O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

UVAŘTE BRAMBORY JAKO DELIKATESU PDF Tisk E-mail
Neděle, 03 prosinec 2023
Výsledek obrázku pro Děložní myomNejrůznějších návodů na vaření brambor je určitě na tisíce. Tedy všude tam, kde se brambory konzumují. Nejspíš si každý myslí, že je to velmi jednoduché, což, pokud nejste gurmet první třídy, je tak trochu pravda. Pochopitelně, že je plno návodů, kde se bere ohled na jejich odrůdu, stáří, slupku, množství, účel, ke kterému budou použity, respektive k jakému jídlu budou podávány. Ale dnešní návod nen nic složitého, brambory jsou brzo hotové a pokud ho dodržíte, tak výsledek je opravdu delikatesa!

 


 

Prvním krokem k rychlému uvaření brambor je použití vroucí vody od samého začátku. Mnoho lidí dělá tu chybu, že brambory před ohřevem vloží do vlažné vody, což však může dobu vaření výrazně prodloužit. Chcete-li ušetřit čas a energii, naplňte hrnec vodou a před přidáním brambor ji přiveďte k varu. Tento postup zajistí, že se brambory začnou vařit okamžitě, čímž se zkrátí celková doba vaření.

 

Udržujte střední teplotu

Jakmile se voda začne vařit, snižte před přidáním brambor teplotu na střední. Při použití vysoké teploty mohou brambory popraskat a rozpadnout se, což není pro většinu bramborových pokrmů ideální. Střední teplota umožňuje kontrolovanější a šetrnější proces vaření.

 

Dochucení ve správný čas

Solení vody je při vaření brambor běžnou praxí, je však nezbytné, abyste tak učinili ve správný čas. Přidání soli do vody na začátku procesu vaření může ztvrdnout slupky brambor a učinit je méně chutnými. Místo toho přidejte sůl asi pět minut před tím, než jsou brambory hotové. Tím zvýrazníte jejich chuť, aniž byste ovlivnili jejich strukturu.

 

Používejte rostlinný olej

Chcete-li proces vaření ještě více urychlit, zvažte přidání velké lžíce rostlinného oleje do vroucí vody. Olej vytvoří na povrchu vody ochranný film, který pomáhá zvýšit teplotu vody a zintenzivnit proces vaření. Brambory tak budou hotové rychleji a jejich přirozená chuť se zvýrazní.

 

Odstranění přebytečné vlhkosti

Aby brambory nebyly rozmočené, je nutné odstranit přebytečnou vlhkost. Po uvaření brambory slijte a vraťte je asi na 30 vteřin do hrnce. Toto krátké působení tepla pomůže odstranit přetrvávající vlhkost, aniž by se brambory připálily.

 

 

Come preparare delle perfette patate al forno senza forno

 

 

Předejděte převaření brambor

Převaření může z brambor udělat kašovitou kaši nebo způsobit, že se z nich uvolní nadměrné množství škrobu, což má za následek konzistenci podobnou lepidlu. Abyste tomu zabránili, zvažte přidání velké lžíce octa nebo nálevu z nakládané zeleniny do vroucí vody. To nejen zvýrazní chuť, ale také pomůže zachovat strukturu brambor.

 

Zvýrazněte chuť pomocí aromatických látek

Chcete-li přidat další vrstvu chuti, experimentujte s aromatickými látkami. Během vaření vhoďte do hrnce oloupanou cibuli nebo několik stroužků česneku. Brambory absorbují lákavou vůni těchto ingrediencí a váš pokrm bude ještě lákavější.

 

Na závěr přidejte trochu mléka

Když se blíží poslední minuty vaření, přidejte do hrnce asi 100 ml mléka. Toto přidání na poslední chvíli dodá bramborám krémovou strukturu a extra bohatost. Jemně promíchejte, aby se mléko rovnoměrně rozprostřelo, a brambory jsou připraveny k podávání.

 

Rychlá příprava brambor nemusí znamenat ztrátu kvality. Dodržováním těchto odborných postupů můžete připravit chutné a dokonale uvařené brambory za kratší dobu a přitom zachovat jejich chuť a strukturu. Tyto tipy promění vaše bramborové pokrmy v kulinářské lahůdky, které se skvěle hodí k jakémukoli jídlu – od vaření ve vroucí vodě přes dochucování ve správný čas až po přidávání aromatických látek.

Ať už spěcháte, nebo si jen chcete užít rychlejší vaření, tyto metody vám pomohou zvládnout umění rychlé přípravy brambor na jedničku.

 

Přeju báječnou dobrou chuť,

ANDREA


 

 


Komentáře (1)add feed
... : Franta
Takhle brambory vařím už léta. Ne sice takhle přesně, ale v podstatě stejně.
Už se mj. těším na bramborový salát smilies/grin.gif
prosinec 04, 2023 23:49
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]