšem chladní vůči synovi, zajímal je jen výkon, jaký syn podává. Jak fungoval tady vztah rodičů a syna, když jim na synovi nebyla nápadná jeho záliba ve zbraních. Není obvyklé , aby kluk ve 24 letech měl sklep zavalený různou municí a zbraněmi. Kolik nenávisti v sobě měl , když dokázal po chladnokrevné vraždě otce ještě vraždit dál. A to otec dopadl ještě z té rodiny nejlépe. Matka a sestra mají život brutálně zničený.
Co se týká společnosti - zaráží mne , že na některých záběrech je vidět prchající studenty, slyšet střelbu, přesto mnoho lidí zcela lhostejně kráčí dál se stoickým klidem svojí cestou a nebýt stopky policie, možná by jim ustřelil vrah hlavu. Lhostejnost považuju za hlavní problém téhle společnosti. Kluk měl rodinu, spolužáky, nikdo nereflektoval na jeho chování?

prosinec 22, 2023 05:54
... : mia I
ještě mi při zmínce o Filosofické fakultě hned naskočila vzpomínka na článek před pár lety na Kudlehttps://www.kudlanka.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=9069&Itemid=50 jaké skvosty tyto fakulty generují.
prosinec 22, 2023 05:56
... : Josef
K tomu se nedá nic říct. Hrůza!!!
Hned po prvních zprávách mě napadlo, že by měla policie prověřit, jestli to nebylo pokračování vražd v Klánovicích. Pak už televize řekla, že to policajty napadlo taky.
Doufám, že to nějakej zoufalec nebude chtít využít pro svý politický záměry a kecy. Ať z "mýho tábora", či opačnýho.
prosinec 22, 2023 06:03
... : *deeres*
Krutý dárek k Vánocům, ke svátku klidu a míru.

prosinec 22, 2023 06:14
... : d@niela
Milá Mio, díky za vánoční popřání - je od Tebe velmi milé, i když z dnešního dne najednou spadla vánoční nálada. Probudili jsme se do nepochopitelné hrůzy, kterou ani současná vánice neschová...
Dovolím si zauvažovat:
- peníze nejsou zas tak velký problém. Pokud to byl premiant, opravdu si ve svých 24 letech už mohl dost peněz vydělat, a ne jen nějakým tím brigádničením např. v obchodě. A jeho otec měl jistě velký příjem.
- ohledně toho, že si do školy přinesl zbraně? Hlavně doposud nikdo nikoho nekontroloval, jsou přeci velké tašky, na velké sportovní potřeby.
- a ta "nevšímavost lidí kolem?" - Nejspíš to brali jako nějakou studentskou akci, vždyť to bylo v okolí školy... Nemyslím, že by kohokoli napadla ta úděsná pravda! Vždyť jsou Vánoce, nejspíš študáci něco podnikají...

A konečně - já sama jsem ze sociálních sítí "úplně mimo". Když vidím, co všechno tam mladí lidé píšou, ukazují, čím se mohou (a mnohdy až nepředstavitelně) živit...
Jo, doba se stále mění. Zvykejme si.
prosinec 22, 2023 08:49
... : Josef
Jo Daní. Dobrý zaměstnání influescerka, streamerka, prej to i vynáší.

Cit: "Známá influencerka a herní streamerka Viktorie Hlaváčková, která na Instagramu vystupuje pod profilem vitrollka a v online světe je známá také jako Viktorkaa.
Vitrollka se na Instagramu vysmívala střelbě na Filozofické fakultě v Praze, kde šílený střelec zavraždil nejméně čtrnáct lidí. „Tak ještě že jsem streamerka a do školy nemusím,“ psala v příspěvku se smajlíkem."
prosinec 22, 2023 09:21
... : *deeres*
Doba 21.stoleti se úplně vymkla z toho, co jsme doposud znali. Všichni se teď k tomu vyjadřují v médiích a na sociálních sítích a zahalují se do černého. Poněkud schizofrení chování, když jsou to ti samí, co schvalují války, posílají zbraně a pořádají sbirky. Teď naposledy sbírka Čestmír na helikoptéru pro Ukrajinu. Chcimír je už nějakou dobu urážka. Nevadí mrtvé ukrajinské, ruské, izraelské ani palestinské oběti, kdy rozdíl mezi nimi a mrtvými z filosofické fakulty je jenom kvantitativní.
Když při příchodu nového století někteří lidé byli přesvědčeni o konci světa, tak jsem z nich měla srandu. Nějak mne nenapadlo, že to nepřijde naráz, ale plíživě.
prosinec 22, 2023 09:50
... : Josef
Sem, Deer, ani nevěděl, že po Toníkovi teď následuje Čestmír. To jméno je ale určitě daný ze zlýho úmyslu, nebo dezinformace. Jen opovrženíhodnej Chcimír by mohl vzdávat čest míru. Taky tomu nerozumim.
Včera mi rádio plus sdělilo, že máme nejlepšího prezidenta na světě, protože ON ze svý kariéry dokonale zná jak Rusáky, tak NATO, čímž vysoko ční nad jinejma státníkama.
Fakt nekecám, přesně tak to rádio řeklo! Copa voto, ti redaktoři jsou za vytváření veřejnýho mínění placení (tady se spíš hodí slovo - podplacení), takže normální člověk jim to nežere, ale pořád se tady mezi náma vyskytuje 50 procent lidí, kteří jim to žerou. Taky jsem kouk na důvěru vládě a těch zbylejch 17ti procent důvěřivců je mi fakt líto.
Nojo, tak jo.
prosinec 23, 2023 13:19
... : *deeres*
Vánoce by měly být svátky klidu a míru. Na Instagramu koluje bizarní video Olgy Richterové. Pirátka, která je tak útlocitná vůči kaprům a protestuje proti jejich zabíjení, chce letos v adventním čase ziskat peníze na bojový vrtulník pro Ukrajinu.Tam zabíjení nevadí. A tak se prý na Čestmíra máme složit.
prosinec 23, 2023 14:03
... : Josef Kouba
Již pár let, kdykoliv se dozvím o střelbě ve školách v USA ale i jinde, mám podezření že na tom mají velký podíl videohry.
Téměř ve všech jsou nejpopulárnější ty, kde se střílí. Kdo tyto hry nejvíce hraje,.? Mládež! Mediálně bych tyto incidenty nešířil. Někdo si z toho může vzít špatný příklad a konečně si to zkusit doopravdy a naostro.
prosinec 23, 2023 21:57
... : Josef
Sou to letos takový nějaký divný vánoce, až příliš poznamenaný zlem a hloupostí. Teda, jen podle mejch pocitů, kdy ne a ne se dostavit taková ta bezstarostná nálada.
Tak aspoň teda všem přeju fajn prožití svátků.
prosinec 24, 2023 04:49
... : JanaJ.
Josefe NČ, jsem na tom podobně.
Přeju všem kudlankám klidné a bezpečné vánoce.
prosinec 24, 2023 08:42
... : zuza
Bohužel, v celém světě se stále dějí nespravedlnosti každý den.. Přeji všem pohodové vánoce v kruhu rodiny a přátel.
prosinec 24, 2023 10:22
... : Marie
Taky chci popřát klidné vánoční svátky v kruhu rodiny. Přece nebudeme věřit médiím, které nám už skoro čtyři roky lžou???
prosinec 24, 2023 10:56
... : Lenka1
Ahoj všem, dlouho jsem tu nebyla, nějak nebyl čas.

Všem přeju i přes současný marasmus co nejlepší Vánoce, ať si je každý užij co nejlíp podle svého.

Ke střelbě se vyjadřovat nebudu, protože se nehodlám nechávat strhávat do nížkých negativních emocí, které jsou přesně to, co nechci. Je hrozné, co se stalo, ale beru to jen jako informaci. A bohužel, jak říká deeres:

Když při příchodu nového století někteří lidé byli přesvědčeni o konci světa, tak jsem z nich měla srandu. Nějak mne nenapadlo, že to nepřijde naráz, ale plíživě.


Nás svět se nám rozpadá před očima a už jen úplný tupec to nevidí.

prosinec 24, 2023 17:53
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]