O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

TAKOVÁ TO BYLA PATÁLIE... PDF Tisk E-mail
Pondělí, 06 listopad 2023
Lidi, to snad není možný! Spáchala jsem dobrý skutek zcela proti své vůli... Představte si typický pražský panelák, dvanáct pater, čtyřiadvacet králičích doupat o rozloze 60 m2, v každém jedna rodina, společné schodiště, výtah s nosností pěti panáčků, nástěnka s domovním řádem, na které je puberťáckou rukou dopsáno „domovník řádí. Doneslo se ke mně, že obyvatelé nedaleké vilové čtvrti nám říkají termiti. Buržousti jedni...

 

 

 

To máte tak. Když chcete v malém bytě něco přestěhovat, musíte posunout všechno ostatní a dávat sakra bacha, abyste se ve vlastním obýváku nezazdili za živa.Tak jsme se nedávno rozhodli koupit nový gauč. Náš stařičký hnědý kamarád byl módním výstřelkem bytového designu už za Husáka. Ten gauč zažil dva pelichající psy, tisíce balíčků čipsů a hodně hodně zadků. Když dorazila nová pohovka, vzdychali jsme nadšením. Obývák se proměnil v rytířský sál a náš prašivý veterán putoval z bytu.

 

„Neopouštěj staré věci pro nové..." zazněla mi v hlavě písnička od Svěráka a Uhlíře.

„I když barva šediví a prýská..."  Achjo, chudák gauč.

"Byly kdysi lesklé, byly chromové..."  Vzpomněla jsem si, jak jsem na našem gauči metala veletoče jako šestiletá holka.

„A teď se jim na smetišti stýská."

 

Záběr na opuštěný gauč zavalený odpadky - zamáčkla jsem slzu a rozhodla se: "Stát! Zadržte! My si ten gauč necháme, postavte ho tady přede dveřmi. Díky."

Stěhováci zmizeli a moje prašivá pohovka zůstala před bytem. Co teď? Do bytu se nevejde. Dohodli jsme se, že gauč na pár dnů postavíme nenápadně pod společné schodiště ke vchodovým dveřím do paneláku a zatím vymyslíme, kam s ním dál.

Stalo se.

 

Abychom nedráždili sousedy zneužíváním společných prostor, vytiskla jsem na počítači A4 ceduli: „Toto je jen dočasné řešení, do několika dnů odklidíme. Francová" a nalepila jí na opěradlo gauče. 

Když jsem se druhý den táhla v deset večer z práce, potkala jsem u metra sousedku. Neodpověděla na pozdrav. Puberťák Honza, který vycházel z našeho vchodu, kroutil hlavou a huhlal: "Tak to je teda fakt hustý! To je hustý!" a zmizel ve tmě.

 

Vstoupila jsem do baráku a ucítila smrad. Chodbou se neslo hlasité chrápání. Rozsvítila jsem a hrozně se lekla. Na našem gauči ležel bezdomovec, ze žraločí boty mu koukaly černé prsty a palcem u ruky ucpával hrdlo prázdné flašky od Tuzemáku. Cedule s nápisem: "Toto je jen dočasné řešení, do několika dnů odklidíme. Francová" nad jeho nohama byla už jen komickou souhrou okolností.

 

 


 

 

 

Zůstal celý víkend. Pod gaučem se nashromáždila spousta igelitek s nejasným obsahem a tenhle životní trosečník spal a spal a spal. A já nespala a nespala a přemýšlela, jestli ho mám jít vzbudit a vyhnat chudáka do zimy, nebo ho odnést spícího k popelnicím.

A když jsem se rozhodla ho vypudit verbálně, tak se oteplilo a náš družstevní bezdomovec zmizel i gaučem někam do přírody.

 

Tak jen doufám, že to není jen „dočasné řešení".

 

 

Renata Francová

 


Komentáře (5)add feed
... : *deeres*
Takovéhle sousedy, co si bydlí na společné chodbě miluju. V Holešovicích jsem si je užila. Soused, co na svůj plynoměr si nasadil obrovskou dřevěnou skříňku, která trčela za mými dveřmi. Několikrát jsem do ní potmě hlavou vrazila. Aby mne nikdo neviděl, v noci jsem mu jí sundala a vyhodila. Pak ale dostal nápad, že si nebudou s manželkou kouřit v bytě, za dveře si k botníku dal ještě dvě židle a spokojeně tam kouřili a popíjeli kafíčko. To už jsem nevydejchala.
Upozornila jsem je na domovní řád a požární předpisy. Jen, co si všechno zase spakovali, objevilo se na chodbě v našem patře piáno. Taky s dočasnou cedulku. To patřilo nové nájemníci v protějším bytě. Trčelo tam docela dlouho, pak tam někdo k dočasné cedulce připsal, že jestli okamžitě nezmizí, tak piáno podpálí. K tomu naštěstí nedošlo.
Fakt nechápu, že když přijdu někam do paneláku, tak všude venku před dveřmi mají boty.To už se jim do bytu nevejdou?
listopad 06, 2023 17:43
... : Josef Kouba
Vtipně napsané. Palec nahoru. smilies/grin.gif
listopad 06, 2023 18:53
... : mamča
*deeres* : Piáno na chodbě ? To kdyby mi přistálo za dveřma, zmizelo by natotata. Začala bych na něj hrát...:-) (Takový "každý ráno na piáno hraje Jack")
listopad 06, 2023 19:35
... : mamča
*deeres* : Jo, a boty v paneláku zůstávají za dveřma, protože v bytě by smrděly :-).
listopad 06, 2023 19:36
... : Josef Kouba
Ale komunistický byt v paneláku stojí v Praze prý 8 milionů. Za Olomoucem stojí krásná vila stejný peníze.
listopad 07, 2023 07:41
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]