O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

SBÍRKY PRO CHUDINU PDF Tisk E-mail
Pondělí, 13 listopad 2023
Si vzpomínám na starej českej film, jak tam nějaký kníže nebo hrabě nechávalo vařit polívku pro holotu. Myslím, že ho hrál Pan F. Smolík a pamatuju z toho jen jediný slova "muj tóprej polífka". Pak ještě vim, že z hrnce s polívkou nějak vyhrabal botu, a pak už si z toho nepamatuju nic, ani jak se to jmenovalo, jenom, že to byla povídka snad od J. Haška. Holt to za Haška bejvaly nuzný časy, kdepak internet, ešopy, rádio, televize.


 


 

Dneska je na tom chudina uplně stejně, jen uplně jinak. Netřeba už vařit v kotlech polívku. Máme totiž úžasnej vynález moderního kapitalizmu - potravinový banky. A ty se staraj o chudinu líp, jak kníže. No proč ne? Sice je to uplně to samý jako ta knížecí polívka, ale zní to vznešenějc a někdo to dělat musí.

 

Vždyť i samotná předsedkyně Sněmovny se postarala, aby se nedožraný zbytky a vejškrabky z hrnců z parlamentní kantýny rozdávaly chudině. Je to šlechetná, soucitná žena. 

 

A tak zrovna o tomhle víkendu bylo plný rádio výzev k občanům a rozhovorů s organizátorama potravinovejch bank. To se ale netýkalo chudiny, nýbrž naopak lidí zaopatřenejch, šlechetnejch. 

 

 

 

 

Výzvy byly různý:

"Už máme potravin za milióny, ale furt málo. Tak nakupujte a co nakoupíte, hned zase odevzdávejte tam a tam."

 

 

 

Taky se výzvy týkaly návodů, co nakoupit. Nejradši trvanlivý, konzervy, sušený, ale může bejt i zelenina, taky všecko od vložek, drogérie a hygieny. Oni ti sběratelé nejlíp vědí, co holota potřebuje, co už v "bankách" dochází a co už uplně chybí.

A tak je dobře, že nositelum poraděj.

Takže až sem dobrý. Ale já mám s tim dva problémy, který mě nenechaj spát.

 

Problém č. 1:

 

Proč vlastně musí soucitnej občan všecko nakoupit, zaplatit, přenést, předat a jinej soucitnej občan to převzít, převézt, roztřídit? Když máme takovej supermoderní vynález, zvanej peníze, popř. i bezhotovostní platba. Asi to teda vidim blbě, ale přišlo by mi daleko jednodušší, kdyby soucitnej občan prostě odložil penís, velikosti svýho uvážení, a další občané - dobrovolníci by pak zařídili vše potřebný, od objednání s dovozem ve velkym, až po nasáčkování. Už i proto, že sami vědí nejlíp, co je potřeba nakoupit, co dochází, co došlo, a taky, že ve velkym by to asi přišlo i lacinějc, nebo-li, dalo by se nakoupit víc.

 

Problém č. 2 - důležitější:

 

Neřikal ale snad pan premiér, že nikoho nenechá padnout?

Blbá otázka. Já vim, že to řikal, mockrát to řikal a mele to furt dokola.

 

Tak jak se s tim kurnik slučujou tyhle chudinský milosrdný sbírky?

Jak to teda vlastně v Česku je s tim sociálnim systémem?

 

Všem fajn den,


Komentáře (7)add feed
... : d@niela
Premiér Petr Fiala ještě před svojí památnou cestou na nákup do Německa českým občanům slíbil, že ceny potravin budou postupně klesat. Podle poradce prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu a viceprezidenta Hospodářské komory Tomáše Prouzy ale ve skutečnosti dojde od ledna k dalšímu zdražování kvůli rostoucím cenám elektřiny.
x-x-x-x-x
Cíle Petra Fialy byly rozhodně ambiciózní. Pamatuju, jak v září 2019 prohlašoval, že chce být premiér, který přijde s reformami včetně plánu pro boj s klimatickou změnou.
Že je lídr změny a dovede Česko mezi nejlepší země světa.
Že bude reformovat stát, sníží byrokracii a taky daně.
www.e15.cz/rozhovory/fiala-chci-byt-premier-cesko-dovedu-mezi-nejlepsi-zeme-sveta-1362079
listopad 13, 2023 23:13
... : *deeres*
Kdo si tam asi chodí pro pomoc?
Každý opravdu potřebný asi ne. Musel by mít potvrzení z magistrátu, že má loktem do kapsy. Anebo ne, stačí mu ukrajinské vízum.
listopad 14, 2023 06:20
... : mamča
Jo, to mě taky štve ten dvojí metr. Zatímco český občan musí absolvovat potupnou cestu na magistrát, kde ho prolustrují, jestli nemá někde po kapsách milión a před barákem Audinu, aby mohl dostat "bumážku" že je žebrák, tak občanům Ukrajiny stačí ukázat pas, a cesta k potravinám zdarma je jim otevřena.
Nezávidím Ukrajincům, sama jsem do potravinové sbírky přispěla. Ale štve mě, že vetché důchodkyně a mámy samoživitelky české národnosti se musí plazit před magistrátními, dobře zabezpečenými úředníky, aby tu žebračenku dostaly.
To nemáme všude, na každé vesnici, sociální odbory nebo někoho kdo má přehled, o "svých" lidech ? Tam přece vědí, která máma s dětmi, nebo babka těsně před smrtí, má hluboko do kapsy ?
Hlavně že Nutelovej Péťa nenechá nikoho padnout. Ještě taky máme děravej "deštník proti drahotě", že jo ?
listopad 14, 2023 06:56
... : Josef
No, mně to vadí z principu. Že lidi musej žebrat, i když třeba ne přímo po ulicích, ale po ouřadech.
Kecy, že dávky lze dneska získat onlájn z obejváku, jsou bohapustá LEŽ! Ale hlavně!!! Jaký furt chudinský dávky, když u nás přeci, podle fialovýho nutelly, chudinu vůbec nemáme, protože se stát vzorně vždycky postará!
Taky jsem si ještě uvědomil, že by bylo lacinější, ty chudinský potravinový banky plnit v Polsku a v Německu, stejně, jak nakupuje v Německu premiér a v Polsku Pepa 107.
listopad 14, 2023 15:13
... : mamča
Josef : No, možná "dávky lze dneska získat onlájn z obejváku". Jenže která chudá babka nebo matka samoživitelka má chytré zařízení s internetem ? Někdy nemá ani ten obývák.
listopad 14, 2023 17:01
... : Giotta
Možná má smysl nakoupit potraviny, které někdo předá potřebným, než někam poslat peníze, ze kterých se nejprve odečtou náklady (reklama, doprava, odměna organizátorům - viz různé nadace), a teprve za zbytek se "páchá dobro".
Četla jsem teď na internetu o paní, kterou z potravinové banky obdarovali, protože ona by si to nemohla koupit. A současně napsali, že žije v bytě 2 1, a prý většinu peněz utratí za nájem a energie. Nějak mi to hlava nebere...
listopad 14, 2023 18:23
... : *deeres*
Mně zase hlava nebere tohle:
"Miliony porcí neprodaných potravin míří z řetězců do potravinových bank, další tisíce tun slouží jako krmivo pro zvěř. Objem potravinového odpadu se daří rok od roku snižovat především díky technologii AI."
Takže, když já přispěji do potravinové sbírky, vlastně zvyšuji zisky nějakého hytlermarketu a i bez mé dobročinnost, by se tam neprodané zboží dostalo.

listopad 14, 2023 21:51
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]