O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

AKTUALIZACE KLADIVA PDF Tisk E-mail
Pátek, 24 listopad 2023
Můj nejbližší se mi v posledních letech odcizuje. Stačí, když se ho ráno po probuzení třeba jen lehce dotknu a přestanu ho poznávat. Ne že by byl úplně vyměněný, to ne – ale něco se prostě změnilo. Vypadá jinak. Chová se jinak. Můj mobil se totiž pořád aktualizuje. Ikony na jeho displeji se mění. Čísla na hodinách jsou jiná, tučnější než včera. Funkce v aplikacích, na které jsem byl zvyklý, zmizely. A celé se to nějak zpomalilo.


 

 

 

 

Žvýkám rohlík, mžourám do aktualizovaného mobilu, jednou rukou snídám, druhou zoufale šmátrám po displeji a marně na něm hledám poznámky, které tam ještě včera večer určitě byly.

 

Stewart Island Vernietigen tumor best camera app for iphone 8 plus ...

 

 

 

Jako by mi někdo přes noc v domě přestavěl nábytek. Kdyby to ale byl nábytek, věděl bych přesně, kdo za to může. Moje žena má, na rozdíl od nás mužů – jako všechny ženy – v mozku speciální ženské centrum, které nutí člověka jíst dušenou brokolici, chodit na záchod ve skupinách, rodit děti a stěhovat po domě nábytek.

Je to čirá biologie. Nemůžu se na ni zlobit.

 

Proč mi ale někdo, kdo nejspíš bydlí v Číně, smazal poznámky z mého telefonu a zpřeházel mi ikonky?

Byla to nějaká čínská žena, abych jí to mohl odpustit? Nebo mají vývojáři softwaru v genetickém kódu zapsáno, že musí miliardám uživatelů komplikovat život?

Těžko říct.

 

O pár minut později zapínám počítač.

Moment prosím, váš systém se aktualizuje, takže až naskočí, nic nebude jako dřív.

Já vím, že to je pro mé dobro.

Že po aktualizaci bude systém lépe vypadat a moje práce s ním bude ještě pohodlnější a bezpečnější. Vždycky to tam píšou.

 

Představuju si, jaké by to bylo, kdyby mi takhle někdo proti mé vůli aktualizoval třeba nástroje v dílně. Jednoho rána bych sešel do sklepa a tam na ponku našel růžovou molitanovou kouli a vedle ní lísteček: „Blahopřejeme! Právě jsme aktualizovali vaše kladivo.“


 

 

Jan Flaška 

 

Komentáře (3)add feed
... : *deeres*
Můj androidní debil mi pořád vyhrožuje aktualizacemi a já ne a ne a vždycky mu to smáznu. Tak mi aspoň vyhrožuje tím,že má přeplněnou paměť, ať si tam nainstaluji nějaký
další nesmysl, který mi to trochu promaže. Tak to raději ne! Úplně mi stačí falešné emaily od Zasilkovny, České pošty, haldy spamů a volání z profláknutých čísel.
listopad 24, 2023 19:13
... : Josef
Chytrej mobyl nemám. Jen blbce s tlačítkama, bez inteligence, tim si i často vysloužim pohrdavý pohledy na úřadech, na poště, v bance. Pár chytrejch jsem už vyzkoušel a s díkama zase vrátil. Každej dotyk displeje spouštěl zcela nečekaný reakce a naopak kýžený reakce nepustil, to už ani nemluvim o náhodnejch nezamejšlenejch dotycích třeba zapomenutym malíkem.
Ale aktualizace v noubůku mě derou uplně stejně, jako Honzu. Taky mi v určitejch několikadenních obdobích vyskakuje varovná hláška, že jsem napadenej virama, trojanama, a bůhví jakym svinstvem, současně s nabídkou okamžitýho vyřešení zdarma. Tak na to klepnu, ukáže mi to asi dvacet napadení a hrozeb, s nabídkou odstranění. Klepnu na odstranění, když to teda je zadarmo, a ono to chce dolary. Tak se z toho nějak vymotám, za chvíli se hláška opakuje - už ji ani nevodvírám, druhej den zas, třetí den zas. Pak klid, třeba dva tejdny, pak zas, pak zas, pak klid. Teď momentálně období klidu.
listopad 25, 2023 05:57
... : mamča
S chytrým mobilem to mám podobně. Trochu se stydím, že pořád používám ten obyčejný, tlačítkový, ale já nepotřebuju mít hafo aplikací. Dokonce mi naskakuje kopřivka, když odevšad slyším "nainstalujte si apku". Slovo "Apka" mě nasírá podobně, jako když novináři píší, že se srazil osobák s náklaďákem.
Když občas zapnu svůj krásný chytrý mobil, půl dne se aktualizuje a pak má vybitou baterku.
Zatímco ten tlačítkový vydrží na baterkách týden.
PC a notebook mám od synů nainstalované tak, že mě žádné aktualizace neobtěžují.
listopad 25, 2023 09:43
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]